Skocz do zawartości
IGNORED

Skutecznosc kolumn a porownanie ktora z kolumn jest warta zakupu !!!!!


slaw123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , odsluchiwalem kolumny B&W cdm 7se o skutecznosci 90-91db z kolumnami Proac studio 125 o skutecznosci 86-87db Ktore z tych kolumn warte sa zakupu pod wzgledem dzwieku , a bedzie to gralo z Musical Fidelity A 3.2. Po porownaniu tych glosnikow wyszlo wedlug mnie ze B&W sa bardziej dynamiczne , glosniejsze , maja zwarty sprezysty bas i graja jakby wokalisci wyszli z tych glosnikow przed kolumny o 1m. Natomiast Proac poniosl kleskie, kolumny jakby nie chcialy grac , dzwiek taki cichy , malo dynamiczny, bas rozlazly nie punktowy i dzwiek cofniety. ( Dodaje jeszcze raz ze to jest moja opinia) Teraz zasadnicze pytanie.....czy aby porownywac te kolumny o ile jest sens????? nalezy B&W sluchac na godz 9 rozkrecenie wzmaka , a Proac na godzine 11 aby mozna bylo porownac ktore kolumny sa dla mnie bardziej odpowiednie jesli chodzi o dzwiek . Bo tylko wtedy glosnosc jest podobna.....jak dla mnie B&W wypadly lepiej niz Proac. A teraz nietypowe pytanie ....czy mozna porownywac tylko jedna kolumne z jednym kablem glosnikowym ktora gra w stereo ( drugi kanal odlaczony) , potem zmienic kabel glosnikowy na inny i dalej sluchajac jednej kolumny , ktory z kabli wypadlby lepiej pod wzgledem niuansow. Dodam ze w/g mnie tylko przy dwoch kolumnach w stereo mozna ocenic dzwiek .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. To znaczy ze???? aby glosniej posluchac muzyki Proac rozkrecac na godzine 2 , bo juz z B&W na godzinie 11 jest tak dynamicznie i glosno nie tracac przy tym na dzwieku ze obawiam sie o kolumny aby nie poszly z dymem , gdzie Proac dalej na godzinie 2 slabo z siebie dzwieki wydaje!!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaw123, 15 Gru 2009, 20:30

 

Po co stawiasz tyle tych wykrzykników i znaków zapytania ? Denerwujące to jest dla czytających.

Wyrównaj poziomy głośności na słuch albo pomierz i wtedy porównuj jakość dźwięku. Inaczej głośniejsze zawsze uznasz za lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania w taki sposob pokazuje o co mi glownie chodzi. Rozszez swa wypowiedz bo nie zawsze wzmak 2x 500w bedzie lepszy od wzmaka 2x 50w tu chodzi o skutecznosc kolumn. Ktore sa lepsze czy o wiekszej skutecznosci /czy o mniejszej / po co rozkrecac wzmak na maksaq aby kolumny cos z siebie wydaly ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efektywność nie jest wyznacznikiem jakości. Więcej nie musi oznaczać lepiej. Liczy się przede wszystkim brzmienie, a żeby je porównać to trzeba jednych i drugich kolumn posłuchać na takiej samej głośności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania, 15 Gru 2009, 20:33

Inaczej głośniejsze zawsze uznasz za lepsze.>>

 

Interesujące dosyć spostrzeżenie,u mnie swego czasu bowersy,wysterowane znacznie ciszej od innych kolumn grały jak dla mnie znacznie lepiej od tych "głośniejszych".Zresztą podobnie było przy wyrównanych poziomach jak i kiedy b&w nastawione były na głośniejszy poziom.Hmm...lepsze to lepsze...po prostu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede sciemniel kolega po odsuchu Proac i B&W nie chce sie pogodzic ze Proac polegly z tad te moje dziwne pytania , jak dla mnie B&W sa lepsze pod kazdym wzgledem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsluchy byly przeprowadzone glownie na plytach Dire Straits ( Glownie tyt. Money For Nothing ) i tu na B&W bylo slychac gdzie co sie dzieje , jak dzwiek narasta mialem wrazenie ze DS gra u mnie w pokoju a Proac byly takie slabiutkie , powolne , ciche, B&W na MF a3.2 juz na glosnosci 7 godz. dobitnie i szczegolowo graja , gdzie Proac przy tej glosnosci milczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaw123

"Proac byly takie slabiutkie , powolne , ciche, B&W na MF a3.2 juz na glosnosci 7 godz. dobitnie i szczegolowo graja , gdzie Proac przy tej glosnosci milczy"

 

Dobrze, że nie miałeś w domu Thieli 2.4 bo mógłbyś nic nie usłyszeć ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A plyta Roger Waters - Amused To Death calkowicie pograzyl Proac , odglosy zwierzat i innych dzwiekow, przeszkadzajek itd na B&W byly bardzo dobitnie wyraznie slyszalne. Proac studio 125 sa slabe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie miałeś w domu Thieli 2.4 bo mógłbyś nic nie usłyszeć ;-)............ gdybym mial te kolumny to jakas koncowka mocy by sie pewnie u mnie znalazla , albo jakis piec 2x 500w a tu chodzi o Proac i B&W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaw123, 15 Gru 2009, 21:13

 

>A plyta Roger Waters - Amused To Death calkowicie pograzyl Proac , odglosy zwierzat i innych

>dzwiekow, przeszkadzajek itd na B&W byly bardzo dobitnie wyraznie slyszalne. Proac studio 125 sa

>slabe.

 

A może to właśnie wzmacniacz nie podpasił Proac'om. B&W jak dla mnie są kolumnami które zagrają przynajmniej poprawnie praktycznie z każdym sprzętem. Proac jeśli chodzi o źródło są bardzo wymagające. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja odpowiedz byla taka do Proac przydalby sie mocniejszy wzmak niz ten co mam , aby je wysterowac , ale dokad droga....kupic trudne kolumny aby potem miec drugi klopot jaki wzmacniacz, czy nie lepiej kolumny latwe do wysterowania a potem jaki wzmacniacz im przypasi:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efektywność nie jest wyznacznikiem jakości. Więcej nie musi oznaczać lepiej. Liczy się przede wszystkim brzmienie, a żeby je porównać to trzeba jednych i drugich kolumn posłuchać na takiej samej głośności. A jak w/g Ciebie ustawic ta sama glosnosc , moze tak na oko , albo jakies urzadzenie uzyc. prostota tu lepiej wyjdzie , wzmak na godz. 10 przy jednych i drugich i jest latwiej jakie kolumny Ci czy mi odpowiadaja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I prozac nie zagral? A mial byc taki dobry na forum przeciez pisali.posluchales i teraz nikt ci kitu nie wstawi.

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

When it comes to A Class amplifiers . I am totally biased.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaw123, 15 Gru 2009, 21:39

 

>Efektywność nie jest wyznacznikiem jakości. Więcej nie musi oznaczać lepiej. Liczy się przede

>wszystkim brzmienie, a żeby je porównać to trzeba jednych i drugich kolumn posłuchać na takiej samej

>głośności.

>

>

> A jak w/g Ciebie ustawic ta sama glosnosc , moze tak na oko , albo jakies urzadzenie uzyc.

>prostota tu lepiej wyjdzie , wzmak na godz. 10 przy jednych i drugich i jest latwiej jakie kolumny

>Ci czy mi odpowiadaja.

 

W sumie to nie chodzi tylko o efektywność. Po prostu Proac może nie pasować do twojego zestawu. Może masz możliwość odsłuch na innym wzmacniaczu? Co do głośności wydaje mi się, że na oko to może nie ale na słuch pewnie tak. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwed75

Może rozwiniesz temat niedopasowania kolumn do zestawu,tu akurat skuteczność gra duża role dla przykładu Zollery Imagination 2 o efektywności bodaj 94dB znakomicie współpracują z 10W lampą.A w przypadku Proac jak pisał założyciel wątku to może Mark Levinson zagra tylko gdzie lub skąd go pożyczyć do odsłuchu.pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaculek63, 15 Gru 2009, 22:12

 

>szwed75

>Może rozwiniesz temat niedopasowania kolumn do zestawu,tu akurat skuteczność gra duża role dla

>przykładu Zollery Imagination 2 o efektywności bodaj 94dB znakomicie współpracują z 10W lampą.A w

>przypadku Proac jak pisał założyciel wątku to może Mark Levinson zagra tylko gdzie lub skąd go

>pożyczyć do odsłuchu.pozdr.

 

Czyli według ciebie jeśli będzie dość wydajny prądowo wzmacniacz to już wszystko ok. Wydaje mi się, że wzmacniacz powinien być dopasowany dźwiękowo. Sztuką jest wydać mało pieniędzy i dopasować zestaw a nie wydać fortunę i mieć kiepski dźwięk. Przykładowo skuteczność moich kolumn to tylko 86db i jakoś je napędzam choć przyznam, ze levinsona chętnie bym przygarnął. :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wzmacniacz ma być neutralny dzwiękowo,ma tylko wzmacniać dostarczony sygnał ze żródła,inaczej będzie to fałszerz a tego raczej nie preferujemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaculek63, 15 Gru 2009, 22:52

 

>Moim zdaniem wzmacniacz ma być neutralny dzwiękowo,ma tylko wzmacniać dostarczony sygnał ze

>żródła,inaczej będzie to fałszerz a tego raczej nie preferujemy.

 

Pewnie masz rację tylko znajdź mi taki wzmacniacz za rozsądne pieniądze. ;) Ciekawe jest to, że szukamy jak najbardziej neutralnego wzmacniacza a co w takim razie z kolumnami i cd. Trzeba je ze sobą dopasować bo inaczej to nie będzie grało. Nie spotkałem jeszcze kolumn różnych firm które by grały identycznie. Tak więc jeśli już kupię przykładowo tzw wzmacniacz neutralny to skąd mam wiedzieć, że kolumny które posiadam to właśnie te które pasują do niego najbardziej. To samo jest z odtwarzaczem cd i tak koło się zamyka. Moim zdaniem trzeba dobrać dźwięk pod siebie a nie sugerować się przykładowo tym co w testach wychodzi na pięć gwiazdek. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co przkomarzać na temat efektywności kolumn,praktyka i pomiary mówią ze im skuteczniejsze kolumny tym mniej energii trzeba im dostarczyc ze wzmacniacza aby wytworzyć dane ciśnienie akustyczne.pozdrawiam.

 

ps.jak przedstawił założyciel wątku efektywniejszy gra lepiej.inną sprawa jest brzmienie i jakość odtworzenia materiału zródłowego,ale dywagujemy tu o efektywności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaw123, 15 Gru 2009, 21:39

 

>A jak w/g Ciebie ustawic ta sama glosnosc , moze tak na oko , albo jakies urzadzenie uzyc.

>prostota tu lepiej wyjdzie , wzmak na godz. 10 przy jednych i drugich i jest latwiej jakie kolumny

>Ci czy mi odpowiadaja.

 

Na słuch wystarczy. Przecież jesteś audiofilem. Masz wyczulony słuch. Nie powinieneś mieć z tym problemów. A jak nie to można to pomierzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyka efektywność spowodowana jest najczęściej maksymalną oszczędnością ze strony producenta - prymitywna zwrotnica, czułe głośniki (np. Triangle) co powoduje, że grają przy byle jakim wzmacniaczu. W niskiej skuteczności kolumna jest napakowana różnymi przetwornikami, co zwieksza jesj wymagania wobez wzmacniacza, ale przy dobrym wzmaku odwdzięcza się 100 krutnie. A co do mocy....Nie wiem śmiać się czy płakać - najważniejsza jest wydajność prądowa wzmacniacza a nie moc jaka osiąga!!! Wzmacniacze lampowe mają po kilkanaście watów mocy i bez problemu można nimi spalić prawie wszystkie kolumny (jak ktoś nie wierzy to niech porozmawia z fachowcem - najlepiem doswiadczonym sporzedawcą).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaw123, 15 Gru 2009, 21:07

>Odsluchy byly przeprowadzone glownie na plytach Dire Straits ...

 

Jakis czas temu mialem okazje sluchac tez ProAc wprawdzie nie 125 a Studio 100(reszta toru to Krell KAV ze starej serii) i mam opinie podobna do Twojej, sluchalem rowniez m in DS i Studio 100 na srodku pasma zagraly wlasnie cicho malym dzwiekiem, wrazenie mialem takie sluchajac tych kolumn (zaznacam ze dotyczy to tonow srednich) jakbym poszedl na koncert ale zabrakło biletow i jestem zmuszony sluchac za drzwiami :). Na tym forum wiele osob zachwyca sie ta firma a w szczegolnosci Studio 100 jednak to nie jest moje granie. Owszem bas Studio 100 mialy swietny jakosciowo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juzefkania a po co na sluch skoro po podlaczeniu kolumn raz jedna raz druga do tego wzmacniacza odrazu w ucho wpadlo ze dzwiek z B&W jest bardziej dynamiczny , otwarty , przestrzenny, piszac ustawic na oko mialem na mysli... to jest takie powiedzenie , wiadomo ze dzwieku sie nie slucha , nie ustawia glosnosci na oko , ale jak dokladnie ustawic skoro ja mowie ze jest juz na sluch ustawione a kolega wola ze nie podkrec ten wzmak ....to co oznacza ze ktorys z nas jest gluchy ( laryngolog sie klania )ze po zmianie glosnosci dalej Proac slabo wypada, ja jako jedna, pojedyncza osoba ustawie na sluch , ale kilka osob juz nie wiadomo kazdy inaczej slyszy ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dam jeszcze jeden przyklad np Jarre z plyty Magnetic Fields utwor 3- ci na koniec wchodzi dynamiczny bas , ktory narasta z kazda sekunda to bylo na B&w ,a Proac nie pokazal tego: ze nie krecac galka wzmacniacza robi sie az tak coraz glosniej jak w B&W DLACZEGO ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.