Skocz do zawartości
IGNORED

SLAYER, MEGADETH, METALLICA, ANTRAX... Lotnisko Bemowo, Warszawa, 16.06.2010


slayer

Rekomendowane odpowiedzi

MEGADETH, METALLICA, SLAYER, ANTHRAX, MASTODON, BEHEMOTH na Sonisphere Festival...

hmmm...

 

szkoda przegapić takie widowisko... zaklepuję urlop :)... niezły prezent na gwiazdkę :D bilety od ~200zł

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4289-100007806 1260909828_thumb.gif

post-4289-100007807 1260909828_thumb.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może u nas też będzie Heaven & Hell, wejście jest od 14 i organizatorzy mówią, że trwają rozmowy z jeszcze jednym zespołem.

 

Ale z drugiej strony w to H&H za bardzo nie wierzę... Dio jest w trakcie chemioterapii, nie wiem czy da radę zagrać koncerty tak szybko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

no i Mastodon-a nie było, ale była cała reszta... o ile trzy pierwsze kapele wypadły tak sobie (cos z brzmieniem... dziwna akustyka ogólnie, ale SLAYER i METALLICA... rewelacja

 

 

ANTHRAX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4289-100000055 1276773963_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MEGADETH

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4289-100000053 1276774020_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLAYER

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4289-100000051 1276774080_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

METALLICA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4289-100000049 1276774133_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kto :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia fani zespołu Metallica nie mają prawa być zawiedzeni... Pozostali, no cóż. Organizatorzy nie powinni reklamować tego koncertu jako "wielka czwórka". Była Metallica i 3 support bandy.

Podczas występu Antrax'u pomyślałem, że może za daleko stoję, może to ten wiatr-dźwięk był fatalny, cicho, nieczytelnie, straszna bieda. Potem niestety nie było lepiej. Przed koncertem Slayera (nie ukrywam, że to był główny powód mojego uczestnictwa w tej imprezie) szybciutko wbiłem się w tłum, jak najbliżej stanowiska akustyków. Czekałem aż huknie... Nie doczekałem się. Dopiero Metallica huknęła. Jestem bardzo, bardzo zawiedziony koncertem Slayera-krótko i strasznie cichutko. Trzeba będzie jechać do Berlina 3 lipca...

 

P.S. Cytując ze strony Sonisfhere: Jak mówi Kerry King z grupy Slayer: ,,Chodzi o to, co się tutaj dzieje i o to, że fani wreszcie dostaną to, czego pragną.”

sorry, Kerry, ja nie dostałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiałem się tych tańszych biletów z uwagi na wielkość imprezy oraz obiekt na którym się obędzie - no i miałem niestety rację ... Przede wszystkim NIE BYŁ to metalowy festiwal Wielkiej Czwórki , tylko Metallica i jej supporty. Równych szans nie było i to Meta miała najlepsze nagłośnienie, 7 telebimów, gejzery ognia i fajerwerki. Paradoksalnie, zdaje mi się, że muzycznie najlepiej wypadł ... Megadeth, ale co z tego, skoro ginęli na ogromnych przestrzeniach Bemowa (to miejsce jest fatalne na koncerty - dżwięk falował z podmuchami wiatru ... ). Dodatkowo słońce oślepiało i trudno było dostrzec te mróweczki na scenie. Slayer - poprawnie, ale nic ponadto. Po tym zespole więcej się spodziewałem. Wprawdzie reakcja publiczności żywiołowa, a że wepchałem się jak najbliżej, to w pogo mało mi butów nie ściągnęli... A Metallica już mnie raczej nudzi. Grali poprawnie, ale tak jakoś bez dawnego żaru. Koncert w Chorzowie to był dynamit. Ogólnie - lekkie rozczarowanie. Ale niezłe zaplecze. Przynajmniej sobie bigosu pojadłem i piwa popiłem ;D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncert wielkiej czwórki był koncertem dwójki . Antrax zawsze mnie zastanawiał jak się wybił nic szczególnego nie prezentuje . Megadeth mimo że posiada sporo niezłych utwórów zagrał słabo i bez wyrazu dosłownie 2 utwory mogly się podobać ( pod względem wykonania , czadu itd ) . Grneralnie faktycznie nagłośnienie na tych 2 zespołach słabe . Koncert sie zaczął od Slayera nagłośnienie ok no i czad był przeważały utwory z kultowych już płyt ,, Seasons in the abbys " ,, Reign in blood " ,,South of Heaven " . Natomiast jak wyszła Metalika było słychać i czuć kto jest zespołem nr jeden , energia i czad to było to . Bez takich fajerwerków scenicznych jak na AC DC a mimo to koncert o wiele bardziej pochłomął widownię która skandowała i śpiewała razem z zespołem . Zagrali sporo utworów do czarnej płyty brawo za czadziarskie kawałki z Kill Em All ( znakomita płyta na koncert ) . Kto był ten wie że było warto , zreszta potwierdzi to 70 000 przybyłych fanow .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-5152-100000019 1276801211_thumb.jpg

post-5152-100000020 1276801211_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-5152-100000016 1276801380_thumb.jpg

post-5152-100000017 1276801380_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slayer

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-5152-100000013 1276801566_thumb.jpg

post-5152-100000014 1276801566_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACDC na Bielanach słyszałem a wczoraj cisza. A co ciekawe dzień wcześniej jak ustawiali scenę i testowali sprzęt stopę na Bielanach było słychać świetnie. Wczoraj jednak chyba była lipa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a taki spęd wyszedł na wielohektarowe pastwisko. nawet klatki dla piwoszy porobili ;D. Wolałbym za te kasę zobaczyć "normalny" koncert samego Slayera, powiedzmy w Spodku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z opinią, że to były supporty + wielcy gwiazdorzy z Metalliki. I to było przykre. James sobie pier**lił o historycznym momencie, ale tak naprawdę to było tak, jak w piosence, którą zadedykował pozostałym - Sad But True! Smutne, ale prawdziwe, jesteście tylko naszymi supportami. Wy sobie nawet zagadać do publiki nie możecie, bo szkoda czasu, trzeba zagrać.

 

Nie zgadzam się za to co do Megadeth. Anthrax nie widziałem, bo wybrałem piwo, ale Dave i koledzy dali taki koncert, o jakim marzyłem. Oczywiście jak na te skandaliczne warunki. W pełnym słońcu, w piknikowej atmosferze, a szczęka mi opadła. Całe wielkie Rust in Peace zagrane, perfekcyjnie, czadowo, z pasją. Brzmienie w miejscu gdzie stałem było idealne! Ostre, selektywne, a jednocześnie potężne - znacznie lepiej, niż na AC/DC i żaden następny zespół już tak nie brzmiał (Metallica była blisko, ale zabrakło selektywności, Slayer to w ogóle zlewał się w jeden łomot). Ale w każdym razie - Mustaine w wielkiej formie, niestety grał o parszywym czasie i jeszcze - ciężko budować klimat koncertu, jak się gra jeden numer po drugim, żeby się zmieścić w czasie, nie było czasu zagadać, złapać interakcji z fanami. Gdyby grali pełnego seta i po zmroku, to by to wyglądało zupełnie inaczej.

 

Slayer - fanem nigdy nie byłem, ale nie mam pytań, metalowa masakra. Poleciały klasyki, wykonane z jajem, forma panów bez zastrzeżeń.

 

Metallica - forma wyśmienita, wykonanie perfekcyjne, fani na pewno byli bliscy orgazmu... ja nie. Ten zespół jak dla mnie od dawna nie ma już magii i autentyczności. Grają perfekcyjne show, jednak brakuje jakichś większych emocji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem 15 m od sceny idealnie po środku.

 

Behemłot - kaszana

Anthrax - mizernie, słaby dźwięk, przewalony bas

Megadeth - największe zaskoczenie na plus; Rust in peace od dechy do dechy; popisy gitarzystów - rewelacja; wszyscy inni gitarzyści powinni pobierać lekcje od nich. Słabo nagłośniony wokal.

Slayer - super!

Metallica - super jak zwykle zresztą!

...i nie narzekać mi tu!

Kolejność występów prawidłowa, choćby ze względu na ilość sprzedanych płyt. Jakiś porządek chyba musi być!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>arek67

>ACDC na Bielanach słyszałem a wczoraj cisza. A co ciekawe dzień wcześniej jak ustawiali scenę i testowali sprzęt stopę na Bielanach było słychać świetnie. Wczoraj jednak chyba była lipa.<

 

AC/DC słyszał również mój kumpel, który mieszka 15 km od Bemowa. Przy otwartym oknie rozpoznawał kawałki.

Ale to moi drodzy jest tylko i wyłącznie kwestia kierunku i siły wiatru. Fizyka - nic więcej :)

 

Moim zdaniem i na AC/DC i przedwczoraj było super. Fakt że byłem blisko, a co działo się na tyłach trudno mi ocenić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich spotkanych na koncercie fanów metalu, a szczególnie tych, których niechcący mogłem w tłoku oblać browarem.

 

Zabawa przednia. Atmosfera wyśmienita. Co, do dźwięku, to zrobiłem mały obchód i najlepiej brzmiało przy środkowym telebimie, czyli w dość znacznym oddaleniu od sceny. Generalnie im bliżej, tym bardziej wyraźne było zlewanie się instrumentów w jeden monotonny łomot. Najbardziej dynamicznie i selektywnie brzmieli Slayer i Metallica.

 

Dla mnie najlepiej wypadł Slayer. Pozwolę sobie nie zgodzić się z przedmówcami co do roli Slayera jako supportu dla Mety. Wyobraźmy sobie sytuację, gdy to Slayer gra 2 godziny po zmroku ze światłami i całą oprawą, a Metallica przed nimi godzinę w pełnym świetle. I co, 'Nothing elese matters' albo 'Fade to black' że tak powiem 'za widoku'? Coś nie bardzo to widzę.

 

Co więcej, kilka osób w moim otoczeniu wyjęło zapalniczki na Metallice, co wprawiło mnie w zażenowanie. Zapalniczki? - trudno o bardziej negatywną rekomendację dla niby to największego zespołu z wielkiej czwórki thrashu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, jednej rzeczy zabrakło mi tego wieczoru.

Mogliby wyjść przedstawiciele każdego zespołu i zagrać kilka coverów, np. kogoś na kim się wzorowali kupę lat temu. To byłoby COŚ!

Ale chyba jednak co niektórzy są jeszcze zbyt zdystansowani do siebie :)

 

...no i S

Slayer nie zagrał Seasons in the abbys, a to błąd ;)

 

aaa i jeszcze coś: widziałem Dodę :)))))))))))))))))))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem koncert super. Niestety z racji K....A korków dotarłem dopiero na drugą połowę Slayera. Slayer super, najlepsze kawałki na koniec i dali świetny show. Metallica również extra, ale mogli sobie darować Nothing Else Matters i zamiast tego walnąć np. Fight Fire With Fire. Nie byłoby takiego dysonansu z poprzednimi kapelami. Poza tym super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.