Skocz do zawartości
IGNORED

Grudniowe Audio-Video Amplituner AV za 5500zł vs Stereo za 1/3 ceny


goliatpl

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega Czubsi twierdzi, że muzyka na ampli jest beznadziejna, a film na wzmaku to całkiem całkiem. Skoro kolega tyle słyszał to może powie jak to możliwe ?? Nie trzeba być ekspertem, znawcą i wiele słyszeć żeby wiedzieć, że wzmacniacz stereo jak i amplituner zostały stworzone do zupełnie innych rzeczy. I nie wmówisz mi, że masz taki super sprzęt stereo, który przenosi emocje i efekty dzwiękowe z filmów lepiej niż dedykowany dobrej klasy amplituner obsługujący dzwięk cyfrowy na 5, 7 lub cholera wie ile jeszcze kolumnach. Mówiąc w ten sposób mniemam, że rola głośnika centralnego jest w ogóle nie potrzebna ? bo moim zdaniem jego rola prze odtwarzaniu filmów jest niezastąpiona - może to ty mało jednak słyszałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Nie twierdzę, że zamysł stworzenia ampli kd to totalny bezsens twierdzę jednak, ze jest całkiem realne stworzenie wiarygodnej i przekonywującej hologramii (bez cyfrowych - wątpliwej wierności efektów) za pośrednictwem dwóch kolumn. Ten efekt jest mi znany Tobie najwyraźniej nie ... Co do efektów - wybuchów świstów itp to powiem Ci że zwolennicy KD pierwsze kilkadziesiąt minut w trakcie wizyty u mnie szukają woofera a potem centralnego i nic tu nie zmieni Twoja wiara w powyższe lub jej brak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goliatpl, 15 Gru 2009, 23:36

 

>Cała prawda o różnicach między amplitunerami kina domowego a wzmacniaczami stereo :)

>

>W tym wypadku wzmacniacze stereo to 1/3 ceny amplitunera AV.

>

>Pioneer VSX-LX 52 kontra Denon PMA 710 i NAD 326 BEE.

>

> Miłej lektury :)

 

 

Taki podział jest stosowany w w swiatku KD i audio od wielu lat. Ale do wielu stereofili nie przemawia to, że wzmacniacz KD za przykładowo 10000zł zagra bdb w stereo. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czubsi, 16 Gru 2009, 22:56

 

>Nie twierdzę, że zamysł stworzenia ampli kd to totalny bezsens twierdzę jednak, ze jest całkiem

>realne stworzenie wiarygodnej i przekonywującej hologramii (bez cyfrowych - wątpliwej wierności

>efektów) za pośrednictwem dwóch kolumn. Ten efekt jest mi znany Tobie najwyraźniej nie ... Co do

>efektów - wybuchów świstów itp to powiem Ci że zwolennicy KD pierwsze kilkadziesiąt minut w trakcie

>wizyty u mnie szukają woofera a potem centralnego i nic tu nie zmieni Twoja wiara w powyższe lub jej

>brak ...

 

Ojojoj no to super, że tak gra i buczy. Ja tam jednak myślę, że centralny jest najważniejszym głośnikiem w KD. Muzyki słucham w stereo ale filmy mam ochotę oglądać w 5.1 i wzmacniacz stereo do tego sie nie nada. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Audiofile po prostu nie wiedzą, że w KD można korzystać tylko z dwóch kanałów...

 

To jest taki stary audiofilski mit: Do stereo trza kupić wzmak stereo. Dlaczego ? Bo tak i już :)

 

Nie będę oczywiście tutaj wspominał o tych wyklętych testach XXX... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas ma swoje przekonanie i racje. Nie zamierzam zmieniać niczyjej wiary. Moje doświadczenia są zupełnie inne niż twoje i tyle. Z ciekawości zapytam tylko czy próbowałeś w swoim pokoju, w takich samych warunkach odsłuchowych ustawić 5.1 lub 7.1 kolumn do kina domowego + amplituner i obejrzeć film ze ścieżką dzwiękową chociażby w DTS ? Bo jeśli tak to wielki szacunek dla twojego systemu audio jeśli jest w stanie przewyższyć domowy system rozrywki Ps. Efekt jaki jest u ciebie w domu na pewno nie jest mi znany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To jest taki stary audiofilski mit: Do stereo trza kupić wzmak stereo. Dlaczego ? Bo tak i już :)"

 

Nie wiem czy to mit? Fakty są takie jakie są.

 

Równie dobrza możnaby nazwać mitem to, że ktoś do dojazdów do pracy kupuje samochód osobowy, a mógłby kupić np. konia, TIRA, wóz pancerny itp. też dojedzie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytworzyła się burzliwa dyskusja :)

I dobrze! Ten wątek powstał troche prowokująco ;) Na codzień mam do czynienia z branżą audio i wielu klientów nadal uważa, że amplituner KD zagra tak jak wzmacniacz stereo bo ma np. tryb stereo, albo direct itd, itp. Wiele razy miałem możliwość testowania różnych wzmacniaczy z różnymi amplitunerami KD. Oczywiście nie mówie tu o amplitunerach z podobnego przedziału cenowego, ale o znacznie droższych, czasami przewyższających stereo nawet 4-5 krotnie. Wniosek jest jeden - żadnemu nie udało się zaprezentować takiego brzmienia jak we wzmacniaczu. (pomijam już wyższość CD nad DVD) Całe pasmo począwszy od wydajności prądowej, poprzez każdy z zakresów zagrał słyszalnie na wyższym poziomie :) Akurat test w A/V nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem. Chciałem zobaczyć jakie są opinie innych i widze, że jak to w życiu, różne :) Cieszy mnie jednak fakt, że zdecydowana większość wyleczyła się (bądź nie musiała tego czynić) z trendu posiadania kina domowego jaki panował przez ostatnie kilka lat. Mam oczywiście swiadomość, że KD i Stereo to dwa produkty przeznaczone do różnych zastosowań. Jeden woli chlebek, drugi angielkę :) Pozdrawiam! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Kolego horak wszystkie swoje opinie tworzę na podstawie własnych doświadczeń i wręcz tępię inne formy ! Miałem równolegle 4 różne amplitunery z DTS i Dolby Digital. dwa Sony jedną Yamahę i Technicsa SA-DA10 Sonówki to z tego co pamiętam STR- 725 i 925 (mogłem nieco przekręcić) z serii QS Yamaha była porządna ale zastrzel mnie nie pamiętam oznaczeń bo miałem wtedy u siebie chyba dziewięć innych wzmacniaczy ... Wnioski: żaden amplituner nie zblizył się do możliwości wzmacniacza Stereo. Mam prośbę: odłącz sub i oceń efekty może poczujesz o co mi chodzi. Amplituner KD z racji swojej konstrukcji jaki by cudowny nie był ma w 99 % jedno skromne trafko i to trafko ma obsłużyć 5, 7 ... kanałów ... Nie dziwmy się więc że aktywny sub jest przy tych zabawkach nieodzowny ...

Swoje racje umocniłem w sytuacji podłączenia pod dekoder 5 monobloków i dopiero wtedy usłyszałem co miał na myśli twórca KD ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czubsi, 17 Gru 2009, 09:16

>Nie dziwmy się więc że aktywny sub jest przy tych zabawkach nieodzowny ...

 

aktywny sub jest potrzebny do czego innego (i to nie tylko w KD) ... ale nie będę tłumaczył. niech będzie po twojemu, że jest dlatego, że trafo w amplitunerze jest za małe ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Tak się składa, że jest to zwykła tego konsekwencja i jakbyś tego nie nazywał do tego się sprowadza Budowanie filozofii opartej na opracowaniach gazetkowych i promotorów tego sprzetu napędza jedynie wiarę w kwieciste wywody ... Wzmacniacz kina domowego basu nie ma bo i nie może mieć - Amen !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to juz prawie 2010 rok a Wy nadal swoje. Takie problemy były tu na forum wyjaśniane lata temu. Ale po kolei:

1- Amplituner AV jest wielokanałowy i do jego przetestowanie należy użyć specjalnych płyt SACD lub DVDAUDIO. Można również zapodać sygnał z servera muzycznego Linna lub innej hiendowej firmy w jakości 24/96. Wtedy dopiero można mówić o testowaniu takiego urządzenia.

2- jeśli słuchamy płyt CD czy vinyli, to najlepszym rozwiązaniem jest podłączenie specjalizowanego urządzenia do tego pomyslanego i zaprojektowanego, czyli wzmacniacza stereo pod wyjścia pre amplitunera. Do tego oczywiście obowiązkowo przedwzmacniacz gramofonowy, lampowy wzmacniacz słuchawkowy i dobre koloumny przednie. Każdy kto kilka lat temu tak zestawił swoje klocki ma teraz spokój, natomiast inni włącznie z panami z prasy kręcą się w koło Macieju, puszczając 16 bitowe płyty CD na amplituner wielokanałowy i dziwiąc się że coś tu nie gra. Przecież to abecadło audiofila.

 

Podsumowując- 16 bitowe płyty CD oraz vinyle na wzmacniacz stereo, natomiast gęste pliki w dowolnej postaci można na amplituner.

 

PS- oczywiście można wysyłać gęste pliki przez np. DacMagica bezpośrednio do wzmaka stereo uzyskując jeszcze lepsze efekty- to uprzedzając pytania i wątpliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoścnie basu w amplitunerze kina domowego- pierwszy raz o czymś takim słyszę. W kinie domowym do basu jest coś takiego jak sub aktywny ! Proszę zapamiętać raz na zawsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już napisałem, zgadzam się z wami ... bezgranicznie ... przecież wy wiecie najlepiej, a na dodatek słyszycie !!!

 

wg waszej teorii wzmacniacze w amplitunerach są specjalnie zaprojektowane tak, aby cięły pasmo u dołu ... penie tak jest. też nie będę się z wami nie zgadzał. bo po co?

 

ja mam po prostu dziwny amplituner, w którym jest bas w stereo i przestrzeń i głębia ... i inne takie tam audiofilskie bzdety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

asfanter, 17 Gru 2009, 10:58

 

>Podsumowując- 16 bitowe płyty CD oraz vinyle na wzmacniacz stereo, natomiast gęste pliki w dowolnej

>postaci można na amplituner.

 

Na jakich kolumnach słuchasz swoich gęstych formatów ?

 

Założe się, że nawet MP3 jest dla nich za dobry :)))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

XYZPawel

17 Gru 2009, 11:48

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 646 / 4028 / 0

 

Na jakich kolumnach słuchasz swoich gęstych formatów ?

 

Założe się, że nawet MP3 jest dla nich za dobry :)))))))

 

 

 

 

Nie mylisz sie:) Tonsil Siesta i do tego wzmacniacz Pioneer A 717. Zrodlem jest dvd z SACD. Panowie czapki z glow toz to high end jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asfanter: chętnie bym podjął z tobą rozmowę, ale nie mam odpowiedniego wykształcenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej jest ślepy test wzmacniaczy cyfrowych ,ale jest też tam cyfrowy ampli panasonic .Test rozpoczyna się od opisu brzmienia najdroższego wzmaka w teście tj SONNETEER BRONTE za $2,295 ,następny opis dotyczy ampli Panasonic SAXR-55 za $299 , i jakoś wielkich rozbieżności w ocenie jakości brzmienia pomiędzy nimi nie ma ,a trzeba jeszcze uwzględnić to że ampli panasa był tam podłączony do źródła po złączach analogowych ,a akurat jak zostało wyjaśnione na różnych forach ten ampli ma niską jakość przetwarzania na cyfrę z analogowego toru audio ,za to przy podłączeniu po spdif jego jakość znacznie zyskuje i prawdopodobnie wtedy jego oceny byłyby bardziej korzystne .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej jest kolejny ciekawy test Rotel 1095 200 wpc 5 channel amplifier za $2500 vs Panasonic SA-XR55 za $230 ,wnioski ->. ''All I can say is that there is no clear audible difference between this $230 unit and my prior $2500 amp+d/a . '' ;) .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już na forum kilka wątków dla niesłyszących. Proponuję tam wychwalać wzmacniacze za 200$.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czubsi, 16 Gru 2009, 21:36

 

>Generalnie to powiem, że jak dotąd to trafił mi się tylko jeden amplituner KD, który grał jako tako

>bez dopalaczy ... (nie napiszę marki i modelu bo nie o to tu chodzi) natomiast wzmacniaczy to

>słyszałem masę takich co to grają świetnie bez żadnych pokrętełek . Nastepną cechą rozróżnialną jest

>poziom jakościowy tonów niskich - tu amplituner generalnie okaże się gównianym pudełkiem co to bez

>suba nawet nie ma sensu odpalać ... o wydajności prądowej i tworzeniu odczuwalnego punktowego basu

>bez jednoczesnego robienia w domu łomotu to już w ogóle wspominać nie ma co. Większość ludzi odbiera

>amplituner jako dobry gdy słychać dudnienie i syczenie jednocześnie ale tak to słucha gawiedź spod

>trzepaka po kilku tyskich ... Amplituner należy porównywać grający na tych samych kolumnach i w tych

>samych warunkach co wzmacniacz stereo i to właśnie wtedy wychodzi czarno na białym, ze ampli KD to

>przerośnięty szajs ze świecidełkami i bajerami dla rolników a nie sprzęt dla poważnych melomanów ...

 

czubsi, 16 Gru 2009, 21:39

 

>jak sama nazwa mówi amplituner kd jest do kd i basta ! a do słuchania muzyki jest był i będzie

>wzmacniacz stereo ! O ile wzmacniacz stereo potrafi przenieść emocje filmu na głośniki o tyle ampli

>kd nie odtworzy muzyki tak by nazwać to muzyką ...

 

czubsi, 16 Gru 2009, 21:55

 

>No widzisz ... skoro tak twierdzisz to mało jeszcze w życiu słyszałeś ... Tobie podobni chodzą mi

>za każdym razem po pokoju i szukają poukrywanych głośników - zdążyłem już do tego przywyknąć ...

 

czubsi Takich bzdetów co tutaj wypisujesz to dawno nie czytałem. Prawie się popłakałem ze śmiechu. :)) Super masz ten swój sprzęt, że tak ci rewelacyjnie gra?!? Jestem pod niesamowitym wrażeniem. Te amplitunerki które wymieniłeś to w sumie żadna rewelacja ot takie se. Myślę, że nie miałeś nigdy do czynienia z porządnym wzmacniaczem lub amplitunerem KD i pewnie twoim zdaniem lepiej uciułać na oldscool'owe stereo a potem wmawiać wszystkim co to ono nie potrafi. Rewelacja po prostu. Piszesz o wydajności prądowej i transformatorach w amplitunerach... Może tak wpierw trochę wiedzy i zainteresowania tematem a będzie ok. ;) Dla przykładu zamieszczę fotki mojego wzmacniacza gdyż myślę, że nie ma czego się wstydzić. Zbudowany na przyzwoitym trafo, kondach i pięciu monoblokach. ;) Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-19380-100007655 1261066134_thumb.jpg

post-19380-100007656 1261066134_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paww, 17 Gru 2009, 17:15

 

>A1

>Oh, to jest maszyna!

>

>Ale czy lepsza od wzmacniacza stereo?

>

>Oto jest pytanie.

 

paww wszystko zależy do jakiego wzmacniacza porównywać. Myślę, że spokojnie może stawać w konkury z nowym wzmacniaczem za jakieś 5000zł. Takie jest moje odczycie gdyż trochę klocków już miałem i jakieś porównanie mam. Bez najmniejszego problemu napędza dynaudio które posiadam. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwed75, 17 Gru 2009, 19:03

 

Czy te foty to YAMAHA DSP-A1??? kiedyś chciałem taką kupić wyłącznie do stereo, znalazłem gościa co ją sprzedawał porozmawialiśmy miło przez kilka chwil, naciskałem go wypytywałem no i w końcu pękł, powiedział tak, do stereo się nie nadaje lepiej zagra wzmak za 1500zł :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, jesli chodzi o budowę i trafo to ta Yamaha to nic nadzwyczajnego, posiadany przeze swego czasu amplituner Cambridge Audio 640R wyglądał okazalej pod każdym względem, a kosztował znacznie mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sukces, 17 Gru 2009, 19:16

 

>szwed75, 17 Gru 2009, 19:03

>

>Czy te foty to YAMAHA DSP-A1??? kiedyś chciałem taką kupić wyłącznie do stereo, znalazłem gościa co

>ją sprzedawał porozmawialiśmy miło przez kilka chwil, naciskałem go wypytywałem no i w końcu pękł,

>powiedział tak, do stereo się nie nadaje lepiej zagra wzmak za 1500zł :-)

 

To jest denon avc a1 a yamaha jak dla mnie w segmencie wzmacniaczy KD odpada w przedbiegach. ;) Jest to pierwszy wzmacniacz denona z dekoderem dd i zbudowany był bez cięć budżetowych tak jak ma to miejsce dzisiaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.