Skocz do zawartości
IGNORED

Grudniowe Audio-Video Amplituner AV za 5500zł vs Stereo za 1/3 ceny


goliatpl

Rekomendowane odpowiedzi

elessar, 17 Gru 2009, 19:27

 

>Szczerze mówiąc, jesli chodzi o budowę i trafo to ta Yamaha to nic nadzwyczajnego, posiadany przeze

>swego czasu amplituner Cambridge Audio 640R wyglądał okazalej pod każdym względem, a kosztował

>znacznie mniej.

 

To jest denon. avr 640r słyszałem i stwierdziłem, że w testach wypada lepiej niż po indywidualnym odsłuchu. Co jest w 640r tak rewelacyjnego chyba to, że ciasno upchnięte to wszystko?

Denon jest sporo większym klockiem a trafo jest ogromne choć zdjęcie tego tak nie odzwierciedla.

 

Cambridge - 150 x 425 x 420mm 15kg

 

Denon - 181 x 434 x 481mm 24,5kg

 

Taka mała różnica między nimi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 17 Gru 2009, 19:59

 

>szwed75 z calym szacunkiem ale poziomem wiedzy i osluchania powaznie odstajesz od czubsiego.

>Przykre ale prawdziwe.

 

Hmmm Bo się nie zgadzam z jego wypowiedziami? Czy słuchał wszystkich wzmacniaczy lub ampli KD. Na jakiej podstawie stwierdzasz, że ja nie jestem osłuchany? Bo mało się udzielam na forum? Czy znasz sprzęt który posiadałem? Z całym szacunkiem ale twoje stwierdzenie jak dla mnie nie ma najmniejszego sensu. Ja kolega czubiś może wypowiadać się źle na temat sprzętu KD słuchając swego czasu amplitunerów sony qs lub technicsa? To nie jest szczyt możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elessar, 17 Gru 2009, 20:05

 

>Tylko CA ciągnie z sieci prawie 2000W o czym ten Denon może zapomnieć...

 

No i co z tego, że ciągnie 2000w???

Zobacz ile ciągną z sieci wzmacniacze accuphase a do tego jak graja. Nie potrzebna jest mi w domu druga suszarka. Jeśli jesteś zadowolony to bardzo mnie to cieszy ja nie mam ochoty płacić większych rachunków za prąd. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest przy wyborze sprzętu audio?

 

-Jedni się sugerują pomiarami (wierzą w nie bezgranicznie bo to naoczne jest przecież).

-Drudzy sugerują się ciężarem urządzenia.

-Trzeci z kolei wyglądem.

-Czwarci testami, gazetkami, opiniami, nagrodami roku, etc.

-Piąci linkami i testami głucho-ślepo-niemymi.

I na samym końcu:

-Szóści (ci najgorsi rzecz jasna) "sugerują" się słuchem.

Oczywiście nie ująłem wszystkiego bo to zaraz nastąpi a mi zaoszczędzi pisania.

 

Zatem, co jest najlepszym sposobem na dźwięk "najlepszy" "najprawdziwszy" etc., i tutaj znów nie ujmę wszystkiego bo każdy ma upodobania takie jakie ma.

Może to być np: kolor guziczka na piecyku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Na podstawie prawd ktore wypisujesz i uwazasz za objawione. Amplitunery KD potrafia zagrac dobrze to prawda ale nalezy je oceniac wylacznie w swojej klasie. Wzmacniacze stereo a zwlaszcza te wysokiej klasy oferuja brzmienie ktora urzadzeniom wielofunkcyjnym sila rzeczy jest obce. I amplituner moze byc zbudowany jak czolg ciagnac ponad 1kW z pradu. Nie ma to znaczenia. Od zawsze liczy sie dzwiek i tylko dzwiek. Twojego Denona mozna smialo porownac do konstrukcji budzetowych producenta i bedzie od nich lepszy jednak poziom wyzszy jest dla niego nieosiagalny.

czubsi porusza sie w nieco innym swiecie brzmieniowym. Tam niestety nie ma amplitunerow KD. Sa za to wysokiej klasy wzmacniacze. Stad zapewne nie mozecie sie zrozumiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 17 Gru 2009, 20:04

 

>szwed75 nie osmieszaj sie... Wzmacniacze Musical Fidelity Audiolab czy Rotel nie waza tyle a graja

>znakomicie.

 

Poważnie wszystkie grają tak znakomicie? Zdania są podzielone. Moim zdaniem ty się ośmieszyłeś wcześniejszym stwierdzeniem o mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 17 Gru 2009, 20:04

 

>szwed75 nie osmieszaj sie... Wzmacniacze Musical Fidelity Audiolab czy Rotel nie waza tyle a graja

>znakomicie.

 

Poważnie wszystkie grają tak znakomicie? Zdania są podzielone. Moim zdaniem ty się ośmieszyłeś wcześniejszym stwierdzeniem o mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat przy amplitunerach KD pobór mocy jest istotny nie od dziś wiadomo, że przkłada się to na faktyczną moc tego typu sprzetu, a nie papierową, w czym właśnie brylują yamahy, denony itp. Poza tym podałem taki argument, skoro sam podnosisz jak ważan jest wielkość trafa. BTW nie mam już KD bo wróciłem do stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 17 Gru 2009, 20:16

 

Nigdy nie napisałem, że wzmacniacz KD kosztujący przykładowo 15000zł zagra jak wzmacniacz za 15000zł. Znam dzwięk `dobrych wzmacniaczy stereo gdyż sam wcześniej posiadałem kilka a z tych lepszych to denon pma 925 a potem sony taf 707es. Słyszałem tez wiele innych lepszych wzmacniaczy u znajomych melomanów a może audiofili jak zwał tak zwał. Ja tam za audiofila się nie uważam ale lubię jak coś dobrze gra. Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elessar, 17 Gru 2009, 20:21

 

>Akurat przy amplitunerach KD pobór mocy jest istotny nie od dziś wiadomo, że przkłada się to na

>faktyczną moc tego typu sprzetu, a nie papierową, w czym właśnie brylują yamahy, denony itp. Poza

>tym podałem taki argument, skoro sam podnosisz jak ważan jest wielkość trafa. BTW nie mam już KD bo

>wróciłem do stereo.

 

Bezsensowne stwierdzenie. Znam wzmacniacze które ciągną po 1000W lub więcej i nie grają tak jak accuphase które ciągną po 300W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest bezsensowne stwierdzenie, bo odnosi sie do sprzętu KD a nie stereo. Chodzi o amplitunery, które mają np. 7 koncówek mocy po 120W, a pobór prądu np. 400W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 17 Gru 2009, 20:27

 

>Sansui czubsiego przebija Sony 707 ES o dwie a moze trzy klasy. To dzwiek zblizony do lepszych

>integr Accuphase. Niestety nieosiagalny dla amplitunerow. O Denonie 925R nawet nie wspomne.

 

Zdaję sobie sprawę, że są lepsze klocki. discomaniac71 czy ja napisałem, ze mam najlepszy sprzęt pod słońcem? Ale wkurza człowieka jeśli ktoś nie słuchał a stwierdza z góry że zagra źle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elessar, 17 Gru 2009, 20:35

 

>To nie jest bezsensowne stwierdzenie, bo odnosi sie do sprzętu KD a nie stereo. Chodzi o

>amplitunery, które mają np. 7 koncówek mocy po 120W, a pobór prądu np. 400W.

 

No i co z tego??? Czyli jeśli jeden wzmacniacz stereo o tej samej mocy pobiera 1000W a drugi 300W to jest ok a jeśli wzmacniacz KD o tej samej mocy pobiera 1500W a drugi 500W to nie jest ok. Hmmm ciekawe stwierdzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ropatrjuję jak zagra ampli KD w stereo, bo to mnie nie interesuje, ale przy tym do czego jest stworzony czyli w filmach. A tu jak wiadomo, im mocniejsze końcowki, tym lepiej. W sprzęcie KD oszczędności właśnie widoczne są w zasilaniu. A w stereo kazdy amplituner KD zagra co najwyzej poprawnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZWED75 jestes niesamowity:) :) teoretyk KINA DOMOWEGO ale nie myslalem ze podskakujesz tutaj na Stereo ludziom zaufanym :)

stereo CZubsiego slyszalem osobiscie i zycze tobie kiedys takiego grania w domu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 17 Gru 2009, 20:49

 

>Zagra swietnie jak na ampli kina domowego. To wszystko. Jak Ci taki dzwiek wystarcza to Twoja

>sprawa.

 

Na ten czas i warunki mieszkaniowe wystarczy. A za jakiś czas można dokupić końcówki mocy i też będzie ok. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elessar, 17 Gru 2009, 20:55

 

>Ja nie ropatrjuję jak zagra ampli KD w stereo, bo to mnie nie interesuje, ale przy tym do czego

>jest stworzony czyli w filmach. A tu jak wiadomo, im mocniejsze końcowki, tym lepiej. W sprzęcie KD

>oszczędności właśnie widoczne są w zasilaniu. A w stereo kazdy amplituner KD zagra co najwyzej

>poprawnie.

 

A do stereo mocna i wydajna końcówka to nie dobrze? Hmm następne ciekawe stwierdzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sukces, 17 Gru 2009, 19:16

 

>szwed75, 17 Gru 2009, 19:03

>

>Czy te foty to YAMAHA DSP-A1??? kiedyś chciałem taką kupić wyłącznie do stereo, znalazłem gościa co

>ją sprzedawał porozmawialiśmy miło przez kilka chwil, naciskałem go wypytywałem no i w końcu pękł,

>powiedział tak, do stereo się nie nadaje lepiej zagra wzmak za 1500zł :-)

 

To jest denon avc a1 a yamaha jak dla mnie w segmencie wzmacniaczy KD odpada w przedbiegach. ;) Jest to pierwszy wzmacniacz denona z dekoderem dd i zbudowany był bez cięć budżetowych tak jak ma to miejsce dzisiaj.

 

 

szwed75 slyszales ty moze kiedys wzmacniacze yamahy ? w kd? miales doczynienia z dsp z11 ? z9 ?

pytam z ciekawosci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Nie potrzebnie się tu spieramy - nie o to chodzi. Akurat bebechy które pokazałeś jakiś czas temu to mocno takie sobie są ... Poza toroidem wypchany wątpliwej jakości mulącymi nipponami SME (najniższe w serii i chyba jedyne nippony tak naprawdę do dupy ...) to że ma 5 końcówek to akurat żaden argument. Pisąłem o ampli które miałem pod dachem ! Rzeczy których pod dachem nie miałem nie podaję bo nie sprawdzałem 1 do 1. Jak już wspomniałem miałem do czynienia z konstrukcją 5 monobloków z pełnym osobnym zasilaniem i sterowaniem (!!!) a to zupełnie inna bajka niż to co kolega zaprezentował. Aby uzyskać poziom tego co u mnie dziś stoi najlepiej byłoby kupić trzy osobne wzmacniacze a kino zyskało by sens ... Co do znawców suba. Jak byśmy tego nie nazywali : wytwarzaniem ciśnienia , atmosfery budowaniem potegi wsparciem basem ... sub był jest i będzie po to by zrobić to czego ampli kd zrobić w stanie nie jest. Aby zrozumieć że bas to nie dudnienie trzeba najpierw tego doświadczyć. Aby sub spełniał rolę ponad wytwarzanie granicznych częstotliwości musi być naprawdę dobrej klasy, do tego dodajmy porządny ampli KD i mamy mały majątek - w tej kwocie bez problemu złożymy trzy osobne wzmacniacze stereo średniej klasy i efekt po stokroć lepszy ... Naoglądałem się i nasłuchałem różnych rzeczy i nie twierdzę aby ampli KD były urzadzeniami bez sensu jednak jakość dźwięku jako taka nie jest dla producentów celem priorytetowym i jeśli już osiąga jakieś nazwijmy to przyzwoite parametru to jest to tak rozdmuchane że czyni się z takiego klocka wręcz obiekt porządania ... Moje ampli kd które podałem i większość tych które słyszałem łączyły te same wady i to starałem się powiedzieć koledze ... Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jorkers znowu nie czytasz ze zrozumieniem ale to nic nowego... W porównaniu z odpowiednikami w swojej kategorii cenowej moim zdaniem yamaha odpada. Słyszałem dsp z9.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.