Skocz do zawartości
IGNORED

Grudniowe Audio-Video Amplituner AV za 5500zł vs Stereo za 1/3 ceny


goliatpl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Jorkers

19 Gru 2009, 11:43

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 223 / 679 / 1

 

stereo sluzy do muzyki a kd do filmow tylko i wylacznie i niech tak pozostanie

 

 

 

Dokladnie. I nie pomoze tutaj pitolenie posiadaczy amplitunerow ktorym wydaje sie ze maja dobre stereo. Na tym forum jest coraz wiecej dyletanctwa i ludzi ktorzy probuja leczyc swoje kompleksy. Dowiadujemy sie roznych dziwnych rzeczy: a to ze apli do KD gra na poziomie wzmaka stereo a to ze plyty CD sa starodawne i liczy sie tylko SACD i winyl (ze szpilkodrapa za 150zl z Allegro). Tutaj czytalem jeszcze jedna bzdure tego samego autora ktora uwazam za tekst sezonu: aplitunery sa do gestej muzyki (wielokanalowe SACD lub DVD-Audio) a wzmacniacze stereo do starodawnych plyt CD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 19 Gru 2009, 12:15

 

>Jorkers

>19 Gru 2009, 11:43

>O mnie » Ignoruj » PW »

>stat: 223 / 679 / 1

>

>stereo sluzy do muzyki a kd do filmow tylko i wylacznie i niech tak pozostanie

>

>

>

>Dokladnie. I nie pomoze tutaj pitolenie posiadaczy amplitunerow ktorym wydaje sie ze maja dobre

>stereo. Na tym forum jest coraz wiecej dyletanctwa i ludzi ktorzy probuja leczyc swoje kompleksy.

>Dowiadujemy sie roznych dziwnych rzeczy: a to ze apli do KD gra na poziomie wzmaka stereo a to ze

>plyty CD sa starodawne i liczy sie tylko SACD i winyl (ze szpilkodrapa za 150zl z Allegro). Tutaj

>czytalem jeszcze jedna bzdure tego samego autora ktora uwazam za tekst sezonu: aplitunery sa do

>gestej muzyki (wielokanalowe SACD lub DVD-Audio) a wzmacniacze stereo do starodawnych plyt CD :)

 

 

A świstak siedział i zawijał w sreberka... Ta dyskusja może trwać w nieskończoność. ;) discomaniac71 czyli twoim zdaniem takie klocki KD jak Primare, mcintosh, arcam, nad i wiele innych audiofilskich firm nie zagra dobrze w stereo? Co do cd to moim zdaniem nigdy ten format nie umrze pewnie prędzej znikną z półek SACD tak jak to nastąpiło z DVD-Audio. Szkoda, że tak mało płyt jest dostępnych w HDCD gdyż jest to najlepsze udoskonalenie płyt cd. Mam sporo box'ów depeche mode gdzie na płytach dvd jest zapis pcm stereo, dts i dd a na drugiej hybrydowa CD/SACD. Zapis pcm jest rewelacyjnie zrealizowany a według recenzentów z hifidelity nawet lepszy niż SACD.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co do winyli to jakoś nie narzekam na dźwięk gdyż wkładka jaką mam wpakowaną nie jest najgorsza i najtańsza. Winyl to jest bajka i wolę wydać 100zł lub więcej na taka płytę niż na gęsty format.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na zakończenie może tylko to, że nie jestem dyletantem i nie leczę kompleksów co by nie było. Myślę jednak, że jest tutaj sporo takich osób które uważają się za super znawców ale nie pamięta wół jak cielęciem był. ;) Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto na tym forum leczy swoje kompleksy. Ale wiem jedno. Takiego poziomu pogardy jaką okazujesz w swoich postach innym piszącym mało który user osiąga na tym forum. Piszesz swoje oczywistości a nie byłes w moim pokoju, nie słuchałe mojego sprzetu w mojej konfirguracji w przygotowanych przeze mnie warunkach akustycznych. Nic nie napisałem o Twoim sprzęcie bo go nie znam (jakiegoś wzmaka sansui słuchałem na początku lat 90 tych i zwyczannie nie pamietam go) ale Ty musisz pogardliwie odnieść się do wszystkich innych, ktorzy mają inne zdanie. Poczytaj swoje posty i porównaj poziom agresji z moimi. Naprawdę na Twoim sprzęcie swiat się nie kończy. Na moim też. Miała być wymiana argumentów a Ty jak zwykle zarzucasz innym niekompetencje. Na koniec dam Ci próbkę Twojego stylu w moim wykonaniu:

Mam wzmaka MF A308- w idealnym stanie. Uważam że Twój zaśniedziały stary SANSUI i to złom przy moim wzmaku. Jak słucham na moim MF to jest magia. basik masuje mi piety nawet na godzinie 8:30. najniższy bas poezja. Twój SANSUI nie ma startu. Musi tam klucha być na dole.

- podoba Ci się ;)?

 

p.s. tak na marginesie - też kocham płyty CD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram discomaniac71

tylko dodam że od pewnego poziomu kino może dobrze grać ale takie amplitunery zaczynają się od kilku lub nastu tysięcy często już rozbijane na procesory i końcówki wielokanałowe do tego o podobnej wartości kolumny i tu zaczyna się kina za 10> lub nawet powyżej 20 30tys ale to już brzmieniowo reprezentuje pewien poziom, tylko że wtedy po co słuchać w stereo jak można kupić "kilka płyt wielokanałowych" bo wybór jest u nas średni no chyba że nie jestem w temacie :)

i dlatego tak samo wychodzę z założenia bo przerabiałem temat kina na własnej skórze

żeby kino miało sens musi być zdecydowanie więcej miejsca niż w stereo chodzi o dobre rozstawienie

czyli powierzchnie zdecydowanie powyżej 20m2 najlepiej 30 i więcej a nie wciskanie na silę centralnego pod telewizor i po bokach monitory na ścianie na której się siedzi saty i ledwo się to mieści bo więcej nie ma miejsca a w kąt sub i dudni w 15m2, itd itd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson dobrze powiedziane

 

ja pokoj stereo mam jakies 25m2 i kinowy tez 25m2 nie jest to malo ale do kina moglo by byc 10m wiecej bo mam wrazenie ze system chcialby jeszcze cos poszerzyc pokazac ale robiac to na sile nie moze mu sie udać , suba mam dedykowanego na 60m2 wiec galka mocy u niego jest ustawiona nawet nie na polowe , w stereo pokoj 25m2 jest akurat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do discmaniak - nie mam czasu już dyskutowac - żona mnie goni świątecznych porzadków;)

Nie miałem zamiaru Cię Urażac. zasugerowałem delikatne złagodzenie tonu i nie zarzucanie adwersarzy argumentami typu "z kompleksów" Tylko tyle.

Teraz wesołych świąt życzę i pozdrawiam wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

mimat ale ja piszac tamten post nie mialem nawet na mysli Ciebie. Jesli napisales o przewadze ampli kina domowego itp itd to wyraznie mi to umknelo. Mialem na mysli takich jak np asfanter i jego wpisy sezonu czyli kompletne bzdury. Owszem zestaw kina domowego Krella ktory mialem okazje sluchac zagral naprawde na wysokim poziomie ale swoje kosztowal. Tutaj 100% racji ma mikson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwed75, 16 Gru 2009, 23:16

 

Ojojoj no to super, że tak gra i buczy. Ja tam jednak myślę, że centralny jest najważniejszym

>głośnikiem w KD. Muzyki słucham w stereo ale filmy mam ochotę oglądać w 5.1 i wzmacniacz stereo do

>tego sie nie nada. ;)

 

Dopóki film oglądasz sam i siedzić na środku w punkcie między głośnikami to głośnik centralny nie jest zupełnie potrzebny. Wszystkie dialogi dochodzą prosto z ekranu. Niesety jesli oglądamy w kilka osób ta precyzja ginie.

 

Co do 5.1 to ja przez to przechodziłem i największe znaczenie mają efekty w filmach akcji, których i tak z reguły nie oglądam. Poza wybitnymi wyjątkami. Dochodziło do tego, że oglądałem jakiś film tylko po to, żeby przetestować sprzęt...

 

Poza tym niestety dla mnie ,w przeciwieństwie do muzyki, film trzeba oglądać bardzo głośno, a że mieszkam w bloku, to subwoofer był zawsze wyłączony.

 

To przesądziło sprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

I jeszcze jedno: nie przypominam sobie gdzie i kiedy napisalem ze jakikolwiek wzmak to zlom przy moim Sansui. Nie pisze o nim za duzo bo nie jest to model znany na polskim rynku i niestety z drugiej reki niemal nie do dostania. Chyba ze na ebay.de gdzie w zaleznosci od stanu technicznego moze kosztowac 150 Euro ale moze takze 500-700 Euro jesli jest w stanie idealnym. Jeden z forumowiczow byl zainteresowany kupnem za okolo 250 Euro bo cena byla okazyjna ale po porownaniu wnetrza z moim egzemplarzem (takze z tym na stronie sansui.us) okazalo sie ze tamten byl nieudolnie grzebany. Przyjmijmy po prostu ze dla mnie jest to klocek ktory w 100% wystarcza. Od lat szukalem dzwieku neutralnego ze sklnnosciami do muzykalnosci ale bez mulenia. Dostalem w prezencie zadziornosc i naprawde niezly trzymany w ryzach bas. W planie mam wymiane kolumn ale chce troche dozbierac kasy. Byc moze tez renowacje wzmaka zgodnie z instrukcjami czubsiego. W przyszlosci planuje zakup wyzszej i zdecydowanie nowszej integry Accu a moze preampa i koncowki. Zobaczymy. Na razie fundusze pakuje w rozwijajaca sie firme.

Lubie brzmienie Musical Fidelity. Mialem do czynienia z kilkoma integrami cdekami i wzmacniaczem sluchawkowym. Powiedzialbym ze to jest to co lubie. Jednak nie ryzykowalbym stwierdzenia ze wzmak MF A 308 kladzie na lopatki mojego Sansui. Nie lubie takich okreslen. To juz jest ten poziom ze wszystko zalezy od systemu. Nie rozumiem zatem Twojej ironii w stosunku do mojej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

racja fakamada !

 

Jednak prekursorzy popularnego KD rzadko mają okazję przekonać się o tym, że kolumna nie musi się kojarzyć z bliską jej usytuowania lokalizacją dźwięku, stąd ich brak zrozumienia dla wywodów stereowców. Jeśli tak jest to nie dziwmy się że bez 7.1 ich świat się wali bo jak to możliwe aby mniej głośników wytworzyło dookólny dźwięk ... Ja nie winię takich ludzi ale zalecam po prostu posłuchać innych rzeczy. Nie jest bez sensem stworzyć hi-endowe KD - nie jest też to niemożliwe jednak jak już wspomniałem na tą chwilę nie widziałem by ktoś się na to porwał w skali spotykanej w stereo . Owszem pewne szanujące się marki przeniosły udane rozwiązania ze stero do urządzeń KD ale jest to czynione jak na razie bardzo oszczędnie a już żąda się za to olbrzymie kwoty ... Stworzenie siedmiokanałowego systemu hi-end wyobrażam sobie jako odzdzielny zasilacz z kilkoma separowanymi trafo i niemałych rozmiarów amplifier z siedmioma separowanymi monoblokowymi końcówkami mocy na 4-8 tranzystorach w każdej (pomijam tu klasę "D") do tego dobrek klasy pre z dekoderami. Takie ustrojstwo może a nawet musi dać radę stereo ale koszt takiego czegoś przerośnie każdy w zasadzie uznany dziś tradycyjny system high-end

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakamada, 19 Gru 2009, 14:20

 

>>

>Co do 5.1 to ja przez to przechodziłem i największe znaczenie mają efekty w filmach akcji, których i

>tak z reguły nie oglądam. Poza wybitnymi wyjątkami. Dochodziło do tego, że oglądałem jakiś film

>tylko po to, żeby przetestować sprzęt...

>

 

Właśnie o to mi chodziło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czubsi, 19 Gru 2009, 14:39

 

Dziwny jest tok twojego myślenia. Czyli kino zagra w stereo tylko i wyłącznie za pośrednictwem przedwzmacniacza z procesorem plus zaje....e końcówki??? Dżizas to samo może powiedzieć audiofil o stereo. Ludzie nie róbcie z siebie nie wiadomo jakich fachowców w dziedzinie audio bo nimi nie jesteście w moim odczuciu. Widzę, że jeśli ktoś ma 20letnie lub starsze Sansui to może już się uważać za audiofila i wmawiać innym, że ich sprzęt jest do dupy. Czubsi miałeś kiedyś do czynienia z dobrym głośnikiem centralnym? Poza tym do stereo głośnika centralnego nie używam i na lokalizację nie narzekam. :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwed75 to jest poprostu brak zrozumienia logiki i dzialania KD niektorych ludzi, łopatologicznie dzwiek w filmach jest zakodowany i odkodowany zostaje w wzmacniaczu kd

kazdy dzwoneczek kazdy szmer lasu czy lisci jest odpowiednio zaprogramowany w osobny monofoniczny kanał i tego sie zmienic nie da wiec nie wiem co tutaj ma piernik do wiatraka przyrownywanei tego do stereo do dwoch kanałow? gdzie cale pasmo przekazywane jest 2 glosnikami

a w kd polowa pasma zajmuja sie glosniki reszte przejmuje sub

mysle ze ludzie tutaj piszacy o takich farmazonach jak 2 kanały w filmach biją na glowe 5 kanalowe sstemy to poprostu nie slyszeli porzadnego kina w duzym pokoju srednio 30m2

z dobrym konfigiem

 

 

nie idzie z 5 kanalowej zakodowanej sciezki zrobic 2 kanalowej zeby to brzmialo porzadnie

w takim przypadku nastepuje downmix wymieszzanie wszystkiego i sklechcenie do dwoch kanalow czyli stereo , co wttedy slychac? totalną kaszane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

""Czyli kino zagra w stereo tylko i wyłącznie za pośrednictwem

>przedwzmacniacza z procesorem plus zaje....e końcówki???""

 

Tu już nie wytrzymałem i wtrącam swoje 3 grosze.

Już szereg osób powyżej pisało że KINO MOŻE GRAĆ W STEREO TYLKO TAKIE KINO DUŻO KOSZTUJE.

 

""Poza tym do stereo głośnika centralnego nie używam i na lokalizację

>nie narzekam. :))""

 

Ja mam NADa 325bee za 1400zł i na lokalizację też nie narzekam. Pytanie czy chcesz porównywać brzmienie w stereo swojego superdrogiego ampli, do mojego wzmaka czy wzmaków kolegów, posiadających jak mniemam sprzęty cenowo odpowiadające twojemu.

 

Co do brzmienia stereo w KD to mnie jednak brakuje tylnych głośników efektowych. Braku centralnego nie zauważam, suba przy tych kolumnach, które posiadam mi nie trzeba. Oddechu żołnierza biegnącego z tyłu za kamerą w okopie - stereo nie oddaje. Mówię to jako wieloletni posiadacz KD klasy D. Ma ono jednak przewagi nad stereo klasy C. Ale w żadnym wypadku nie jest to brzmienie w stereo :) To samo mogę powiedzieć o ampli wyższej klasy - do poziomu HK 255 i marantz 5004 bo do takich się niedawno przymierzałem i odpuściłem sobie. Brzmienie stereo z CD było bardzo kiepskie a owe pozycjonowanie źródeł to prawie nie występowało. Domyślam się że jakbym dołożył kolejne tysiące na ampli to w końcu bym się doszukał takiego, który w stereo satysfakcjonująco brzmi. Jednak porównanie jego stereofonicznego brzmienia do wzmaka za porównywalne pieniądze ponownie mogłoby mną wstrząsnąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byku80 po czesci racja a po czesci nie:)

chocbys nie wiem jakie mial kolumny i jaki potezny wzmacniacz KD efektow i zawirowan takich jakie daje porzadny sub za pare tysiecy nie uzyskasz nigdy

nastepnie bzdura jest ze central jest malo potrzebny :)

w KD jest potrzeny bo ida tam nie tylko dialogi ale czesc przedniej sceny :)

 

nie no nie wytrzymam nie pisze juz nic w tym watku bo ludzie tutaj co niektorzy zachowuja sie jak by kd byla nowoscia ja w tym temacie siedze 10 lat i bajek sobie wciskac nie dam wiele latek zabaw i testow od tanich do drogich kinowych zabawek nie pozwoli mi wchłaniac kitu ze to nie potrzbne w filmach bo z tego lepiej brzmi albo po co to bo tamto jest lepsze PARANOJA

i przyrownywanie 2 kanalow do 5 swiadczy o jakim kolwiek braku znajomosci cyfrowego swiata KD

 

jeszcze raz dodam

 

STEREO NIE ZASTAPI KINA A KINO NIE ZASTAPI STEREO

koniec kropka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byku80. Nigdy nie porównywałem wzmacniacza KD do stereo za te same pieniądze bo to nie ma najmniejszego sensu. Tak jak pisałem wcześniej cenę amplitunera lub wzmacniacza KD nalezy podzielić przez 3 i porównywac do wzmacniacza stereo za 1/3 ceny wzmacniacza KD. Chyba dość logicznie to wyjaśniłem i czytaj posty bo wyrywkowo to nie dojdziesz do ładu o co chodzi. ;) Stereo samo przez się mówi, że to tylko dwa kanały i centralnego wtedy nie posłuchasz bo to nie realne. HK255 i Marantz5004 to nawet nie wyższa klasa co najwyżej średnia. Miałem poprzednika 5004 czyli 5200 tak więc wiem co piszę a jakoś nie chce mi się wierzyć aby w dobie nowych dekoderów i kalibracji dźwięku następca zagrał lepiej przy tej samej cenie. Cięcia kosztów gdzieś musiały nastąpić a najprawdopodobniej nastąpiło to w torze audio. A dobry centralny w KD potrafi dostarczyć wielu pozytywnych wrażeń. Centralny robi akcję w filmie. Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze subem to się zgodzę, że jest efekt, jaki oddaje tylko bardzo duża membrama. Siedzę teraz i włączyłem film i powiem ci że z tym centralnym to mam wielkie wątpliwości. Może to efekt 22m2 pokoju a może czego innego. Efekty typu jazda samochodów, pociągu trąbienie, wiatr, roznosi mi się po bokach, nad i pomiędzy głośnikami, płynnie przemieszczając się po pokoju. Dialogi idą jakby z telewizora. Czasem coś z niego pędzi wprost na mnie. Nie tylko nie mam wrażenia braku centralnego. Wręcz odwrotnie, wydaje się jakby na środku telewizora był jakiś głośnik mający swoją własną partię do odegrania. Niezależną od bocznych. Głośniki to MA Rx6. Domyślam się że dobry ampli zagra to inaczej być może lepiej. Mój staruszek na pewno nie. Sprawdzałem. Kwestia oczekiwań, wymagań. Jak kupię nowe ampli to ze względu na brak tylnych w aktualnym rozwiazaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja drogą eksperymentów jak miałem kd w małym pokoju 15m2 właśnie centralny mnie najbardziej drażnił bo dźwięk szedł spod telewizora a nie z obrazu więc sygnał monofoniczny przerzuciłem na fronty które wysokie miały prawie w połowie wysokości tv i było zdecydowanie lepiej! ale w dużym pokoju będzie odwrotnie bo punkt monofoniczny przy większym rozstawie będzie za duży w stosunku do tv ale radzę przeprowadzić eksperyment bo efekty mogą zaskoczyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byku80 z przodu mam dynaudio audience 50 jako centralny dynaudio audience c42 a tyły to kef eeg za jakiś czas pewnie będą to dynki 42. Suba nie posiadam bo druga połowa by mnie chyba... ;) Wcześniej grał centralny kef eeg i muszę powiedzieć, że nie była to rewelacja..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson, 19 Gru 2009, 16:16

>dawno napisałem że do filmów KD a do muzyki stereo wmak

 

i tak niech zostanie...

na moim amplitunerze muzyki się słuchać nie da, podobnie na innych budżetowych amplitunerach, słyszałem również droższe klocki do kina (również w bezpośrednich porównaniach z tanimi wzmacniaczami) i grało to w stereo albo kiepsko (jak np Denon 4306 - kosztujący ok 6 tys.) albo co najwyżej znośnie

wolałbym obejrzeć film na zestawie kina domowego za 10 tys. niż na zestawie stereo za 20 tys. czy nawet więcej...tak samo wolałbym posłuchać muzyki na zestawie stereo za 10 tys. niż na zestawie kinowym za 20 tys. czy nawet więcej

kino nie jest tak wymagające jakościowo jak stereo ale choćby to stereo czarowało przestrzenią przy muzyce to w filmach/koncertach zagra inaczej niż powinno, nie ta lokalizacja źródeł dźwięku, brak efektów z tyłu - muzyka na koncertach po zmianie z 5.0 na 2.0 to tragedia, mimo że włączając od razu tryb stereo wydaje się że gra i tak bardzo fajnie

 

kino jest dla kogoś kto ogląda sporo filmów/koncertów, w innym przypadku to nie sprzęt dla niego... na jego szczęście można połączyć kino i stereo w jednym i być zadowolonym zarówno ze stereo jak i dźwięku przestrzennego, na odwrót tak się nie da niezależnie od wydanej gotówki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Grudniowe "Audio-Video" Amplituner AV za 5500zł vs Stereo za 1/3 ceny" - a wyniki testu nie powinny być zaskoczeniem, wiele osób mających styczność z tym sprzętem trąbi o tym w dziale kina domowego od dawna, że jak chce się mieć sprzęt również do muzyki to dokładanie w tym celu gotówki na droższy amplituner nie jest właściwą drogą

bardziej się opłaca kupić tańszy amplituner + wzmacniacz stereo i mamy prawie równie dobre kino (bo kino nie jest tak wymagające) i o niebo lepsze stereo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtórzę bo do niektórych nie dociera.

 

Centralny kanał został stworzony po to rzeby kilka osób mogło oglądać film niezależnie od tego gdzie usiądą. Jeśli oglądasz sam to takie sam albo lepsze efekty uzyskasz w stereo.

 

Nie tyczy się to oczywiście głośników efektowych i sub'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakamada musze cie sprostować ,

ogladales kiedys film na projektorze w pokoju okolo 30m2 gdzie rostaw kolumn frontowych jest spory wyrazajmy sie jak nalezy w KD nie stereo a kolumnach frontowych .

 

a wiec wracajac do centrala duzy tv 60 cali albo o raz wiekszy projektor z prawej strony przejezdza auto do lewej strony ! wiesz co wtedy sie dzieje? masz zwykla dziure po srodku masz przeskok bez płynności bez synchronizacji z ekranem wiec moge cie zaliczyc do nastepnego co pierniczy bzdury bez zastanowienia nie znajac tematu od strony praktycznej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam już KD.

 

W tej chwili niestety strzelasz gola do własnej bramki.

 

Po pierwsze twierdzisz, że KD zostawia dziurę po środku. Moje stereo nawet przy bardzo mocnym rozstawieniu 3.5m (odsłuch z odł. 2.80m) tworzy bardzo stabilny centralny obraz bez żadnych dziur.

Nie wierzę, żeby dobre KD nie potrafiło tego wykreować w stereo, więc albo słabo słyszysz, masz źle rozstawione kolumny, albo nie siedzisz idealnie na środku.

 

Jesli przyjąć twoją wersję, że do KD trzeba tak bardzo rozstawić kolumny, że nie ma sceny po środku to tylko ozanaczałoby, że KD baaardzo, ale to baaardzo nie nadaje się do Stereo.......

 

(osobiście uważam, że się nadaje przy odpoweidnim nakładzie środków finansowych, ale ty chyba uważasz, że jest inaczej)

 

(uważam też, że głośnik centralny jest WYMAGANY , żeby komfortowo obejrzeć film w kilka osób)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.