Skocz do zawartości
IGNORED

Grudniowe Audio-Video Amplituner AV za 5500zł vs Stereo za 1/3 ceny


goliatpl

Rekomendowane odpowiedzi

discomaniac71, 21 Gru 2009, 00:14

 

Myślę, że jeśli sfolgować to po obu stronach. ;) W żadnym z moich postów nie napisałem, że Sansui źle brzmi lub coś w tym stylu. Drażni mnie jedynie to iż Ty jako właściciel sansui uważasz się juz jako wyrocznia w dziedzinie stereo. Nie mam zamiaru robić kariery w zakładce stereo gdyż nie zależy mi na tym tak jak Tobie. I znowu Twoje aluzje do mojej osoby i robienie z siebie guru... nie masz wyłączności w zakładce stereo tak więc dopóki będę mógł to będę ją odwiedzał. Nie tylko ja mam o Tobie inne mniemanie tak więc odpuść sobie i się nie wywyższaj ponad innych. Twoje stwierdzenie, że jestem nie osłuchany było infantylne. Skąd możesz wiedzieć jaki sprzęt posiadałem i jakiego słuchałem??? Interesuję się audio od chłopięcych lat a tak na poważnie od 95roku czyli początku istnienia Od Radio do Audio dzisiejsze Audio. Jeśli masz ochotę to mogę Ci odsprzedać wszystkie roczniki począwszy od 1995 do 2004 a wtedy będziesz jeszcze bardziej oczytany... Mój denonek nie jest aż tak bardzo wypasiony jak to napisałeś no ale niech Ci będzie skoro tak uważasz a gra on moim zdaniem na poziomie dobrego wzmacniacza stereo. Podaj mi jeszcze swoją skalę ocen bo nie wiem czy dla mnie dobry to dla Ciebie przykładowo świetny. Ciekawi mnie też gdzie go słuchałeś skoro już o nim opinię wydałeś. W żadnym polskim czasopiśmie nie było testu a i na rynku wtórnym nie jest o niego tak łatwo. Nawet na żadnym polskim forum nie można o nim przeczytać no ale przecież Ty wszystko wiesz. Jego amerykański odpowiednik to z dołożonym tunerem avr 5600. Jeśli znasz angielski to poczytaj sobie o nim przykładowo na audiokarma.org i innych forach. Bardzo mnie cieszy, że wolisz swój klocek od mojego gdyż żyjemy w czasach gdzie mamy wolność wyboru. Pozdrawiam Cię może nie serdecznie ale pozdrawiam. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

to jest wyższa półka - w zasadzie równoległa do topowych końcówek mocy typu BA 3203, BA3202.

Mój wzmacniacz otrzymał większość wzbogaceń tego modelu a nawet nieco więcej :-) stąd efekt, który pamiętasz. ten wzmacniacz gra tak samo bez modów ... Jest nieco silniejszy - to fakt, ma podwójną sekcję końcówek na każdym z dwóch skrzydeł (HOT/COLD) każdego kanału. Tranzystory LAPT w zasadzie to są takie same jak w moim tyle, że jeśli wierzyć Sansui są to specjalne serie niskomagnetyczne.

W Europie nie dostaniesz a jeśli już to za kosmiczne pieniądze. AU-alpha907L extra jest do dostania u Japońców nawet za 850 USD !!! a w stanach około 2000 ... Od japońćów wszystko jest na 110 v ale to nie jest jakąś wielką przeszkodą. Ja właśnie pracuję nad zciągnięciem jednego takiego marmurka w cenie 1050 USD lub włąśnie za 820 USD AU-alpha907L extra - jak mi się uda to na bank się pochwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO kolegi Lete przesluchalem dzisiaj plytki ktora polecales ROGERS WATERS AMUSED TO DEATH

REWELACJA PRZETRZENNOSC NIESAMOWITA

 

Paweł polecam ci ta muzyke jesli chcesz moge ci podac na priv namiary na pliki w systemie flac

nowym nero nagrasz sobie na audio cd

 

bedzie swietnie u ciebie brzmiec

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

ja bardzo chetnie sfolguje:) Tyle ze jak powiedziales musi to byc po obu stronach:)

 

 

Nie kupuje zadnych gazet bo recenzje z prasy nie sa mi do niczego potrzebne. Czasem przeczytam w sieci co ma do powiedzenia Pacula i to wszystko. To ze brakuje Ci osluchania stwierdzilem na podstawie Twoich wpisow w tym temacie. Nie interesuje mnie co inni maja do powiedzenia na moj temat. Ale w razie czego przejrzyj ranking zaufania do forumowiczow robiony pod koniec kadencji Lukara. Pozno zaczales skoro dopiero w 1995 roku. Nie jestem przeciez duzo od Ciebie starszy. Z jakimi klockami porownywales swojego Denona? Identyczny model mial moj znajomy. Potem kupil Amplifikatora i Denon poszedl w odstawke. Dzwiek ktory wydobywal z siebie byl na poziomie wyzszych integr Denona ale wciaz to byl tylko Denon. Mimo wszystko do topowych wzmakow firmy troche mu brakowalo. Prawdziwy Denon to sa monobloki z serii POA i wzmaki z lat 80-tych: PMA 790 czy wczesniejszy PMA 850. Niezly byl PMA 1520 ale moze ciut zbyt muzykalny. Pozniejsza seria x60 i x80 moze sie niektorym podobac (mnie tez sie kiedys podobala) ale jest zbyt sucha i ma problemy z namacalnoscia sceny. Podobal mi sie PMA S 1 i PMA S 10. Niektorzy pisali ze Twoj Denon ma za male trafo - akurat z tym sie nie zgodze. Firma slynela z bardzo wydajnych wzmacniaczy zdolnych wysterowac niemal wszystko radzacych sobie swietnie ze spadkiem impedancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego donka kupiłem w ciemno sugerując się trochę tym co pisano na forach i znając dźwięk avc a1se miałem nadzieję, że nie będzie gorzej. Nie miałem ochoty na nowe klocki KD gdyż w dźwięku słychać, że były cięcia kosztów i jak dla mnie lepiej bez nowych dekoderów a z lepszym dźwiękiem. A tak jak wcześniej pisałem ten wzmacniacz na teraźniejsze warunki mieszkaniowe jest dla mnie wystarczający. W 1995 zacząłem na poważnie gdy stać mnie było na wymianę polskich klocków na zagraniczne. ;) Dużo wcześniej to były oczywiście Amator, Zodiak, Tosca, ZRK, Diora/Tesla i wiele innego polskiego sprzętu. Stwierdziłeś po moich wpisach, że jestem nieosłuchany cóż mogę odpowiedzieć pewnie to, ze czytając Twoje wpisy z innych postów mógłbym stwierdzić to samo o Tobie a tego nie robię. ;) Gdzieś znalazłem Twój wpis, że denon nie robi zbyt dobrych klocków i wielu forumowiczów pewnie by się obraziło... Słuchałem integr denona w kombinacji z różnymi kolumnami oraz odtwarzaczami i mam odmienne odczucia niż Twoje. Myślę, że po to jest forum aby o tym pisać a nie negować zaraz czyjeś zdanie na temat danego sprzętu. Napiszę jeszcze raz, że nigdy nie porównywałem swojego wzmacniacza do wzmacniacza stereo za te same pieniądze bo to nie ma sensu. Chętnie posłuchałbym jak gra sansui gdyż jestem wieloletnim fanem Accupchase lecz niestety pensja nie ta. :)) Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

No wreszcie odpowiedni ton bez zlosliwosci:)

 

Jesli chodzi o wybor to swietnie Cie rozumiem. Z cieciami kosztow takze masz 100% racji. Twoj Denon nie jest plastikowa zabawka.

Odsluchy ktore organizuje zwykle dotycza sprzetu z wyzszej polki. Stad pewnie milosc do Accuphase. Sansui to czysty przypadek tak jak z Twoim Denonem. Teraz zamierzam wziac sie za dawno planowany odsluch organizowany wspolnie z firma Linn Polska. Chodzi o DSy. Szkoda tylko ze nie bedzie mozliwosci konfrontacji z modelem CD 12. Co do Denona: wszystko zalezy z czym go porownywac. Budzetowo jest znakomity i w 100% konkurencyjny. Niestety z wyzsza polka jest juz gorzej. Jedynie niektore monobloki z serii POA moga do niej aspirowac. Choc jak pisalem wyzej bylo kilka swietnych integr. Z CDekami nie jest juz w ogole rozowo. DCD 3560 DCD 3300 DCD 2700 (najlepiej po upgrade) z nowszych DCD S1 i S10 i byc moze DCD 2000 AE ale ja mam mieszane odczucia. Tym niemniej 2700 po upgrade potrafi zaskoczyc. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast odtwarzacza cd mam dvd. A oto co napisał o nim swego czasu Piotrek608

 

Piotrek608, 15 Gru 2003, 17:03

 

>Szczerze mówiąc najchetniej to bym wyciągnął z tego DVD moduł odpowiedzialny za odtwarzanie cd bo

>gra to bydle trzy razy lepiej niz normalny cd Denona model DCDS10II za 7500zł...Filtr pmd 100

>pacific microsonics..4xpcm1704 burr-browna..Elna silmic w zasilaniu..opa275gp op ampy...masz jeszcze

>jakies pytania??

>A moze chcesz go zgonic ..za ile??

 

Trzy razy lepiej to może nie ale jak dla mnie jest Ok. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dvd denona po analogach brzmia bardzo dobrze jak na dvd nie jeden cedek sie łamie ja sluchalem denona 3930

ja sie pochwale moim dvd nie jest zbudowany jak dvd szweda75

ale rowniez jest zaliczany do jednych z najlepiej brzmiacych dvd na rynku

YAMAHA S2700

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem się dostać do soczewki aby ją wyczyścić i przyznaję się bez bicia, że miałem stresa jak się za to zabrać. W pewnym momencie już chciałem zrezygnować. ;) Znalazłem kiedyś w necie stronkę gdzie gość dokonuje na nim tuningu. Problemem jest bo nie mogę się doczytać o co tam chodzi a jedynie na fotkach widzę zmiany. :)) Ale dość o tym bo to temat na inny wątek a nie zaśmiecanie tego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie przedstawić mój własny punkt widzenia w temacie, poniższe stwierdziłem "na własne uszy" i nie mam zamiaru nikogo przekonywać do swoich poglądów.

- czy wzmacniacz stereo gra lepiej w stereo niż ampli w tej samej cenie - TAK

- czy wzmacniacz stereo gra lepiej w stereo niż ampli w cenie x 3 - nie jest to regułą

- czy wzmacniacz stereo umożliwia odtwarzanie ścieżki dźwiękowej z filmów - TAK

- czy jest to poziom, jaki zapewnia pełny system 5.1 - NIE

- czy głośnik centralny jest niezbędny - NIE

- czy głośnik centralny przyczynia się do lepszego odtworzenia ścieżek dźwiękowych - TAK

- czy subwoofer jest niezbędny - NIE

- czy subwoofer przyczynia się do lepszego odtworzenia ścieżek dźwiękowych - TAK

- czy przy pomocy amplitunera można słuchać muzyki - TAK

- czy można to robić z przyjemnością - TAK

- aplituner + b. dobre głośniki gra lepiej niż wzmacniacz i średnie głośniki - TAK

- co bym kupił do wyłącznego słuchania muzyki - b. dobry wzmacniacz + b. dobre kolumny

- dlaczego postawiłem na pełne 5.1 - bo daje mi większą frajdę, bo zawsze chciałem mieć dedykowany pokój do tego celu, bo uwielbiam dobry film, bo to rozrywka bardziej społeczna - mogę ją dzielić z rodziną, znajomymi, bo nie muszę siedzieć w tym jednym punkcie G i wsłuchiwać się w niuanse, nie jestem cały czas z czegoś niezadowlony, bo teraz słucham tylko tego co lubię, a nie tego, co jest dobrze nagrane.

 

Dlatego też nie lubię mądralińskich posiadaczy lepszych lub gorszych systemów stereo, co to w końcu na forum chcą coś na siłę udawadniać i chcą być "lepsi". Każdy ma to co lubi, nie ma jednej drogi, nie ma identycznych gustów itp.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mczaj, 22 Gru 2009, 16:29

>- czy głośnik centralny przyczynia się do lepszego odtworzenia ścieżek dźwiękowych - TAK

 

Głównym powodem wprowadzenia głośnika centralnego było to ,że w większych pomieszczeniach przy większym oddaleniu kolumn frontowych było dość często słychać utratę spójności obrazu dźwiękowego w okolicy środka ekranu . W mniejszych pomieszczeniach z dwóch przednich kolumn bez użycia gł centralnego utrata spójności w okolicy środka ekranu nie powinna występować . Taka była podstawowa geneza powstania gł centralnego .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 21 Gru 2009, 23:44

 

>szwed75 a obraz jest tak samo dobry jak dzwiek? Jak sie ma np do DVD 3910?

 

Dvd 5000 to już staruszek. Na tamte lata obraz był wzorcowy ponoć ale teraz... Myślę, że 3910 będzie miał lepszy obraz chociaż nie miałem porównania. W testach dvd 3910 lub 3930 już nie pamiętam który wypadał lepiej niż pierwszy dvd a1. Dużo wcześniej posiadałem dvd 2900 ale też nie mogę napisać czy było lepiej lub gorzej gdyż telewizor był kiepski moim zdaniem. Teraz wyświetlam filmy na pioneer'ku i obraz z denona jest więcej niż zadowalający. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Ja tez mam takiego rupa w domu:) Panasonic DVD A 360. Ma toto z 9 lat. Najwyzszy model wtedy 3kzl. Niedlugo zmienie bo bede zmienial TV i potrzebne mi bedzie HDMI. Ale generalnie obraz super a dzwiek na poziomie Technicsa za 1kzl czyli przymulona kiszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mczaj, 22 Gru 2009, 16:29

 

Popieram w całej rozciągłości. Gdybym mógł wydać na sprzęt 3x więcej niż jest potrzebne na satysfakcjonujące mnie stereo, to też zaopatrzyłbym się równie satysfakcjonujace 5.1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

szwed75

22 Gru 2009, 19:02

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 619 / 222 / 0

 

W sumie w denonie to tez panasonic a dokładniej to ulepszona sekcja wizyjna z technics dvd a10. ;)

 

 

Kolega to mial:) Wymiatalo jak na tamte czasy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj przewinęło się u mnie trochę tych dvd gdyż był także panasonic dvd ra 71,pioneer 717 i 737, marantz dvd 6200 oraz 7010 i wiele innych. Marantz 7010 i pionki grały na przyzwoitym poziomie jako cd. Temat rzeka ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.