Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Amplifikatora


opteron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze gra (wg mojego gustu i w moim zestawie) z neutralnymi lub lekko ciepłymi cedekami. Daj znać finalnie z czym to się zgrało u Ciebie i z jakim efektem, czasem się to komuś może przydać.

 

Wrzuć też jakieś fotki bo nasz klub pod tym względem kuleje :)

 

Pozdrawiam

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko uda mi się zrobić wycieczkę na słuchowisko to dam znać. Na razie testowaliśmy u kolegi Baxterosa na jego modyfikowanym Cambridge serii 500. Było dobrze ale u Baxterosa zestaw jest jeszcze na etapie poszukiwań optymalnego ustawienia sprzętu, mebli i akustyki, trudno było coś powiedzieć czy jest lepsza stereofonia czy nie bo warunki chyba trochę ją obcinają ;)

Fotek porządnych jeszcze nie mam ale niebawem postaram się ująć temat tak ładnie jak na to zasługuje. Na razie o-take.

CD podniosłem już do góry dla lepszego chłodzenia wzmaka na prowizorycznych nóżkach. Temperatura radiatorów pokazywana na wyświetlaczu dochodzi teraz do 48st C. Wcześniej zdarzało się 51. A u Was?

post-1380-015892100 1299503491_thumb.jpg

post-1380-098928300 1299503502_thumb.jpg

Edytowane przez Rotor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość symek321

(Konto usunięte)

Pytanie do wszystkich posiadaczy amplifikatorów- w szczególności z dwoma trafami- czy zdaża się wam, że słychać toroidy nieco bardziej tuż po właczeniu? U mnie dziś tak się zdażyło, ale po ok 3 minutach była już cisza. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Rotor:

 

Amplifikator S fajnym wzmacniaczem jest - dźwiękowo odpowiada mi jak najbardziej. Niestety uciążliwe są dla mnie temperatury do jakich wzmacniacz się rozgrzewa nawet po godzinnym niezbyt głośnym słuchaniu. W mojej audio półce nie mogę zapewnić mu odpowiedniej dla niego wentylacji a żona nie chce słyszeć o zmianie mebla :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyplomatycznie odpowiadasz w innym wątku ;) widziałem zdjęcie Twojej półki, -nie jest najgorsza, jest sporo odstępu, u mnie co prawda stoi luzem ale z początku stał na mim bezpośrednio CD i rzadko kiedy temp dochodziła do 50st C. Może jednak obudowanie ściankami wokoło daje gorsze odprowadzenie ciepła zwłaszcza że CD od spodu jest metalowy i po prostu część ciepełka dobrze odbierał a drewniana szafka działa inaczej. A czy próbowałeś go postawić gdzie indziej luzem i sprawdzić temperaturę? Może ten egzemplarz ma jakiś feler i na gwarancji by go poprawili?

U mnie co ciekawe czy słucham głośno czy cicho to niewiele wpływa na końcową temperaturę, sam prąd spoczynkowy jest duży i nawet głośnawe słuchanie już dużo bardziej go nie rozgrzewa - góra 2-3st C. No ale kolumny mam raczej 8 omowe i w zasadzie nie przekraczam -30dB.

Mnie na razie denerwuje tylko koszmarne czekanie przy włączaniu zanim opowie o wszystkich klawiszach (przyciskiem środkowym można od razu, pilotem trzeba zaczekać) a potem 15 sek zanim się uruchomi ze standbaja, ale cóż widocznie tak bezpieczniej.

 

Zrób taką próbę, postaw sprzęt obok szafki pohulaj godzinkę i sprawdź temp. Jeśli nie przekroczy 50st to znaczy że OK. Taniej wyjdzie Ci zmienić szafkę niż sprzedawać, kupować nowy wzmacniacz -to zawsze dużo zachodu.

Edytowane przez Rotor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym wątku jest stare zdjęcie - aktualnie wygląda to tak jak poniżej. Temperatura przy obecnym ustawieniu dochodzi do 64 st na lewym i 46 st na prawym kanale ale na razie nie pluje się że jest wysoka. Kolumny to Harpia 300B - starsza wersja z jednym 20 cm basem - 91 dB i 8 omową impedancją. Kolumna dedykowana jest pod wzmacniacze lampowe więc teoretycznie nie powinna stanowić dużego obciążenia, zwłaszcza że producent chwali się bardzo stabilnym przebiegiem impedancji. Wzmacniacz gra fajnie i szczerze mówiąc nie za bardzo chce go sprzedawać. Dam mu jeszcze szansę.

 

PS. poza półką grał i owszem. Temperatura była wtedy stabilna ale ileż można go trzymać na ziemi - ktoś nie zauważy i nadepnie. Jak pisałem wcześniej półka jest od kompletu innych mebli i ciężka sprawa ją wymienić nie tocząc wojen w domu ;)

 

No i jeszcze harpia

post-15672-027408200 1300814027_thumb.jpg

post-15672-087247800 1300814649_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość romekxxx

(Konto usunięte)

W tamtym wątku jest stare zdjęcie - aktualnie wygląda to tak jak poniżej. Temperatura przy obecnym ustawieniu dochodzi do 64 st na lewym i 46 st na prawym kanale ale na razie nie pluje się że jest wysoka. Kolumny to Harpia 300B - starsza wersja z jednym 20 cm basem - 91 dB i 8 omową impedancją. Kolumna dedykowana jest pod wzmacniacze lampowe więc teoretycznie nie powinna stanowić dużego obciążenia, zwłaszcza że producent chwali się bardzo stabilnym przebiegiem impedancji. Wzmacniacz gra fajnie i szczerze mówiąc nie za bardzo chce go sprzedawać. Dam mu jeszcze szansę.

 

PS. poza półką grał i owszem. Temperatura była wtedy stabilna ale ileż można go trzymać na ziemi - ktoś nie zauważy i nadepnie. Jak pisałem wcześniej półka jest od kompletu innych mebli i ciężka sprawa ją wymienić nie tocząc wojen w domu ;)

 

No i jeszcze harpia

Z tego co pamiętam, to nie był jakiś wielki problem, ale nie jest to sytuacja poprawna i po przeglądzie w serwisie Amplifkatora problem zniknął. Polecam kontakt z serwisem - to solidna firma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Mam nadzeje, że klub jeszcze żyje, mimo że nie widać tego pod wpisach;)

 

Mam pytanie jak długo kontaktujący się z radiconem otrzymywali odpowiedź? Wysłałem w czwartek pytanie o możliwość zamiany złotej barwy płyty czołowej w modelu gold na srebrny (niestety WAF) i nie wiem czy ktoś odpowie (dla odmiany kontakt ze studiem 16 hertz załapałem po paru godzinach)?

 

pozdrawiam

 

Slawkus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość symek321

(Konto usunięte)

Witam,

ja kontakt parę miesięcy temu złapałem szybko, więc sądzę, że teraz musi być jakiś powód braku odzewu.

Jeśli chodzi o kolory nakładek to jest z tym jakiś problem, gdyż ja zapytałem o czarne. Odpowiedż była taka, że nadmiarowych nakładek radicon nie posiada, ale także nie bardzo są w stanie zamowić specjalnie dla mnie.

pozdrawiam i liczę, że coś ruszy w tym temacie

Edytowane przez symek321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Burski odpowiada osobiście na każde pytanie więc jeśli jest np na urlopie, to pewnie się nie odezwie aż do powrotu. Ale normalnie odzywał się do mnie na drugi dzień od moich imejli.

Z obudowami srebrnymi może być łatwiej bo wystarczy że jednej nie pomalują na złoto i już a czarną musieliby specjalnie kolorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość romekxxx

(Konto usunięte)

Pan Burski odpowiada osobiście na każde pytanie więc jeśli jest np na urlopie, to pewnie się nie odezwie aż do powrotu. Ale normalnie odzywał się do mnie na drugi dzień od moich imejli.

Z obudowami srebrnymi może być łatwiej bo wystarczy że jednej nie pomalują na złoto i już a czarną musieliby specjalnie kolorować.

wiem że co roku jest na dłuższym urlopie w sierpniu. normalnie kontakt jest błyskawiczny. Slawkus zbierasz zegary? może jakiś Gustav Becker u Ciebie zalega?

Edytowane przez romekxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość symek321

(Konto usunięte)

Jeśli chodzi o czarne nakładki to wiem, że musieliby je specjalnie anodyzować. Wiem też, że całe czarne goldy się pojawiały. Pytanie gdzie leży problem, przecież nikt nic nie chce za darmo.

 

pozdrawiam wszystkich posiadaczy produktów radicona

PS może ktoś ma jakies doświaczenia z cd- kami COPLANDA. Przymierzam się do testu porównawczego z bitofonem(bedzie problem wypozyczyć oba jednocześnie, ale może się uda). Miałem zamiar zostac przy AA mcd 204 ale właśnie pojechał do serwisu i chyba go zmienię.

Edytowane przez symek321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest jak zwykle w szczegółach tzn Radicon sam nie wykonuje obudowy tylko jakiś zakład który zapewne kręci nosem na takie jednostkowe zlecenia typu 5 egzemplarzy czarnego panela. Może czarnych zrobili ile było w zamówieniu i następne czarne w przyszłym roku :D ? Jakby tłukli tego setki to nie byłoby żadnego problemu. Tak więc chłopaki kupować, kupować, nakręcać popyt a będzie coraz lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Odezwał się do mnie p. Burki, i tak jak kolega Rotor wcześniej pisał, był po prostu na urlopie. Z maila wynikało, że jest możliwość zamówienia Gold`a z innym kolorem panelu przedniego, tylko trzeba byłoby poczekać. Póki co spytałem się jaki okres oczekiwania na srebrny (WAF).

 

pozdrawiam

 

Slawkus

 

wiem że co roku jest na dłuższym urlopie w sierpniu. normalnie kontakt jest błyskawiczny. Slawkus zbierasz zegary? może jakiś Gustav Becker u Ciebie zalega?

 

Witam, niestety nie miałem po kim "odziedziczyć" takiego zegara;) Lubię współczesne zegarki i jestem ich fanem jako małych dzieł sztuki.

 

pozdrawiam

 

Slawkus

 

O urlopie w sierpniu pisał oczywiście kolega Romekxxx, zainteresowanych przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Słowo stało się ciałem i dziś dotarł do mnie Amplifikator Gold (we srebrnym wdzianku) - powiem tak, różne wzmaki widziałe, ale ten od razu budzi zaufania solidnością wykonania. Piękny front - on jest po prsotu śliczny. Przez górną płytę widać śliczne dwa transformatory. Cóż teraz tylko czekam aż mi pan Grzegorz złoży Minas Anor i się trochę pobawimy;)

Ps bardzo dobry konakt z p. Burski - jeszcze przed wysyłką wysłał maila z pytaniem jaki chce grawerunek nazwy. Ameryka po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak zwykła "eska". Może to i lepiej, przyjdzie złodziej, popatrzy, pomyśli "eee, golda to by warto było dziabnąć ale eskę???" i weźmie tylko Marantza... Piękne zaciski głośnikowe, S ma niestety bardzo "zaoszczędzone". Pokaż jeszcze jak wyświetlacz ładnie świeci na standby i przy normalnej pracy. Gdzie mieszkasz? (nie pytam w kontekście ww. złodzieja :D ) Może jakieś małe porównanko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem zalatany ostatnio, zdjęcia zrobię tylko czekam na kolumny, jak dostanę to wstawię fotki, i wyświetlacz też będzie widać. Jedna uwaga, faktycznie skala przyciemnienia ma 6 poziomów, jednakże przy najbardziej przyciemnionym wyświetlacz świeci w sposób (wieczorem zwłaszcza) nienatarczywy ale dobrze widoczny. Jeżeli ktoś oczekuje przciemnienia - baaardzo słabo świecącego wyświetlacza (jak gasnący prawie żar) to nic z tego , w ciemny pokoju jest dobrze widoczny, ale jak pisałem nie jest natarczywy. Wstawie w przyszłym tygodniu fotki to zobaczycie. PS. Jestem z Kalisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę! nie wiedziałem, że G ma regulację jasności wyświatlacza. Ale powiem Ci, mam w CD Denona regulację taką jaka by Ci się prawdopodobnie spodobała do wygaszenia zupełnego włącznie i nie korzystam z niej wcale a wręcz z rozrzewnieniem wspominam Philipsa CD600 gdzie cyfry były wielkie i jasne, można powiedzieć- dosadne :)

Kalisz, hm, no to się nie spotkamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

kolejne pytanie - jakie okablowanie rekomendujecie do zestawu Amplifikatora G i Bitofona.

Mam na myśli sieciówki, RCA i XLR-y.

 

Co do sieciówek to nie mam w ogóle pomysłu, w moim obecnym systemie najlepiej sprawdza się Furutech FP-3TS762 (zasila Cayina 500) oraz LeGo do odtwarzacza (zasila Marantza SA7001). Ale to żadna gwarancja, że i tu się sprawdzą.

 

RCA i XLR rozważałem kable Rafaella lub Sonus Oliva.

Edytowane przez Baele

Żyj chwilą! Przyszłość i tak jest nieznana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość romekxxx

(Konto usunięte)

Panowie,

 

kolejne pytanie - jakie okablowanie rekomendujecie do zestawu Amplifikatora G i Bitofona.

Mam na myśli sieciówki, RCA i XLR-y.

 

Co do sieciówek to nie mam w ogóle pomysłu, w moim obecnym systemie najlepiej sprawdza się Furutech FP-3TS762 (zasila Cayina 500) oraz LeGo do odtwarzacza (zasila Marantza SA7001). Ale to żadna gwarancja, że i tu się sprawdzą.

 

RCA i XLR rozważałem kable Rafaella lub Sonus Oliva.

Cześć , posiadam Amplifkatora Gold z Bitofonem razem z Konwencjami Amplifikatora.

( w oczekiwaniu na PreAmplifkatora i Tuner Radiowy )

Co do interkonnektów bardzo dobrze sprawdzają się XLO Signature 3 i Reference 2 ( uważaj na jego podróbki, ale jest trochę tańszy i będzie co najmniej wystarczający ) - przestrzenne, powietrzne brzmienie z ładnym nieprzesadzonym i dobrze kontrolowanym basem ( ale to raczej sprawa wzmacniacza )Posiadam też w tym systemie XLO LE I ULE ale o nich nie pisze ze względu na widełki cenowe.

Kable głośnikowe - używam kabli produkcji Amplifkatora - przesiadłem się na nie z Wireworlda Gold Eclipse 6. to ciekawe rozwiązanie - nie jestem znawcą bodajże wykorzystujące impedancje falową czy cos jak to - ale nieważne gra ekstra.

Sieciówki - mam dla samego posiadania XLO Reference 2 ( china ebay :_) moim zdaniem nie słychać ich. A może sprzęt ma takie fajne zasilanie.

Taki mój system - aha lepiej działa połacznie RCA

Edytowane przez romekxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , posiadam Amplifkatora Gold z Bitofonem razem z Konwencjami Amplifikatora.

( w oczekiwaniu na PreAmplifkatora i Tuner Radiowy )

Co do interkonnektów bardzo dobrze sprawdzają się XLO Signature 3 i Reference 2 ( uważaj na jego podróbki, ale jest trochę tańszy i będzie co najmniej wystarczający ) - przestrzenne, powietrzne brzmienie z ładnym nieprzesadzonym i dobrze kontrolowanym basem ( ale to raczej sprawa wzmacniacza )Posiadam też w tym systemie XLO LE I ULE ale o nich nie pisze ze względu na widełki cenowe.

Kable głośnikowe - używam kabli produkcji Amplifkatora - przesiadłem się na nie z Wireworlda Gold Eclipse 6. to ciekawe rozwiązanie - nie jestem znawcą bodajże wykorzystujące impedancje falową czy cos jak to - ale nieważne gra ekstra.

Sieciówki - mam dla samego posiadania XLO Reference 2 ( china ebay :_) moim zdaniem nie słychać ich. A może sprzęt ma takie fajne zasilanie.

Taki mój system - aha lepiej działa połacznie RCA

będzie pre-amplifikator i tuner ? chyba że innego producenta /

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość romekxxx

(Konto usunięte)

będzie pre-amplifikator i tuner ? chyba że innego producenta /

Witaj, tuner amplifkatora ma byc gotowy na koniec bazdziernika - juz jestem "zapisany", a preamplifkatora kupuje do mojego jvc ql-f4 ( +pickering xv15 1200) . Kolega ma własnie preamplifkatora z dualem cs750 i obydwaj jesteśmy pod wrażeniem a jest przecież preamplifikator z zasilaniem bateryjnym.

Edytowane przez romekxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Taki mój system - aha lepiej działa połacznie RCA

 

Romekxxx,

 

jaka jest różnica w odsłuchu między RCA i XLR ?

 

Zamówiłem zestaw, i zastanawiam się czym to najlepiej spiąć.

Chcę wykorzystywać obydwa wyjścia z Bitofonu, jedno na Amplifikator, a drugie do wzmacniacza słuchawkowego.

Z tym, że wejście na XLR będę miał tylko w Amplifikatorze.

Edytowane przez Baele

Żyj chwilą! Przyszłość i tak jest nieznana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość romekxxx

(Konto usunięte)

Romekxxx,

 

jaka jest różnica w odsłuchu między RCA i XLR ?

 

Zamówiłem zestaw, i zastanawiam się czym to najlepiej spiąć.

Chcę wykorzystywać obydwa wyjścia z Bitofonu, jedno na Amplifikator, a drugie do wzmacniacza słuchawkowego.

Z tym, że wejście na XLR będę miał tylko w Amplifikatorze.

moim zdnaiem RCA jest ciut lepsze w odbiorze - nazwalbym to lżejsze. ja wole RCA - ale to ja.:-)

neutrik chyba robił jakieś klasowe przejsciówki, chociaż moim zdaniem ta róznica jest na granicy percepcji.

Edytowane przez romekxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczuwam z lektury instrukcji i różnych opini to chyba podejście konstruktora jest zdroworozsądkowe w odniesieniu do takich rzeczy jak przewody, XLRy itd. Zakłada, że urządzenie ma być na tyle solidne, że nie będą mu przeszkadzały jakies kabelki o minimalnie innych parametrach i tak np sieciówkami bym się nie przejmował w ogóle (zwłaszcza jeśli ktoś tak jak ja wtyka sieciówę do gniazdka w ścianie za 8zł) a co do XLRów to gdzieś sam budowniczy chyba pisał, że one wnoszą poprawę w środowisku gdzie jest dużo zakłóceń a tak normalnie to nie powinno być różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.