Jump to content
IGNORED

Kable (zasilanie i sygnał) do Fostex NX-6A


KwaK410

Recommended Posts

Witam

 

Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem monitorów aktywnych Fostex NX. Wcześniej jako fronty stały Klipsch F2. Nawet nie ma co porównywać. W każdej kategorii Fosetxy biją Klipy ale to nie będzie temat tego posta :)

Mianowicie chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy na temat kabli:

 

1. Zasilanie - w zestawie dostałem zwykłe kable zasilające (typowe takie jak do kompa). Pytanie jest takie. Czy jest sens kupować jekieś droższe kable zasilające (dodatkowo ekranowane, z lepszej miedzi itp) skoro z drugiej strony gniazdka i tak jest stary, gówniany zwykły miedziany drut (aż do samego transformatora) Czy to coś zmieni ? Jeśli tak co polecacie ?

 

2. Kabel sygnałowy - jako źródło dzięku na razie jest Denon AVR-1908 z PS3. Fostexy podłączone pod pre-out. W ampli wiadomo - RCA natomiast w kolumnach duży jack. Jakie przewody musiałbym kupić aby poprawić brzemienie (aktualnie zwykły przewód za 3 PLN/m). Wiem, że moj denon z tego pre-out super dobrego sygnału nie wyśle więc moim zdaniem w kabel tez nie ma co inwestować majątku:) Ale co kupić na początek ? Czy zmiana RCA na jack na drugim końcu interkonektora nic nie popsuje ? Czy może lepiej kupić jakąś gotową przejściówke? Są w ogole takie ?

 

Pozdrawiam !

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chcesz coś na prawdę poprawić ... to jak najbardziej będzie trzeba zmienić kabelki ale na symetryczne XLR/TRS co oczywiście pociągnie za sobą wypie... tego Denona i zakupienie DAC z odpowiednimi wyjściami.

 

A teraz jeśli już jakieś tam kabelki masz to nie bardzo widzę sens kombinować i kupować droższe niesymetryczne kabelki.

Link to comment
Share on other sites

Kyle - Denon zostaje, DAC nie kupię na razie na pewno. Wiem że z RCA na XLR nie ma po co bo to żadna różnica. Więc ile kasy muszę wydać na kabel, żeby nie przesadzić i co to ma być za firma.

 

A co jeśli chodzi o zasilanie ?

Link to comment
Share on other sites

Uprzejmie proszę zostawić to wszystko tak jak jest. To znakomity zestaw te fostexy.Trzeba się mocno nimi nacieszyć . Czasami lepsze jest wrogiem dobrego. To sprzęt studyjny a tam nie przejmują zbytnio kabelkologią. Chociaż sam ją wyznaje, lecz bez fanatyzmu. Może te IC , może...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.