Skocz do zawartości
IGNORED

JAMO C405 vs S606


PETERSEN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Temat umieszczam w ,,kino domowe'' gdyż to taki ,,półśrodek'' :/

Amplituner DENON 1509 ( ampli gdyż w porównaniu do wzmaka 510 ae czy 700 ae nie ma przepaści zbliżona jakość dźwięku, która mi odpowiada, pozatym droga do subwoofera stoi na przyszłosć otworem) + DVD Pioneer DV-420V-K . Potrzebuje pomocy w wyborze kolumn. Chodzi tylko o parę Jamo s606 lub Jamo c405.

Czy jest ktoś kto posiada,używa lub porównywał któreś z powyższych ?

Kwestia czy w kinie domowym i muzyce stereo bez subwoofera lepiej sprawdzi sie 606 (25 mm + 2x13 cm + 20 cm ) czy c405 (25 mm + 2x17 cm )

Które z tych kolumn zapewnią lepsze brzmienie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam

Ja mam podobny dylemat, tyle że wybrałem sobie z jednej strony modele Jamo S 506, S 606, S 608, a zdrugiej Jamo C 405 i 407. Posiadam amlituner DENON AVR-1907 (6x120W) - co jakieś 2 lata zmieniam ampa na wyższy modej też tej samej firmy - w grę wchodzą modele 2307 i 2807 (lub 2308/2808). Pomieszczenie około 25mkw. Kolumny frontowe ustawione mam w rogach pokoju (pokój stanowi prawie idealny kwadrat). Zależy mi w sumie najbardziej na bi-wiringu. Kolumny służyłyby w 50% do muzyki i w 50% do kina. Nie zakładam kupna suba. Nie mam możliwości odsłuchu z racji zamieszkania w małej miejscowości z dala od większych miast, w których mogłoby to być możliwe. Nie chcę kupować w ciemno - stad prośba o poradę.

Z góry dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

ja na twoim miejscu wybrał bym c 407 sa to duze klocki bardzo zachwalane i w cenie 1499zł nie maja konkurenta słuchałem prawie wszystkich wymieninych kolumn przez ciebie i mi najbardzie podpasowały brzmieniem c 407 , c405 jest konstrukcja 2,5drozna 3głosnikowa a c407 3drozna 4głosnikowa roznica w wadzetez jest spora c405 19,9kg a c407 25,8kg tylko czy twój denon je uciagnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch modeli Jamo lepiej zagrają C405, ale za podobne pieniądze można już kupić nowe tonsilowskie Maestro II 180 lub "S", a to konstrukcje wyższej klasy (można je porównywać z Jamo C607)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radul nie polecaj tym ludziom tonsili bo cie wysmieją tą są stworzenia ktore słyszały tylko jamo i onkyo:) w markecie i altusy w latach 80tych psioczą na maestro S czy siesty ze to gnioty z malymi glosniczkami i nie potrafia zagrac ale tak naprawde ich nie slyszeli bo marketing tonsila jest zerowy i mozna bylo je tylko slyszec w paru punktach sprzedazy w polsce:) ale do powiedzenia maja tyle ze hej na temat ich brzmienia

 

siesty maja znakomite woofery 2x 15cm ktore nie jedne obcokrajowe kolumny moga im pozazdroscic potencjalu ale przeciez z 2 pietnastek nie wyciagniesz zadnego brzmienia:) a gdzie maestro S ktore maja 17cm woofery

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jorkers nie przesadzaj moim zdaniem tonsil nie jest zły ale jego wyglad pozostawia duzo do zyczenia jak by wygladały jak mission,jamo,yamaha to by szły jak ciepłe bułeczki ale to nigdy nie nastapi konstruktorzy tonsila mysleli ze jak raz trafili w gusta(mowa o altusie) to bedzie tak zawsze a tu rozczarowanie ,dzwieko moze konkurowac z wieloma markami ale jak napisałes duzo ludzi nawet ich nie słyszała po za altusem ktorego praktycznie wszyscy widzieli słyszeli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.