Skocz do zawartości
IGNORED

Obudowy do GainClone-a


tomant

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam z początkiem 2010 roku zaoferować uczestnikom tego forum obudowy do GainClone-a, ewentualnie do innych wzmacniaczy. Będą 2 podstawowe typy obudów:

- do monobloków

- do wzmacniacza stereo / ewentualnie z preampem.

 

Będą to konstrukcje modułowe. Tzn. Będzie można otrzymać oddzielnie chassis, frontpanel, panel tylny, oraz boczki i górę.

 

Ponieważ projekt jest w fazie koncepcji oczekuję od Was pomysłów co do wyglądu, wymiarów i wyposażenia w otwory. Niezmienne będą te elementy, których wykonania i technologii nauczyłem się przez ostatnie lata. Tak więc, konstrukcja oparta będzie o aluminiowe gięte chassis (grubość blachy 2 mm - wystarczająca do otrzymania znacznej sztywności). Do tego chassis dokręcane będą aluminiowe (4 mm) góra i boki. Najprawdopodobniej będzie też możliwość wykonania boczków drewnianych. Dokręcany będzie też aluminiowy frontpanel. Zakładam jego grubość na razie 8 mm, ale jestem otwarty na sugestie. Proponuję taką grubość by nie było potrzeby "pokazywania" od frontu śrub mocujących. No i na końcu z tyłu dokręcany panel tylny grubości 2 mm. Grubość taka jest najlepsza bo doskonale pasuje do wszelkich gniazd (np. neutrików), a łącznie z blachą chassis daje nam grubość z tyłu = 4 mm.

Dlaczego panel tylny będzie oddzielnie dokręcany a nie zintegrowany z chassis? Ano po to by uzyskać większą uniwersalność obudowy. Nie sądzę by nagle wszyscy zapragnęli mieć taką samą konfigurację wejść / wyjść do wzmacniacza.

 

Wykończenie jakiego się podejmuję to szkiełkowane, anodowane na naturalny kolor aluminium. Nie będę bawił się w malowanie proszkowe, które wg mnie może zepsuć cały efekt. Oczywiście każdy będzie mógł sobie indywidualnie oddać obudowę do malowania. Istnieje możliwość nie zamykania porów anody co bardzo mocno zwiększa przyczepność farby.

 

Moje wypociny można obejrzeć w wątku: Obudowy wzmacniaczy-jak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4633-100007587 1261124574_thumb.jpg

post-4633-100007588 1261124574_thumb.jpg

post-4633-100007589 1261124574_thumb.jpg

post-4633-100007590 1261124574_thumb.jpg

post-4633-100007591 1261124574_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałem Cię o taką ideę pomęczyć.

 

Ja się piszę, w zależności od cen na pewno 1-3 sztuki zapragnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.myspace.com/loszmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>tomant

 

Zastanawia mnie, czy nie popełniłeś błędu konstrukcyjnego na ostatnim zdjęciu. Chodzi mi o złącze RS232,jest osadzone za głęboko; masz jakąś specjalną wtyczkę bo normalna chyba nie podejdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomy w DIY każdego elektronika obudowa najtrudniejsz:) Chętnie poznam ceny i chętnie zamówię jeśli będą rozsądne. Jakoś wiercenie, cięcie i gięcie nie są moją ulubioną czynnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała idea tego wątku polega na tym, że chciałbym poznać wasze potrzeby szczególnie co do wymiarów. Nie chciałbym robić czegoś co się później nikomu nie spodoba. Technologię mam już opracowaną, teraz potrzebuję konkretniejszych propozycji z waszej strony.

Jeśli nie padną one z waszej strony to sam zaproponuję coś (na razie wirtualnie) i poproszę o opinie.

 

Ze swojej strony mogę zagwarantować dobrą jakość końcową - niestety dla siebie i swojego portfela jestem perfekcjonistą ;). Co do ceny to od razu uprzedzam że nie będzie to tania zabawa. Nie będzie to jednak cena wyssana z palca - będzie jak najbardziej realna. Cały proces będzie obejmował projekt CAD, cięcie laserowe, frezowanie, wiercenie, gwintowanie, gięcie, szkiełkowanie i anodowanie. Być może uda się załatwić sitodruk - choć na razie nie jestem zadowolony z jakości.

 

Wiem że obudowa to bardzo często najsłabsze ogniwo w naszych małych diy hi-endach. I niestety to właśnie z nią jest największy problem. Praktycznie nikt nie chce podjąć się jednostkowej produkcji. Jeżeli już, to zazwyczaj cena jest z kosmosu, albo jakość pozostawia wiele do życzenia.

Dlatego chciałbym w tym temacie pomóc. Oczywiście by rozwiać wszelkie ewentualne wątpliwości napiszę od razu: nie będę tego robił za darmo. Moja prowizja będzie jednak symboliczna. Konkrety pojawią się jak wypracujemy docelowy model obudowy.

 

---

Co do tego gniazda to rzeczywiście był błąd. Na szczęście ta obudowa to już bardzo odległa historia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bierzesz pod uwagę również obudowę do "słuchawkowca"? Coś takiego co można dostać z hifidiy.net bardzo by mnie interesowało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę słuchawkowiec to tylko kwestia innego panelu przedniego. Więc czemu nie. Chciałbym aby obydwie obudowy były naprawdę uniwersalne. By z poszczególnych elementów można było zbudować to co jest potrzebne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się pisał na taką obudowie idealna do daca

 

 

czyli front 80x250 gr 8mm

 

cała obudowa z frontem 250x80x348

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21268-100007508 1261217105_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomant, 18 Gru 2009, 09:22

 

>Zamierzam z początkiem 2010 roku zaoferować uczestnikom tego forum obudowy do GainClone-a,

>ewentualnie do innych wzmacniaczy.

 

Świetny pomysł. Sam może spróbuję sklecić jakiegoś wzmaka na początku przyszłego roku, więc obudowa byłaby jak znalazł. Te na zdjęciach wyglądają super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A drewniane panele przednie Wam się podobają? Mój GC:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buk, polerowany i woskowany:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahaja i to jest to, ja też zamówiłem boczki z buku kilka kompletów przyszłościowo tylko jasne lakierowane i jeszcze dobra sprawa to że jest twardy i można nawet nagwintować po śruby M3 M4

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczek zakupiłem w casto jako .... sztachetę sztuk jedna. Przycięta i obrobiona, potem wosk kilka razy i polerowanie. Nie ma takiej bejcy i lakieru, który daje taki efekt ... coś jak stare meble :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomant

A gdzie w Krakowie jest jakiś super sklep z śrubami???

Bo ja po poszukiwaniach w internecie dałem sobie spokój, wszyscy by chcieli aby po kartonie kupywać , czekać tydzień na towar a jeszcze tylko z fotki w necie czy katalogu zamawiać .

Jest coś normalnego????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>awaria

Niestety, ale w Krakowie byłem na kilka godzin jakieś 3 lata temu. A szkoda bo bardzo lubię atmosferę tego miasta. Sam pochodzę i mieszkam w miejscu, gdzie cały czas brakuje czasu i gdzie życie pędzi coraz szybciej. Nie jest to na szczęście Wa-wa, gdzie nota bene pracowałem niedawno przez kilka tygodni.

Śruby kupuję przez internet w różnych miejscach. I rzeczywiście nie jest łatwo. Niestety w grę wchodzą tylko większe ilości. Śmieszne jest także to, że sklep w którym dokonuję zakupu potrafi po jego zrealizowaniu wycofać dany produkt z oferty. No i jak tu zachować jakąś powtarzalność i pewność że uda się to jeszcze gdzieś kupić. No cóż - nasza rzeczywistość.

Kupowałem m.in. w tych sklepach. Innych adresy już nie działają.

-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie śrubek polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

W Poznaniu na Lutyckiej kupowałem fikuśne małe imbusy np M2,5 do wkładki. Jak nie mają to zamówią ... nawet 2 sztuki :-) i nie ma dla nich kłopotu. Ofertę mają raczej stałą. Polecam.

 

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomant

 

No pomyliłem Cie z kimś innym z tego forum, jest jakaś osoba z Krakowa co piekne obudowy buduje.

Śrubek szukam dalej:):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.