Skocz do zawartości
IGNORED

Obudowy do GainClone-a


tomant

Rekomendowane odpowiedzi

>Loszmi

>Tomant stopniuje nam emocje. Ostatecznym punktem programu będzie cena i wszyscy pójdziemy do domu :-(

 

Mam nadzieję ee jednak nie wszyscy pójdą do domu. Na samym początku wątku napisałem że nie będzie to tania zabawa. Nie stopniuję napięcia - jakoś samo to tak wychodzi. Generalnie przypominam tylko od czasu do czasu o tym projekcie.

Niestety nie z mojej winy sprawa się przeciąga. Temat dla mojego najważniejszego wykonawcy jest za mały by przedkładać go nad to na czym zarabia pieniądze. Dlatego stoimy w drugim rzędzie i czekamy na swój czas. Niestety.

 

>dio

>Proponowałem dawno temu od tego zacząć.

A teraz to wygląda jak bym zaproponował dzieciom wycieczkę do ZOO a następnie im pokazywał tylko album z ZOO ;-)

 

Nie myślałem że trafimy tak pechowo z terminami. Nadal nie mam jeszcze wyceny od głównego wykonawcy.

Wiem na razie tylko ile będzie nas kosztować wszystko poza blachami. Znam cenę szkiełkowania, anodowania, boczków drewnianych, śrubek i gałek. No więc na jakiej podstawie mógłbym podać cenę końcową. Z historii współpracy z "laserem" wiem że nie ma powtarzalności ceny. Ostatnio pojawiła się np u nich w wycenie dodatkowa pozycja: przygotowanie do produkcji.

 

>artw

>Jakbyś jeszcze podał wymiary i zakres cenowy.Jak będą ok to ja 2 szt a jak jest możliwość dwóch wielkości (średnice ok.20 i ok.50mm-mniejsza na przełączniki duża do siły głosu)to jeszcze jedną dużą

 

Tutaj mogę odpowiedzieć. Nie ma możliwości wykonania gałek na konkretne zamówienie, no chyba że ktoś pokryje stałe koszty. Na te koszty składają się wykonanie programu dla maszyny dla każdego typu gałki (100 zł netto), co najmniej jedna roboczogodzina maszyny (kolejne 100 zł netto). Mimo że gałeczka będzie obrabiana max 5 min to trzeba zapłacić za całą godzinę. Czyli koszt wykonania jednej sztuki jest chory, bo surowy element daje kwotę 244 zł. Do tego dochodzi materiał i dalsza obróbka.

 

Dlatego zaproponuję tylko jeden rodzaj gałki. Średnica 34 mm x wysokość 25 mm.

Teraz cena, która obejmuje surowy gotowy element bez materiału.

Jak łatwo wyliczyć obróbka przy założonych 5 min na sztukę, daje serię 12 szt. na godzinę pracy maszyny.

Zakładając że zrobimy 12 szt to koszt pracy projektanta i frezarki da ok 20,33 zł za szt.

Przy 24 szt ta sama pozycja kosztuje już 15,25 zł.

Przy 36 szt mamy już kwotę 13,55 zł.

Przy ok 48 szt. koszt robocizny to 12,70 zł.

 

Myślę że żeby zmieścić się w kwocie ok 25 zł za jedną gałkę wykończoną na gotowo (robocizna, materiał, szkiełkowanie, anodowanie) trzeba zamówić co najmniej 50 szt. Daje to Wam mniej więcej poziom cenowy jaki chciałbym utrzymać. Nie jest to prosta gałka którą można zrobić na tokarce. Niestety to podcięcie u góry jest już problemem. Nawet ta kreseczka jest ponoć wyzwaniem.

 

>szopler

>Nie każdy ma tak gruby panel, żeby wpuścić weń gałkę. Dla mnie podtoczenie o fi 13 - 14 mm i głębokości 3mm było by w sam raz.

 

Zgadza się. Myślę że da się zrobić to podfrezowanie i mam nadzieję że nie będzie to miało większego wpływu na koszt.

 

>areg

>projekt niemal identyczny z projektem z diyaudio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tam jak pisał Peter cena przy 70 sztukach wyniosła 100$

 

Zgadza się, właśnie na tym projekcie się wzorowałem. Jednak taka cena jest u nas nie osiągalna. Po pierwsze nie spodziewam się aż takiego dużego zainteresowania. 70 szt, czy nawet 50 nie jest raczej realne. Po drugie u nas ceny są raczej średnio atrakcyjne, Po trzecie przyjąłem inne założenia konstrukcyjne (mam nadzieję, że bardziej uniwersalne.

 

Zrobię wszystko aby zejść z ceną za średnią obudowę poniżej 500 zł za szt. Wszystkie ceny składowe pojawią się w tym wątku. Dla obniżenia kosztów będzie też na pewno można nabyć obudowę w stanie surowym i wykończyć ją we własnym zakresie.

 

Oczywiście podana cena jest tylko orientacyjna i może zarówno wzrosnąć jak i spaść (do czego będę oczywiście dążył).

post-4633-100003081 1265498004_thumb.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde, sporo za obudowę na pół wzmacniacza (jak dla mnie). 500 za dwie, to raczej bez mrugnięcia bym wziął, najwyżej odpuszczę piwo w tym roku. Oczywiście to moje indywidualne zdanie. Świadom jestem kosztów.

 

Gałki za 25zł to wezmę 6 sztuk ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.myspace.com/loszmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dużo gadam ale przynajmniej działam

 

front 10mm

tył 3mm

góra i spód 3mm

 

wymiary 350x460x180

 

całość wyszła mnie wraz ze sklejką 300 zł za 2 sztuki :)

 

jeszcze anoda na front i proszek na gorę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21268-100003009 1265552125_thumb.jpg

post-21268-100003010 1265552125_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt wydaje się rewelacyjny, a obserwując dotychczasowe dokonania Tomanta, sądzę, że finalny produkt będzie stał na wysokim poziomie. Z tego typu jednak produktami, jest tak, że im ładniej, dokładniej, tym drożej i na to nie ma rady. Pomijam tutaj możliwości domowego majsterkowania, jak ktoś takie ma, warto samemu się bawić i po prostu zaoszczędzić, ale obecna oferta zbiorowego zamówienia obudów jest bardzo ciekawa, szczególnie dla osób bez możliwości wykonania takiej obudowy samemu.

 

Gorąco kibicuję w projekcie i obserwuję temat, sam żałuję, że nie mogę obecnie nic pomóc, bo cenowo da się jednak jeszcze znacząco zejść (np. gałki), no ale czy jakościowo się utrzymać..? ;)

 

Pozdrawiam i 3mam kciuki za ten projekt!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomant, jest zrobiona ramka z sklejki i do niej przykręcone front,tył góra dół :)

 

sklejka będzie fornirowana na jabłoń indyjska

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ophium, 8 Lut 2010, 08:26

 

>Cholercia, może się czepiam, albo tak jest tylko do zdjęcia, ale spasowane to jest cieniutko.

>Rozumiem, że produkt finalny nie będzie miał odstających rogów

 

to tylko przymiarka nic nie jest jeszcze spasowane :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany 2 sztukami do monobloków GC (wersja 2.1 lub piąte zdjęcie z pierwszego postu). Na froncie tylko włącznik. Na tył komplet gniazd (1xRCA, 2x głośnikowe, zasilanie). Zdaję sobie sprawę, że każdy będzie potrzebował innych otworów więc może zainteresowani zrobią własnym sumptem? Mam nadzieję że szybko będzie znana cena.

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie niedługo widać, jeśli chodzi o tył będzie kilka propozycji, w tym myślę że jedna zupełnie bez otworów lub z otworem tylko na gniazdo zasilające. To samo może dotyczyć frontów. Liczyłem na więcej propozycji (np. rysunkowych) na potrzebne otwory.

 

Teraz odnośnie ceny: wydaje się, że jest wysoka, ale jak napisał POLiFONIA, wynika z pewnej bezkompromisowości podejścia do tematu.

Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na to, że nie podałem jeszcze ostatecznej ceny. Ta którą podałem jest mocno przybliżona i wynika bardziej z przeczucia niż pełnej kalkulacji. Z drugiej strony wiem że kwoty jakie tutaj padły (250 - 300 zł) są nierealne. Oczywiście mówimy tutaj o normalnej współpracy z zakładami usługowymi a nie o wykonaniu czegoś prawie za darmo u znajomego. Ważne jest jeszcze to gdzie się to wszystko robi. Np szukając wykonawcy gałek dostałem od jednego z nich wycenę 55 zł za szt. za stan surowy :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4633-100002877 1265653821_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś kiedykolwiek próbował sam zrobić obudowę w podobnym standardzie wykonania wie że nie da się tego zrobić za czapkę gruszek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wszystko high-end co się świeci......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wreszcie wycenę. Niestety ważna jest tylko 2 tygodnie. Związane to jest chyba z dziurą produkcyjną. Dlatego akcja będzie musiała być przeprowadzona sprawnie. Postaram się jeszcze dzisiaj zamieścić cennik tutaj.

 

Na razie będą dostępne cztery mniejsze modele w dwóch różnych konfiguracjach.

 

2.1 - 168 x 98 x 311 - całe aluminium

5.1 - 168 x 78 x 311 - całe aluminium

 

2.2 - 200 x 98 x 311 - z drewnianymi boczkami

5.2 - 200 x 78 x 311 - z drewnianymi boczkami

 

3.1 - 218 x 98 x 311 - całe aluminium

6.1 - 218 x 78 x 311 - całe aluminium

 

3.2 - 250 x 98 x 311 - z drewnianymi boczkami

6.2 - 250 x 78 x 311 - z drewnianymi boczkami

 

By zredukować koszty wszystko dostępne będzie jako wykończone na gotowo lub w stanie surowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki panel drapany lub szkiełkowany w anodzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam w tej chwili możliwości frezowania za rozsądną cenę. A dwustronnych frezów to już na pewno się nie uda wykonać. Rozwiązałem podobny problem tak, że za tylną ściankę podfrezowania robi blacha chassis. Czyli duży otwór (w moim przypadku 36mm) w panelu na wylot a mały (np. 10mm) w chassis. Rozwiązanie takie daje jeszcze jedną zaletę. Mianowicie można najpierw zamontować gałki na osiach potencjometrów a dopiero potem panel. Dzięki temu panel zakrywa swoją grubością śrubkę dokręcającą gałkę do osi.

 

A twój panel McGyver ma fajne proporcje, tylko wg mnie gały są trochę za duże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie otwory mogą być na wylot, tylko otwory pod śruby mocujące muszą mieć podfrezowania, pod gałami można dać blachę. Co do rozmiaru, to gały chciałbym właśnie takie duże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne doświadczenia, również zawodowe odnośnie cen jakie sobie "śpiewają" różni wykonawcy .... Często ceny wypadają im z kapelusza pomnożone przez 2 współczynniki kowalskiego. Taki kraj ... NIestety, wolą nic nie robić albo jak już coś robią to łupią okropnie i tylko narzekają... To tak na temat poziomu usług w naszym kochanym kraju ... (wybaczcie) :)

 

Wracając do tematu ... przechwyciłbym 2 gałeczki - projekt wzorowany na PD (choć wydaje mi się, że jego są bardziej smukłe) - tomant, możesz wydłużyć je do 29-30 mm ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ padł projekt mojego panelu, pozwolę się odezwać w tym temacie z drobną informacją;

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przepraszam za ot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano padł, bo mam gotowe obudowy do których tylko paneli brakuje, a okoliczności sprawiły że wszystko się straszliwie opóźnia i nie mam jak skończyć. Ot desperacja...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wycena. Niestety nie mam w tej chwili czasu robić grafiki - jest tego za dużo. Ponieważ wersja 2.1 i 2.2 są bardzo podobne do 3.1 i 3.2 (różnica raptem 4 cm w szerokości), myślę że możemy sobie ją spokojnie odpuścić. Cena wersji 2 jest praktycznie taka sama (różnica kilku złotych). Wersja 3 jest większa i bardziej uniwersalna (połowa szerokości standardowej obudowy).

 

Wersja 6.1 i 6.2 są odpowiednikami obudów w wersjach 3.1 i 3.2 tylko niższymi o 20 mm. Nie mam ich wyrenderowanych dlatego nie ma ich w ofercie na roboczej stronie www. Ceny poszczególnych elementów z wersji 6 są o ok 10 zł tańsze niż ich odpowiedników z wersji 3. Cena boczków drewnianych i górnej pokrywy jest ta sama (bo to taki sam element). Można sobie wyliczyć ich przybliżony koszt.

 

3.1 - 218 x 98 x 311 - całe aluminium

6.1 - 218 x 78 x 311 - całe aluminium

 

3.2 - 250 x 98 x 311 - z drewnianymi boczkami

6.2 - 250 x 78 x 311 - z drewnianymi boczkami

 

Ponieważ cena jest jednak dość wysoka, będę starał się wynegocjować niższe ceny na obróbkę wykończeniową (oczywiście priorytetem jest jakość). Być może się to uda. Wszystko zależy od ilości chętnych.

 

Strona z cennikiem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4633-100002711 1265817728_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.