Jump to content
IGNORED

Monitor Audio - Nowa seria RX vs. GS


juro

Recommended Posts

Różne są opinie na temat nowej serii RX.Od bardzo pochlebnych porównujących RX8 do PL200, poprzez te w których można przeczytać o świetnej przestrzenności modeli RX6, aż do takich w których zwracana jest uwaga na niedostatki basu RX6.

Mnie konkretnie interesuje to jaka jest różnica pomiędzy RX8 i GS60 (ewentualnie GS20) i czy warto dopłacać prawie dwa razy tyle za modele podłogowe serii GS w stosunku do RX8. Uprzedzając ewentualne wpisy zaznaczam, że przed dokonaniem zakupu oczywiście posłucham i porównam samodzielnie, ale interesują mnie Wasze opinie wywiedzione z odsłuchów. Co do wyglądu obu serii, to wszystko widać i wybór jest kwestią gustu, ale najważniejsze jest to co słychać.

Druga kwestia, którą chciałem poruszyć to sprawa odświeżenia przez Monitor Audio serii GS. Czy uważacie, że niewątpliwy skok jakościowy serii w RX w stosunku do RS stanowi zapowiedź rychłego odświeżenia również serii GS?

Z góry dziękuję za uczestnictwo w rozmowie i podzielenie się swoimi doświadczeniami z przesłuchań i przemyśleniami.

 

Pozdrawiam, juro

Link to comment
Share on other sites

Słuchałem ostatnio GS 60 z odpowiednikiem RX i krótko mówiąc dla mnie jest przepaść.Choc sam charakter brzmienia jest podobny to GS zagrały swobodnie a RX się dusiły ,było slychac kompresję dxwięku zwłaszcza na gęstrzym materiale.Dżwięk robił się męczący bardzo szybko.Najwieksza różnica była między GS a RX,natomiast między GS a Platinium takiej dużej różnicy już nie było,oczywiście Platinium zagrały lepiej ale sa bardziej wymagające dla elektroniki i potrzebuja wiekszego pomiesczenia żeby się w pełni rozpędzić.

Link to comment
Share on other sites

No więc dokładnie mam takie same wrażenia z porównania serii GS z PL. Tak jak to ktoś napisał, seria szczytowa jest rozwinięciem serii GS, swoistą kropką nad "i". Dziwią mnie w związku z tym komentarze w odniesieniu do RX8, że są o wiele tańsze od PL200, a grają wcale nie tak gorzej.

Gdyby tak było obie wyższe serie, czyli GS i PL musiałyby zostać poddane modyfikacjom wynoszącym je na jeszcze wyższy poziom jakości dźwięku.

Link to comment
Share on other sites

witam

 

z racji tego że posiadam gs20 powiem iż wddług moich odczuć gsy grają dzwiękiem dość przestrzennym, z czytelną górą, lekko wysuniętym środkiem nisko schodzącym basem, lecz z basem jest w nich najwięcej problemów, nie mają krótkiego szybkiego sredniego basu, któr to by dawał muzyce dobrego rytmu, nie są też zbyt szybkie, wiec do rocka chyba średni się nadają, zaś do innych gatunków myślę że ok, - oczywiści są to moje wrażenia i grające w z cd i wzmacniaczem denona 1500ae, możliwe że w innym zestawieniu może z czymś mocniejszym czy końcówką mocy problemy te by znikły - tego nie wiem, ale też odsłuchiwałem te kolumny z naimem xs i rewelacyjnych zmian na plus nie usłyszałem

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Sam mam GS60, sluchajac przed zakupem porownywalem je z RS8 i roznica byla znaczaca. GS60 graja i wygladaja duzo lepiej, czy to usprawiedliwa 3-krotna roznice cen to juz zupelnie inne pytanie. Nie sluchalem serii RX, podobno jest mocno poprawiona w stosunku do RS, ale najlepiej przesluchac z tym samym wzmacniaczem jednoczesnie RX i GS. Dodam tylko ze zgadzam sie z krzysiekol ze bas jest dla kolumn MA zakresem sprawiajacym duze problemy. Warto zakupic wzmacniacz ktory bedzie je mocno "trzymal za morde" a wtedy odwdziecza sie niezle kontrolowanym basem choc mistrzem swiata w tej dziedzinie nigdy nie beda.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.