Skocz do zawartości
IGNORED

Dlaczego testy ABX są najlepsze do testowania stereo


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

fafarskid, 19 Gru 2009, 00:33

 

>To nie jest wiara tylko przyjemnosc z odsluchu i satysfakcja z dobrze zlozonego systemu :)

 

wierzysz, że on jest "dobrze złożony" i że "przypadkowo" złożony nie okazałby się równie dobry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Senior, w tym teście jest wynik 11 na 15 prób. Według przelicznika Pawła to ZALICZONY test.

 

Przecież to wytyczne Pawła (w opisie tematu):

Ilość prób 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Minimalna poprawna ilość 8 8 9 9 10 11 11 12 12 13 14 14 15 15 16 17

 

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XYZPawel, 19 Gru 2009, 00:35

 

>fafarskid, 19 Gru 2009, 00:33

>

>>To nie jest wiara tylko przyjemnosc z odsluchu i satysfakcja z dobrze zlozonego systemu :)

>

>wierzysz, że on jest "dobrze złożony" i że "przypadkowo" złożony nie okazałby się równie dobry...

 

Slysze ze jest dobrze zlozony

Porownywalem ostatnio Torda Gustavsena i Tomasza Stanko koncerty vs. plyty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Pawle, nie róbcie hecy z Seniorem, według ich powiedzmy szczerze wyśrubowanych przeliczników nie udowodnili, ale według twojego przelicznika - TAK! Wystarczy że jedna osoba prawidłowo wskażę, reszta może się mylić, dobrze myślę Pawle ?

 

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XYZPawel

 

Tu by chyba nie mniał kłopot z rozróżnieniem w ABX od czyjaś baba?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

palton, 19 Gru 2009, 00:46

 

>Pawle, nie róbcie hecy z Seniorem, według ich powiedzmy szczerze wyśrubowanych przeliczników nie

>udowodnili, ale według twojego przelicznika - TAK! Wystarczy że jedna osoba prawidłowo wskażę,

>reszta może się mylić, dobrze myślę Pawle ?

 

Już Ci odpowiedziałem na to pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

>>fafarskid, 19 Gru 2009, 00:33

>>

>>>To nie jest wiara tylko przyjemnosc z odsluchu i satysfakcja z dobrze zlozonego systemu :)

>>

>>wierzysz, że on jest "dobrze złożony" i że "przypadkowo" złożony nie okazałby się równie dobry...

>

>Slysze ze jest dobrze zlozony

>Porownywalem ostatnio Torda Gustavsena i Tomasza Stanko koncerty vs. plyty

 

słyszysz... a przeczytałeś mojego pierwszego posta ? Sprawdzałeś kiedyś swoje "słyszenie" w teście ABX ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Oczywiście wiem, że nie było przeprowadzonych badań nad "poprawnością" tych kabli. Wiem też że nie znajdziemy nigdzie takich testów, które byłyby zaliczone i spełniały twoje wymogi. Widocznie dokładnie przeszukałeś net i wiedziałeś jakie zasady "dopasować" ;-).

 

Roberto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XYZPawel, 19 Gru 2009, 00:49

 

>>>fafarskid, 19 Gru 2009, 00:33

>>>

>>>>To nie jest wiara tylko przyjemnosc z odsluchu i satysfakcja z dobrze zlozonego systemu :)

>>>

>>>wierzysz, że on jest "dobrze złożony" i że "przypadkowo" złożony nie okazałby się równie dobry...

>>

>>Slysze ze jest dobrze zlozony

>>Porownywalem ostatnio Torda Gustavsena i Tomasza Stanko koncerty vs. plyty

>

>słyszysz... a przeczytałeś mojego pierwszego posta ? Sprawdzałeś kiedyś swoje "słyszenie" w teście

>ABX ?

 

I znow probujesz powiedziec ze tylko ABX jest jedyna miarodajna metoda.

Coz moze byc lepszego od porownania z muzyka na zywo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

>"Już Ci odpowiedziałem na to pytanie..."

Pawle, o tą odpowiedź pewnie ci chodzi:

 

to jest na granicy, poza tym prawdopodobieństwo takiego wyniku jest całkiem spore.

A może te kable faktycznie były różne, bo: były zepsute albo miały wyjąktowo dużą pojemność, etc. Z tego co wiem, to ich nie mierzyli.

 

Ok. Przyjmuję ją do wiadomości...

 

Robert

Ps. Ciekaw jestem co miałeś na myśli pisząc pierwsze słowo w tej odpowiedzi - "to" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fafarskid, 19 Gru 2009, 00:53

 

>Coz moze byc lepszego od porownania z muzyka na zywo?

 

Porównanie do tego, jak realizator i artysta to słyszał w studiu. I jak dokładnie chciał, żeby brzmiało. To jest inna sprawa niż tylko odniesienie się do rzeczywistości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania, 19 Gru 2009, 01:01

 

>fafarskid, 19 Gru 2009, 00:53

>

>>Coz moze byc lepszego od porownania z muzyka na zywo?

>

>Porównanie do tego, jak realizator i artysta to słyszał w studiu. I jak dokładnie chciał, żeby

>brzmiało. To jest inna sprawa niż tylko odniesienie się do rzeczywistości.

 

Akurat ci dwaj artysci maja stosunkowo naturalnie nagrane plyty i sa dobrym materialem porownawczym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Senior, masz rację, pomimo sporego wysiłku nie mogę cię zrozumieć. Jeśli według zasad, przelicznika (ja go nie wymyśliłem) Pawła gość trafia 11 na 15, to czemu piszesz że nie rozpoznał ?

Czy może chodzi ci o to że "przypadkowo" strzelał i trafiał, teoretycznie jest to możliwe, jednak na chybił trafił nie strzelał tylko słuchał i wskazywał. Wcześniej ten sam człowiek wskazał 10 na 15, min. poniżej progu Pawła, jednak tam przepinali druty ręcznie.

 

Robert

Ps. Jak tak na chybił trafił będziesz celował jak uczestnicy tego testu, to wysyłaj toto-lotka ;-).

Może komuś się chce obliczyć prawdopodobieństwo takich wyników ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fafarskid, 19 Gru 2009, 01:04

 

Ale mało prawdopodobne, że uzyskasz taką scenę, jaką "poustawiano" w studiu. Za dużo jest czynników by się to udało powtórzyć. Rozmiary sceny, odległości, rozmieszczenie będą inne. A to jest też część dzieła muzycznego. Więc doskonałości nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania, 19 Gru 2009, 01:21

 

>fafarskid, 19 Gru 2009, 01:04

>

>Ale mało prawdopodobne, że uzyskasz taką scenę, jaką "poustawiano" w studiu. Za dużo jest czynników

>by się to udało powtórzyć. Rozmiary sceny, odległości, rozmieszczenie będą inne. A to jest też część

>dzieła muzycznego. Więc doskonałości nie ma.

 

Oczywiscie naturalna scena jest trudna do powtorzenia i tego moj sprzet nie potrafi.

Rowniez w brzmieniu instrumentow brakuje nieco z naturalnych smaczkow, wybrzmien.

Nie chce powiedziec ze system gra tak samo.

Jednak braki sa niewielkie, wszystkie instrumenty brzmia naturalnie i prawdziwie z wlasciwym kolorytem. Separacja instrumentow tez wypada naturalnie. Do tego imponujaca dokladnosc uderzenia w werbel, czy pociagniecia za strune kontrabasu, wiernosc brzmienia talezy itd.

Porownanie wypadlo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palton, 19 Gru 2009, 01:10

 

>Senior, masz rację, pomimo sporego wysiłku nie mogę cię zrozumieć. Jeśli według zasad, przelicznika

>(ja go nie wymyśliłem) Pawła gość trafia 11 na 15, to czemu piszesz że nie rozpoznał ?

>Czy może chodzi ci o to że "przypadkowo" strzelał i trafiał, teoretycznie jest to możliwe, jednak na

>chybił trafił nie strzelał tylko słuchał i wskazywał. Wcześniej ten sam człowiek wskazał 10 na 15,

>min. poniżej progu Pawła, jednak tam przepinali druty ręcznie.

 

Nawet przy moim sceptycznym podejściu, przyznaję, że wyniki tego testu z dużym prawdopodobieństwem pokazują, że jakaś różnica była. Ponieważ wszyscy słuchacze wskazywali odchylenie od średniej we właściwą stronę - można zauważyć, że szansa takiej sytuacji w obu testach wynosi około 2%! A w obu testach traktowanych łącznie 0,4 promila.

 

Odnoszę wrażenie, że 15 prób to za mała ilość, by ustalać poziom istotności na 5%, ale nawet jeśli - to wynik 5,9% powinien poważnie zaniepokoić badających.

 

Skoro jednak było tak dużo błędów we wskazaniu, to trzeba stwierdzić, że różnica była subtelna i trudna do stwierdzenia nawet jak pamięć była świeża. Nie jest też jasne (może nie przeczytałem tam wszystkiego), czy różnica wystąpiła z tego powodu, że magiczne kable są lepsze, mogło być tak, że te zwykłe były są schrzanione (np. źle kontaktowały, były za długie, źle ekranowane).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

jasne jest, że zmysły normalnego człowieka współdzałają ze sobą. jasne jest też, że jak mamy katar to prawie wszystko nie ma smaku.

 

Jestem w 90% przekonany, że żaden z nas bez patrzenia kto gra nie odróżni trzech różnych skrzypków grających to samo na różnych instrumentach. Kto z nas z zamkniętymi oczami, za pomocą dotyku odróżni dwie , trzy różne twarze? Co ludzie są tacy sami?

 

Juz dawno o to pytałem ale oczywiście niewygodne pytania są ignorowane a zadający blokowany za chamstwo :) więc powtarzam.

 

Czy jest gdzies w necie opis testu ABX z udziałem osoby niewidzącej?

Są to osoby, które z racji swojej ulomności słyszą wyłącznie narządem słuchu.

Tylko wynik testu z udziałem takiej osoby mozna przyjąć za pewnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko co to zmienia.Zyjemy w swiecie widzacych.Odnosnie wpisów kup sobie tanszy, to moze wyjasnie.Paweł na SAMYM poczatku napisał ze MOZNA zaoszcedzic troche i przeznaczyc to na kolumny.Na takie dictum co piec minut wpada sanitariusz z krzyzykiem na czole i krzyczy...kup sobie tańśzy!!Czy takiego sanitariusza nie nalezy ..leczyc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filut, 18 Gru 2009, 21:43

 

>Bertrand, 18 Gru 2009, 21:38

>

>Czy dokonując wyboru swojego sprzętu zrobiłeś test ABX?

 

Klasycznego nie, oczywiście robiłem różne odsłuchy itp. Diametralne różnice stwierdziłem jedynie słuchając różnych kolumn, ale to jest chyba oczywiste dla wszystkich, reszta natomiast nie bardzo.

Dlatego dziś słucham głównie sprzętu DIY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby jednak pozamiatać.Szanowny, wielmozny stary ałdiofilu.Twój dar zrozumienia w niemczech chyba doznał szwanku.Ja nie tylko NIE SLYSZE, ale równiez utrzymuje ze nie słyszysz TY.Tak wiec JA nie jestem testerem ,a tylko niemym OBSERWATOREM.To do CIEBIE należy przekonanie MNIE, ze nie słyszę.Oni chyba się z ciebie nasmiewali w tych niemczech nazywając....profesorkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masza1968, 19 Gru 2009, 06:47

 

>Jestem w 90% przekonany, że żaden z nas bez patrzenia kto gra nie odróżni trzech różnych skrzypków

>grających to samo na różnych instrumentach.

 

Masza, a z zamkniętymi oczami jesteś w stanie odróżnić grę Frippa, Vai`a i np. Knopflera?

 

>Juz dawno o to pytałem ale oczywiście niewygodne pytania są ignorowane a zadający blokowany za

>chamstwo :) więc powtarzam.

>

>Czy jest gdzies w necie opis testu ABX z udziałem osoby niewidzącej?

>Są to osoby, które z racji swojej ulomności słyszą wyłącznie narządem słuchu.

>Tylko wynik testu z udziałem takiej osoby mozna przyjąć za pewnik.

 

Skoro uważasz, że za pewnik można przyjąć tylko opinię osoby niesłyszącej, tzn. że całą gadkę słyszących na tym forum można o kant tyłka potłuc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

masza1968, 19 Gru 2009, 06:47

 

>jasne jest, że zmysły normalnego człowieka współdzałają ze sobą. jasne jest też, że jak mamy katar

>to prawie wszystko nie ma smaku.

>Jestem w 90% przekonany, że żaden z nas bez patrzenia kto gra nie odróżni trzech różnych skrzypków

>grających to samo na różnych instrumentach. Kto z nas z zamkniętymi oczami, za pomocą dotyku odróżni

>dwie , trzy różne twarze? Co ludzie są tacy sami?

>Juz dawno o to pytałem ale oczywiście niewygodne pytania są ignorowane a zadający blokowany za

>chamstwo :) więc powtarzam.

>Czy jest gdzies w necie opis testu ABX z udziałem osoby niewidzącej?

>Są to osoby, które z racji swojej ulomności słyszą wyłącznie narządem słuchu.

>Tylko wynik testu z udziałem takiej osoby mozna przyjąć za pewnik.

 

ja nie piszę o ślepych testach, tylko o testach ABX, w których można patrzeć tak samo jak w "jasnych" testach. Tylko nie należy wiedzieć co gra.

Określenie "ślepy" test jest oczywistą przenośnią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

muls

"tylko co to zmienia. Zyjemy w swiecie widzacych"

 

No właśnie, to czemu nie uzywać oczu i nie patrzeć co gra? Jeśli zmysł wzroku sprawia, że dżwięk nam sie polepsza (nawet jeśli to tylko iluzja) to czemu mamy sobie nie polepszyć?

 

Bertrand

"a z zamkniętymi oczami jesteś w stanie odróżnić grę Frippa, Vai`a i np. Knopflera?"

 

jeśli zagraja ten sam kawałek to najprawdopodobniej je jestem w stanie.

 

Bertrand

"Skoro uważasz, że za pewnik można przyjąć tylko opinię osoby niewidzącej, tzn. że całą gadkę słyszących na tym forum można o kant tyłka potłuc"

 

Dokładnie takie jest moje zdanie. Zarówno w stosunku do opinii ludzi g.. słyszących jak i piewców perlistego brzmienia bijącego na głowę...

 

XYZPawel

"Określenie "ślepy" test jest oczywistą przenośnią..."

 

Oczywiście, że jest przenośnią. Nie wiążę osoby niewidzącej ze ślepym testem z powodu nazwy przecież. Chodzi mi o fakt, że pogodzić dwie strony może wg mnie osoba (poddana takiemu testowi) o słuchu absolutnym a takim właśnie charakteryzują sie osoby niewidzące od urodzenia. A najlepiej gdyby taka osobo kompletnie była obojętna na tematykę sprzętologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.