Skocz do zawartości
IGNORED

sluchawki a hi-fi


tomeczz

Rekomendowane odpowiedzi

sytuacja zmusza mnie troche do rezygnacji z sluchania muzyki na kolumnach. Male dzieciaki i te sprawy. Zastanawiam sie nad dobrym zestawem sluchawkowym. Co strace a co zyskam po zmianie? Sluchawki maja niebywale pasmo przenoszenia. Co z prezentacja stereo? sam bym posluchal i porownal ale nie ma gdzie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadając się z głośników na słuchawki, napewno poczujesz różnice w scenie muzycznej. Napewno zyskasz na tym ,że bedziesz mógł spokojnie słuchać nie przeszkadzając innym. A ile chcesz przeznaczyć na słuchawki? Napewno dobrym miejscem na posłuchanie i porównanie słuchawek jest Saturn bądź Media Markt, tylko niestety nie w każdym bedziesz miał taki dobry wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia przyzwyczajenia:P Na sluchawkach slychac o wiele wiecej, jest bliskosc muzyki( siedzenie w pierwszych rzedach, przy sluchawkach akustyka nie ma znaczenia.. mozesz lezec siedziec, sweet pot nie ma znaczenia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saturn lub Media Markt?? W tych sklepach mozesz co najwyzej kupic sluchawki do skype na komputerze, a nie do sluchania muzyki. No czasami mozna tam trafic jakis niski model AKG :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Reaper

Gdzie posiadłeś taką wiedzę?

Nie jestem obrońcą interesów M.M. ale można tam kupić firmy: Koss,Sennheiser,Akg w przedziałach cenowych od 100 pln do 1000 pln. Czy to mało dla kogoś kto chce się zapoznać z brzmieniem słuchawek??? I dodatkowo żaden zmanierowany sprzedawca, nie będzie pieprzył że jedno lepsze od drugiego.

Mariusz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w sklepach takich jak Saturn czy Media Markt trzeba uważać na źródło do którego będą podpięte słuchawki. Ostatnio czytałem że pewnego razu przyszedł sobie klient na odsłuch jakiś AKG (bodajże były to 601) do sklepu, ale po założeniu na uszy okazało sie że grają poprostu beznadziejnie. Po czym okazało sie że były podpięte do zestawu kina domowego manta...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wswier

(Konto usunięte)

Witaj !

To ja Ci opisze zagrozenia jakie przed Toba stoja :

Otoz zaczelo sie niewinnie (na wiosne tgo roku).

Moja lepsza polowa zaczela protestowac (czemu zreszta sie trudno dziwic ;-) ) przeciwko

sluchaniu muzyki o 1 w nocy :-).

W zwiazku z tym wynegocjowalem z nia zakup sluchawek.

No ale - moj stary CD mial tylko jedno wyjscie.

A wiec - trzeba zmienic CD na model, ktory

a) na pewno nie jest gorszy od starego CD

b) najlepiej rowniez, aby gral lepiej od gramofonu :-) (zakladalem, rzecz jasna, progres

a nie regres jakosciowy)

c) ma dwa wyjscia (gdyz nie chcialem sie bawic w bezustanne przelaczanie).

Po pewnym czasie intensywnego myslenia, ktore juz, mysle, podpadalo pod definicje

natrectw i psychozy maniakalnej ;-), stanelo : Linn DS.

 

Tak wiec kupilem Majkia DS.

Nastepny krok - wzmacniacz sluchawkowy + sluchawki.

Znowu to samo : myslenie, myslenie, w koncu - wymyslilem (jak w o mnie).

Gdy juz to wszystko podlaczylem, wygrzalem, to, rzecz jasna - zaczalem porownywac :

wzmacniacz kolumnowy, kolumny wzmacniacz sluchawkowy, sluchawki.

Efekt :

W tej chwili juz upgrejdowalem wzmacniacz kolumnowy (o mnie).

I jestem na etapie "wymyslania" kolumn.

 

W chwili obecnej

a) nie mam pieniedzy ;-)

b) musze wymyslic kolumny (a nie mam najmniejszego pomyslu na nie - na 1rzut wydawaloby sie,

ze idealne bylyby 8-ohmowe wersje vienna acoustic, tylko, ze kolumn takich nie ma :-) ).

c) jestem juz zmeczony tym wszystkim.

 

A na koniec przeciez jeszcze bede musial wymyslic kable.

 

Oto wlasnie co Ci grozi.

 

A tak serio - to mysle, ze brzmienie, scena stereo, to wiele zalezy od konkretnych modeli

kolumn/sluchawek/wzmacniaczy, wreszczie - troche tez od okablowania.

 

pozdrawiam, i szczescia w zakupach (oraz darmowych odsluchow testowych) zycze

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobny problem co autor watku wiec zainwetowalem w słuchawki. Jesli chce sie uzyskac naprawde satysfakcjonujace brzmienie trzeba niestety troche zapłacic. Niekiedy jak za kompletny zestaw stereo.

 

reaper

 

dobrze gada, w saturnach czy MM mozna posłuchac, kupic słuchawki do gównopodów czy jakis innych mp3 np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kiedyś w MM we Wrocku i mieli tam nawet Denony za 1.500zł więc nie twierdzę że mają słuchawki tylko do gównopodów ale jak widać MM MM-owi nie równy.Sam kupiłem tam AKG K530 ;).Ale i tak wolę słuchać na normalnym zestawie, ze względu na przestrzeń i scenę a na słuchawkach gra mi po prostu bezpośrednio w uszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W galeri dominikanskiej jakies pol roku temu najdrozsze byly jakies AKG za 400zl, niby na stronce pokazuje ze maja w ofercie HD600, niezmanierowany pan powiedzial ze moze sa na Bielanach ale musze pojechac i sobie sprawdzic bo on wrozka nie jest...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie MM na Bielanach był :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Ostatnio jak byłem w Audiopunkcie na Batorego, to mieli sporo Beyerdynamiców i parę AKG. Z kolei w Audio Forte na Rejtana widziałem AKG i kilka wysokich modeli Audio Techniki. I w tych sklepach na pewno będzie z czym posłuchać słuchawek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Zastanawiam się nad dobrym zestawem słuchawkowym. Co strącę a co zyskam po zmianie?

 

Zyskasz:

- praktycznie brak podbarwień (w stosunku do kolumn, zresztą wynikających częściej z pomieszczenia odsłuchowego a nie tylko samych kolumn)

- szczegółowość, detaliczność, wynikająca częściowo z punktu wyżej (w przypadku kolumn+wzmacniacz trudno osiągalnych nawet w zestawach 10x droższych niż wybrany zestaw słuchawek + coś do wzmocnienia dla nich)

 

Stracisz:

- scena, jednak w słuchawkach to słuchanie jakby wsadzić głowę w kubeł z muzyką, mimo dobrej jakości gra zawsze prosto w ucho.

- uderzenie, mimo że słuchawki przenoszą całe pasmo to jednak wrażenie nie te co z solidnych kolumn, gdzie solidne łupnięcia odbiera się całym ciałem a nie tylko uchem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.