Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner do kina domowego do 1200 zł. Głośniki MISSION


toomi7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Ostatnie dwa tygodnie przeszukuję opinie o amplitunerach, niestety nie znalazłem konkretnego modelu spełniającego moje potrzeby. Wydaję mi się że mam ciężki przypadek. Trochę czytałem i jestem nastawiony na Yamahe, chyba że jest lepszy w tej cenie.

Potrzebuję amplituner do zasilenia głośników MISSION 704, moc do 250W 8ohmow.

Do tego monitorki tylnie również firmy MISSION.

Poszukuję jeszcze tylko głośnika centralnego i tutaj też pytanie jaki polecacie do tego zestawu.

Głównie będą używane do kina domowego, dużo filmów w jakości 720p.

Oglądam telewizje N, czyli dużo kanałów w HD i dolby.

Muzyka i filmy również z PC, karta muzyczna Soundblaster X-FI Platinum z przednim panelem z wyjściami optycznymi i coax.

Oczywiście muzyka również, głównie ROCK.

Proporcje-Filmy 65% Muzyka 35%.

Pokój około 25 mkw.

Jeżeli chodzi o amplituner to szukam różnie, może być używany (ebay, allegro) lub nowy.

Co polecacie koledzy, jaki amplituner i gł. centralny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alledrogo widzę jedną RX-V661 . Dalej to RX-V663 i RX-V765

 

Wybierz model który waży te ~11,5 KG (czyli RX-V565, RX-V563 bym omijał - to bardzo odchudzone z zasilacza amplitunery ... na gorszych końcówkach mocy - widać po wadze w okolicach 8,5 KG)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jestes nastawiony na yamahe to bardzo dobrze , tego co kyle ci poleca z nowszych to ok ale nie za 1200 zl popatrz dobrze na allegro jest rxv1700 pogadaj z facetem niech ci pusci tego rxv-1700 za 1800 zl dolozysz 600 zl pozycz od kogos pieniadze i bedziesz mial porzadny sprzet na lata

rx-v1700 jak juz tak kyle zwraca uwage na wage :) wazy ponad 17 kg

 

kiedys takiego mialem bardzo porzadne brzmienie prosty w budowie jak cep obsluga bardzo przyjazna i nie do zajechania maszyna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś te kolumny, tj mission 704 i kupowanie do nich amplitunera w stylu Yamahy RXV 661 to jakiś kiepski żart. Te kolumny schodzą z impendancją w okolice 2,8 - 3,2 ohma i wyłączały mi się na nich amplitunery mocniejsze niż ta Yamaha. Dokupiłem do nich wzmacniacz Yamaha AX 1090 (topowa integra Yamahy) o masie ok 20kg i dopiero z tą Yamahą grały jako tako, ale żeby był wielki zapas to nie powiem. Wg mnie nie ma sensu szukać amplitunera który sam sobie z nimi poradzi, chyba, że starą poczciwą Yamahę AX 1 ale najlepiej nabyć końcówkę mocy za ok. 1500 zł a do tego amplituner z pre outem za podobną kwotę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

to ja polecę coś zupełnie innego.

To na pewno bardziej wyrafinowane urządzenie niż modele Yamahy jakie mieszczą się w zakresie cenowym do 1200zł.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Do Mission będzie w sam raz. I w stereo Cię mile zaskoczy jeśli będziesz miał ochotę posłuchać muzyki ;)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić sony va555es , flagowy model z 2002r (nagroda what hi-fi) dobrze zagra też w stereo. Solidnie zrobiony waga ok 24kg. Cała masa wejść/wyjść, różnych ustawień, przełącznik impedancji 4/8ohm, potężne trafo, tranzystory sanken,kondensatory nichicon gold, dwa nichicony 15000uf, wyjścia pre out. Pewnie trzeba by dołożyć pare stówek ale warto. Ja kupiłem taki niedawno za 1600zl, jak wchodził na rynek to kosztował blisko 7tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

niewiem skad jestes ale mam do sprzedania pioneer vsa-E08 - jakby bylo blisko to w okresie miedzyswiatecznym moglbym z nim podjechac abys mogl go poogladac/posluchac - cena bylaby 1500zl - stan jest swietny moge podeslac zdjecia - jestem z sanoka

 

Piotr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piter z, 20 Gru 2009, 15:50

 

>witam

>

>niewiem skad jestes ale mam do sprzedania pioneer vsa-E08 - jakby bylo blisko to w okresie

>miedzyswiatecznym moglbym z nim podjechac abys mogl go poogladac/posluchac - cena bylaby 1500zl -

>stan jest swietny moge podeslac zdjecia - jestem z sanoka

>

 

Jeszcze jakiś czas temu zastanawiałem się czy nie zamienić swojego AX-3 właśnie na E08. Jaki jest kolor tego amplitunera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi, dzisiaj odebrałem swoje głośniki z naprawy (wymiana wysokotonowych, spalone) i bede je testował. Na razie mam stary amplituner Pioneer VSX-806.... Na ebayu widziałem RX-V663 za około 300 euro lub RX-V861 za 350 euro lub własnie RX-V1700 za 350 euro. Oczywiście używane...

Interesujący wydaję sie również sony va555es, na allegro ostatnio poszedl za 1500 zł, tylko jestem ciekaw jak sie ma do Yamahy. Z pionnerem Piter to tak średnio, za mało opcji kina i chyba on jest 6 ohmowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem kiedyś grać na tych kolumnach z amplitunerem Yamaha RXV 620 (oficjalnie obsługiwał 4-ohmy) ale kompletnie sobie z nimi nie radził mocowo, co prawda nie wyłączał się ale brzmienie było tragiczne. Podobnie będzie z Yamahą 661 i 8xx, z 1700 może być lepiej ale to i tak nie będzie to. Pioneery nie lubią trudnych kolumn i ciągle męczą dźwiękiem wiatraczka, poza tym jak się wiatraczek ze starości przestanie kręcić to może być niebezpieczenie a przynajmniej będzie grało kilka minut i przerwa aż się wystudzi. Z tego co jest ci polecane to najsensowniejsze wydaje się sony 555

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po świętach moj budżet nie zmalał tak jak się spodziewałem więc na celownik poszły trochę wieksze sztuki. Zastanawiam się nad:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jak zejdzie na 1500 to pewnie okaze sie faworyt, tylko brak hdmi....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) co myślicie (chyba troche za mało z KD?)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) chyba ciekawa alternatywa?

 

Co sądzicie o tych amplitunerach?

Czy widzieliście coś ciekawego na ebay albo allegro w tej cenie?

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toomi7, 29 Gru 2009, 02:20

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) co myślicie (chyba

>troche za mało z KD?)

 

Witam;

Przeczytaj dokładnie opis-sprzęt jest uszkodzony :(

 

Pozdrawiam Wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta, wygrał amplituner YAMAHY RX-V2500. Cena około 1500 zł.

Co myślicie o sprzęcie i cenie?

Pozdrawiam i dziekuję wszystkim którzy mi udzielili mi rad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.