Skocz do zawartości
IGNORED

dali axs 5000 problem zdużym,basem


freju

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich użytkowników, zakupiłem niedawno kolumny dali axs 5000 , klomienki grają niezle, aczkolwiek mam troche mały pokój i czasami bass sie troche rozłazi, chciałbym to zmienić, po przez i właśnie to jest moje pytanie, reszta jak na mój troche kulawy słuch jest ok, i cicho kolmienki grają rewel, z góry dzięki za rady, poz.., ps; jestem nowy na forum więc jeśli coś zle pisze lub fomuuje pytania , poprawci mnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników. Zakupiłem niedawno kolumny Dali AXS 5000. Kolumienki grają nieźle, aczkolwiek mam trochę mały pokój i czasami bas się nieco rozłazi. Chciałbym to zmienić poprzez... i właśnie to jest moje pytanie. Reszta, jak na mój trochę kulawy słuch, jest w porządku. Przy niskim poziomie głośności, kolumienki grają rewelacyjnie. Z góry dziękuję za rady.

P.S. Jestem nowy na forum, więc jeśli coś źle piszę lub źle formułuję pytania, poprawcie mnie.

 

Moim zdaniem, tak to powinno być napisane.

 

Za duży bas? Odsuń kolumny od tylnej ściany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam bardziej czy mozna je jakos dodatkowo wygłuszyc,niewiem maty bitumiczne , czy cuś , ale czy to coś da , kolumny też nie są ciezkie , 13kg szt. moze ktoś posiada takowe kolumny, ? i tez ma takie spostrzezenia , napedzam je pionkiem vsx 711, wiem ze to słaba elektronika no ale cóz takie fundusze.prosze o jakies info

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny mają przedni bass reflex, wiec chyba to niema duzego znaczenia ,po za tym mam mały pokój na tyle ile mogłem to odsunąłem, bass dałem na -2 czasem -4 skala do -6, bass sie rozlewa tylko przy głosnym słuchaniu, na niskim i srednim poziomie jest git

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pokój jest nieduży to pewno nic na to nie poradzisz. Włącz jakiś utwór ze sporym basem i pospaceruj po pokoju. Pewno zauważysz, że gdzieniegdzie tego basu nie ma wcale a gdzie indziej dudni.

Pozostaje wtedy tylko zmiana lokalizacji głośników/miejsca odsłuchowego ewentualnie wytłumienie basu co jest diabelsko trudne w małych pomieszczeniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki to pokój,jego wymiary.Samo określenie mały,nie wystarczy.Prostokąt?Jeśli tak to na jakiej ścianie stoją głośniki?Na Krótkiej czy długiej?Jak są okablowane,jaki wzmacniacz?Itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pokój ok 12m , stoja kulawo , wiadomo brak miejsca , a do tego pokój połaczony z balkonem,prostokąt stoja na długiej scianie ampli pioneer vsx 711 dvd 410, ale stereo odtwrzam na cd technics sl-pg380a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Twój ampli ma możliwość autokorekcji akustyki pomieszczenia?Bo jeżeli tak,to jej użycie będzie najłatwiejszym sposobem poskromienia basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety niema , załozyłem kolce no i porawa jest dosc duza wcisnąłem troche filcu do srodka , , no i zaczeło to grac , ale czym je dociązyc to ponoc tez duzo pomaga , ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby sprawdzić na szybko czy dociążanie pomoże poukładaj np. książki na kolumny i posłuchaj. Można jeszcze popróbować cokoły granitowe pod kolumny oraz kable tzw. "odmulające". O kablach trzeba poczytać na forum - jest tego trochę. Myślę, że zainwestowanie w dobry wzmacniacz stereo (używany) byłoby najlepszym rozwiązaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.