Skocz do zawartości
IGNORED

The Beatles 2009 Remaster w wersji audiofilskiej !


asfanter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Długo czekaliśmy na lepsza wersje remasterów The Beatles. Na początek ukazały sie podstawowe 16 bitowe wersje CD, teraz mozemy juz cieszyc się wersja 44,1/24. Czy ktos juz słuchał, moze podzieli sie wrażeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciekawe kiedy ukażą się pełne wersje bezstratne 24/96. albo SACD, chociaż ostatnio Beatlesi byli wydawani na DVDAUDIO. No i oczywiście kiedy pojawi sie pełne wydanie na vinylach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek__45

(Konto usunięte)

Naprawde... mam juz tego dosc....Malarz tworzy jeden oryginal, grafik iles tam limitowanych odbitek a i tam zdarzaja sie oszusci typu S.Dali.... ale to co robia artysci popowi i te niby opiekujece ich tworczoscia wytwornie to jest po prostu skandaliczne...chcecie to kupujcie ja dziekuje nie skorzystam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne szukanie jeleni przez płytowe molochy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można sobie z Avax'a ściągnąć i przetestować w domu zanim się wyda 800 PLN.

O ile sobie przypominam to The Beatles wersja USB (24bit/44.1kHz) ma ReplayGain na poziomie -7dB czyli głośno jak w reklamach TV.

 

Co do DVD-Audio to tu też jest sporo ofiar Loudness Wars - np. Queen/A Night at the Opera ma ReplayGain ok. -8dB i na wykresie przedstawia się jak "cegła". Wersje CD "MFSL" lub "DCC" są o niebo lepsze - mimo mniejszej "gęstości" formatu.

 

Ostatnio pojawia się bardzo ciekawa tendancja: remix'y z wielościeżkowych taśm studyjnych.

 

Przykłady:

 

The Doors - Perception Box 40th Anniversary Edition - cały katalog ponownie zmixowany do "nowej" taśmy matki - z bardzo małymi modyfikacjami (np. Morrison śpiewa to co cenzura wycięła w latach 60tych).

 

King Crimson - Robert Fripp i Steven Wilson zremasterowali, a następnie zmiksowali ponownie taśmy studyjne do nowego "studio mastera". Remix odbywał się z zachowaniem pełnej zgodności z taśmą matką z lat 60/70. W efekcie mamy DVD-Audio z 2009 roku (a więc nie umarło!) z:

 

1. Nowym remixem stereo 24/96

2. Starym (oryginalnym) mixem zrekonstruowanym w 2004 roku - ale tu w wersji 24/96 (w 2004 roku wydali w HDCD).

3. Mixem 5.1 Surround (LPCM)

4. Mixem 5.1 Surround (DTS)

 

Wszystko to zrobione bez kompresji i clippingu i w formacie DVD-Audio, który można zripować na SqueezeBox'a.

 

Tak więc The Beatles za jakiś czas zrobią dokładnie tak samo (50th Anniversary?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wobec tego nie ma dobrze "nagranych" płyt Queen .Mam kilka winyli , za specjalna jakość to

też niestety nie jest a CD-ki to wogóle szkoda gadać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MONO Box Beatles w wersji cd - jako jedyny (tak wynika z opisu dołączonego pt. "dlaczego słuchać w mono?" ... oraz na moje ucho) z wydawnictw a.d.2009 nie został potraktowany żadną kompresją.

Chciałem czekać na winyle, ale nie zanosi się, więc "pękłem" i zostało cd, ale wydanie edytorsko i brzmieniowo - wynagradza!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie kupiłem 8 płyt ( nie miałem do tej pory nic z ich dorobku) i uważam,że brzmią świetnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iro III, 21 Gru 2009, 21:28

 

>MONO Box Beatles w wersji cd - jako jedyny (tak wynika z opisu dołączonego pt. "dlaczego słuchać w

>mono?" ... oraz na moje ucho) z wydawnictw a.d.2009 nie został potraktowany żadną kompresją.

 

Nie ma czegoś takiego, jak nagranie niepotraktowane żadną kompresją. Chyba, że świergolenie słowików z Puszczy Białowieskiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>rafał

 

po takim "wjeździe" rzucam ręcznik,

życzę spokojnych Świąt w puszczy (jakiejkolwiek) ,

... ale przedtem -> poczytaj wątek nr. 45666

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) Czytałem, a nawet brałem czynny udział w dyskusji.

 

Nie wiem, jaki jest Twój stopień wiedzy na ten temat, nie chcę zarzucać braku fachowości. Ale generalnie trudno sobie wyobrazić jakiekolwiek nagranie muzyki popularnej bez zastosowania kompresji. Dziś ludziom się wydaje, że to słowo to synonim zła, tymczasem jest to zwyczajny i potrzebny zabieg. Tylko przesadzenie z kompresją daje efekty, o których wszyscy wiemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowe wartości Gain w masterach 2009 The Beatles.

Wersja Mono, Stereo i USB.

Płyta "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-13384-100007212 1261515311_thumb.gif

post-13384-100007213 1261515311_thumb.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.