Jump to content
IGNORED

deck kasetowy ,ciagle ustawianie glowicy


caleb66

Recommended Posts

witam,mam decka kasetowego sony w ktorym ciagle trzeba regulowac ustawienie glowicy,mam go sporo lat pamietam ze na poczatku bylo ok,co moze byc tego przyczyna,czy wymiana glowic cos zmieni,problem jest rowniez z nagrywaniem kaset czasami nagrywa jeden kanal ciszej nawet na nowe kasety

Link to comment
Share on other sites

Miałem kiedyś model TC-KE 400 i faktycznie po jakimś czasie pojawił się problem jakby samorozregulowywania się. Podejrzewam, że przyczyn, jak to w technice, może być wiele, prawdopodobnie rolka już nie trzyma dobrze taśmy jak kiedyś, to już wystarczy aby pojawiły się problemy.

Link to comment
Share on other sites

Ma znaczenie jaki model, bo w zależności od modelu może być tam inny mechanizm. Zasadnicza różnica, to jedna albo dwie rolki, ale nie tylko to.

W każdym razie nadal za mało danych, żeby coś stwierdzić. Wiemy, że rolka jest jedna, więc trzeba by było sprawdzić przede wszystkim jej stan, czy nie jest wybrzuszona, czy nie jest twarda i popękana, czy jest równoległa do wałka. To nie taki stary deck, więc głowica raczej jest w porządku, chociaż głowice Sony raczej nie należały do najbardziej trwałych. O mechanizmach tej firmy też nie mam dobrego zdania, więc Twoje problemy w sumie mnie nie dziwią ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.