Skocz do zawartości
IGNORED

budowa kolumn pod przetworniki caraudio?


miętowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ciekawi mnie czy jest sens takiego wykorzystania przetworników.

 

Musiałem wymontować z auta mój zestaw dwudrożny tj. DLS Ps 6 , to całkiem przyzwoite przetworniki jak na CA, nowe kosztowały ponad 7 stówek..heh

 

szkoda mi ich sprzedawać za grosze, da się z nich coś zrobić do zastosowań domowych?

 

zdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się, wszystko się da tylko po pierwsze wywal firmową zwrotnicę, pomierz zestaw i zaprojektuj nową, po drugie jak masz możliwość zmierz parametry TS woofera żeby zaprojektować odpowiedznią obudowę inaczej będziesz strzelał w ciemno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że lepsza opcją będzie jednak zrobić coś na innych głośnikach.

Nie wiem jak ten nisko-średnio ale już wysokotonowy to obiecująco nie wygląda.

Jak chcesz zainwestować w ładną dobrą obudowę to zainwestuj w inne przetworniki.

Taki choćby SEAS 27TBFC/G jak dla mnie TOP w zabawnych pieniądzach ;)

Do tego powiedzmy jakieś SEASY nisko-średnio.

Sprzedasz te co masz , zainwestujesz jak wyżej i trochę większym kosztem będziesz miał zestaw z którego będziesz zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumam

 

czemu wywalić zwrotnicę?

 

wygląda i waży całkiem sensownie

 

ja jestem zielony w tych tematach jak chodzi o budowę itp. stąd pytania, bo może bym komuś zlecił projekt :-)

 

zdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miętowy, 21 Gru 2009, 15:58

 

>czemu wywalić zwrotnicę?

 

Bo fabryczna jest dostosowana do warunków akustycznych w samochodzie, a nie do domowych kolumn.

Co nie znaczy, że jest ewidentnie zła. To by trzeba pomierzyć. Choć znacznie "łatwiej" zrobić nową zwrotnicę. Nawet w ciemno można to poprawnie zestroić. Trzeba tylko wiedzieć jak i mieć choć trochę danych o głośnikach.

 

Nie mając żadnych danych o głośnikach, zrób tanim kosztem jakieś proste 30 litrowe obudowy zamknięte. Potem ewentualnie dołożysz bass-refleks. Nie mam pojęcia co z tego wyjdzie. Za kilka dyszek można się pobawić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby cos poprawiac to najpierw trzeba uslyszec to co jest. Wiec co za problem skleic jakies pudla wsadzic glosniki, zwrotnice i posluchac. A dopiero potem kombinowac co poprawiac jesli oczywiscie bedzie trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to coś takiego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiadomo, że tylko obudowa zamknięta, duża i mocno wytłumiona wełną owczą czy jakąś watoliną. Głośnik ma wysoką dobroć. Bas będzie przebrzmiewał, męczył uszy.

 

Dla woofera jest dość mała cewka w zwrotnicy. Średnie tony mogą być za bardzo wysunięte. Ogólnie to teraz widać, że szkoda zachodu. Sprzedaj to. Niech ktoś ma pożytek w samochodzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basu będzie mniej w tych 60litrach (i będzie gorszej jakości) niż w moich 15-litrowych monitorach na 15cm wooferze Tonsila.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo i to jest dla mnie konkret

 

Dzięki za fachową radę

 

pogonię na alledrogo, w aucie grają całkiem przyzwoicie pod warunkiem odpowiedniego wytłumienia drzwi

 

to chyba najbardziej pomocny dział na forum z normalnymi ludźmi a nie voodoo wyznawcami.

 

dzięki

 

zdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.