Skocz do zawartości
IGNORED

Castle Howard = Jamo concert 11


Dzagias

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Arek__45

(Konto usunięte)

Zabawa dobra...tylko po co pytac ? Czyzby brak zaufania do siebie?

 

Sluchaj sam...dluuugo a wnioski tez sam wyciagaj a te najbardziej niewiarygodne takie podswiadome beda najcennniejsze...Zadnego sugerowania -to blad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podzielenie się info o zmianie okablowania wewn. w Castle'ach. Z tego co piszecie warto się pobawić. Niemniej największe obawy mam odnośnie mojego braku doświadczenia z takimi eksperymentami. Dlatego ponawiam pytanie - czy to trudne zadanie dla żółtodzioba?

Ponadto, mam pytanie odnośnie okablowania wewn. - czy próbowaliście używać różnych kabli do każdej sekcji? Tj. miedzi do wooferów, a srebra do wysokich? Czy to ma sens, byłoby dobrym połączeniem pomiędzy perlistymi wysokimi i poprawionym basem? Obecnie muszę powiedzieć, że jakość wysokich jest imho z Harlechów S1 b. wysoka, ale jeśli można to poprawić, to byłbym skłonny pogrzebać. Pytanie tylko czy warto (Frd pisze, że tak) - nie chciałbym po prostu zrobić jak to w powiedzeniu że "lepsze wrogiem dobrego".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czynność wymiany jest dziecinnie prosta. Chyba nie ma nic prostrzego jak wymiana jednego kabelka na drugi. Potrzebna będzie Ci lutownica, cyna, kalafonia i cążki do cięcia przewodu.

 

Jeśli chodzi o rodzaj przewodnika wewnątrz, to wg. moich preferencji i reszty toru- wybór jest prosty SREBRO. Ma cechy jakie sobie cenię. Srebro ma jednak i minusy, bowiem w przypadku toru, któremu brak gładkości czy muzykalności obnazy niedoskonałości nazywane wówczas ostrością. Tak po prawdzie to nie srebro jest ostre, ale ukazuje ono jaki jest syetem w jakim zostało zastosowane.

Plusami srebra jest szybkość, świetna kontrola, neutralność, ogniskowanie, lokalizacja, brak podbawień i ukolorowania dzwięku. Szare nagrania będą szare, kolorowe kolorowe. Miedź na ten przykład dodaje to i owo robiąc dzwięki piękniejszymi niz są w rzeczywistości. Oczywiście to tak skrótowo. Jakiego przewodu jednak by nie użyć powinien być jak najlepszy. Jest to bufor, który blokuje swobodę. Niby kawałeczki drutu, ale za ich sprawą mozna wymodelować brzmienie na takie jakie się komu podoba wyciskając maksimum z danej konstrukcji.

 

Arku-> zadałem pytanie i nie otrzymałem oczekiwanych odpowiedzi. Zauważyłem, że sam wiem więcej i postanowiłem się tym podzielić ku (mam nadzieję) korzyści innych kolegów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziagas, daj proszę jakiś update z placu boju? Co zrobiłeś z castlami, jak to gra? Te Twoje eksperymenty mogą być b. przydatne i służyć potomnym, także sie nieociągaj.

 

pozdrowionka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem z uwagą ten wątek z uwagi na fakt, że od 8 lat posiadam kolumny Castle Howard S3.

Potwierdzam, że oddają w niezwykle piekny sposób głos ludzki oraz instrumenty akustyczne.

Jest to główny powód dla którego nie zdecydowałem się jeszcze na zmianę tych kolumn.

Z drugiej strony nie do końca satysfakcjonuje mnie ich dźwięk w nagraniach rockowych.

Grają ze zbyt mąłym rozmachem. Nie tworzą odpowiedniej potęgi dźwięku.

Być może powodem jest to, że grają w dość dużym pomieszczeniu (ok 40 m kw)

Mam pytanie do osób obeznanych z tematem i tymi kolumnami czy jest sensowne dokupienie do tego zestawu subwoofera dobrej klasy np. Velodyne, żeby poprawić opisany wyżej mankament ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruner, myślę, że takie pytanie lepiej w zakładce Kluby, w klubie Castle wrzucić.

Mam u siebie suba od kina domowego jbl - żaden tam velodyne. Podłączyłem go do Castle Avonów (niższa liga niż Howardy), i dźwięk się znacznie poprawił, pojawił się bas. Nie wiem, jak z Howardami... Musiałbyś wypożyczyć Velodyne i spróbować. Z tym że, rozważył bym też możliwość zakupu po prostu drugiej pary kolumn typowo rockowych. Nie wiem, czy z drugiej ręki nie wyjdzie taniej, a efekt może być lepszy. Czasem Velodyne może okazać się półśrodkiem. Choc to wszystko tylko spekulacje.

 

pozdrawiam.

Sorry za OT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mam warunki na dwie pary kolumn obok siebie. Chciałbym mieć jedne głośniki do wszystkiego. Pytanie zadałem, żeby z grubsza zorientować się czy ma sens takie zestawienie.

Jak tylko kupiłem Castle wiele lat temu czułem, że to co je ogranicza to brak głośnika o przyzwoitej średnicy. Kiedyś sam zrobiłem kolumny z głośnikami basowymi 25 cm i zamkniętej obudowie

i miałem bas jak trzeba. Z drugiej strony Howardy grają tak pięknie i naturalnie, że naprawdę ciężko mi pomyśleć o ich sprzedaniu. Mam dwa wzmacniacze w tym jeden lampowy i w obu konfiguracjach

dźwięk jest naprawdę niezły. Niemniej dziękuję za sugestię. Wywnioskowałem z tego, że warto spróbować z subem. A nuż rozwiąże to mój problem i wtedy Castle zostanie na zawsze !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruner, myślę, że suba warto podpiąć i posłuchać. Swoją drogą dziś sam tak zrobię z moimi Harlechami :-) Zobaczymy jak to zagra.

Pozdrowienia i powodzenia w poszukiwaniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zrobisz ten test to podziel się wrażeniami. Jestem bardzo ciekaw, zwłaszcza, że Harlech jest podobny do Howarda tylko nieco mniejszy. Czy to będzie ten sam sub JBL-a o którym wcześniej pisałeś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Uważajcie z tanimi Velodyne, bo wąski zakres regulacji odcięcia praktycznie uniemożliwia ich współpracę z kolumnami podłogowymi.

 

http://audio.com.pl/pdf/testy/subwoofery/velodyne_cht_10q.pdf

 

Proponuję droższe Velodyne lub REL-a, a z tanich rozwiązań chyba tylko B&W ASW608-610.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruner68, 17 Mar 2010, 13:25

 

>Jak już zrobisz ten test to podziel się wrażeniami. Jestem bardzo ciekaw, zwłaszcza, że Harlech

>jest podobny do Howarda tylko nieco mniejszy. Czy to będzie ten sam sub JBL-a o którym wcześniej

>pisałeś ?

 

Bruner, zrobiłem test z użyciem jedynego posiadanego przeze mnie suba do KD, JBL 200/230. Pewnie ktoś zaraz mnie skrytykuje, że to nie jest dobry sub. Nie wiem, nie porównywałem. Ale z wczorajszych prób wnioskuję, że jest to całkiem niezły sprzęt. Oferuje 3 rodzaje złącz (głośnikowe po zwykłym kablu + przelotka, cinch mono do wyjścia sub/pre-sub z ampli KD, cinch stereo). Podłączyłem suba kablem cinch stereo z wyjścia pre na moim Arcamie 9c. Na początku, nic nie usłyszałem, ale po kilku minutach wyłączyłem suba, by sprwdzić, czy faktycznie coś wnosi i... kurde, zrobiło się bidnie ... ;-) Tzn. z subem Harlechy zagrały b. fajnym dźwiękiem. PO prostu pojawił się najniższy bas, a wyższy, dobrej jakości Harlechowski wciąż był i cieszył ucho.

Testowałem na muzyce etno afrykańskiej i arabskiej, z dużą ilością bongosów, bębenków i takich duperelnych przeszkadzajek których nawet nie potrafię nazwać, ale które dają charakterystyczny, głęboki arabski bas. Ten sub JBL'a wydaje mi się całkiem dobry - nie buczy, nie wprowadza rezonansów, nie muli dźwięku (na moje ucho). Aż dziwię się, że wcześniej go niewykorzystywałem. Wielość złącz pozwala natiomast na jednoczesne podpięcie go do KD, oraz do drugiego zestawu stereo jaki obecnie mam (HK 675 i Castle Avon).

Także myślę Bruner, że jeśli dołożysz jakiś super sub Velodyne, to może być naprawdę super dźwięk. Tym bardziej, że w subie JBLa nie mam kontroli nad częstotliwością odcięcia (to jest regulowane z poziomu ampli KD), które to ustalone jest jakoś fabrycznie (nie wiem na jakim zakresie?). Niemniej W sumie faktycznie z Harlechów nie mam się co spodziewać najniższych zakresów, bo oparte są o głośnik 13cm. Dodanie więc suba może być ciekawą opcją rozbudowy tego systemu.

 

powodzenia i dziel się wrażeniami koniecznie, ponieważ być może będę też szukał suba do Harlechów, gdy po przeprowadzce rozdzielę oba systemy stereo do osobnych pokoi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super, zachęciłeś mnie jeszcze bardziej.

Muszę się tylko zorientować, czy ktoś będzie chętny, aby pożyczyć takiego suba.

Nie bardzo mam ochotę wydawać 3tys w ciemno.

Jak tylko uda mi się coś wykombinować to podzielę się wrażeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.