Skocz do zawartości
IGNORED

Który Blu-ray?


kooniuszy

Rekomendowane odpowiedzi

Rabbeat83

 

> Osobiście nie zamierzam kupować zbyt wielu pozycji na blu-ray, bo oglądam głównie koncerty, a nie > jest tego dużo jak narazie

 

A słyszałeś, że się zaczynają pojawiać Blu-Dyski pure audio? Wogóle bez obrazu, sama muzyka, ale za to zapisana w DTS-HD Master Audio, w formacie 5.1 i w kodowaniu 24/192.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce nie słyszałem. Chyba jeszcze nie.

 

W Niemczech już są, robią je firmy Stockfish oraz MSM-Studios GmbH. W Skandynawii też już są, podukuje je norweska firma 2L. Wszyscy wymienieni mają w ofercie już trochę tytułów.

 

Zajrzyj proszę na www.pureaudio-bluray.com

 

Poprzednio dyskutowaliśmy (w zakładce Muzyka) trochę o nich, sugerując się że będą wymagały nowych odtwrzaczy, jako że BD pure audio to jest Profile 3. Obawy okazały się płonne. Mogą być odtwarzane na każdym odtwarzaczu BD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum :).

 

Zastanawiam się czy ktoś z was miał styczność z napędami BlueRay przeznaczonymi do komputerów stacjonarnych. Można je przecież nabyć za śmieszne pieniądze (np. taki pierwszy lepszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) za... 270PLN). Nie jest tak, że potężna moc dzisiejszych komputerów pozwoliłaby na szybsze ładowanie filmów i płynniejsze ich odtwarzanie niż ma to miejsce w wypadku tradycyjnych odtwarzaczy BR?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, 14 Sty 2010, 17:34

 

>Rabbeat83

>

>> Osobiście nie zamierzam kupować zbyt wielu pozycji na blu-ray, bo oglądam głównie koncerty, a nie

>> jest tego dużo jak narazie

>

>A słyszałeś, że się zaczynają pojawiać Blu-Dyski pure audio? Wogóle bez obrazu, sama muzyka, ale za

>to zapisana w DTS-HD Master Audio, w formacie 5.1 i w kodowaniu 24/192.

***

Słyszałem, słyszałem dlatego w ogóle chce kupić odtwarzacz blu-ray, by mieć możliwość odtwarzania większości z dostępnych formatów, a napisałem jedynie, że płyty blu-ray zapewne przez jeszcze długi czas będą stanowiły mniejszość, bo jednak sporo wiecej mam DVD i CD w zbiorach, ale zapewne i ilość blu-ray będzie sie sukcesywnie zwiększać tylko ta cena płyt :-(.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - ehh normalna cena, a u nas hieny jak zwykle nienasycone....http://www.cinematic.pl/odtwarzacze-blu-ray/wyzsza.html

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolicz sobie 22% VAT, 14% cła na odtwarzacze i sprzedawaj taniej. Cfaniak. :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt nie miał kontaktu z napędami BlueRay dla komputerów PC i nie może się wypowiedzieć? Ich cena jest bardzo kusząca, a jak widać po temacie "atak klonów BR" nie zawsze lepsze oznacza droższe.

 

Natomiast co do drogich, stacjonarnych odtwarzaczy, to jaki jest sens wydawać na nie po 5000PLN, skoro można kupić PlayStation 3 za nieco ponad 1k PLN? Procesor Cell ma przecież spoooro większą moc niż te, które montuje się w nawet najdroższych klockach o jakich rozmawiacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich za pomyłkę w moim wpisie dotyczącycm odtwarzacza OPPO 83.

 

On ma blokadę regionalną na wszystko. BD - tylko strefa A (czyli Ameryka), DVD - strefa 1 (czyli też tylko Ameryka). Tak więc jest to zabawka przydatna tylko na kontynencie amerykańskim.

 

U nas jest BD strefa B, zaś DVD strefa 2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 euro i masz region free... Nie wiem tylko, czy Oppo plombuje odtwarzacze. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-20192-100004924 1263831098_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakew

18 Sty 2010, 14:09 Które blu-raye najpiękniej odtwarzają zwykłe płyty DVD?

 

Bobcat

18 Sty 2010, 16:44 Wg mnie Pioneery z serii LX. Ale z ciekawością przeczytam inne opinie w przedmiotowej sprawie.

 

A więc mamy Pionier LX, jakie blueR jeszcze dały się poznać jako pięknie odtwarzające zwykłe dvds?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale widziałeś inne - czy lecisz z autopsji ?

Oczywiście LX 52 gra znakomicie - chociaż jeśli ktoś liczy na dźwięk w muzyce to kłania się LX 71 lub X91 - jeśli wystarczy kasy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Locoloco - liczy się i obraz, i dźwięk!

 

Może ktoś potrafiłby w kilku krótkich zdaniach wyjaśnić ewentualną różnicę między dobrymi odtwarzaczami DVD jak Yamaha S2700 czy Denon, a tymi BlueR które chcemy rekomendować do odtwarzania właśnie obrazu i muzyki (koncerty przecież!).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.

W jednym ze sklepów był na promocji model Yamaha S2700 cenie powiedzmy ileś razy niższej niż w momencie wejścia na rynek.Kombinowałem, zastanawiałem się i w sumie przeszedł mi koło nosa.

Ponieważ rdzeń mojej filmoteki to DVD, model były bardzo dobrym źródłem w kalkulacji koszt - efekt, zwłaszcza ,że w gabinecie mam zestaw stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martes, 18 Sty 2010, 11:21

 

>Naprawdę nikt nie miał kontaktu z napędami BlueRay dla komputerów PC i nie może się wypowiedzieć?

>Ich cena jest bardzo kusząca, a jak widać po temacie "atak klonów BR" nie zawsze lepsze oznacza

>droższe.

>

***

Jeżeli chodzi o odtwarzacze blu-ray dla komputerów to jakościowo obraz z blu-ray nie odstaje od stacjonarnych odtwarzaczy, a prędkość jest rzeczywiście nieporównywalnie wyższa. Dla mnie jednak właczanie komputera, żeby zarzucić płytkę z koncertem mija sie z celem poza tym dochodzi problem wyciszenia, bo przecież potrafią hałasować nieźle te wszystkie wiatraki. Dodatkowo, żeby zdekodować dźwiękt w komputerze potrzebna jest niezła wielo kanałowa karta, no albo pozostaje HDMI i podpięcie pod amplituner z odpowiednimi dekoderami - wówczas to przecież on będzie determinował jakość dźwięku. Rozwiązanie dobre, ale moim zdaniem mało jednak praktyczne.

 

>Natomiast co do drogich, stacjonarnych odtwarzaczy, to jaki jest sens wydawać

na nie po 5000PLN,

>skoro można kupić PlayStation 3 za nieco ponad 1k PLN? Procesor Cell ma przecież spoooro większą moc

>niż te, które montuje się w nawet najdroższych klockach o jakich rozmawiacie.

***

W tych najdroższych klockach (o ile nie są klonami najtańszych) cała sztuka polega na wmontowaniu dobrych przetworników audio na wszystkich 7 wyjściach i wówczas analogowo powinno się podpinać by osiągnąć najwyższą jakość dźwięku, bo znów podpięcie wszystkiego tylko po HDMI zrzuci całą odpowiedzialność za jakość dźwięku na amplituner i resztę systemu. Jeżeli chodzi natomiast o obraz to z płyt blu-ray dla mnie nie ma praktycznie różnic jaki odtwarzacz, bo przy dobrze zarejestrowanej płycie różnice są znikome, zaś jeżeli chodzi o skalowanie DVD to wszystko zależy od użytych algorytmów i tu już każda firma ma swoje patenty i co sie komu bardziej podoba, a że PS3 robi to świetnie to tylko problem dla tych co chcą sprzedawać odtwarzacze po 5tyś., a PS3 to brakuje tylko dobrych analogowych wyjść audio, bo była by ideałem ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nowe Panasy zapowiadają sie całkiem ciekawie i z tego co piszą jednak je przyśpieszyli ciekawe o ile sekund ;-). Zwłaszcza BD85 zapowiada sie nieźle, szkoda tylko, że BD65 nie obsługuje DivX z tego co napisali, bo w zupełności by wystarczył, ale jednak stare dobre DivX to przydatna funkcjonalność, mimo że jakość mizerna. Chyba jednak trzeba będzie poczekać na dostępność tegorocznej oferty i zobaczy się jakie ceny krzykną na powyższe BD Playerki i zdecyduje sie wówczas o zakupie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabbeat83: dzięki za wyczerpujące odpowiedzi :). Utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że lepiej zrobię nabywając komputerowy napęd BR. Dzięki temu będę mógł przeznaczyć więcej pieniędzy na wzmacniacz i kolumny (planuję niebawem stworzyć swój pierwszy zestaw KD). Mam jednak jeszcze kilka nurtujących mnie pytań:

 

Co do zrzucania odpowiedzialności za dźwięk na barki amplitunera, to chyba przecież o to chodzi? Po to płaci się sporą kasę za te wszystkie dekodery wewnątrz, żeby tego używać. Czy może jest tak, że odtwarzacz BlueRay potrafiłby zrobić to lepiej?

 

Jeśli wypuszczę z komputera dźwięk poprzez wyjście optyczne w zintegrowanej karcie dźwiękowej lub przez HDMI z karty graficznej, to ulegnie on pogorszeniu w stosunku do sygnały analogowego, którego źródłem jest stacjonarny BR?

 

Napęd BR w komputerze trzeba podłączać oddzielnym kablem do karty dźwiękowej (tak jak dawno temu audio leciało dodatkowym kablem w wypadku napędów CD) czy wystarczy standardowe podłączenie kablem SATA do płyty głównej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martes, 19 Sty 2010, 16:47

 

>Rabbeat83: dzięki za wyczerpujące odpowiedzi :). Utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że lepiej zrobię

>nabywając komputerowy napęd BR. Dzięki temu będę mógł przeznaczyć więcej pieniędzy na wzmacniacz i

>kolumny (planuję niebawem stworzyć swój pierwszy zestaw KD). Mam jednak jeszcze kilka nurtujących

>mnie pytań:

>

>Co do zrzucania odpowiedzialności za dźwięk na barki amplitunera, to chyba przecież o to chodzi? Po

>to płaci się sporą kasę za te wszystkie dekodery wewnątrz, żeby tego używać. Czy może jest tak, że

>odtwarzacz BlueRay potrafiłby zrobić to lepiej?

***

No właśnie wysokiej klasy odtwarzacz grający po analogu powinien to zrobić lepiej, ale przecietny wysyłający po HDMI jako Bitstream zrobi to identycznie jak komputer PC. Przy odpowiedniej klasy amplitunerze rzeczywiście nie ma sie tu co rozdrabniać i zlecić mu wszystkie zadania związane z dźwiękiem.

 

>>Jeśli wypuszczę z komputera dźwięk poprzez wyjście optyczne w zintegrowanej karcie dźwiękowej lub

>przez HDMI z karty graficznej, to ulegnie on pogorszeniu w stosunku do sygnały analogowego, którego

>źródłem jest stacjonarny BR?

>

***

Zależy to właśnie jak już wyżej napisałem od klasy amplitunera. Karta graficzna powinna posiadać wyjście HDMI w wersji 1.3a, żeby przesłać Bitstream takich formatów jak DTS HD i Dolby True HD, bo z tego co wiem poprzez HDMI 1.1 pójdzie tylko PCM, a poprzez optyczne z karty może w ogóle nie dać rady lub komputer będzie musiał dokonać resamplingu czyli pogorszyć jakość super dźwięku z blu-ray.

 

>Napęd BR w komputerze trzeba podłączać oddzielnym kablem do karty dźwiękowej (tak jak dawno temu

>audio leciało dodatkowym kablem w wypadku napędów CD) czy wystarczy standardowe podłączenie kablem

>SATA do płyty głównej?

***

Wystarczy samo SATA - czasy dodatkowych kabelków już dawno minęły i nie trzeba nic w ten sposób podłączać wszystkie programy radzą sobie z odczytem binarnych danych z płyty i wysłaniu ich na odpowiednie wyjścia karty dźwiękowej czy coraz częściej graficznej - i tu uwaga sprawdź dokładnie co Twoja karta potrafi wysłać po HDMI, bo różnie z tym bywa wśród kart graficznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsekwentnie stoję na stanowisku, że całość obróbki dźwięku powinna być w amplitunerze (i tylko tam), zaś obrazu - w TV (i tylko tam). Odtwarzacz BD powinień byc tylko transportem. Konieczność płacenia za

 

* dekodery Dolby TrueHD, Digital+, Digital, ProLogic (we wsystkich jego odmianach) w odtwarzaczu, amplitunerze, a nieraz również w TV;

 

* upskalery DVD do 1080p, deinterlacery, i co tam jeszcze w odtwarzaczu, aplitunerze i TV;

 

* wzmacniacze mocy dla dźwięku w amplitunerze oraz (znacznie niższej jakości) w TV

 

--> to po prostu ordynarne drenowanie naszych portfeli, skok na naszą kasę i granda w biały dzień.

 

Gdyby było to, o czym napisałem we wstępie, gdybyśmy mieli tylko po jednym układzie danego typu (a nie po trzy) - wówczas albo sprzęt byłby tańszy, albo za tę sama kasę dostawalibyśmy sprzęt lepszy, z lepszymi procesorami, na czym zyskał by i obraz i dźwięk.

 

Ale idzie chyba o to aby doić frajerów (to jest, chciałem napisać: klientów).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo fajnie, że napęd BD do kompa jest tani.

 

A teraz proszę doliczyć cenę programu odtwarzającego płyty BD.

 

I następnie przyjrzeć się (nie) możliwości wypuszczania bitstream'u DTS HD MA lub DD Tr HD przez HDMI. Ta kwestia dopiero zaczyna się ruszać do przodu... :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

>Ale idzie chyba o to aby doić frajerów (to jest, chciałem napisać: klientów).

***

W ogromnej większości prawda, choć akurat dla mnie jest jedna zaleta wbudowanych dekoderów w odtwarzacz, a mianowicie taka, że nie bardzo uśmiecha mi się zmieniać amplituner na nowy z obsługą DTS HD i Dolby True HD, a dzieki temu, że mogę kupic odtwarzacz z ww. dekoderami będę mógł się cieszyc dźwiękiem w nowym standardzie. Jednak fakt faktem, że za wszystko płacimy podwójnie, bo nie zawsze mamy możliwości wyboru, żeby kupić tańszy model bez określonych funkcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> Rabbeat83

 

Powiedziałeś to wytwornie, jak przystało na getlemana :)

 

NIE MA możliwości wyboru: czy kupić za większą kasę odtwarzacz z dekoderami, czy tez może tańszy bez nich. Wszędzie pakują wszystko. Znasz jakiś odtwarzacz BD, który jest tylko transportem? Jest taki Denon (nie pamiętam numeru modelu), za 22000 zł. Taniocha, nieprawdaż?

 

Tak samo jest ze wspomnianymi przeze mnie innymi układami, za które przeważnie nie płacimy podwójnie, a potrójnie.

 

Poruszyłeś niezwykle ważki aspekt: dekodery w odtwarzaczu są wskazane, gdyż umożliwiają korzystanie z nowych formatów zapisu dźwięku (Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio) wtedy, gdy amplituner w stosowne dekodery nie jest wyposażony. Wtedy wypuszczasz już zdekodowany sygnał z odtwarzacza wielokanałowym złączem analog. Wiem: to jest uważane za najdoskonalsze rozwiązanie audiofilskie. Pod jednym wszkaże warunkiem: że dekodery w odtwarzaczu są NAPRAWDĘ wysokiej jakości. Wyższej od tych w amplitunerze. A przeważnie tak nie jest. Powiem więcej: w bardzo wielu przypadkach odtwarzacz jest w stanie zdekodować i posłać po analogu tylko podstawowe jądro Dolby TrueHD lub DTS-HD MA. W takim przypadku korzyści z tych nowych formatów, w porównaniu z dotychczasowymi Dolby Digital / DTS są relatwynie małe, żeby nie powiedzieć żadne. Aby w pełni wykorzystać dobrodziejstwa nowych formatów - trzeba wysłać sygnał tylko odczytany, a nie zdekodowany (znów kłania się korzyść z odtwarzacza, będącego tylko transportem) po HDMI (ze wszystkimi wadami takiego rozwiązania) na amplituner.

 

W związku z tym - pytanie do Wszystkich Dyskutantów.

 

Czy znacie odtwarzacz BD, który oprócz DVD i CD (to każdy potrafi):

 

* będzie wstanie odczytać także SACD i DVD-A;

 

* ma wbudowane dekodery na każdy z w/w standardów zapisu i to dekodery O JAKOŚCI WYŻSZEJ niż te, jakie zwyczajowo trafiają do amplitunerów;

 

* a nastepnie wyśle już zdekodowany sygnał wielokanałowym łączem analog do amplitunera.

 

Przewija się tu model Oppo BDP-83SE. Z przyczyn, o których napisałem jest to propozycja moim zdaniem mało zachęcająca. Zarówno BD, jak i DVD ma tylko na Amerykę, dodatkowo wydaje mi się że napięcie zasilające też jest tylko amerykańskie. Inni Dyskutanci proponują dokupienie jednego scalaczka, aby go uczynić zone free. Może jeszcze transformatorek 230/110 V? Nie jestem zwolennikiem takiego chałupnictwa na zasadzie "Pan Heniutek - złota rączka".

 

Ponawiam więc pytanie: jest taki odtwarzacz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem w internecie, że (tak zresztą jak pisał kolega) posiadając najnowsze HDMI, formaty o których mówisz można wypuszczać z PC bezproblemowo. Natomiast koszt programu, który zajmie się BlueRayem jest poniżej 500PLN. Poza tym uważam, że w niedalekiej przyszłości można się spodziewać wtyczki do Windows Media Playera, która pozwoli oglądać filmy BR "bez kombinowania", tak jak kiedyś było z dodaniem do WMP obsługi DVD. Sam napęd można kupić za 270PLN. Więc jak to w końcu jest? Komputer typu Media Center może w pełni zastąpić odtwarzacz BR czy nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(kto był tak mądry, żeby nie przewidzieć możliwości edycji postów?)

 

Co do wtyczki do WMP - chodziło mi oczywiście o sam sterownik. Klucze do BlueRay są płatne, ale gdy dodadzą możliwość natywnego odtwarzania w WMP, to powinno wystarczyć zakupienie samego klucza, którego cena powinna być niższa niż całego programu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.