Skocz do zawartości
IGNORED

Który Blu-ray?


kooniuszy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy znacie odtwarzacz BD, który oprócz DVD i CD (to każdy potrafi):

 

* będzie wstanie odczytać także SACD i DVD-A;

 

* ma wbudowane dekodery na każdy z w/w standardów zapisu i to dekodery O JAKOŚCI WYŻSZEJ niż te, jakie zwyczajowo trafiają do amplitunerów;

 

* a nastepnie wyśle już zdekodowany sygnał wielokanałowym łączem analog do amplitunera.

 

SONY PS3, pierwsza wersja FAT 60GB. Już nie produkowana.

Mam, kosztowała 2 700 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oppo BDP-83SE jak i bez SE mają zasilanie uniwersalny zasilacz 100-240V 50/60Hz. Wersja jaka będzie dostępna w Polsce w Cinematic'u będzie region free zarówno dla DVD jak i DB. Żaden pan Heniutek nie będzie potrzebny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> Kuba

 

Znasz ceny proponowane na rynek polski? Oppo 83: 3500 zł, model SE 4200 zł. Prawda, że obecnie najtańsza alternatywa kosztuje 8900 zł, więc jest to relatywnie duży postęp, ale...

 

Multiformatowy odtwarzacz DVD/SACD/DVD-A (bez BD rzecz jasna of course) też na początku kosztował krocie, mianowicie kilkanaście tysiaków. Teraz można go kupić (w sklepie, żadne tam Allegro) za poniżej 1000 zł. Najrozsądniejszym wyjściem wydaje się "wziąć sobie na wstrzymanie". Za rok podobnego typu zabawek na wszystkie formaty zapisu będzie znacząco więcej, a ich ceny 2x albo nawet 3x niższe od wspomnianego Oppo dzisiaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, 19 Sty 2010, 20:27

 

>==> Rabbeat83

>

>Powiedziałeś to wytwornie, jak przystało na getlemana :)

>

>NIE MA możliwości wyboru: czy kupić za większą kasę odtwarzacz z dekoderami, czy tez może tańszy bez

>nich. Wszędzie pakują wszystko. Znasz jakiś odtwarzacz BD, który jest tylko transportem? Jest taki

>Denon (nie pamiętam numeru modelu), za 22000 zł. Taniocha, nieprawdaż?

>

***

Nie tylko ten za 22tyś. jest poniekąd świetny transport Denon'a DVD-2500BT za około 2500zł bodajrze na chwilę obecną, bo weszły już nowe maszyny, o których poniżej.

 

>Tak samo jest ze wspomnianymi przeze mnie innymi układami, za które przeważnie nie płacimy

>podwójnie, a potrójnie.

>

>Poruszyłeś niezwykle ważki aspekt: dekodery w odtwarzaczu są wskazane, gdyż umożliwiają korzystanie

>z nowych formatów zapisu dźwięku (Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio) wtedy, gdy amplituner w

>stosowne dekodery nie jest wyposażony. Wtedy wypuszczasz już zdekodowany sygnał z odtwarzacza

>wielokanałowym złączem analog. Wiem: to jest uważane za najdoskonalsze rozwiązanie audiofilskie. Pod

>jednym wszkaże warunkiem: że dekodery w odtwarzaczu są NAPRAWDĘ wysokiej jakości. Wyższej od tych w

>amplitunerze. A przeważnie tak nie jest. Powiem więcej: w bardzo wielu przypadkach odtwarzacz jest w

>stanie zdekodować i posłać po analogu tylko podstawowe jądro Dolby TrueHD lub DTS-HD MA. W takim

>przypadku korzyści z tych nowych formatów, w porównaniu z dotychczasowymi Dolby Digital / DTS są

>relatwynie małe, żeby nie powiedzieć żadne. Aby w pełni wykorzystać dobrodziejstwa nowych formatów -

>trzeba wysłać sygnał tylko odczytany, a nie zdekodowany (znów kłania się korzyść z odtwarzacza,

>będącego tylko transportem) po HDMI (ze wszystkimi wadami takiego rozwiązania) na amplituner.

***

Nie do końca chyba tak jest, z tego co wiem po HDMI 1.1 takim jak posiadam w ampli Denon AVR-2807 można przesłać zdekodowany sygnał DTS HD i Dolby True HD w postaci PCM (jeżeli odtwarzacz posiada odpowiednie dekodery, choć nie koniecznie wyjścia analogowe np. Panasonic BD60). Jednak nie da sie tego zrobić łączem optycznym, ani coaxial, gdyż mają one za małą przepustowość, co w HDMI 1.1 było już podobno wyeliminowane, a jeżeli chodzi o wyjścia analogowe w odtwarzaczach to wydawało mi sie, że przenoszą one pełne HD skoro piszą, że jest 7x przetwornik 24 bit 192kHz na przykład w Panasonic'u BD80, chyba że sie mylę to mnie poprawcie.

>

>W związku z tym - pytanie do Wszystkich Dyskutantów.

>

>Czy znacie odtwarzacz BD, który oprócz DVD i CD (to każdy potrafi):

>

>* będzie wstanie odczytać także SACD i DVD-A;

>

>* ma wbudowane dekodery na każdy z w/w standardów zapisu i to dekodery O JAKOŚCI WYŻSZEJ niż te,

>jakie zwyczajowo trafiają do amplitunerów;

>

>* a nastepnie wyśle już zdekodowany sygnał wielokanałowym łączem analog do amplitunera.

>

>Przewija się tu model Oppo BDP-83SE. Z przyczyn, o których napisałem jest to propozycja moim zdaniem

>mało zachęcająca. Zarówno BD, jak i DVD ma tylko na Amerykę, dodatkowo wydaje mi się że napięcie

>zasilające też jest tylko amerykańskie. Inni Dyskutanci proponują dokupienie jednego scalaczka, aby

>go uczynić zone free. Może jeszcze transformatorek 230/110 V? Nie jestem zwolennikiem takiego

>chałupnictwa na zasadzie "Pan Heniutek - złota rączka".

>

>Ponawiam więc pytanie: jest taki odtwarzacz?

***

Jest nowy Denon BDP-4010, ale kosztuje 8900zł i ma ponadto Denon Link, co w połączeniu ze wzmacniaczem bądź amplitunerem Denon'a daje niesamowicie dobry efekt - niestety cena w tym przypadku zabija wszystko. Ja osobiście zastanawiam się nad tańszym Denon'em BDP-2010 (nie obsługuje SACD i DVD-Audio), który jakościowo również jest świetny i posiada wszystkie dekodery i wysokiej klasy wyjścia po analogu. Podobno jest to w całosci konstrukcja Denon'a, bo gdyby sie okazało, że klon Panasonic'a to nawet bym się nie zastanawiał i kupował Panasonic BD80. Teraz chyba jednak zaczekam jeszcze na nowe Panasonic BD 65 i BD85, które zapowiadają sie bardzo obiecująco (zwłaszcza kwestia przyśpieszenia) i się zobaczy na co padnie wybór ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martes, 19 Sty 2010, 21:10

 

>Przeczytałem w internecie, że (tak zresztą jak pisał kolega) posiadając najnowsze HDMI, formaty o

>których mówisz można wypuszczać z PC bezproblemowo. Natomiast koszt programu, który zajmie się

>BlueRayem jest poniżej 500PLN. Poza tym uważam, że w niedalekiej przyszłości można się spodziewać

>wtyczki do Windows Media Playera, która pozwoli oglądać filmy BR "bez kombinowania", tak jak kiedyś

>było z dodaniem do WMP obsługi DVD. Sam napęd można kupić za 270PLN. Więc jak to w końcu jest?

>Komputer typu Media Center może w pełni zastąpić odtwarzacz BR czy nie?

***

Jest spora szansa, że kupując odtwarzacz blu-ray do komputera zwłaszcza w wersji box dostaniesz odpowiedni program w komplecie - ja z laptopem posiadającym blu-ray'a dostałem PowerDVD w najnowszej wersji z obsługą płyt blu-ray, a nie wiem też czy wspomniany Windows Media Player w najnowszej wersji z Windows 7 nie obsługuje już płyt blu-ray w standardzie. Muszę z tym jeszcze poeksperymentować, tylko muszę jakąś płytę w końcu kupić blu-ray, bo narazie jechałem tylko na pożyczonych. Gdzieś ostatnio czytałem, że najnowsze sterowniki do kart ATI z HDMI wnoszą sporo funcji związanych z ustawieniami dźwięku właśnie, ale nie miałem też okazji nigdzie tego potestować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> Bobcat

Odwieczny dylemat teraz, czy później. Poczekać, czy nie... Tak można czekać do us...nej śmierci. Zawsze będzie wchodziło coś nowego. Właśnie jestem teraz w trakcie (krótkiego) czekania. Mój staruszek NAD jeszcze działa, ale... Nie chce mi się włączać kompa, żeby pooglądać filmy. Na starość robię się leniwy. Jeśli chodzi o zakup, u mnie w grę wchodzą komplet Onkyo: nowy odtwarzacz DB serii 807 (będzie za miesiąc) i ampli też 807. Jest jeszcze podobnej klasy Denon ampli 3310 + DB 2010, ale komplet ponad tysiak droższy. Z resztą ten obydwa playery to to samo w innej budzie, tak więc praktycznie różnice są tylko w amplitunerach, no i w wyglądzie. Nie wdaję się w dyskusję: co lepsze Onkyo czy Denon. Dla mnie w tym przypadku liczy się całość: funkcjonalność + obraz/dźwięk, co w tym przypadku jest porównywalne. Tak więc z powodu ceny Denon odpada. No i chciałbym graciarnię jednej firmy - a bo tak. I tu jest właśnie problem, bo np. w grę mógłby wchodzić jeszcze oppo83 (nie SE), ale do niego już reszta gratów byłaby od innych producentów... Szkoda, że nie ma wielokanałowych integr o mocy np. 5x60W - są końcówki, z przedwzmacniaczami też problem, z tunerami z radiem internetowym jeszcze gorzej.... Zobaczę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, wcale nie jest powiedziane, że kolejne BR playery będą miały SACD - bo z punktu widzenia rynku coraz mniejszy jest na to popyt, produceni mogą zwyczajnie zapomnieć, tak jak w przypadku HDCD - w przeciwieństwie do różnych internetowo-bezprzewodowych wodotrysków.

 

Kuba, znasz jakieś szczegóły odnośnie tego BD 807? Nigdzie w necie nie znalazłem zdjęć "środka", w ogóle mało danych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>martes, 19 Sty 2010, 21:10

>>Przeczytałem w internecie, że (tak zresztą jak pisał kolega) posiadając najnowsze HDMI, formaty o

>>których mówisz można wypuszczać z PC bezproblemowo

 

Poczytaj dokładniej... ;)

 

>>Rabbeat8

 

Jeśli rozpatrujemy bitstreaming bezstratnych kodeków z PC, to na obecną chwilę są jedynie trzy sposoby (jeśli się nie mylę):

 

-nowe Radeony z serii 5xxx lub Auzentech X-Fi HomeTheater HD z programem PowerDVD 9.0.2320

-karta dźwiękowa ASUS XONAR HDAV 1.3 z programem Total Media Theatre 3 Platinum Edition.

 

W tej chwili nie ma innych opcji; nowe chipsety i procesory zintegrowane z grafiką Intela mają także obsługiwać pełne HDMI 1.3 z bitsream'em dźwięku HD, ale pożyjemy, poczekamy na sterowniki to i zobaczymy.

 

Pewnym rozwiązaniem problemu jest dekodowanie na pokładzie PeCe dźwięku HD do postaci LPCM 7.1, ale tu też doniesienia o efektywności działania tej opcji są mieszane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, iż nie wspominałem o cenach wymienionych kart dźwiękowych. Przez grzeczność... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mczaju :)

 

Z tym SACD nie mogę się z Tobą zgodzić. Pisałem już w innym wątku, że wydawało się iż SACD pogrąża się w nicości, gdyż się na rynku nie przyjął. Obawy jednak okazały się płonne. W Japonii SACD stał się standardem i wypiera z rynku tradycyjne CD. Każdy szanujący się zestaw audio musi mieć odtwarzacz SACD. W USA nowe tytuły ukazują się na CD i SACD, albo od razu na Hybrid SACD. Cena taka sama. Z doświadczenia wiadomo, co pojawia się w Japonii - zazwyczaj w rok, dwa jest w USA, a za trzy lata w Europie. Więc prawdopodobnie SACD się ostanie. Może nie stanie się (jak w Japonii) standardem, ale jako licząca się rynkowa nisza adresowana do audiofilów.

 

I tu zaczyna się sprawa ciekawa. Czy przyjmą się wspominane w dyskusji, a zupełnie jeszcze świeżutkie BD pure audio. Czytałem ciekawy artykuł analityczny poddający to w wątpliwość. Zwrócono w nim uwagę, na następujące fakty:

 

* CD wyparł praktycznie winyl, gdyż to była zupełnie nowa jakość i conajmniej jedna półka wyżej (wiem: zwolennicy winylu zaraz mnie "zjedzą", ale takie są realia);

 

* DVD wyparł VHS z analogicznych powodów;

 

* BD (w obszarze video) też ma szanse wyprzeć DVD, gdyż jeśli chodzi o obraz - również oferuje nową jakość i także jest o półkę wyżej.

 

Natomiast w dziedzinie audio - BD pure audio nie daje absolutnie NIC więcej ponad to, co audiofile mają już od jakiegoś czasu w formacie SACD (również DVD-A, choć ten akurat chyba przegrał z SACD i jest w zaniku).

 

Konkluzja była taka, że prawdopodbnie właśnie SACD się ostanie, zaś przyszłość BD pure audio jest conajmniej dyskusyjna i wątpliwa. Jedynym poważnym argumentem na ich korzyść jest możliwość odtwarzania na zwykłym odtwarzaczu BD. Odpada wię konieczność maszyn wieloformatowych. Ale znowu (skoro już jesteśmy w obszarach audiofilskich) zwraca się uwagę, że aby wykorzystać dobrodziejstwa BD pure audio należało by dekodować dźwięk w samym odtwarzaczu i wysyłać go na amplituner po wielokanałowym analogu, a mało który odtwarzacz ma takowe wyjście. HDMI nie wchodzi w rachubę. Ponadto pzetworniki D/A w odtwarzaczu muszą być znacząco lepsze od tych w amplitunerze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> mczaj

Zdjęć wnętrza nie widziałem. Dostępne na sieci zdjęcia przodu, wyświetlacza i tyłu urzadzenia oraz dyskusje na forach wskazują, że będzie to player taki sam jak Denon 2010. Widząc jak się (na razie) konstruuje BD, to nie sądzę, żeby Onkyo dużo zmnieniło (o ile coś w ogóle zmieniło poza menu i obudową...). Onkyo 807 będzie miał THX, Denon 2010 chyba nie ma, więc może coś pozmieniają w sekcji wyjściowej? A może jest to to samo, tylko Onkyo go przetestowało pod kątem THX i dzięki temu będzie droższe :-(... To tylko moje spekulacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutowany tu Oppo BDP-83SE kosztuje w USA w detalu 849 USD. Skoro ma być oferowany u nas, więc nie popełnimy większego błędu, jeśli przyjmiemy że przy dużym zamówieniu (chyba nikt nie bawi się w import 5 sztuk) cena na wyjściu od producenta wynosi 750 USD. Doliczymy transport (niech będzie nawet lotniczy), 14% cła i do oclonej warttości 22% VAT - to jak by nie liczyć nie wyjdzie po dzisiejszym kursie USD więcej niż 3000 zł.

 

U nas ma to-to być sprzedawane za 4200 zł.

 

Oto miara wydrwigroszostwa praktykowanego przez naszych dystrubutorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatrak, 20 Sty 2010, 14:28

>>>Rabbeat8

>

>Jeśli rozpatrujemy bitstreaming bezstratnych kodeków z PC, to na obecną chwilę są jedynie trzy

>sposoby (jeśli się nie mylę):

>

>-nowe Radeony z serii 5xxx lub Auzentech X-Fi HomeTheater HD z programem PowerDVD 9.0.2320

>-karta dźwiękowa ASUS XONAR HDAV 1.3 z programem Total Media Theatre 3 Platinum Edition.

>

>W tej chwili nie ma innych opcji; nowe chipsety i procesory zintegrowane z grafiką Intela mają także

>obsługiwać pełne HDMI 1.3 z bitsream'em dźwięku HD, ale pożyjemy, poczekamy na sterowniki to i

>zobaczymy.

>

>Pewnym rozwiązaniem problemu jest dekodowanie na pokładzie PeCe dźwięku HD do postaci LPCM 7.1, ale

>tu też doniesienia o efektywności działania tej opcji są mieszane.

***

No ja zwracałem uwagę kolegi, który o to pytał, żeby zwrócił uwagę na obsługę HDMI przez jego kartę graficzną, bo różnie z tym bywa - są i takie co przesyłają sam obraz a dźwięku w ogóle nie obsługują. Na szczęście w komputerach to bardzo wiele zależy od sterowników i oprogramowania, więc wszystko może się diametralnie zmienić i to co nawet na chwilę obecną nie jest obsługiwane jutro już będzie. Na koniec jeszcze link do artykułu, który dość fajnie podsumowuje wszystkie te formaty dźwięku nowe jakie możemy napotkać:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"cena na wyjściu od producenta wynosi 750 USD" - cena naw wyjściu od producenta wynosi 500 USD moim zdaniem.....po prostu polscy dystrybutorzy to najbardziej pazerne z pazernych hien ;D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem być ostrożny w obliczeniach. Jeżeli Zyzio ma rację, to cena BDP-83SE po doliczeniu kosztów transportu, cła i VAT-u wynosi po dzisiejszym kursie USD 2100 zł. A będą go spraedawac po 4200. Gratulacje. 100% narzutu. Czy to nie podpada pod jakieś paragrafy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w miarę nowoczesne karty graficzne - HD4870 i HD4200. Interesuje mnie dźwięk w 5.1 maksymalnie. Nawet jeśli czyjaś karta graficzna nie obsługuje najnowszego HDMI, to przecież i tak kiedyś będzie ją zmieniał na nowszą, a więc umożliwiającą bezstratny bitstream. Póki tego nie zrobi, może cieszyć się dźwiękiem nie gorszym niż DVD (który przecież uważany jest za bardzo dobry) i dużo lepszym obrazem. BR szybko stanie się standardem i coraz więcej oprogramowania oraz tanich kart graficznych będzie radziło sobie z nim bez zająknięcia... Dlatego uważam, że jeśli ktoś jest napalony na BR, to lepiej przeczekać na tanim napędzie do PC za 270PLN, niż kupować odtwarzacz za 5000PLN. Szczególnie jeśli ktoś ma stosunkowo "świeżą" karte graficzną. Przecież audiofilia nie musi być ortodoksyjna i oznaczać niepotrzebnego wydawania zbyt dużych pieniędzy w pogoni za nowością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej kupić stacjonarny odtwarzacz BD za 500...1 000 PLN, niż komputerowy za 270.

 

Jeśli ktoś uważa, że aktualizacja sterowników do istniejącego sprzętu i oprogramowania pomoże z problemem odtwarzania dźwięku HD, to proszę pogooglać za terminem: Protected Audio Path.

 

 

A tym, którzy uważają importerów Oppo za zdzierców, proponuję samemu taki import wprowadzić w życie, wtedy se pogadacie o marżach i kosztach zakupu. Oraz na przykład o koszcie obsługi gwarancyjnej.

 

Wystarczy odwiedzić stronę Oppo, aby się dowiedzieć, iż firma ta prowadzi bardzo ograniczoną sprzedaż poza USA, tak więc importując sprzęt do Polski nie jesteś ŻADNYM hurtownikiem, tylko detalistą. Sprzedając w Europie z dwuletnią gwarancją, musisz doliczyć do ceny odtwarzacza 49 USD. Z podsumowania w sklepie Oppo wychodzi 1050 USD z dostawą do Francji.

 

Powodzenia w interesach!!! :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> Wiatrak

 

Sugerujesz, że importerzy Oppo prowadzą działalność charytatywną i dopłacają do intreresu? Dobrze rozumiem? Bo tak wynika z przedstawionych przez Ciebie figur:

 

1050 USD x 1.14 (cło) x 1.22 (VAT) x 2.283 (kurs) = 4133 zł.

 

A cena w Polsce: 4200 zł. Biedaczyska zarabiają 67 zł na jednej sztuce.

 

Nie rozśmieszaj nas proszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wolę jednak kupić stacjonarny odtwarzacz za te 500-1000zł i mieć z głowy wszelkie problemy z szumiącym PC i pełną wygodę użytkowania, zwłaszcza w kontekście przyśpieszenia odtwarzaczy. Jakościowo mnie w pełni satysfakcjonuje nawet najtańszy odtwarzacz, bo o ile na dźwięk zwracam dużo uwagi i od tego jest stereo to już jakość obrazu jest dla mnie drugorzędna, a przecież z każdego blu-ray jest i tak świetna, no a zanim się pojawią płyty BD z muzyką to ja odtwarzacz zmienię jeżeli uznam, że warto.

 

Moje zdanie jeżeli chodzi o wszelkich importerów jest takie, że maja stanowczo za wysokie marże, ale my też nie musimy u nich kupować - możemy za granicą, możemy kupić sprzęt innej marki jeżeli uważamy, że dany dystrybutor na nas żeruje. Jeżeli faktycznie można coś sprowadzić taniej niż jest dostępne i jeszcze na tym zarobić to na pewno znaleźli by się już dawno chętni na taki złoty interes i zajęli się dystrybucją robiąc konkurencję krajowemu importerowi hienie, a skoro takich nie ma to widocznie nie tak bardzo się to opłaca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatraku: zajrzyj na

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zobaczysz, że BDP-83 stoi tam po 499.99 USD. Łącznie z kosztami wysyłki. Więc cena u producenta musi być jeszcze niższa.

 

Nie ściemniaj więc z tym 1049.50 USD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatrak wycenił wersję Oppo SE

1. SE w USA kosztuje 899USD. Po przeliczeniu z przesyłką, gwarancją 2lata i cłem 3800PLN. W sklepie w PL 5072PLN.

2. Wersja zwykła to 499USD. Po przeliczeniu z przesyłką, gwarancją 2lata i cłem 2600PLN. W sklepie w PL 3538PLN.

 

Mamy mały problem ... nie ma opcji wysyłki do PL ;o)

 

A u nas po prostu sklep sobie chce zarobić. Czy to dziwne? Może dziwić, że mają marżę ~1000-1300PLN na klocku. Wg mnie to dużo za dużo, ale nie ma przymusu kupowania u nich.

 

Dobrze mieć znajomych w USA, którzy przyślą nam "prezent" i liczyć na obejście cła i VAT :o) wtedy zapłacimy ~1800 lub ~2900 (również z dwuletnią gwarancją).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz, dla tych co nie potrafią czytać albo liczyć, albo jedno i drugie. ;) :D

 

DUŻYMI LITERAMI

 

GRAND TOTAL: 1049,50 USD. Nie jest to cena wzięta z sufitu lub czyjegoś mniemania że jest taka lub owaka. Po to wkleiłem zrzut screenu ze sklepu Oppo, wydawało mi się to oczywiste sięgnąć do źródeł, jak widać nie dla wszystkich, są mądrzejsi i bardziej obeznani w handlowych arkanach.

 

1 USD = 3 PLN

 

1049,50 * 3 = 3148 PLN

 

CŁO WYNOSI 14%. VAT 22%. 3148 * 1,22 * 1,14 = 4378,93 PLN.

 

Cena w Cinematic wynosi 5072, jest to w przybliżeniu 700 PLN więcej. 16% to taki kolosalny narzut?

 

Poza tym śmieszy mnie porównywanie cen USA - PL. Porównajcie sobie ceny w innych europejskich sklepach. Powtarzam: zacznijcie taniej sprzedawać Oppo, bardzo chętnie kupię!!! :)

 

P.S. Oczywiście nieco uprościłem sprawę, bo do naliczania cła chyba nie bierze się pod uwagę kosztu transportu, ten jest "tylko" obciążony VAT. Za to do kosztów gwarancji należałoby doliczyć cargo PL - USA - PL.

 

P.S. Czy nikt nie zauważa pewnej sprzeczności, gdy w jednym zdaniu narzeka się na wysoką cenę w sklepie i jednocześnie dywaguje na temat niższych kosztów sprowadzenia "prezentu" bez cła i podatku? BTW, to się chyba nazywa przemyt? ;) :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> wiatrak

Ty udajesz naiwnego czy nim jesteś ? :D Za 16 % zysku nie zawracałby sobie tym dupy żaden dystrybutor w tym kraju, oni pragną większego zysku, bo są nienasyceni :D I nie płacą 1000 baksów za wersję SE, bo byliby nienormalni :D obudź się chłopie, to nie MATRIX !!! :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.