Skocz do zawartości
IGNORED

Monitorki do zestawu


DarweK24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Posiadam wzmak Marantz 7001 i podpiete do niego sa podlogowki tonsil siesta i chce sobie kupic do tego zestawu monitorki, doradzcie jakie, tak do 1500 zl wolalbym nowe ewentualnie uzywki, tylko boje sie uzywek, bo moze w nich byc grzebane, a nowe to nowe :-)Muza rozna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 22 Gru 2009, 17:32

 

>Usher S520

 

"Muza różna" czyli mają być uniwersalne! Po co więc polecasz usherki, które nie są do rocka i metalu a do instrumentalnej spokojnej muzy?

 

Nie kupuj usherów! Miałem je. Są bardzo dobre ale nie do rock/metal/łupanie w stylu techno z ogromnym basem. Do klasyki/jazzu/popu, wokali, instrumentów, ok.

 

Wkurza mnie, że gdy tylko padnie pytanie co ludzie polecają z monitorów, od razu piszą że usher s520, w ogóle nie patrząc do jakiej muzy ktoś szuka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Ushery S-520 i spokojnie je mogę polecić do każdego rodzaju muzyki, bo z każdą się sprawdzają rewelacyjnie.

 

Drugi mój typ to: KODA Harmony K-2000B. Kapitalne monitory do każdej muzyki, a przy tym nawet tańsze niż Ushery, bo w granicach 1000zł. I dodatkowo b. ładne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kody ladne ale przymglone zas 520 sypia gora az nadto sa jeszcze Totemy klony ktore za mniejsze pieniadze potrafia lepiej zagrac (mialem Ushery mam Totemy-kupilem z ciekawosci i sluchalem Kody)

 

Generalnie to kazdy ma inne wymagania gust i pomieszczenie o sprzecie nie wspomne wiec mowienie co jest lepsze traci nieco myszka:)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricardozamora, 22 Gru 2009, 18:04

 

To są kolumny uniwersalne. Większe w tej cenie będą gorszej jakości (chyba ze używki). A do Rock, cięższego grania itd. nie liczy się buczenie basu tylko jego "szybkość" i kontrola. Oczywiście dobrze jest jeśli bas schodzi niżej ... ale bez przymulającego podbicia. Minus pewien jest z trochę podbitą górą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie: HECO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-15061-100007202 1261554654_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-15061-100007202 1261554654_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco Aleva to jak najbardziej uniwersalne monitory, można je śmiało polecić. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robix, 23 Gru 2009, 02:42

 

>Kody ladne ale przymglone zas 520 sypia gora az nadto sa jeszcze Totemy klony ktore za mniejsze

>pieniadze potrafia lepiej zagrac (mialem Ushery mam Totemy-kupilem z ciekawosci i sluchalem Kody)

>

>Generalnie to kazdy ma inne wymagania gust i pomieszczenie o sprzecie nie wspomne wiec mowienie co

>jest lepsze traci nieco myszka:)

>

>robix

 

Nie zgodzę się że Kody są przymulone, jak chcą to potrafią górą zagrać, choć mają bardziej uspokojony wymiar dźwięku. Choć nawet D&B zagrają(bez lawiny basu, ale rytm trzymają bez problemu). Zresztą po monitorach mało kto spodziewa się lawiny basu, oczywiście Ci którzy wiedzą czego oczekiwać od tego rodzaju sprzętu. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexton M100 - rozjeżdżają Ushery S520 pod każdym względem - nowe kosztują podobnie, a używane można kupić znacznie taniej od tajwańskiego "HITU" sprzed kilku sezonów z drugiej ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z tańszych można kupić Siesty Sat i Heco Metas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nextony nie są łatwe w wyborze, są wymagające prądowo, a także jeśli chodzi o dobór komponentów, i tu nie chodzi o to które kolumny rozjeżdżają które, tylko o zapewnienie kolumn do tej elektroniki. Dopisał bym do listy na pewno Paradigm Mini Monitor v5 lub v6. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco Metasy są gorszę niż Aleva, a Siesta Sat nie ma czego szukać wśród w/w.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawidM, 23 Gru 2009, 09:09

 

>Heco Metasy są gorszę niż Aleva, a Siesta Sat nie ma czego szukać wśród w/w.

 

Siesty to kolumny lepsze od Aleva - od Metasów zresztą też (te choć tańsze grają lepiej od droższej, typowo kinowej serii Aleva).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne te Heco Aleva. Nie znam ich - muszę koniecznie posłuchać.

 

Co do Kody K-2000B to nie zgodzę się, że są "mulaste". Fakt, mają swe ograniczenia, ale przyjemność słuchania muzyki oferują na bardzo wysokim poziomie - emocjonujące i nie pozbawione szczegółów. Bas większy niż z Usher S-520, ale nienachalny i wyższej jakości niż by to wynikało z ceny głośników :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem i tego i tego monitora(Heco) z tej serii i nie powiedział bym że są kinową serią. Tak samo jak Siesty Sat, które wg. mnie są o 2 klasy gorsze niż Kody K2000B, Ushery, Nextony itd. Owszem w swojej cenie są bardzo dobre, ale już o 1000zł w górę słychać ich uproszczenia, szczególnie w wysokich tonach i średnicy. Ja stawiał bym na Paradigm Mini Monitor v5 lub v6. Bardzo dobrze grają prawie z każdą muzyką. Do tego są ładnie wykonane i co ważne powinny się dobrze zgrać z tym Marantzem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Paradigm Monitor to najsłabsze kolumny z wymienionych w tym wątku, chyba że mają służyć tylko do słuchania muzyki młodzieżowej.

Siesty Sat to podobna klasa do Usher S520 i Kody K2000B - chociaż każde z nich grają zupełnie inaczej - Nexton M100 to już zupełnie inna bajka (wcale nie są tak bardzo wymagające względem pozostałych elementów toru - słuchałem ich z kilkoma lampami, tranzyztorowymi: Nadami C352/325, Cayinem 200CI, Camridge Audio 640A/R, a nawety z amplitunerami Onkyo i Technicsa i zawsze grały co najmniej przyzwoicie).

Heco Metas z Marantzem mogą zgrać się bardzo dobrze - w razie problemów z wysokimi tonami można pobawić się zworkami przy terminalach głośnikowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz opisz autora wątku, "Only Trance", jeśli tak to Paradigm zadowolą go w 100%. Nie rozumiem muzyka młodzieżowa, chyba miałeś na myśli komercyjna muzyka taneczna(tzn. ta która leci w radio, tv) i tą którą ma autor w opisie w "o mnie". Odnośnie Siest, nie zgodzę się że to ta sama klasa co Kody K2000B czy Ushery S520, ale to moje zdanie ;) Z Heco polecił bym bardziej Alvea 200 niż seria Metas. Pomijam już lepsze wykonanie, ale dźwiękowo także są lepsze. Zresztą najlepiej by było gdyby posłuchał przed zakupem, bo to nie są rzadkie modele na Polskim rynku i myślę że nie będzie z tym problemu. Przynajmniej z częściom z Naszych typów.

 

Z używek można jeszcze polecić choćby to:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet, 22 Gru 2009, 20:41

 

>Mam Ushery S-520 i spokojnie je mogę polecić do każdego rodzaju muzyki, bo z każdą się sprawdzają

>rewelacyjnie.

 

Kyle, 23 Gru 2009, 08:01

 

>To są kolumny uniwersalne.

 

Uważam inaczej, o czym się osobiście przekonałem użytkując usherki:-) Rock, cięższy rock, techniczne łupanie i metal wszelaki - zdecydowanie nie! Nie chcę się wykłócać o to, takie mam zdanie które oparte jest na posiadaniu usherów, kilka ms temu. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Heco zdecydowanie mogę polecić jako coś uniwersalnego. Użytkowałem Victy 500 i teraz mam Argony 30. Argony 30 świetne monitory, jednak praktycznie niedostępne nigdzie (więcej szczegółów jest w mojej opinii jeśli ktoś chciałby poczytać). U mnie wyparły podłogówki Victy 500 i usherki, i naprawdę nie chce mi się zmieniać ich już wcale:-) Także co by nie mówić,Heco naprawdę nie odwala kaszany, solidne wykonanie w przystępnej cenie, bez łudzenia hajendem i mydlenia oczu. Pozostałych nie znam, jednak Alevy brałbym niemal w ciemno, a najlepiej monitorki Celany Xt 301, ale to już wyższy pułap cenowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricardozamora,

 

Ushery przy odpowiedniej konfiguracji, a mam na myśli dobrą amplifikację, odwdzięczą sią w dwójnasób :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, podobno z lampą dopiero przekazują bardzo ciekawy dźwięk (tzn. z tranzystorem GC na jakim je używałem, też grały: ciekawą górą i średnicą).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nextony są wykonane rewelacyjnie. Nie polecałbym tylko z ostrą elektroniką bo może być za jaskrawo na górze. Bas w tych kolumnach dostosowuje się do wzmacniacza i w zależności od niego potrafi być albo bardzo dynamiczny albo bardzo subtelny. Jedna sztuka waży 14 kg :-))) Dźwięk dynamiczny.

Ushery fajne. Też raczej do ciemniejszej elektroniki i może do nieco mniejszych pomieszczeń. Nieco mniej basu ale jakościowo całkiem niezły. Totemy i siesty do elektroniki to tak średnio raczej, chociaż z dobrą elektroniką też pewnie będzie nienajgorzej. Kody słyszałem na AS i niespecjalnie spodobała mi się góra - ale to może była kwestia elektroniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem trzech z wymienionych powyżej i jak dla mnie najlpesze w kolejności to:

1. Nexton M-100

2. Usher S-520

3. KODA Harmony K-2000B

Tonisle i Totemy nie w moim guście.

Słuchałem na wielu zestawach ampli/cd/kable

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.