Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki CD do 2,5 k?


wookash

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu kupiłem dobie nastepujący sprzęt:

 

AMP: Yamaha Rx-V440

DVD: Toshibe Sd220E

Kolumny: Koda 988 w komplecie 5 kolumm i SW850

 

Gdy kupowełm przysiwcała mi myśl kupienia jak najtańszego zestawu który brzmiałby możliwie najładniej za swoją niską cenę. Myślałem sobie, że jestem głuchy i nie będę słyszał różnicy jeśli kupie sobie lepszy sprzęt. Jednak się przyliczyłem. Po pwenym czasie okazało się, że słyszę lepeij niż myślaełem i to co mam mi nie wystarcza.

 

Chciałbym zacząć powolną przbudowę systemu kupując dobry CD do 2,5. Może być taniej bo chwilowo zmiany reszty ze względów finansowych jest raczej odległa. Acha no i nowy sprzęt będzie raczej stereo. Mówiąc inaczej CD będzie musiał trochę pograć z takim zestawem jaki jest.

 

Jak na razie pod uwage brałem następujące CD (za wszytskie jestem wstanie uzyskac 2,5 k lub mniej):

NAD 521 BEE

NAD 542

Arcam Cd72

Marantz CD6000Ki

ale jestem otwarty na inne propozycje.

 

Interesują mnie tylko fabrycznie nowe modele. Do aukcji internetowych nie mam niestety zbyt dużego zaufania.

 

będę wdzięczny za opinię na omawiany temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Akurat pojawił się nowy Cambridge Audio Azur. Przeczytaj recenzję w HiFi Muzyce z tego miesiąca. Wyglada na to, że to może być coś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD 521 BEE i Marantz CD6000Ki to jedna półka a NAD 542 to wyższa półka ;-)co do Arcama Cd72 to nie jestem pewien, zainteresuj się się też Rotelem 02,

nowy Cambridge to "stara dobra kambodża" bardzo chwalona przez redaktorów ,

w porównaniu do NADa czy Rotela to jest "padaczka" ,tak to dobre słowo-"padaczka",

lubi padać ,nie widzieć płyt nie mówiąc już o takich głupstwach jak czytanie CDRów,

bo chyba jako audiofil CDRów nie używasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens wydac 2,5 kola na CD do AV i Kody ???

Kup uzywke nawet Cambodze - chodza za 950zl albo NAD'a reszte mozesz przepic, albo pojechac

z kobieta na wycieczke do Zakopanego i kupic jej szczeniaka Bernardyna za 450zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszytskim za dotychczasowe odpowiedzi.

 

Frycu, nie napisałem, że koniecznie musi kosztować 2,5 k ale poprostu nie chciałbym go zmieniać w przyszłości gdy kupię lepszy sprzęt. Jak znasz coś konkurencyjnego za 1,5 to też z chęcią posłucham.

 

Zaciekawił mnie ten Cambridge Audio Azur. Nie wie ktoś może za gdzie można coś takiego obejrzeć i posłuchać (w Warszawie)? To, że nie lubie CD-Rów mi w zupełności nie przeszkadza. Tak samo z Regą. Jak ktoś zna adres skelpu w Warszawie to czy mógłby go podać.

 

Z góry dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytko co koledzy wymienili z 2 reki zmiesci sie w 1,5kzl. A jak dobrze uhandlujesz to na bernardyna jeszcze starczy - smieszne, ale - kto ci zwinie sprzet jak masz takiego przyjaciela :) Nowa przemytnicza Cambodza jak donosza informatorzy - gdzies kolo 2 kzl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wookash

 

podoba mi się twoje podejscie, zapewniam cię że dobrze myślisz ;kupić dobre żródło żeby mogło zostać po zmianie wzmaka i głośników.

I tak zrób -kup najlepsze na jakie cię stać nie będziesz żałował i kupuj nowe -tez dobra myśl,

zainteresuj się też ARCAMem, akurat tego modelu nie znam co wymieniłeś ale znam modele 73 i 82 i gorąco polecam , odtwarzacze ARCAMa są super

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie dlaczego boisz się kupować z rynku wtórnego, nie mówię o klockach przechodzonych, ale takich do 2 lat. Można trafić srebrnego NADA S500 za ok.3000(jak się potargujesz), a on na długo zostanie w twoim systemie bo trudno będzie go przebić. Często się kupuje używane auta za przecież duże pieniądze (bez zająknięcia), chociasz jazda po naszych drogach.....a CD- głaskany przez jakiegoś audiomaniaka, który wieczorem puszcza 2 płyty....?? Tylko sprawdź dyskretnie czy pali papierosy. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Rotela RCD971 - z drugiej ręki oczywiście. Ja kupiłem za 1300 zł na Allegro (jak wychodził ze sklepów to kosztował 3200). Na Allegro za 1800 to trafisz spokojnie.

Pzdr

buzer

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.