Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Harpia Acoustics


cichom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Sytuacja jest taka:

Experience Collage, Xindak PA-M integra, Oppo 103d, Raspberry Pi2 z IQ Pi-dac (testowo jako streamer z dac).

Wolałbym skupić się na grze z plików.

 

Który z elementów (pomijając kolumny) można wymienić, aby uzyskać największą poprawę brzmienia?

Myślałem nad rega elicit-r - czy uzyskam lepszą dynamikę, punktowy i dokładny bas?

ale może jakiś trop ulatwi mi życie.

Dzięki.

 

Zen

 

U mnie jest Fresco z elicit-r , oppo 105, pliki z komputera gram przez oppo i o punktowy i dokładny basu można byc spokojnym. Elicit-R polecam z Harpią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Kompletna, nowa linia Precision.

Każdy z modeli może być wykonany w dwóch wersjach.

Z głośnikiem z membraną aluminiową lub Berylową.

W modelu Nimbus góra alu połączona jest z Seasem 26cm.

Wersja Berylowa ma na basie 26 cm Scan Speak.

post-13845-0-28143000-1444776506_thumb.jpg

Edytowane przez HarpiaAcoustics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Kompletna, nowa linia Precision.

Każdy z modeli może być wykonany w dwóch wersjach.

Z głośnikiem z membraną aluminiową lub Berylową.

W modelu Nimbus góra alu połączona jest z Seasem 26cm.

Wersja Berylowa ma na basie 26 cm Scan Speak.

Czy produkty z nowej linii można gdzieś posłuchać, czy tylko do obejrzenia w sieci jako wizualizacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Harpia jako firma nie wystawia się na Audio Show.

Posłuchać naszych kolumn będzie można w dwóch a może nawet trzech pokojach hotelu Sobieski.

Jeśli się nie mylę będą:

Graffiti

Pastel

Fresco

Live II ( dawne 300B Mini ze sporymi zmianami)

Jantar

Nimbus.

Edytowane przez HarpiaAcoustics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zmieniło ostatnio. Marcusy zyskały nowe lokum. W końcu stoją tak jak miały stać. Pokój ca 20m2, stoją na krótszym boku prostokąta, z odstępem od ściany tylnej, w zapasem powietrza po prawej i lewej stronie. pokój z dywanem, potężnym regałem z książkami oraz kompletem ozdób okiennych. O wzornictwie tych ostatnich proszę nie dyskutować. Wiszą tylko dla poprawienia akustyki pomieszczenia. W tych kategoriach dywan i zasłony są moim zdaniem niezastąpione.

 

Zatem nie wiem czy to sprawa akustyki czy wygrzewania kolumn, a może jedno i drugie. Fakt jest taki, że kolumny brzmią czysto, przejrzyście, z oddechem,. Scena zbudowana przepięknie. Dźwięk bajeczny. Bas cudowanie oddany, czy to stopa w Dire Straits "Ride Across the River", czy bas McBride'a w "Night Train". No bajka! Średnica równa, góra idealnie neutralna. Efekty hihat brzmią wybornie.

 

Raz jeszcze widać różnicę w stosunku do Amstaffów Mini, przede wszystkim w dolnym paśmie. Kubatura kolumn robi różnicę a i średnica głośników zdecydowana. To słychać.....

 

Można by tak pisać i pisać. Niestety nie jestem poetą pism fachowych. Ciężko mi opisać dźwięk. Po prostu trzeba posłuchać. Dla mnie Marcusy brzmią jak milion dolarów. I to doskonale wydanych.

post-20550-0-17822500-1446486120_thumb.jpg

post-20550-0-79360300-1446488200_thumb.jpg

post-20550-0-13171100-1446488211_thumb.jpg

post-20550-0-35457600-1446488222_thumb.jpg

post-20550-0-50927700-1446488235_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Harpia jako firma nie wystawia się na Audio Show.

Posłuchać naszych kolumn będzie można w dwóch a może nawet trzech pokojach hotelu Sobieski.

Jeśli się nie mylę będą:

Graffiti

Pastel

Fresco

Live II ( dawne 300B Mini ze sporymi zmianami)

Jantar

Nimbus.

 

można numery pokoi ?

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miszka i te Marcusy z "rozrzuconymi" na zewnątrz wysokotonowcami grają u ciebie naprawdę dobrze ?

Próbowałem onegdaj tego u siebie i porażka ,masakrycznie rozbuchana przestrzeń i brak lokalizacji .

Moje pomieszczenie odsłuchowe to też ok. 20,0m2 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie 3,85 m było ,teraz przestawiłem na "dłuższą ścianę" i jest ok 3 metry ale rozstaw też

się zmniejszył .

Miałem do nich kilka wzmacniaczy, z tranzystorowych najlepiej wypadał Luxman L-590II ,bardzo dobre

prowadzenie basu oraz niezła góra .

Ostatnio Marcusy wykorzystuje jako fronty w KD i grały one z Arcamem AVR-400 + końcówka Xindak PA-M

na fronty oraz Arcam AVR-600 .

Bez urazy ale nawet te dwa wymienione Arcamy chociaż to amplitunery KD są w stereo lepsze jak ten twój Sony.

No ale jak Tobie podoba się takie granie to nie ma problemu ale wg mnie te kolumny mają niewykorzystany

potencjał i zasługują na lepszą elektronikę .

Edytowane przez tadeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Chciałbym kupić jakieś używane Harpie do mojego Densena Beat 100.

Pomieszczenie 40m, myślałem o Amstafach, choć teraz na Allegro jest tylko Harpia acoustic Keith ale to już inna półka cenowa. Co moglibyście mi polecić do tego wzmacniacza?

Pozdrawiam

 

 

Z nowej serii Fresco na te 40 m ale osobiście musiałbyś odsłuchać ,tak najlepiej.

Edytowane przez ajacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.