Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Harpia Acoustics


cichom

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz napisać coś więcej o planowanych zmianach ? :)

Wytłumienie wewnętrzne zostanie wymienione na nowe (gąbka wylatuje, masa bitumiczna zostanie, dołożę nowe fajne materiały).

Wysokotonowy seas zostanie zastąpiony berylem - zwrotnica dostosowana do nowego głośnika.

Głośniki basowe będą również nowe, także SB Acoustics, ich zwrotnica również zostanie przerobiona, nowe okablowanie.

Finalnie chyba skuszę się na nowy lakier, dziecko trochę poobijało paczki kilka lat temu ;-)

Być może dołożę nowe terminale, pokryte rodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Jurek poleca wykonanie upgrade zwrotnicy na wysokotonowym do takiej jak w Dobermanch była zastosowana. Może się skuszę.

 

Jeże masz rozdzielczą górę w swoim systemie to będzie to faktycznie znacząca zmiana. Różnica przy przesiadce z Amstafów na Marcusy była odczuwalna, choć głośnik wysokotonowy z tego co pamiętam ten sam był. W Marcusach gra jednak z większą swobodą, tyle mogę powiedzieć z pamięci.

 

Wytłumienie wewnętrzne zostanie wymienione na nowe .....

 

Faktycznie sporo tych zmian, ciekaw jestem bardzo efektu końcowego mam nadzieję, ze zechcesz się podzielić na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie sporo tych zmian, ciekaw jestem bardzo efektu końcowego mam nadzieję, ze zechcesz się podzielić na forum.

Odkąd mam te paczki (7 lat) to sporo się zmieniło. Są lepsze przetworniki, materiały tłumiące itp.

Trzeba iść do przodu, żeby wykorzystać potenciał końcówki mocy ;-)

Pewnie napiszę pare słów, gdy odbiorę paczki po upgrade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Opinia napisana przez Pana Jeffa Bagby (znanego konstruktora za wielkiej wody):

 

The Tweeter

 

SB29BAC – It is an exceptional tweeter for its price point. Jeff sees absolutely no reason to spend more on a tweeter. This tweeter has sonic characteristics that he only associates with very few of the best tweeters he’s ever heard. He’s not listened to the “Satori” Beryllium but it’s hard for him to believe it sounds a lot different.

 

“This is absolutely one of the best high-frequency drivers I have ever heard regardless of price. I sold my Scan Illuminators and my Transducer Labs Berylliums, but I won’t be getting rid of these. I may even switch over to these for my ultimate speaker build.”

 

 

Swoje Beryle już kupiłem w Loudspeaker shop, z tego co wiem jestem pierwszym klientem na ten produkt, w piątek powinny być niezmiernie ciekaw jestem jak zagrają w Marcusach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy tweeter powinien znacznie poprawić dzwiek Marcusów. Seas swoje lata świetności ma już dawno za sobą, więc zmiana na beryl wygląda bardzo sensownie. Z pewnością wniesie więcej do dźwięku niż okablowanie czy jakaś biżuteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy tweeter powinien znacznie poprawić dzwiek Marcusów. Seas swoje lata świetności ma już dawno za sobą, więc zmiana na beryl wygląda bardzo sensownie. Z pewnością wniesie więcej do dźwięku niż okablowanie czy jakaś biżuteria.

 

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Chciałbym na gorąco przekazać serdeczne pozdrowienia dla Klubowiczów Harpia od pana Jurka, którego przed chwilą odwiozłem na lotnisko. Powodem wizyty głównego konstruktora Harpia Acoustics w Koszalinie był upgrade wysokich tonów dwóch par kolumn do berylowych SB Satori, moich Monk oraz Keith znajomego audiofila. Upgrade zdecydowanie przeniósł oba zestawy na jeszcze  wyższy poziom, jednak o szczegółach więcej gdy przetworniki oraz kompletnie przebudowane zwrotnice się troszeczkę rozegrają.

Edytowane przez pit80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim miłośnikom kolumn Harpia. Około dwa tygodnie temu zdecydowałem się na upgrade kolumn Amstaff Mini.Prace przeprowadzał osobiście Pan Jurek, który serdecznie mnie ugościł.

W kolumnach zostało wymienione:

W torze głośnika średniotonowego - kondensator z Jantzen na Mundorf EVO 68uF.

Zwrotnica głośnika wysokotonowego została całkowicie zmieniona na taką jak w kolumnach Monk...

Zastosowane w szeregu z głośnikiem kondensatory to Mundorf Supreme, rezystory Ohmite. 

Pozostałe elementy także bardzo wysokiej jakości ( cewka powietrzna, rezystory drutowe , kondensatory foliowe)

Całkowicie zmieniono wytłumienie kolumn - tor średniotonowy naturalna wełna owcza a na basie maty Poroso.

 

Pan Jerzy twierdzi, że jest to max. co można wycisnąć z tych kolumn. Po około 200h grania mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony. Poprawa w każdym aspekcie, ale jak bym miał jednym słowem podsumować elekt to chyba będzie to "pełna kultura i naturalność".  

 

 

 

Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Panowie, ja już dwa miesiące po upgradzie Amstaff mini i w dalszym ciągu jestem pod wielkim wrażeniem jak mogą zagrać kolumny z tej półki cenowej. Słuchałem w międzyczasie wielu do 12 000zł i ciężko o konstrukcje jednoznacznie lepsze do mojego metrażu 25 m2. Bardzo szkoda jeśli ta firma zniknie z rynku, oj szkoda tym bardziej, że to Polska zacna marka...

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Dawid Hare napisał:

Panowie, ja już dwa miesiące po upgradzie Amstaff mini i w dalszym ciągu jestem pod wielkim wrażeniem jak mogą zagrać kolumny z tej półki cenowej. Słuchałem w międzyczasie wielu do 12 000zł i ciężko o konstrukcje jednoznacznie lepsze do mojego metrażu 25 m2. Bardzo szkoda jeśli ta firma zniknie z rynku, oj szkoda tym bardziej, że to Polska zacna marka...

A znika ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, stench napisał:

A co produkuje i gdzie to można kupić ?

Pan Jerzy miał wystarczająco dużo czasu, by swoim postępowaniem zrazić do siebie byłych i obecnych użytkowników swoich produktów. Mnie obecny stan rzeczy wcale nie dziwi, szkoda tylko ludzi, którzy byli współodpowiedzialni za powstałe projekty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, pit80 napisał:

Panowie, rozsiewacie ploty z palca wyssane jak jakieś przekupki na targowisku!
Trochę powagi.

No niestety produkt bardzo dobry ale nie w taki sposób robi się interesy ,wszystko w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 15.02.2019 o 09:28, zycie_to_gra napisał:

Pan Jerzy miał wystarczająco dużo czasu, by swoim postępowaniem zrazić do siebie byłych i obecnych użytkowników swoich produktów. Mnie obecny stan rzeczy wcale nie dziwi, szkoda tylko ludzi, którzy byli współodpowiedzialni za powstałe projekty. 

No nie wiem ilu obecnych użytkowników zdążył zarazić, ale mnie na pewno nie. Ostatnie spotkanie z Panem Jerzym wspominam bardzo pozytywnie. Widząc jakie doświadczenie i wiedzę w konstruowaniu kolumn on ma, mam szczerą nadzieję, że o kolumnach Harpia będzie się jeszcze długo w Polsce dobrze mówiło. Bardzo żałuję, że tych kolumn nie można obecnie posluchać i nabyć w salonach. Mam nieodparte wrażenie , że choćby takie Amstafy w swojej kategorii cenowej mocno by na naszym rynku namieszaly. Kolumny trojdrożne w takiej cenie i tak równo w każdym pasmie zestrojone trudno znaleźć, a wysokotonowa Vifa zaaplikowana jest tu genialnie.

Jeśli Pan Jerzy czyta jeszcze to forum, to go pozdrawiam. Kolumn słucham z wielką przyjemnością. Szkoda, że polecając je innym, jestem jednocześnie świadomy, że znalezienie ich na rynku wtórnym jest bardzo trudne.

Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 15.02.2019 o 11:21, pit80 napisał:

Panowie, rozsiewacie ploty z palca wyssane jak jakieś przekupki na targowisku!
Trochę powagi.

Strona www zniknęła już :/ Chyba jednak nie dzieje się zbyt dobrze. Szkoda, bo kolumny świetne, niestety popełnione zostały błędy w marketingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2019 o 09:03, cichom napisał:

Strona www zniknęła już :/ Chyba jednak nie dzieje się zbyt dobrze. Szkoda, bo kolumny świetne, niestety popełnione zostały błędy w marketingu.

przy dzisiejszym szmelcu i nadmuchanym marketingu, kolumny Harpia zyskują jeszcze większe uznanie.

Niedostępne będą bardziej pożądane :)

 

 

 

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 13.05.2019 o 09:03, cichom napisał:

Strona www zniknęła już ? Chyba jednak nie dzieje się zbyt dobrze. Szkoda, bo kolumny świetne, niestety popełnione zostały błędy w marketingu.

Ano nie dzieje się zbyt dobrze, kolejny raz (nagłośniony):

http://www.skimania.com.pl/ostrzezenie-przed-harpia-aoucustics-t2742.html

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2019 o 09:03, cichom napisał:

Szkoda, bo kolumny świetne, niestety popełnione zostały błędy w marketingu

I może dobrze się stało przestroga dla innych klientów. Z drugiej strony ceny nie małe za kolumny na aluminiowych seasach?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kwestia ceny jest tu problemem (bo ta na tle zachodnich ,,magiców'' ) jest wręcz okazyjna.

Natomiast nasuwa się pytanie ; .Jak bardzo trzeba sięgnąć dna żeby za parę stówek , wystawić wizerunek swojej osoby ,a przede wszystkim firmy na pośmiewisko.

Widać pękła ostatnia struna harpi i ten instrument zapewne nie wyda już żadnego dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2018 o 17:35, pit80 napisał:

Hm.. ja tam bym naukowej i empirycznej sumienności technicznej w bezkompromisowej drodze do dźwięku wiernego oryginałowi specyficznym sznytem brzmienia raczej nie nazywał ?

Hm.. ja tam bym naukowej i empirycznej sumienność  w bezkompromisowej drodze do wydymania klienta nieświadomie wiernego pospolitemu cwaniactwu jednak nazwał specyficznym zachowaniem tegoż cwaniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.