Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Harpia Acoustics


cichom

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.05.2019 o 11:26, Dawid Hare napisał:

przy dzisiejszym szmelcu i nadmuchanym marketingu, kolumny Harpia zyskują jeszcze większe uznanie.

Niedostępne będą bardziej pożądane ?

 

 

 

Albo wlaściciele bedą się ich pozbywać bo brak serwisu, wsparcia itd.

Dobrze, że facet od nart nagłośnił sprawę. Jaka byla firma to mozna było obserwować przez te kilka lat. Ale koncówka wręcz spektakularna...:(.

Czyli nie bedzie już reaktywacji, a jeśli to juz pod innym szyldem. To się nazywa " palić za sobą mosty "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, Rafał.M said:

Hm.. ja tam bym naukowej i empirycznej sumienność  w bezkompromisowej drodze do wydymania klienta nieświadomie wiernego pospolitemu cwaniactwu jednak nazwał specyficznym zachowaniem tegoż cwaniaka. 

Rafał a Ty dobrze się czujesz? Odpowiadasz na mojego posta  tekstem merytorycznie nijak nie korespondującym z cytowanym przez Ciebie tekstem. Jeśli z jakiegoś powodu chcesz być złośliwy akurat wobec mnie to przynajmniej zdobądź się na więcej kreatywności ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, klecha napisał:

Ano nie dzieje się zbyt dobrze, kolejny raz (nagłośniony):

http://www.skimania.com.pl/ostrzezenie-przed-harpia-aoucustics-t2742.html

Takich przypadków jest dużo więcej, mam sporą ilość informacji od pokrzywdzonych na skrzynce @, tylko nie każdy o tym mówi na forum. Przykre to. 

16 godzin temu, zibii napisał:

I może dobrze się stało przestroga dla innych klientów. Z drugiej strony ceny nie małe za kolumny na aluminiowych seasach?.

Te aluminiowe seasy maja cechy poszukiwane przez Harpię, niestety ciężko jest je znaleźć w innych głośnikach, nie patrzył bym aż tak na cenę, jest wiele drogich głośników, które nie grają, te jak widać coś jednak potrafią, a że kosztują niewiele, jakie to ma znaczenie, nie tylko głośnik gra. 

3 godziny temu, Rafał.M napisał:

 

Widać pękła ostatnia struna harpi i ten instrument zapewne nie wyda już żadnego dźwięku.

To proroctwo może się spełnić. 

Edytowane przez zycie_to_gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pit80 napisał:

Rafał a Ty dobrze się czujesz? Odpowiadasz na mojego posta  tekstem merytorycznie nijak nie korespondującym z cytowanym przez Ciebie tekstem. Jeśli z jakiegoś powodu chcesz być złośliwy akurat wobec mnie to przynajmniej zdobądź się na więcej kreatywności ?

 

Absolutnie nie chcę być złośliwy w stosunku do Ciebie. 

Mój wpis wynika z zaistniałej sytuacji.

Tak Twój jak i mój post ,tyczy się tej samej osoby . Z Twoim można polemizować . Z moim pozostaje się tylko zgodzić.

Jeszcze nie tak dawno starałeś się demontować wszystkie niechlubne fakty dotyczące HARPI, pisząc  że to uczciwa ,rzetelna, bardzo profesjonalna osoba. Być może miałeś szczęście że w stosunku to Ciebie okazał się być fair, a być może wynikało to z tego że usługę modyfikacji wykonywał przy Tobie i nie dało się oszukać .

Znasz go osobiście ,to może jesteś w stanie wytłumaczyć  tak nieprofesjonalne traktowanie potencjalnych klientów przez tego pana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audiowit napisał:

Dobrze, że facet od nart nagłośnił sprawę. Jaka byla firma to mozna było obserwować przez te kilka lat. Ale koncówka wręcz spektakularna...:(.

Proszę nie odbierać to jako złośliwość, ale miałem tę końcówkę u siebie, nie bardzo rozumiem, co jest w niej spektakularnego, możesz coś przybliżyć, bo ja chyba głuchy już jestem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, zycie_to_gra napisał:

Proszę nie odbierać to jako złośliwość, ale miałem tę końcówkę u siebie, nie bardzo rozumiem, co jest w niej spektakularnego, możesz coś przybliżyć, bo ja chyba głuchy już jestem. 

Kolega pisząc ,,końcówkę'' miał na myśli ; ,,finał''tej działalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Rafał.M said:

Tak Twój jak i mój post ,tyczy się tej samej osoby . Z Twoim można polemizować . Z moim pozostaje się tylko zgodzić.

Uważasz, że z Twoim nie można polemizować? Naprawdę? Ja mam całkowicie inne, osobiste doświadczenia aniżeli Twoje, wynikające jedynie z relacji jednej ze skonfliktowanych stron. Toż to nawet sądy w Polsce zanim ogłoszą wyrok badają, co mają do powiedzenia OBYDWIE strony.
Zatem teraz pytanie, czy na pewno poznałeś całość sytuacji zanim popełniłeś wpis. Mam poważne obawy, że jednak nie.

1 hour ago, Rafał.M said:

Jeszcze nie tak dawno starałeś się demontować wszystkie niechlubne fakty dotyczące HARPI, pisząc  że to uczciwa ,rzetelna, bardzo profesjonalna osoba. Być może miałeś szczęście że w stosunku to Ciebie okazał się być fair, a być może wynikało to z tego że usługę modyfikacji wykonywał przy Tobie i nie dało się oszukać .

Znasz go osobiście ,to może jesteś w stanie wytłumaczyć  tak nieprofesjonalne traktowanie potencjalnych klientów przez tego pana. 

Od ładnych kilku lat, zarówno ja, jak i moi znajomi nigdy nie mieliśmy jakichkolwiek negatywnych doświadczeń ze strony Harpia. Zawsze było profesjonalnie, rzetelnie i uczciwie. Często nawet z nadmierną troską oraz dalszym, serdecznym zainteresowaniem czy pomocą. Zdarzało mi się nie tylko korzystać z usługi modyfikacji ale także były niejednokrotne zakupy z przedpłatą i nigdy nie doświadczyłem żadnej nieuczciwości. Mało tego, były też sytuacje, kiedy dostawałem (nie tani przecież) towar krótko po zamówieniu  jeszcze zanim cokolwiek zapłaciłem. Takie są moje bezpośrednie doświadczenia i nic więcej nie mogę powiedzieć. Zaznaczę też, że jestem tylko zwykłym, szarym klientem i z Harpią znam się tylko z tej strony, nie mam żadnych innych powiązań ani względów.

Nie znam bezpośrednio żadnych  faktów dotyczących tej sytuacji, która wywołała te komentarze ale sprawa co najmniej wydaje się dziwna. Z innego, niż wyżej linkowane, forum narciarskiego, można doczytać troszkę więcej i wynika, że sytuacja nie jest wcale taka oczywista, jak się wielu piszącym tutaj wydaje. Na pewno można stwierdzić, że panowie są w konflikcie i nie chodzi tylko o kolumny, ale również o narty, które Harpia serwisował czy kupił u osoby, która tutaj się skarży, że nie dostała kolumn.
Faktem jest również, że tygodnie temu można było znaleźć na giełdzie hifi.pl ogłoszenia Harpii dotyczącej ostatniej pary Fresco, która powstała i pewnie z jakiego powodu nie trafiła do pana od nart, który prowadzi nagonkę na Harpię w Internecie.

Moja rada jest taka, że zanim nie padnie jakiś prawomocny wyrok sądowy  to dla własnej powagi i wiarygodności wstrzymywałbym się z hejtem, inwektywami czy innymi złośliwościami wobec którejkolwiek ze skonfliktowanych stron.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zycie_to_gra napisał:

Takich przypadków jest dużo więcej, mam sporą ilość informacji od pokrzywdzonych na skrzynce @, tylko nie każdy o tym mówi na forum. Przykre to. 

Jeszcze bardziej przykre jest to , że są osoby które bronią "sprawcy" tych sytuacji czego nie rozumiem. Rozumiem sprzeczki czy kłótnie na temat brzmienia  , ale jeśli dochodzi do takich wydarzeń, że są osoby pokrzywdzone (czyli nie odzyskały kasy) to dla mnie sprawa jest jasna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, pit80 napisał:

 

Moja rada jest taka, że zanim nie padnie jakiś prawomocny wyrok sądowy  to dla własnej powagi i wiarygodności wstrzymywałbym się z hejtem, inwektywami czy innymi złośliwościami wobec którejkolwiek ze skonfliktowanych stron.


 

Nie siedzę w internetach całymi dniami, a przez kilka lat natknąłem się na kilka podobnych sytuacji dotyczących Harpii. Chyba nie sądzisz że wszyscy sobie te problemy wymyślili u uwzieli się na HA. Na forum są nawet sprawy z przed 10lat więc problem nie jest świeży. Kiedyś też chciałem coś od nich kupilc, widać dobrze zrobiłem że odpuściłem. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Silver_85 napisał:

Jeszcze bardziej przykre jest to , że są osoby które bronią "sprawcy" tych sytuacji czego nie rozumiem. Rozumiem sprzeczki czy kłótnie na temat brzmienia  , ale jeśli dochodzi do takich wydarzeń, że są osoby pokrzywdzone (czyli nie odzyskały kasy) to dla mnie sprawa jest jasna. 

Ludzie wierzą w różne bóstwa, ślepo wyznając swojego proroka, a ewentualne niedociągnięcia (np. zebranie kasy i nie wywiązanie się z umowy) traktują jako karę dla osób które na to zasłużyły ? 

Gdyby świat był idealny, pewne stany psychiczne jak np. syndrom sztokholmski nie miały by miejsca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Silver_85 napisał:

Jeszcze bardziej przykre jest to , że są osoby które bronią "sprawcy" tych sytuacji czego nie rozumiem

Oczywiście hejt i nagonka na biednego konstruktora.... Widzę, że zakrzywianie rzeczywistości na korzyść pana Harpii funkcjonuje na forum dalej w najlepsze...mam delikatne deja vu....i czuje się jak za czasów pewnego moderatora, który usilnie wybielał "bieżącą działalność" owego konstruktora. Ilu to jeszcze Zenków i innych musi wtopić pieniądze aby niektórym użytkownikom tego forum zmieniły się (wydoroślały) schematy myślowe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, rafal735r said:

Nie siedzę w internetach całymi dniami, a przez kilka lat natknąłem się na kilka podobnych sytuacji dotyczących Harpii. Chyba nie sądzisz że wszyscy sobie te problemy wymyślili u uwzieli się na HA. Na forum są nawet sprawy z przed 10lat więc problem nie jest świeży. Kiedyś też chciałem coś od nich kupilc, widać dobrze zrobiłem że odpuściłem.

Nie znam FAKTÓW i nie wiem, czy są wszyscy, którzy rzekomo mieli problemy, czy może np. jedna zawzięta od lat osoba przybiera różne postacie. Może być różnie, nie wiem.

Żeby było jasne, jeśli ktoś został faktycznie intencjonalnie poszkodowany to oczywiście nie pochwalam takich zachowań.

Z tego, co pamiętam był poszkodowany niejaki Zenek, ale tutaj od samego początku była przecież deklaracja zwrócenia kaucji ze strony Harpii, czego opóźnienie było wynikiem trudnej sytuacji a samo pójście z tym do sądu nic nie zmieniło ani nie przyśpieszyło.

Czy dobrze zrobiłeś nie kupując kolumn Harpia nie wiem, ja jestem bardzo zadowolony z brzmienia oraz obsługi przed i posprzedażnej. Jak miałbyś kiedyś ochotę posłuchać - zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tb82 napisał:

Widzę, że zakrzywianie rzeczywistości na korzyść pana Harpii funkcjonuje na forum dalej w najlepsze...mam delikatne deja vu....i czuje się jak za czasów pewnego moderatora, który usilnie wybielał "bieżącą działalność" owego konstruktora. Ilu to jeszcze Zenków i innych musi wtopić pieniądze aby niektórym użytkownikom tego forum zmieniły się (wydoroślały) schematy myślowe....

Bo w przekonaniu wielu Polaków, złodziej, który mnie nie okradł to nie jest jeszcze prawdziwy złodziej.

A jeszcze jak coś taniej dało się od takiego załatwić...

Mentalność PRL rulez!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zycie_to_gra napisał:

Proszę nie odbierać to jako złośliwość, ale miałem tę końcówkę u siebie, nie bardzo rozumiem, co jest w niej spektakularnego, możesz coś przybliżyć, bo ja chyba głuchy już jestem. 

Hehe nie miałem koncowki mocy na mysli ani zadnej innej jego koncowki...;). Tak, chodziło mi o koniec działalnosci.

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam szanownych Klubowiczów.

Już od jakiegoś czasu zainteresowałem się kolumnami z przetwornikami fizycznie wyrównanymi czasowo i ciętymi filtrami pierwszego rzędu. Wyrównanie czasowe zapewnia prawdziwe zgranie fazowe, co przekłada się na doskonałą stereofonię i znakomity obraz przestrzenny dźwięku oraz trójwymiarową lokalizację źródeł pozornych. Filtry pierwszego rzędu wprowadzają mniejsze zniekształcenia fazowe, a przede wszystkim radykalnie poprawiają odpowiedź impulsową, co z kolei przekłada się na dźwięk neutralny, lekki i bardzo zbliżony do naturalnego. Wszystkie te cechy posiadają kolumny Harpia z serii Time Coherent.

Tyle słodzenia, przejdźmy do meritum. Chciałbym się wprosić do Waszego klubu, niestety nie posiadam odpowiednich kolumn. Nowe pozostają w sferze marzeń, dlatego szukam używanych z pewnego źródła, jakim jest ten klub i jego przyjaciele oraz znajomi. Będę zobowiązany za informację o możliwości nabycia takich kolumn z pewnej drugiej ręki.

Pozdrawiam

Bartek

Edytowane przez Ricambi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2019 o 20:33, Ricambi napisał:

Filtry pierwszego rzędu wprowadzają mniejsze zniekształcenia fazowe, a przede wszystkim radykalnie poprawiają odpowiedź impulsową, co z kolei przekłada się na dźwięk neutralny, lekki i bardzo zbliżony do naturalnego. Wszystkie te cechy posiadają kolumny Harpia z serii Time Coherent.

 

W dniu 3.10.2019 o 14:59, Ricambi napisał:

Były nawet dwa projekty, niestety żaden nie był projektem z fizycznym wyrównaniem centrów akustycznych głośników.

Pierwszy rzad to tam jest tylko elektrycznie. Poza tym nie są one tak perfekcyjnie wyrównane czasowo jakby się wydawało. Mimo to, kolumny bronią się swoim brzmieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 28.11.2019 o 12:54, DAWH napisał:

Wpisuję się do klubu z Harpia Amstaff Mini. Kolumny bardzo neutralne i w swej cenie, szczególnie pod tym względem  bezkonkurencyjne. Pozdrawiam klubowiczów.

Gratuluję. Amstaff Mini to kolumny o wręcz fenomenalnym stosunku ceny do jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!
 

 

 

 

 

W dniu 1.12.2019 o 20:39, cichom napisał:

Gratuluję. Amstaff Mini to kolumny o wręcz fenomenalnym stosunku ceny do jakości. 

!

Pojawiam się na tym forum od czasu do czasu, mam Amstaffy, powiem jedno są to dobre kolumny. Próbowałem różnych sposobów na poprawę dźwięku  w moim systemie, wymianę kabli źródła dźwięku , ale największą zmianę na lepsze było zmodyfikowanie samych kolumn.  Kiedyś w internecie zobaczyłem zdjęcia od Kol. Muda44 przerobionych Amstafów. Było to dla mnie inspiracją, ile można wyciągnąć z tych kolumn. Powiem, że bardzo dużo. W moim przypadku modyfikacja zwrotnic oraz przerobienie komory średnotonowca spowodowało, że uzyskałem wspaniały dźwięk. Dzisiaj  mogę powiedzieć, że z kolumny kupione za 7 tyś. konkurują z kolumnami za 20 tyś. a nawet droższymi. Przerabiałem także Marcusy, różnica jest tylko w przetwornikach. Nie próbowałem zmieniać głośników w Amsaffach, ponieważ Daytony dają bardzo naturalny dźwięk, który mi odpowiada. Dzisiaj moje Amsaffy grają genialnie, wspaniała średnica, niski punktowy bas, bardzo duża szczegółowość. To nie są dobre kolumny ale bardzo dobre!!!
Pozdrawiam

 

 

 

 

!

 

 

 

 

Edytowane przez Mar64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 19.01.2020 o 00:30, Mar64 napisał:

Dzisiaj moje Amsaffy grają genialnie, wspaniała średnica, niski punktowy bas, bardzo duża szczegółowość. To nie są dobre kolumny ale bardzo dobre!!!

Gratulacje. To doskonałe kolumny w swojej cenie. Swojego czasu szukałem neutralnych, równo zestrojonych kolumn  do 10 tys i tylko Amstaff tak zagrał. Pewnie na długo z tobą pozostaną. Tak dobrze grających kolumn  na próżno szukać w tym budżecie. Ja mam Amstaff mini po upgr. zwornic do ver. Monk przez pana Jerzego. Po upłynięciu ponad roku nadal twierdzę, że efekt doskonały :)

Jakim wzmacniaczem je obecnie napędzasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fan klubowiczów.

Chciałem zapytać o kolumny Harpia Collage 1, czy mogę poprosić o opinie na ich temat?

Zdaje się że jeden z kolegów klubowiczów chce się ich pozbyć.

Moje pytanie czy zagrają z Roksan Caspian? 

Ewentualnie jaki wzmacniacz polecacie do tego modelu?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje na ten temat z czym i jak grają Collage ponieważ w sieci jest na ich temat bardzo mało informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź, właśnie sam się trochę zastanawiałem nad tym bo Harpia Collage są to kolumny o dużej skuteczności 92 dB wiec może to ma szansę zagrać z moim Caspianem który dla 4om ma moc około 160 W?

Proszę jeszcze o wasze opinie na temat tych kolumn, co o nich sądzicie jakie są spostrzeżenia tych którzy mieli okazję ich posłuchać???

Dziękuje bardzo i będę wdzięczny za wszelkie opinie na ich temat.

Edytowane przez mardok78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Collage jak napisałem to tylko odświeżona wersja dużego Amstaffa. A z tym Caspiany miały problem z prawidłowym wysterowaniem.  Dobrze znam ten wzmacniacz i przy 4Ohm-ach ma 125W - mówię o wersji M1 NG - tej mocniejszej. Miałem go kilka lat z Amstaffami Mini i przy wyższych poziomach głośności słychać było, że jednak się męczył. Z dużymi Amstaffami po prostu wyłączał się z przegrzania - poszukaj takich informacji - są w klubie Roksana, albo tutaj - już nie pamiętam. 

Teraz gram na Roksanie Platinum i tutaj to zupełnie inna bajka.  120W przy 8Ohm, 240W przy 4Ohm i ponad 400W przy 2Ohm robi robotę, w dodatku współczynnik tłumienia >400 daje niesamowitą kontrolę dolnych rejestrów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.