Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Harpia Acoustics


cichom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

bez koolcy na podłodze brrr :)

 

Zdjęcie zrobiono 30 sekund przed włączeniem muzyki.

Podczas słuchania stały na kolcach z podkładkami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p.s. dziwne frustracje z niektórych wychodzą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

WITAM!

Zamierzam kupić amstaffy Pico(może Micro)do wz.NAD C372-pokój 15,5m2.

Wiem że,cała seria First Order,jest strojona pod NAD-a,czy ktoś z Panów posiada takowe modele,w jakiej kubaturze to gra.

Wiele jest opinii,dotyczących doboru wielkości kolumn(monitory-podłogówki)względem metrażu,niestety są bardzo kontrastowe i niejednoznaczne.

Bardziej po głowie chodzi mi Pico,ale może Harpie,mogą byc większe w moich metrach.

Proszę o uwagi i sugestie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

"Zasłyszane" na sąsiednim forum lampowców.

 

Harpia przygotowuje facelifting oferty. Sądząc jednak ze zdjęcia to chyba raczej nowy rozdział niż tylko kosmetyczne zmiany. Mariaż z firmą uznaną nagrodą Red Dot może przynieść ciekawe efekty, niezależnie od tego za co owa nagroda była przyznana.

 

Jak dla mnie kolumny wyglądają bardzo interesująco, jakość wykonania znana od lat, a dźwięk... tu trzeba jeszcze poczekać. ale jakoś się o niego nie boję. Zdaje się, że po raz pierwszy pojawiają się maskownice. Bardzo podoba mi się owalne zakończenie spodu. Jakoś tak mi do głowy przyszło, że fajnie by się prezentował ten fragment wykończony skórą. sam nie wiem skąd ten pomysł. Tylko to logo mnie nie przekonuje. Motyw z metką był chyba lepszy. Lecz tu zapewne z powodu maskownicy trudny do realizacji. Może więc powrót do tworzywowej "zakładki" przy krawędzi?

post-20550-0-51699700-1308976407_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

To zdjęcie jest ...wizualizacją.

"Nibylogo" tak tylko aby coś było.:)

Na pewno w kolumnie będzie inaczej.

 

W najbliższym czasie nowa strona www.

W kolumnach zmiany jak niżej.

 

Seria First Order

Do wszystkich kolumn maskownice,

reszta bez zmian.

Tu standardem są loga na wszywkach.

 

Seria Golden Age

 

Nowe 300B Mini ( dwudrożna podłogowa z szerokopasmowym Seas22 i kopułka Seasa) - projekt wzorniczy firmy MoWo Studio http://www.mowo.pl/

Nowe 300B ( podłogowa z 30cm papierową Beymą, 18cm Seas i kopułką Seasa - także projekt wzorniczy MoWo Studio

300B Grande (bez zmian)

 

Seria Time Coherent

 

Marcus ( bez zmian)

Dobermann MKII ( spore zmiany )

Monk ( nowość na dwóch Seas 22, dwóch Seas 18 i kopułce Seas.) wzrost 132cm:)

Monk Grande na dwóch 26 na basie. i resztą jak w Monk.

Tu standardem są loga na narożnikach.

 

W przeciągu wakacji wszystko dostępne natychmiast" od ręki".

 

Mamy nadzieję na rozwój współpracy ze zdolnymi projektantami z MoWo Studio

Edytowane przez HarpiaAcoustics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Proszę bardzo:

Na początek,

Dobermann MKII

 

c.d.n. :)

 

Ponieważ pisałem o sporych zmianach w tej kolumnie uzupełnię, że:

 

Konstrukcja jest 2,5 drożna ( ma to w takim wydaniu szereg zalet w stosunku do trójdrożnej)

Na środku zamiast Visatona, 18-sto centymetrowy SEAS w oryginalnie zaprojektowanej komorze pozwalającej na minimalizację zniekształceń i tak wybitnych pod tym względem przetworników.

Kolumna jest nieznacznie większa od pierwszej wersji.

 

Reszta jak w poprzedniku.

post-13845-0-73631600-1309000292_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając strony studia MoWo jestem spokojny o wzorniczą przyszłość HA.

 

Swoją drogą ciekawy jestem jaką wagę w procesie decyzyjnym zakupu ma wygląd kolumny. Czy są jakieś badania marktingowe na ten temat? Co do koloru to nie mam wątpliwości, zwłaszcza gdy kupuje się kolumny z partnerką (wówczas waga koloru może niespodziewanie uzyskać prymat wobec walorów dźwiękowych :) ). Czy strona projektowa ma również taką wagę? Panie Jerzy, dysponuje Pan jakimiś opracowaniami? Jak dla mnie 97% wagi to dźwięk, 2% parametry i chyba ex aequo 1% kolor z projektem. Ale jak to widzi rynek, zwłaszcza w grupie docelowej?

Edytowane przez Miszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

Na początek,

Dobermann MKII

 

c.d.n. :)

 

Ponieważ pisałem o sporych zmianach w tej kolumnie uzupełnię, że:

 

Konstrukcja jest 2,5 drożna ( ma to w takim wydaniu szereg zalet w stosunku do trójdrożnej)

Na środku zamiast Visatona, 18-sto centymetrowy SEAS w oryginalnie zaprojektowanej komorze pozwalającej na minimalizację zniekształceń i tak wybitnych pod tym względem przetworników.

Kolumna jest nieznacznie większa od pierwszej wersji.

 

Reszta jak w poprzedniku.

 

 

O ile dobrze pamiętam, to kiedyś w hifidelity prezentowana była cała nowa linia wzornicza kolumn - projekty podobne do Utopii Focala.

Czy ta koncepcja została porzucona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Witam.

To może od tyłu:)

 

 

masterofdeath6

 

Prototyp Monk jest skończony. W tej chwili czekamy już tylko na dostawę głośników SEAS do seryjnych egzemplarzy tego i wszystkich innych modeli.

Test w domu jak najbardziej możliwy.

 

p.s. na dole "szpiegowskie" , amatorskie zdjęcie obudowy:)

 

 

lorecci

 

Koncepcja pokazana w Highfidelityonline nie zmieniła się.

Jak pisałem powyżej linia składa się ze znanego:

Marcus , Dobermann oraz nowych Monk. Z oferty wypadł Keith.

Nie rozumiem jednak porównań do Focala.

Nasze w możliwie prosty sposób realizują koncepcję Time Coherent więc forma nie bierze przewagi nad funkcją a Focal nie jest spójny czasowo pomimo, że obudowa sugeruje takie rozwiązanie.

 

p.s. załączam rysunki nowej TC

 

 

 

Miszka

 

Proces decyzyjny zakupu kolumn?

Nie mam żadnych badań na ten temat.

Wyłożyli by się na nich najlepsi socjologowie.

W audio wszystko jest inne:)

Z moich obserwacji wynika, że wzornictwo odgrywa bardzo dużą rolę przy wyborze.

Są giganci typu B&W którzy kreują mody naśladowane przez mniejszych a następnie przez żółtych.

Jak żółtego jest już za dużo ........pojawia się nowy trend.

 

Zwróć uwagę jak "wszyscy" w ostatnich latach starali robić się wąskie, wyoblone kolumny bez oglądania się na niszczenie walorów dźwiękowych kolumn.

O dziwo klienci to kupili!

Wygląda na to, że wracamy do normalności bo wspomniany już B&W czy KEF pokazują coraz więcej klasycznych kanciaków które nie przeszkadzają normalnie grać.

Prawdopodobnie teraz reszta podchwyci i modne będą normalne kolumny.

Może nawet w następnej dekadzie modne będą duże głośniki:)

Bardzo nas to cieszy bo dla nas priorytetem jest funkcja kolumny a nie dziwaczna forma.

Nigdy nie robimy czegoś co mogło by pogorszyć jakość dźwięku kosztem wyglądu.

 

 

Tu dotykamy spraw damsko-męskich:)

Nie jest prawdą,że to kobiety odpowiadają za szaleństwa projektantów.

Np. bardzo często jestem pytany o brak podfrezów pod głośniki.

Tłumaczenie,że tak musi być bo z projektu akustycznego tak wyszło dla mężczyzn jest niewystarczające a dla kobiet nie stanowi to problemu.

Wcale na taki niuans nie zwracają uwagi. Przy zakupie audio kobiety zachowują się o wiele bardziej racjonalnie. (znam wiele przykładów)

Co innego torebka czy buty:)

 

 

Jak na dzisiejsze czasy jesteśmy trochę inni.

Kolumna dla nas przede wszystkim musi dobrze grać.

Reszta jest drugoplanowa. To bardzo utrudnia zabawy we wzornictwo bo akustyka jest bezlitosna.

Bardzo liczymy na MoWo Studio niemniej dalej dźwięk pozostanie priorytetem.

Dalej głośniki z boku w naszych konstrukcjach nie wchodzą w rachubę:)

Wierzymy natomiast, że zdolny projektant jest w stanie coś ładnego zrobić w ramach jakich bezwzględnie będziemy się trzymać.

 

Naszą grupą docelową są ludzie myślący podobnie jak my i nie mamy "ambicji" zdobywać możliwie wszystkich wbrew ich woli.

post-13845-0-64298800-1309161660_thumb.jpg

post-13845-0-79857000-1309162151_thumb.jpg

Edytowane przez HarpiaAcoustics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Duży Monk ( jak pozostałe kolumny tej linii) jest 2,5 drożny. Oznacza to ,że na basie pracują dwie 26-stki i dwie 18-stki.

Pozwala to ustawić kolumny w naprawdę bardzo dużym pomieszczeniu( ponad 100m2) co przekłada się na odsłuch z dużej odległości (8-12m).

W takiej sytuacji kierunkowe właściwości wynikające z zastosowania dwóch głośników wysokotonowych nie powinny być uciążliwe.

Wybraliśmy taki kompromis aby nie zaniżać ogromnych możliwości "mocowych" pozostałych przetworników i w efekcie całej kolumny.

Do mniejszych pomieszczeń jest Monk który spokojnie poradzi sobie w 60-80m2 i ma jedną kopułkę.

 

Obudowa wykonana jest z 25mm płyt MDF solidnie usztywnianych 19mm MDF.Całość wyklejona matą bitumiczną.

Oddzielna komora dla zwrotnicy.

post-13845-0-59586400-1309168121_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Wszystko ładnie pięknie te 80-100m2, ale wie Pan doskonale że na naszym rynku i tak będzie to grało w 16-22m2 ;( ...ech

P.s. Ładnie Pan rysujesz w SketchUp-ie :)

 

16-22m2 ???

Marcus lub Doberman.

 

p.s. jeśli akustyka jest dobra nie widzę specjalnych przeciwwskazań aby wstawić do małego pomieszczenia duże kolumny.

Nie ma tu żadnych prawd uniwersalnych.

 

 

Rysunki są z Solid Edge.

To techniczny, inżynierski program do projektowania 3D z możliwością wyeksportowania rysunku w .jpg

Kosztuje on sporo ale przy odpowiednim doświadczeniu pozwala zaprojektować obudowy kolumny i stworzyć dokumentację na maszynę CNC w kilka do kilkanaście godzin.

n.p. pojemność bardzo złożonej bryły obliczana jest jednym kliknięciem myszki a zmiany przeliczane natychmiast.

Obracanie bryły pozwala już na monitorze wychwycić niewłaściwe proporcje.

 

Słabą stroną wersji którą posiadamy jest rendering.

Dlatego zamieszczone powyżej fotorealistyczne rysunki 300B robiło MoWo Studio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harpia,

zaciekawiła mnie koncepcja 2,5 drożności na głośnikach różnej wielkości.

Wasze nowe kolumny np. Monk z tego co widziałem na wizualizacji mają 18-cm seasy (pewnie excele) w obudowie zamkniętej. W keith, o ile wizualizacji oddaje rzeczywistość, L18 jest strojony do innej częstotliwości niż L22, nie powoduje to problemów z fazą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

eMil

 

Coś pomieszało się z nazewnictwem.

Spróbuję to usystematyzować.

Keith nie jest produkowany i był kolumną trójdrożną.

 

Jeśli chodzi o najnowszą linię na rysunkach poniżej to wszystkie są 2.5 drożne.

Od prawej:

Monk Grande (środek na dwóch 18-stkach w obudowie zamkniętej i na basie dwie 26-ki basreflex )

Monk (środek na dwóch 18-stkach w obudowie zamkniętej i na basie dwie 22-ki basreflex)

Dobermann MK II ( środek,18-stka w obudowie zamkniętej i 26-ka basreflex)

Marcus (środek 18-ka basreflex i na basie 22-ka basreflex)

 

O ile w pierwszych trzech problem z fazą nie występuje "sam z siebie"

to w Marcusie jest zastosowane "sprytne" strojenie tak, że również faza ładnie się składa.

post-13845-0-61546700-1309645931_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.