Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Harpia Acoustics


cichom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Do Pana Jerzego z Harpii.

Na allegro są wystawione Mini Amstafy,czy byłyby za duże do pokoju prawie 16 m2(prostokąt).

wzm.NAD 372

 

P.S.

Trochę szkoda,że zdechła sprawa z dostawą do DAT-a,w Szczecinie(Pico,Mini...)-miałbym obraz,

a tak tylko jest wyobrażenie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

marian42

 

Wielokrotnie pisałem o braku przeciw wskazań do postawienia dużej kolumny w małym pomieszczeniu o dobrej akustyce.

Amstaffa Mini trudno nawet nazwać kolumnami dużymi.

Moim zdaniem warto zaryzykować tym bardziej, że nie stroimy basu zgodnie z panującą obecnie "modą" i nie ma w nich podbicia tego zakresu a raczej konturowość i precyzja.

Z NAD 372 super zestawienie.

 

Harpia,

pomyliło mi się z marcusem:

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0612/marcus.html

:)

 

 

Marcus?

 

Dlatego rozumiem Twoje wątpliwości.

 

Swoją drogą to zupełnie zabawna historia.

Wszystkie firmy robią "flagowca" z super odjechanymi technologiami które potem aplikują w produktach dla mas.

U nas było odwrotnie.

Jedyny w linii TimeCoherent 2.5 drożny Marcus okazał się mieć tak wiele zalet , że to właśnie z niego rozwinęliśmy zastosowane technologie w " górę".

Tak powstały 2.5 drożne Dobermann MKII i Monk"i.

Marcus natomiast bez zmian od urodzin:)

Edytowane przez HarpiaAcoustics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

" Pracujemy" nad współpracą ze sklepem w Warszawie.

Jeśli nie dogadamy się z nikim zrobimy prezentację zaraz po wakacjach w jakimś hotelu.

 

Cena detaliczna Monk 39 900,-/para

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......śmiało możecie wycenic na 79 800 zl choćby....dla 99% ludzi z forum nie ma to najmniejszego znaczenia....

dokładnie, cena sorki ale z kosmosu troszkę, rozumiem że dźwięk będzie wysokiej jakości ale wchodzenie na taką półkę cenową bez większego dorobku jak np dynaudio to troszkę wymaga odwagi :)

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Arek_45, mikson

 

Macie prawo tak myśleć:)

Sprawa jednak jest prostsza.

Najczęściej klientami na nasze kolumny są ludzie na których magiczne marki nie robią już wrażenia.

Mieli już różne i dalej nie są zadowoleni.

Stawia się nasze kolumny obok i wszystko jasne.

 

p.s. sprzedaliśmy już znacznie droższe kolumny ( nie jedne) od Monka.

Edytowane przez HarpiaAcoustics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok tak trzymać! życzę abyście jak najwięcej sprzedawali !

tylko po co w takim razie ta akcja promocyjna na forum?

nabywcy z portfelem nie bawią się w przepychanki na forach/ prawdopodobnie 90% nabywców z portfelem nie czyta recek i forum audio :)

pozdr

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Jak sonda? Wystarczy zajrzeć do aktualnego cennika.

Kolumna jest droższa w wyprodukowaniu od Dobermann'a Double i gra lepiej.

 

Ostrzegam!!! :) :) :)

Niebawem czeka panów jeszcze więcej rozterek i powodów do dziwacznych dywagacji:)

 

Tymczasem pokombinujcie sobie nad tymi "sondami":)

http://www.higherfi.com/spkrlist/speakerlist.htm

 

Szczęście, że nie ma tam polskiego producenta bo większość rodaków by go "zjadła"

Polakom nie wolno innym jak najbardziej:)

Z trudem, natomiast można tam doszukać się rozsądnej i sensownej kolumny aczkolwiek kilka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jerzy, proszę się nie przejmować wpisami malkontentów. Moim zdaniem to akurat cenne, że producent bierze czynny udział w tym wątku. To, że inni producenci nie piszą w podobnych wątkach można ocenić jako przejaw ich słabości a nie zasługę. Można by nawet skusić się o zarzut obojętności na głos konsumenta. Można by, gdyby chciało się komuś dowalić. Są zapewne dwie szkoły: falenicka i otwocka, jednak całość tego rodzaju dyskusji (brać udział czy nie)zahacza o czysto akademicki wywód. Osobiście, jak wspomniałem, bardzo sobie cenię możliwość poznania projektów z pierwszej ręki, jeszcze przed oficjalnymi informacjami.

 

Natomiast niejaki CIR uważa, że może kupić kolumny o zbliżonym brzmieniu w cenie 10% ich wartości (czyli np 1000PLN). Życzę mu sukcesów i już nie mogę się doczekać pierwszych wrażeń z odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jerzy, proszę się nie przejmować wpisami malkontentów. Moim zdaniem to akurat cenne, że producent bierze czynny udział w tym wątku. To, że inni producenci nie piszą w podobnych wątkach można ocenić jako przejaw ich słabości a nie zasługę. Można by nawet skusić się o zarzut obojętności na głos konsumenta. Można by, gdyby chciało się komuś dowalić. Są zapewne dwie szkoły: falenicka i otwocka, jednak całość tego rodzaju dyskusji (brać udział czy nie)zahacza o czysto akademicki wywód. Osobiście, jak wspomniałem, bardzo sobie cenię możliwość poznania projektów z pierwszej ręki, jeszcze przed oficjalnymi informacjami.

 

Natomiast niejaki CIR uważa, że może kupić kolumny o zbliżonym brzmieniu w cenie 10% ich wartości (czyli np 1000PLN). Życzę mu sukcesów i już nie mogę się doczekać pierwszych wrażeń z odsłuchu.

niejaki -Miszka- naucz się pisać bez błędów , czytac ze zrozumieniem i wyczuć ironie tam gdzie ona jest

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---> CIR

w oczekiwaniu merytorycznych wpisów i kontrargumentów pozostanę przy swojej wersji ortografii.

Natomiast wciąż nie rozumiem, i tu bardzo liczę na Twoją podpowiedź, dlaczego producent nie może pochwalić się na forum swoimi nowymi osiągnięciami? Czy mam rozumieć, że forum miłośników (w myśl nowej definicji) nie dopuszcza głosu ze strony faworyzowanego producenta? Ot taki paradoks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

osz kurna 40tysi sporawa kaska :)

oby grały lepiej niż NOVA utopia BE (używana w podobnej cenie) :)

bo niestety jakością wykończenia nadal odstają :(

a jak te monki przy 300BG się plasują? to wyższa półka jest? czy tylko koszt produkcji tak cenę podnosi?

ja co chwila słucham coś nowego i słucham i coraz bardziej mnie te 300BG ciekawią!!! trza bezie je obadać! nie ma rady hę hę :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich miłośników naszego rodzimego sprzętu. Ja w tej chwili jestem również posiadaczem Polskiego produktu jakim jest ESA Continuum. Kiedyś wybrałem ją, ponieważ dźwięk jaki prezentuje najbardziej mi odpowiadał. Ostatnio zmieniłem sprzęt na lampowy i jakby czegoś mi brakuje. Zachęcony Waszymi opiniami, myślę o jakiejś podstawkowej Harpii, nie wiem jednak czy ewentualna wymiana kolumn spowoduje znaczną zmianę . Jeśli ktoś z Was miał możliwość porównania dźwięku ESY i Harpii może coś mi doradzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wzmacniacz to Manley Stingray, CD-Blacknote CDP 300, połączone przewodami sygnałowymi i głośnikowymi Velum (robione na zamówienie, wyglądają jak podstawowy model). Pokój w którym słucham muzyki ma 16 m, kolumny stoją ok. 50 cm od ściany tylnej(okna zasłonięte kotarą) i 30 cm od ścian bocznych- nie mają więc zbyt komfortowych warunków.ESY zasilane końcówką 2x150W (Rotel) w zasadzie w pokoju nie istniały, teraz na gorzej nagranych płytach dźwięk nie chce się od nich odkleić, sądzę że Stingi jest dla nich za słaby, chociaż według opinii wielu jego posiadaczy nie ma problemów z wysterowaniem trudnych kolumn. To na razie tyle. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów.

Od 2 tygodni jestem w posiadaniu Harpia Mini Amstaff.

Przymierzam się do kupna wzmacniacza lampowego.

Chciałbym spytać o opinię, jakie wzmacniacze - z Waszego doświadczenia - współpracują dobrze z tymi kolumnami?

Budżet - do 6/7 kPLN to już max., sprzęt może być używany.

Pokój otwarty na kuchnię i jadalnię, łącznie ok. 60 m2, ale w moim wieku liczy sie jakość a nie ilość dźwięku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 Ohmy to nie problem, głównie zależy to od projektu traf głośnikowych.

Sprawdzałem Amstaff'y z Prima Luną i MPW (monobloki+pre). Monobloki sprawdziły się lepiej, ale nie chciałbym podejmować decyzji po odsłuchu jednego wzmacniacza.

Twój profil sprawdzałem, na stronach Dubiela/Skorpiona byłem. Tylko, że to lokalny producent, bez szans na odsłuch w Szczecinie.

Ale dzięki za szybki odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów.

Od 2 tygodni jestem w posiadaniu Harpia Mini Amstaff.

Przymierzam się do kupna wzmacniacza lampowego.

Chciałbym spytać o opinię, jakie wzmacniacze - z Waszego doświadczenia - współpracują dobrze z tymi kolumnami?

Budżet - do 6/7 kPLN to już max., sprzęt może być używany.

Pokój otwarty na kuchnię i jadalnię, łącznie ok. 60 m2, ale w moim wieku liczy sie jakość a nie ilość dźwięku :)

Moja propozycja to Linear Audio Research IA 30t. Bardzo dobry kontakt z konstruktorem. Nie ma problemu z odsłuchem....Cudowne urządzenie :)) Jeśli chcesz poczytać o serii IA to tylko i wyłącznie na stronie High Fidelity gdyż na stronie producenta są opisywane inne modele (raczej studyjne) oraz flagowe monobloki NAZCA

PZDR

 

4 Ohmy to wyzwanie dla wzmaka lampowego chociaż u mnie 2A3 pogania 4 Ohmowe Marcusy New ,

popytaj tutaj : http://dubieltubeamps.pl/wyprzedaz/wyprzedaz.htm

sądzę, iż 4 ohmy nie są kluczowym czynnikiem powodującym ułomność wzmacniaczy lampowych. Raczej nie równa charakterystyka impedancji powoduje takie a nie inne efekty w brzmieniu. Zastosowana linearyzacja impedancji w kolumnach Harpia Acoustics powoduje, to że nawet 4 ohmowe kolumny z serii first order bądz time coherent nie stanowią problemu z wysterowaniem dla dobrych wzmacniaczy lampowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.