Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Harpia Acoustics


cichom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

konrad79, 19 Sie 2010, 08:11

 

swoje poprzednie kolumny miałem na podstawach granitowych podklejonych filcem - trochę to uspokoiło bas i co też istotne pozwalało na bezproblemowe przesuwanie głośników.

W związku z tym że granity były robione pod wymiar głośników sprzedałem je razem ale teraz znów myślę by kupić podstawy granitowe - to pozwala śmigać z kolumnami po całym pokoju bez uszczerbku dla parkietu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie (Panie?);

 

Mija trzeci tydzień kiedy AMSTAFFy MINI zagościły u mnie. Zamieniły sprawdzone PATy. Opadły już pierwsze dymy emocji, drżenie rąk opanowane. Ilość wysłuchanej muzyki wystarczająca do sformułowania trzeźwej opinii. Otóż i ona.

 

Kolumny do mnie trafiły w wykończeniu lakierowym, czarnym, często zwanym fortepianowym. Trafiły bardziej w wyniku okazji niż z wyboru. Po latach stosowania kolumn w wykończeniu okleinowym przesiadam się więc na lakier. Na szczęście cały zakup jest bardzo okazyjny więc ten element jest prawie że w gratisie. Normalnie bym sobie na niego niestety nie pozwolił. A „niestety” dlatego, iż efekt jest bardzo in plus. Czarne monolity połyskują groźnie. Budzą respekt.

Solidne zaciski głośnikowe, tym razem już w pobliżu podłogi w odróżnieniu rozwiązania PATowego, przyjmą kabel o solidnej grubości.

Całość na akrylowych standach zakończonych kolcami. Wrażenie solidności. Niespodziewanym efektem jest logo producenta. Poprzednio umieszone na niewielkim kawałku tworzywa zgrabnie przymocowanego do krawędzi kolumny, teraz w formie metki odzieżowej pod koszem jednego z głośników basowych. Spodobało mi się to rozwiązanie, skromne, ascetyczne, nie emanujące logiem a jednocześnie oryginalne. Sprawia, że się zapamiętuje.

 

Poprzednio pisałem o potędze basu. Niewątpliwie przesiadka wymaga osłuchania. I kombinacji z ustawieniem. Etap pierwszy powoli się kończy podczas gdy etap drugi zajął mi około tygodnia. Ale w końcu się udało. Pięknie brzmiąca średnica w nagraniach barokowych smyczków, równowaga tonalna partii fletu i równoczesnego basso continuo. Małe formy barokowe nabierają oddechu i przestrzeni. Wokale oddane czysto i krystalicznie. Wielkie orkiestracje epoki romantyzmu oddane z detalami. Fenomenalnie brzmi fortepian. Scena muzyczna wykreowana z detalami. Czekałem reakcji kolumn na sygnał ze znanych mi na pamięć nagrań jazzowych. Efekt przeszedł oczekiwania. Sekcja rytmiczna nabrała nowego wymiaru. Mam wręcz wrażenie, że poprzednio basista był osłabiony chorobą, coś tam brzdąkał ale raczej z musu niż z przyjemności. Teraz ewidentnie wyszedł z cienia, pulsuje rytmicznie, szarpie bas aż miło. Co ważne, nie jest na sterydach a to dzięki tygodniowemu ustawianiu kolumn w przestrzeni pokoju (20m2). Wokalistki brzmią czysto i przestrzennie co potwierdza spostrzeżenie z obszaru klasyki.

W tym miejscu zdałem sobie sprawę, że kolumny prezentują zdecydowanie wyższy poziom od PATów w zakresie dołu i średnicy. Natomiast nie uderza mnie różnica w wysokich rejestrach. Cóż, zapewne wynikiem zastosowania tej samej kopułki SEASa w AMSTAFFach i PATach. Cała reszta to inna liga. I to słychać.

 

Wydaje się, że zamknąłem rozdział kolumn i sprzętu je napędzającego. Pozostaje kwestia okablowania głośnikowego. Ale to już detal i zabawa. I dopiero po przemodelowaniu wyposażenia pomieszczenia.

 

niestety, nie udaje mi się dołączyć zdjęć, mam nadzieję, że to krótkotrwała bolączka nowego forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Witam ponownie wszystkich posiadaczy tych znakomitych kolumn......jak na załączonych wcześniej fotkach można zauważyć, iż moje Amstaff Mini napędzane były przez Denon Pma 2010ae. Brzmienie było bardzo ok ale po roku słuchania doszedłem do wniosku, że jednak denek nie jest godnym partnerem dla moich Harpii:)) mimo wielu zalet. Zaczęło się szukanie jego następcy. W końcu na takiego trafiłem. Jest to produkt również polski. Firma nazywa się Linear Audio Research model ia 30t (test w high fidelity). Największą jednak ciekawostką jest to, iż wzmacniacz jest konstrukcja lampową. Cóż, po podłączeniu niesamowicie miłe zaskoczenie. Ten lampowiec robi z Amstafami naprawdę zaskakujące, wspaniałe wrażenie. Piszę to tylko po to aby powiedzieć, że kolumny nie sprawiają najmniejszego problemu takiemu wzmacniaczowi jeśli chodzi o dynamikę, kontrolę, barwę basu. Może nie jest tak "agresywny" jak w denku ale teraz chyba dochodzę do wniosku, że tam jednak był zbyt szpanerski, za bardzo zwracał na siebie uwagę. Metodą testów w materii basu konfrontowałem odsłuch w oparciu o kolumny oraz o odsłuch za pomocą przyzwoitych słuchawek Beyerdynamic dt 990. Wszystko na jednym i drugim wypadało doskonale, te same proporcje, czystość, dynamika.... Reszta już jest bezdyskusyjna nawet na kilometr nie pozwala zbliżyć się denkowi do tego poziomu, który reprezentuje to zestawienie. Polecam więc eksperymenty Harpii z serii first order do łączenia z dobrym wzmacniaczem lampowym. Kolumny są doskonałe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Doctor a ty jakie Harpie posiadasz ,czy nosisz się z zamiarem zakupu ? :-)

 

 

Harpia Amstaff - wersja przejściowa z 21 cm niskotonowcami Ushera z membranami z plecionki kewlarowo-karbonowej( WYKONANO TYLKO JEDNĄ PARĘ KOLUMN W TEJ SPECYFIKACJI) - bas z jescze lepszą kontrolą - reszta pasma jak w innych Amstaffach.

Krell 400 xi

Oppo 83 SE

kable głośnikowe Kimber 8 TC

kable sygnałowe XLO REFERENCE

 

Pozdrawiam

Temat .... niech żyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....to dla podtrzymania konwersacji powiem, iż oczekuję na kolumny Atlas (w celach odsłuchowo-porównawczych) do mojej "lampeczki". Ciekawość mi nie daje spokoju jak grają te paczki z takim dużym papierowym niskoton. i o takich parametrach dedykowanymi do wzmacniacza lampowego. Oczywiście będę informował jakie wrażenia. Jeśli zaś ktoś z kolegów słuchał tych paczek proszę o info:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Gość Audiozakupy

(Konto usunięte)

Niniejszym chciałbym zapisać się do klubu miłośników Harpia Acoustics. Jako wpisowe anonsuje nowe Harpie Dobermann MKII SE :-)

Póki co jestem z nich bardzo zadowolony, ale jeszcze szlifuje kabelkami szczegóły. Kolumny napędza elektronika Bryston-a końcówka 4B SST2 i preamp BP25DA a jako przetwornik pracuje jubileuszowy Xindak DAC-20.

Fotki wrzucę później. Pozdrawiam wszystkich użytkowników kolumn Harpia Acoustics.

Edytowane przez Audiozakupy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

W opisie jak byk stoi napisano:

 

{ Posiada 160mm stalowy magnes, aluminiowy kosz i 34mm cewkę z włókna szklanego oraz membranę wełnianą.}

 

Przyznaję, że nie jest to zgodne ani z filozofią Harpia ani znaną mi jakąkolwiek inną:)

Edytowane przez HarpiaAcoustics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza o filozofię .Pytanie jak brzmią Xindaki na tle konkurencji?????Czy dobrze się bronią swoim brzmieniem??

Ja zanim kupiłem kolumny w firmie Akustyk u pana Kisiela słuchałem wprzódy kolumn firmy QBA na głośnikach Accutona(ceramiki) i Reavena (wstęgówka)Brzmienie w pierwszej chwili bardzo porywające ale na dłuższą metę Akustyki bardziej przyjazne ,muzykalne.Kolumny QBA też są świetne ale jak dla mnie zbyt wyczynowe brzmienie .Ja w dźwięku poszukuję spokoju i wyrafinowania -to mój gust.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jak kolumny Akustyka takie dobre to sprzedaj posiadane dwa wzmacniacze i kup jeden dobry ,jak nie

to kup kolumny Harpii i do tego porządny odpowiedni wzmacniacz .

Nie może być tak ,że z jednej strony Amplifon z drugiej Luxman a ty pośrodku ,zdaje się,że niejaka Neli R.

mówiła coś o rozkroku Tuska i "czymś" pośrodku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem dyskusji o Xindakach. Parafrazując klasyka proponuję przenieść ten wątek do sekcji gimnastycznej lub przynajmniej im (Xindakom) poświęconej.

 

Podobnie z przemyconym wątkiem Akustyka.

 

Wygląda na to, że mimo jasno sprecyzowanego tematu Harpii, mógłbym tu również napisać o samochodach TATA.

 

P.S. Pozdrowienia dla p. Jurka. Straight from Poznań, gdzie Amstaffy wymiatają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie jak byk stoi napisano:

 

{ Posiada 160mm stalowy magnes, aluminiowy kosz i 34mm cewkę z włókna szklanego oraz membranę wełnianą.}

 

Przyznaję, że nie jest to zgodne ani z filozofią Harpia ani znaną mi jakąkolwiek inną:)

Może w temacie elektroakustyki wszystkiego jeszcze nie wiemy ???????

 

Nie bardzo rozumiem dyskusji o Xindakach. Parafrazując klasyka proponuję przenieść ten wątek do sekcji gimnastycznej lub przynajmniej im (Xindakom) poświęconej.

 

Podobnie z przemyconym wątkiem Akustyka.

 

Wygląda na to, że mimo jasno sprecyzowanego tematu Harpii, mógłbym tu również napisać o samochodach TATA.

 

P.S. Pozdrowienia dla p. Jurka. Straight from Poznań, gdzie Amstaffy wymiatają

Temat kolumn Xindaka pojawił się tutaj dlatego ,że zaczeły mnie interesować kolumny o dużej efektywności i łatwej impedancji.(to jest ten wspólny mianownik)Xindak oraz Harpia Acoustics w swojej ofercie mają kolumny głośnikowe ,które spełniają powyższe kryterium przy doborze kolumn stąd moje zapytanie czy ktoś z WAS miał możliwość porównywać w/w kolumny -widać NIE za to masa wpisów nie na temat ,ale dzięki za rady ,docinki ,itp.itd -taka widać Polska mentalność.

 

Moja rada jak kolumny Akustyka takie dobre to sprzedaj posiadane dwa wzmacniacze i kup jeden dobry ,jak nie

to kup kolumny Harpii i do tego porządny odpowiedni wzmacniacz .

Nie może być tak ,że z jednej strony Amplifon z drugiej Luxman a ty pośrodku ,zdaje się,że niejaka Neli R.

mówiła coś o rozkroku Tuska i "czymś" pośrodku :-)

Tadeo a jaki to lepszy wzmacniacz proponujesz do kolumn Akustyka????

Poza tym może się okazać że kolumny Harpia Acoustics świetnie się zgrają tak z Amplifonem jak i z Luxman-em ,to po co mam sprzedawać w/w wzmacniacze????

 

KRÓTKA REKAPITULACJA

Jak widać nikt z WAS nie słuchał i nie porównywał bezpośrednio lub choćby pośrednio kolumn Harpia Acoustics i tubowych Xindaków nie wspominając o innych producentach kolumn o wysokiej efektywności.

A to ,że każda sroczka chwali swój ogon - no cóż nic nowego pod słońcem.

Każdy producent kolumn głośnikowych (i nie tylko)będzie chwalił swój produkt a przecież gdyby był on tak wybitny ,to firma tak Akustyk jak i Xindak lub Harpia Acoustics powinni byli zawalić cały rynek swoim produktami -a tak się przecież nie dzieje

Nie mnie dzięki za wpisy i udział w dyskusji -pozdrawiam wszystkich serdecznie !!!!!!!

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.