Skocz do zawartości
IGNORED

Jaka używana końcówka mocy i preamp do 2,5K zł


Piotr_1

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie napalania się na coś nowego.

Szukam jakiejś dobrej, niedrogiej konstrukcji, może mieć 20 lat, ale trochę zależy mi na pilocie do preampu.

 

Najbardziej zatrzymałem się dzisiaj na firmie Odyssey, ponieważ jej wzmacniacze zbierają lepsze opinie od Mcintosha i Krella, również dlatego, że nowa końcówka kosztuje około 1000usd a nie 5000. Wygląd jest okropny, ale...

 

Są też inni kandydaci:

-Rotel RB 980BX

-nad c 200

-nad c 270

-yamaha mx-1000u

-yamaha mx-1

-yamaha m-85

-jakieś monobloki denona może

 

Z preampem mam większy problem. Chciałbym żeby była to jakaś udana konstrukcja na elementach dyskretnych, najlepiej bez regulacji tonów, lub przynajmniej z przyciskiem "direct".

 

Na razie w miarę sensownie wyglądają:

ROTEL RC-995

ROTEL RC-971

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

Piotr_1, 24 Gru 2009, 06:38

 

>Z preampem mam większy problem. Chciałbym żeby była to jakaś udana konstrukcja na elementach

>dyskretnych, najlepiej bez regulacji tonów, lub przynajmniej z przyciskiem "direct".

 

to zostaw pre w spokoju a rozejrzyj się za CD z regulowanym wyjsciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Piotr_1, 24 Gru 2009, 06:38>>>

 

 

Szukaj końcówek Adcom,GFA545 lub GFA555,do tego jakieś pre na lampkach i gra muzyka,w budżecie się zmieścisz swobodnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tą pierwszą to bym brał bez zastanowienia,jeśli wszystko z tym adcomem w porządku to cena jest dobra,ja kiedyś za 545 zapłaciłem tylko nieco mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chociaż ten drugi zestawik też niegłupi,mając Adcoma do regulacji służył mi ukraiński Phast na 6SL7,to było dobre połączenie,zestawu firmowego nie znam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wczoraj opinie o Adcomie. Końcówka by uszła, ale zarzuca się jej brak głębi obrazu i powietrza. To dla mnie poważna wada. A preamp taki se... szału nie będzie robił

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr_1, 24 Gru 2009, 09:58

>Czytałem wczoraj opinie o Adcomie. Końcówka by uszła, ale zarzuca się jej brak głębi obrazu i

>powietrza. To dla mnie poważna wada. A preamp taki se... szału nie będzie robił>>

 

No wiesz,rozmawiamy o urządzeniu za 1,5k;) Kwestia skali.

Adcoma zastąpiły u mnie końcówki impulsowe Audiomatus,faktycznie,było nieco lepiej i...kilkakrotnie drożej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, do stosunku cena/jakość nie można mieć pretensji. A jaka jest skala problemu z obrazem? Jest taki rzucony na blat? Chodzi o słuchanie muzyki klasycznej itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam,że miałem GFA545.Być może "piątki" tu wypadają lepiej.

Rzeczywiście rozmachem przynależnym nieco droższym urządzeniom końcówka nie dysponowała,grała jednak bardzo równo,z może trochę "przyciężkawą" górą która nie miała lekkości,aury,jednak to wciąż był na prawdę przyzwoity poziom.Szybki,dobrze kontrolowany bas,ogólnie w tej cenie ja się nie czepiam.Adcom pogonił u mnie Creeka 5350SE,MF A300,Naim'a 5i,Exposure2010,te wzmacniacze to były epizody,adcom grał u mnie kawałek czasu.Z końcówek lepszą górę miał Luxman M375,dół natomiast jak dla mnie zbyt obszerny,spowolniony,tutaj przydałyby się kolumienki co trzymają w ryzach niższe częstotliwości i wtedy to już poziom nieco wyżej od adcoma ale tylko nieco.Ceny SH podobne,co kto woli;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niewiele wiecej jak 2,5k zł stoi zestaw firmy MAGNUM w komisie audio lazur w Wawie.

mp/mf-250 o ile dobrze pamiętam. Porównywanie go do wysokich modeli czy yamahy da prosty wynik podczas pierwszego utworu, jakiego na tym zestawie posłuchasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody pewnie jesteś. Kosztowało to pewnie nowe w GB w połowie lat 90tych pewnie z 2000 funtów. Wiem że wypożyczają w tym komisie za kaucją.

 

Poza tym to google

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JungSon 88D :) 30Kg, 2x80W w klasie A, pilocik też jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creek P43 + końcówka A43 lub jeszcze lepiej A52/A52SE. Ciężko trafić ale warto szukać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z szogunów przyznam że podoba mi się Dussun V6i. Właśnie przeczytałem temat preampu 3 i jest na dość mało usystematyzowanym etapie. Wymaga jakby sporo eksperymentów i pomiarów przy odpalaniu, co w moim przypadku by się skończyło wielokrotnym porażeniem prądem :>. Co do creek p43... to chyba kawałek drutu obudowany obudową. To jest preamp pasywny w końcu czy nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.