Skocz do zawartości
IGNORED

Problem ze wzmakiem Creek Evo Integra - prośba o pomoc


Elvis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakiś czas temu w prawym kanale zaczęły się pojawiać trzaski, dźwięk zaczął się „gubić”. Wzmacniacz jest stosunkowo nowy, bo 2-letni, więc to raczej nie problem zanieczyszczonego potencjometru itp., zresztą w Evo regulacja głośności odbywa się w scalaku. Dodam, że przez pierwszy rok wzmacniacz grał bez zarzutu, więc teoria „zimnych lutów” chyba raczej odpada (?). Ciekawe jest to, że jak do gniazda słuchawkowego włożę jacka i zaraz go wyjmę, to wszystko wraca do normy. Samo gniazdo słuchawkowe działa bez zarzutu. Sygnał do niego biegnie taśmą komputerową z wyjść głośnikowych. Może problem tkwi w końcówce mocy?

Wolałbym nie oddawać wzmaka do serwisu, bo trzaski pojawiają się sporadycznie, czasami nawet przez kilka dni wszystko jest OK... Znając polskie realia, pewnie czekałbym z miesiąc, albo i dłużej... Czy ktoś miał w ogóle do czynienia z serwisem Audio Systemu (Warszawa, ul. Henryka Brodatego 3)? Solidna to firma? Można im zaufać?

Rzecz jasna odpada problem z okablowaniem, źródłem i kolumnami – wszystko sprawdziłem, to „wina” wzmacniacza.

Macie jakieś sugestie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj ,nie ma nic gorszego jak takie dziadostwo , ja mam creek 5350 se i miałem identyczny problem co ty ,z tą różnicą ,że u mnie było to w lewym kanale ,i tak samo jak u ciebie gdy wkładałem jacka w gniazdo słuchawkowe to wszystko wracało do normy , jeżeli otworzysz wzmacniacz i patrząc od przodu za potencjometrem głośności jest płytka która jest połączona z resztą układu ( dużą płytką )taśmą ,nie wiem jak to dziadostwo nazywa się fachowo ale przyjmijmy że komputerową , po wymianie tej taśmy problem zniknął , zanim jednak doszedłem do tego sporo czasu minęło , nie wiem natomiast czy twój creek jest zbudowany podobnie , ale jeżeli masz jakieś taśmy to spróbuj odpiąć i wpiąć ponownie ,wiem że pisze chaotycznie ale nie mam wiedzy technicznej , życzę sukcesów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, creek1 wielkie dzięki - sprawdzę ten trop. U mnie też to wygląda podobnie. Może faktycznie chodzi o tę taśmę, tyle że nie bardzo wiem, gdzie można by taką dostać... Mógłbyś napisać, skąd wziąłeś nową?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem we wrocku na giełdzie elektronicznej ,kilka złotych , ale jak zadzwonisz do dystrybutora to poproś o nr tel.do servisanta , mnie podali , niestety nie pamiętam jak facet ma na imię ale jest bardzo miły i konkretny wysłuchał przez tel.i podpowiadał co mozna z tym fantem zrobić ,w każdym razie nie odesłał mnie z kwitkiem ,powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo i ze zdziwieniem stwierdzam że to problem nieodosobniony.

Po otwarciu wzmacniacza zdjąłem pokrywkę z przekaźnika załączającego wyjścia głośnikowe i delikatnie przetarłem jego styki papierem ściernym 2500 a potem jeszcze kilka kropel aerozolu "Kontakt". Trzaski i zaniki sygnału zniknęły. Nie wiem na jak długo, ale może przez jakiś czas znowu będzie spokój. Na marginesie, włożenie i wyjęcie jacka słuchawkowego powoduje odłączenie i załączenie głośników przez ten przekaźnik, co na pewien czas poprawia kontakt na jego stykach. Spróbuj, to w sumie prosty zabieg. Jedynie zdjęcie tej pokrywki przekaźnika wymaga trochę gimnastyki, bo jest mało miejsca i ciężko jest się dostać do trzymających ją zatrzasków. Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, ciężko zdjąć tę pokrywkę. Polo, czy masz na to jakiś patent? Te zatrzaski to są takie małe czarne prostokąty u dołu z przodu i z tyłu? Trzeba je nacisnąć, podważyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczny problem miałem kiedyś ze wzmacniaczem NAD 304. Kiedy pojawiały się zakłócenia, przerwy w działaniu jednego kanału, wystarczyło mocno podkręcić wzmocnienie, aby wszystko na krótko wróciło do normy. Większy prąd poszedł na styki i to chwilowo wystarczało. Z trudem zdjąłem pokrywkę przekaźnika i oczyściłem styki drobnym papierem ściernym, następnie pędzelkiem naniosłem na nie odrobinę kontakt sprayu. To pomogło na kilka lat, praktycznie do momentu kiedy zmieniłem wzmacniacz na inny. Swoją drogą, tak dużą wagę przywiązujemy do solidnych gniazd głośnikowych, dobrego mocowania kabli, a we wnętrzu wzmacniacza takie delikatne, łatwo zanieczyszczające się styki przenoszą cały sygnał, i dowiadujemy się o tym dopiero wtedy, gdy coś zaczyna przerywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i mnie (a raczej moją integrę EVO) też dopadła ta przypadłość, zrobiłem tak jak chłopaki pisali powyżej (taśmy nie wymieniłem na nową, tylko odpiąłem i wpiąłem z powrotem) i... teraz w ogóle nie gra, tzn. przez kolumny nie gra, a przez słuchawki gra. Czy macie jakieś pomysły co jest (nie)grane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 31

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.