Skocz do zawartości
IGNORED

HK AVR 255, wykluczające się głośniki


Ekhangel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem po kupnie AVR 255. Amplituner super, itd. Wszystkie głośniki jakie posiadam grają. Dysponuję systemem 5.0.

 

W konfiguracji głośników jednak dręczy mnie jedna rzecz, gdy mam zaznaczyć które głośniki są podłączone a które nie, nie mogę zaznaczyć tylnych BEZ bocznych. Podczas odznaczania bocznych, automatycznie odznaczają się też tylne. Po odznaczeniu tylnych i bocznych, a potem zaznaczeniu tylnych (wiem, pogmatwane to) działa, ale potem po każdej byle zmianie ustawień dźwięku (wybór dekodera, Logic, Dolby Pro itd.) ustawienia wracają do normy.

 

Jest to w sumie problem przejściowy, bo już niedługo zaopatrzę się w nowe satelitki a szajsy które mam teraz na tyle posłużą za boczne. Nurtuje mnie jednak ten problem już teraz, bo wiem, że bez podłączonych dwóch kolumn mogę stracić pewnie walory dźwiękowe. W ampli wciąż jest ustawione wszystko tak, jakbym miał 7.1.

 

Testy wskazują na poprawne podłączenie wszystkich kolumn (do poprawnych wejść).

 

Any ideas, pals?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wydaje mi się że wszystko masz ok.

Glosniki boczne o ktorych piszesz to sa satelitki systemu 5.1 (powinny sie znajdowac .

Glosniki tylnie to sa dodatkowe kolumny efektowe z systemu 7.1.

Mama H/K avr 245 i jest dokladnie tak samo, uzywam 5.1 i glosniki tylne mam nieaktywne.

 

Troche info:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam

Wesołych Świąt

post-7521-100007049 1261678057_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ci ciekawostka!

 

Ilustracja z konfiguracji głośników w Harmanie też właśnie wskazuje boczne kolumny i tylne. Myślałem, że to te BOCZNE są dzieckiem systemu 7.1, a tylne to standard 5.1. Wychodzi jednak na to, że jest odwrotnie.

 

5.1 zawsze kojarzyło mi się z

 

FL FR

 

 

RL RR

 

Czyli moje RL oraz RR powinienem ustawić tak, aby grały za te tylne-w-mniemaniu-harmana-kardona, tak? Czyli na ilustracji w HK znajdujące się po bokach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 5.1 surroundy są bardziej z tyłu niż te same kolumny z zestawu 7.1 (najlepiej tak 50/50 jak na rysunku wyżej), w tej drugiej konfiguracji one przechodzą bardziej na bok a z tyłu graja kolumny zwykle nazywane w instrukcjach/setupie amplitunerów "surround back"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard 5.1 to tak jak na ilustracji - 2 fronty, central i 2 boczne kolumny.

7.1 to rozszerzenie 5.1 o 2 kolumny tylne.

Tak jest w każdym ampli nie tylko Harmanie. Nie mozesz podłączyć tylnych nie używając bocznych.

Zresztą te "boczne" powinny być usytuowane troszkę za miejscem odsłuchowym jak na ilustracji.

Nie wiem jak duże masz pomieszczenie ale wydaje mi się, że 7.1 w przecietnym pomieszczeniu to gruba przesada, zrób sobie 5.1 i wydaje mi się że wystarczy w zupełnośći i tak nie za wiele jest filmów które wykorzystają dodatkowe tylne kolumny, zreszta to samo tyczy się "bocznych" surroundów, które w wielu filmach odzywają się sporadycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, myślałem, że w święta poczekam sobie z parę dni na wypowiedź, a tu proszę - na was panowie można jednak zawsze liczyć.

 

W takim razie źle podłączyłem satelity. Właśnie miałem wątpliwości przy podłączaniu ich, bo nigdy nie miałem styczności z jakimkolwiek systemami kina domowego, a oznaczenia typu "SBR" powodowały jedynie galimatias w moim umyśle.

 

Pokój mam śmiesznie mały (~10m2), ale zdążyłem się już do tego przyzwyczaić. Nigdy nie słucham niczego głośno, a pozycję do gier/filmów mam praktycznie na środku pokoju. Mimo to, dla świętego spokoju podłączę sobie kiedyś to 7.1 - co mi tam. W razie czego można go w końcu odłączyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta są oczywiście ale po Wigilii znajdzie się czas żeby wejść na ulubione forum, tak na dobranoc.

Spoko podłączyć możesz jezeli Cie na to stać i masz ochotę, ale myśle, że różnicy nie odczujesz.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ciągle swoje, a mianowicie powtarzam że rozstawienie głośników zależy od przeznaczenia zestawu: czy to ma byc kino domowe, czy wielokanałowy odsłuch muzyki.

 

W kinie domowym kąty rozstawienia głośników powinny być następujące (stopni):

FL/FR: +/- 30

C: 0

SL/SR: +/- 90 (a więc z boku, surround są głośnikami bocznymi, w systemie 5.1 również)

RL/RB: +/- zalecane z tyłu tuż obok siebie, max +/- 150 (surround tylne jeśli masz 7.1)

 

Natomiast wielokanałowa muzyka była, jest i będzie 5.1 i mamy:

FL/FR: +/- 30

C: 0

SL/SR: +/- 135 (tutaj surround są głośnikami tylnymi)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dzięki. Teraz widzę w zasadzie swój błąd - moje surroundy są umiejscowione z tyłu - no cóż. Czasem słucham muzyki, a czasem gram w gry, co zrobić. Przy ewentualnym bawieniu się kiedyś w 7.1 na pewno uwzględnię twoje rady, ale i tak u mnie w pokoju ciężko postawić coś po bokach, ewentualnie na stojakach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za błąd w poprzednim wpisie. Głośniki surround tylne oznacza się LB i RB.

 

Natomiast znów czuję się zobligowany do powtórzenia tego, co już kilkakrotnie wspominałem w różnych miejscach na Forum. Zmobilizowało mnie do tego Twoje stwierdzenie "Przy ewentualnym bawieniu się kiedyś w 7.1".

 

5.1 w porównaniu ze stereo to była zupełnie nowa jakość i przysłowiowa "półka wyżej". Może nawet więcej niż jedna. Natomiast 7.1 to jest typowa ściema i marketingowe oszustwo wymyślone przez właścicieli patetntów na dźwięk wielokanałowy (Dolby, DTS) aby pokazać, że cały czas w pocie czoła pracują i wymyślają nowe standardy, następnie owa ściema została ochoczo podchwycona przez producentów sprzętu, w celu udowodnienia, że są stale na fali postępu technicznego. Może zauważyłeś, że dziś już nie mówi się o 7.1, ale o 9.1, Dolby bowiem zaproponował, aby rozszerzyć konfigurację 7.1 o kolejną parę głośników, tym razem górnych (oznaczenia: LH i RH), ustawionych na tym samym kącie co L i R, tyle że 1 m. nad nimi. Marketing szepcze do ucha, że zagospodarowuje się w ten sposób trzecią oś (góra - dół) i że dopiero to zapewni pełnię wrażeń przestrzennych.

 

To samo mówiono niedawno, wciskając nam 7.1. Jest tylko kilka spraw, kwitowanych dyskretnym milczeniem:

 

* Jak to-to rozstawić w pokoju. Już 7.1 stanowi niebywałe wyzwanie i odbywa się niejednokrotnie przy akompaniamecie gromkich protestów pozostałych członków rodziny.

 

* Materiału źródłowego 9.1 nie ma i nie będzie. Kodeki dźwięku wielokanałowego przewidują wprawdzie taką możliwość, ale standard BD ogranicza ilość kanałów do 7.1. Kanały górne będą więc wypreparowywane z sygnału stereo lub 5.1 lub 7.1 za pomocą podobnego typu algorytmów matrycowch jak DPL II rozwija stereo do 5.1, a DPL IIx rozwija stereo lub 5.1 do 7.1. Efekty, nie powiem, są czasami bardzo ciekawe i miłe do słuchania, co nie zmienia faktu, że dodatkowe kanały powstały w sposób sztuczny i nie zamierzony przez artystę lub realiztora nagrania.

 

Wspomniałem w innych miejscach na Forum, że w filmach praktycznie wszystkie DVD i obecnie BD (na rynku polskim: wszystkie BD) mają dźwięk 5.1. Wielokanałowa muzyka (SACD, DVD-A, teraz także BD pure audio, radiowe stacje satelitarne) są i będą 5.1, gdyż tak stanowi norma zapisu muzyki.

 

Co daje 7.1 w porównaniu z 5.1? W filmach praktycznie nic. Różnica jest znikoma, z najwyższym trudem zauważalna, przez wielu - wogóle niezauważalna. W muzyce 7.1 nie daje totalnie NIC, przeważnie wręcz przeszkadza i pogarsza scenę dźwiękową (przestrzenność, analityczność, kierunkowość) z tyłu.

 

Na swój zupełnie prywatny użytek opracowałem tabelę punktową wrażeń przestrzennych i wielokierunkowych (też już gdzieś o tym pisałem):

 

* mono: 10 (punkt wyjścia i układ odniesienia);

* stereo: 20;

* dawne kwardo: 40

* 5.1: 50;

* 7.1 dla filmów: max 51;

* 7.1 dla muzyki max 50, przweważnie < 50.

 

Piszę to ja - posiadacz pełnego 7.1. Może raczej należałoby napisać: jeden z tych, którzy dali się naciągnąć natrętnemu marketingowi na 7.1. Dlatego odradzam.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijając różnice między 5.1 a 7.1 to tego drugiego systemu nie opłaca się kompletować przede wszystkim z powodu znikomej liczby tytułów w ogóle oferujących taki dźwięk (może jakieś 5-10% tytułów)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za gotowca do pracy magisterskiej z dźwięku przestrzennego, przyjacielu. W każdym razie, właśnie sprzedaję swojego Rotela RA 05 i za niego kupię sobie lepsze satelitki - w tym kierunku będzie chyba iść mój dalszy rozwój KD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> Don111

 

Masz całkowitą rację. W DVD ilość tytułów nagranych w formatach DD EX lub DTS-ES wynosi ok. 4%, na BD - ilość tytułów w 7.1 jest poniżej 6%. Muzyka jak wspomniałem jest i pozostanie 5.1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> Ekhangel

 

Wydaje mi się, że dobrze robisz. Dla znakomitej większości "wielokanałowców" dobrej klasy system głosnikowy Syb-Sat jest optymalnym rozwiązaniem. Podkreślam: dbrej klasy, nie jakieś (przepraszam) pierdzigrajki z hipermarketu.

 

Jeśli nastawiasz się przede wszystkim na słuchanie wielokanałowej muzyki (nie kino domowe) to alternatywą (acz znacząco droższą) jest 5 identycznych wysokiej klasy głośników - monitorów plus dobry subwoofer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:Muzyka jak wspomniałem jest i pozostanie 5.1.

Ktoś tu chyba na Święta za dużo wypił i bajki opowiada:http://www.allegro.pl/listing/search.php?string=7.1&from_showcat=1&category=52816&description=1

Jak widać są koncerty w 7.1

Jeżeli link się nie odpali to odsyłam na allegro!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tytułów w 7.1 wciąż przybywa i będzie ich coraz więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> THX Ultra 2

 

Te 12 tytułów, które byłeś łaskaw podać - ma być dowodem słuszności tezy, że 7.1 jest coraz więcej i będzie ich przybywać? Wolne żarty.

 

Na początek ustalmy o czym mówimy. Jeśli o klasycznych BD (o ile można użyć tego określenia w odniesieniu do rzeczy tak nowej jak BD), to znaczy takich BD gdzie jest zapisany obraz i dźwięk - to faktycznie jest trochę takich, które mają zapis 7.1. Można to sprawdzić na www.blu-raystats.com, Statystyki, parametr Audio, ustawić na 7.1 i potem trzeba wybrać funkcję Filter. Śledzę to zagadnienie od samego początku, stąd wiem że udział dysków z dźwiękiem 7.1 w całości oferty rynkowej BD nigdy nie był większy niż 5.6%. Przeważnie oscyluje w okolicach 5%. Pozostałe są 5.1. Proporcje te są od początku niezmienne. Na rynku polskim całość oferty BD jest 5.1, nawet tytuły które w USA ukazały się w formacie 7.1. Co ciekawe - tak samo jest w Japonii.

 

Wsród wspomnianych klasycznych BD (także tej niewielkiej ilości zapisanych w 7.1) są i koncerty, przytoczone przez Ciebie.

 

Na DVD udział tych z dźwiękiem więcej-niż-5.1 nigdy nie przekroczył 4.5%. Ta liczba też (od lat) pozostaje niezmienna (patrz www.dolby.com).

 

Tak więc Twoja teza jak to 7.1 właśnie oto zawojowuje rynek jest conajmniej dyskusyjna. A inaczej mówiąc: nieprawdziwa. 7.1 od lat bez powodzenia próbuje się przebić, ale nie znajduje uznania zarówno i klientów, jak i (przede wszystkim) realizatorów i inżynierów dźwięku.

 

Ja natomiast mówiłem o wielokanałowych nagraniach WYŁĄCZNIE AUDIO. Bez obrazu. A do takich zaliczane są:

 

* SACD;

* DVD-A;

* BD pure audio (coś bardzo świeżego, tzw. BD Profile 3).

 

Wszystkie powyższe były, są i będą 5.1 zgodnie z normą ITU.R-B.775.2.

 

Do źródeł wielokanałowego audio można jeszcze dorzucić satelitarne stacje radiowe. Te też są 5.1.

 

Twoja uwaga na temat świątecznego picia jest niepotrzeba i nie na miejscu. Zwłaszcza, że merytorycznie nie masz racji. No, ale ja rozumiem: są ludzie, którzy nie potrafią kulturalnie dyskutować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, proponuję przerzucić swój zapał do dyskusji na nowy wątek w temacie, trochę offtopowy, ale po co zakładać nowy temat dla takiej pierdółki.

 

A mianowicie: czy takie ustawienie głośnika centralnego jest bezpieczne? Z początku stał on pod konsolą, na samej ziemi. Z racji poprawienia odbioru 5.1 (wiadomo - kanał centralny jest ważny dla dialogów itd.) przesunąłem go jednak wyżej, na poziom uszu. Czy nie odbije się to jednak negatywnie na pracy Harmana? Wiem, że sprzęt ten emituje dużo ciepła. Z wiedzą tą, rozsądnie postawiłem głośnik na nim tak, że nie przykrywa głównego radiatora, oraz stoi na czterech podpórkach (zwędzone z salonu płaskie świeczki z wyciągniętym woskiem, w duchu DIY). Czy lepiej zostawić głośnik na dole, czy tak jak na zdjęciu? Dźwiękowo brzmi to lepiej w konfiguracji ze zdjęcia, zdecydowanie. Dialogi w Dolby są teraz bardziej czytelne, i przestrzenne. Ostrożnie rozstawiłem podpory głośnika tak, aby ciężar był jak najbardziej rozsunięty. Mimo to, górny panel Harmana troszkę się ugina. Czy może to mieć jakieś konsekwencje dla jego konstrukcji w przyszłości?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skleroza... Dodaję zdjęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj aż się prosi o półeczke i zawieszenie centralnego na ścianie pod samym TV oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, właśnie... Zapomniałem dopisać. Oczywiście rozważałem takie posunięcie. Zwróciłem uwagę nawet na coś takiego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

...ale póki co, nie mam finansów. Proponowałbyś jakieś inne rozwiązanie? Najbardziej frustrujące jest to, że wystarczą byle jakie dwie metalowe rurki, tylko nijak to można przytwierdzić do ściany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jak będę miał czas, pospaceruję się po Praktikerze i poszukam podobnych nóżek. Póki co, zostawiam głośnik na amplitunerze. Raczej nic nie powinno się stać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, dzisiaj H/K wydał przeraźliwy dźwięk przy włączaniu... Zabuczał kilka razy. Po tym więcej już nic nie ma. Nie wygląda na to, żeby blacha pod ciężarem głośnika dotykała jakiegokolwiek elementu, więc nie wiem, czy dla bezpieczeństwa zdjąć ten głośnik czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z centralnym załatwiona. Dzisiaj, przechadzając się po strychu, znalazłem jakieś uchwyty. Spiłowałem, dopasowałem, i zrobiłem sobie uchwyt na głośnik. Kilka godzin roboty, i efekt końcowy wygląda jak poniżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.