Skocz do zawartości
IGNORED

Problem pioneer A-400


papdzan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj właśnie otrzymałem mój wzmacniacz Pioneer a-400 i w momencie porównania go z moją yamahą nie zauważyłem jakiejś znaczącej różnicy(poprawy)? Tylko tyle jakby bas się pogorszył jest mniej soczysty niż u yamahy.

 

Gdzie jest problem bo dużo po nim oczekiwałem po tym jak przewertowałem całe forum. Kupiłem go z myślą o stereo a yamaha była by tylko do KD. Planuje także zakupić inne głośniki tylko do stereo ale to w późniejszym terminie( jak macie jakieś propozycje to są mile widziane, ceno do ok. 2500zł).

 

A wracając do tematu to może tak porostu ja mam ucho jakby mi na nie słoń nadepnął. a tak poza tym stereo zaraził mnie użytkownik forum "Berberys".

 

Pozdrawiam wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj papdzan,

ja też mam A400X. No taki on juz jest,jak to ktoś określił "suchy w basach" albo "nic nie dodaje od siebie". Ja słucham duzo z winylu, ale uzywam pre ahaji. Po modyfikacjach wykonanych prezez niego zarzuciłem mysl o zakupie korektora (dośc bluźnierczą w stosunku do takiego zabytku jak A400X). Bas jest obecnie jak trzeba. Dalsze porównania ze źródła typu DVD/CD przekonały mnie ostaecznie, że A400X z wejść liniowego i CD jest w porzadku. Słowem winien był pre A400X. Na forum był wątek o tuningu A400X.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać potrzebujesz lepszego wzmaka, 400 nigdy nie była niczym wyjątkowym. Pewnie opisywana jako tanie i dobre, znajdz jakiegoś Musical Fidelity w klasie A.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

A400X jest wybitny w swojej klasie, tego bez X nie znam.

 

Robert

Ps. Napisałeś że kupiłeś ten wzmacniacz po przejrzeniu forum, gdzie to przeczytałeś ? Bo polecany często jest ten z X, czyli A400X.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nr: 20688 ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Miałem nadzieje że będzie większa różnica na korzyść pioneera. Nie mam co mu zarzucić ale brakuje mu po prostu takiej kropki nad 'i'.

 

Więc mam pytanie czy lepiej kupić lepsze kolumny ( jeśli tak to jakie ) czy zmienić wzmacniacz na coś innego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Zdecydowanie większa różnica jest pomiędzy kolumnami niż wzmacniaczami. Podaj budżet, to coś poradzimy.

 

Robert

Ps. Najlepszym sposobem na dobry dźwięk małym kosztem, są kolumny DIY. Nie trzeba zaraz robić ich samemu, często warto kupić DIY gotowe od forumowiczów, którzy chcą zrobić coś nowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój budżet to tak ok 2500zł. Właśnie wczoraj trochę czytałem o DIY, ale ciężko mi coś wybrać i wyciągnąć wnioski które kolumny by się zgrały z moim pioniereem A-400.

 

Jeśli możecie coś doradzić i podesłać jakiś ciekawy projekt, będę bardzo wdzięczny.

 

Mój pokój to 25m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeglądałem Hi-Fi Choice z grudnia 1990 roku i znalazłem artykuł o Pioneer A400.

Jak ktoś reflektuje mogę zrobic skan całego artykułu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Komórkowa" fotka z "Magazynu hi-fi" 10/91:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego artykułu u góry jestem przekonany że był to dobry wybór ale chyba muszę jeszcze trochę dojrzeć do jego dźwięku po przesiadce z yamaha 600d która jak już teraz po tym porównaniu z A-400 wypada bardzo podbarwiona w całym zakresie.

 

 

A tak wracają do tematu co polecacie z kolumn DIY lub ewentualnie firmowych do pomieszczenia 25m.

Muzyka jakiej słucham to rock(raczej lekki), pop, czasami dance i muzyka klubowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papdzan, 26 Gru 2009, 22:12

 

>Po przeczytaniu tego artykułu u góry jestem przekonany że był to dobry wybór ale chyba muszę

>jeszcze trochę dojrzeć do jego dźwięku po przesiadce z yamaha 600d która jak już teraz po tym

>porównaniu z A-400 wypada bardzo podbarwiona w całym zakresie.

 

Mam A-400X pokoj wielkoscia podobny do Twojego, do tego wzmacniacza potrzeba raczej kolumn z dosc zywym otwartym dzwiekiem, ja obecnie slucham na Monitor Audio One Gold. Moj Pioneer ma wymieniony operacyjniak w pre. Planuje dalszy tuning, to co zauwazylem w tym wzmacniaczu to prezentacja dosc powsciagliwa szczegolnie srodka pasma ktory jest jakby delikatny spokojny subtelny, gory jest nawet dosc sporo ale nie jest natarczywa. Mam tez okazje porownac jak gra moj Pioneer z kolumnami Ruark (model Templar) i tez jest niezle tylko ze na pewnych plytach troche brakuje troche otwarcia i ozywienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.