Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki kabel miedzy preamp Mcintosh C2200 a poweramp McIntosh MC501


adamodoj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa,

 

Czy ktoś z Was ma sugestje jakich kabli użyć do połączenia przedwzmacniacza McIntosh C2200 i końcówek mocy McIntosh MC 501? Może ktoś miał okazje ich słuchać i ma szczególną sugestię. Druga sprawa to sieciówki?

Dodam ze całość będzie grała z Thielem C2.4 Robię dużą zmianę w systemie przenosząc się ze wzmaka zintegrowanego na preampa i monobloki więc kable muszę dokupić a nie wymienić z oczywistych względów.

 

Dziękuję za sugestje i Wesołych Świąt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synergistic Research Resolution Reference albo Designer Reference. Kupiłem je za poradą Działu Technicznego McIntosh'a i nie narzekam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porady bez wiedzy o tym, jak gra twój system i co chcesz osiągnąć są bez sensu. To jak wróżenie z fusów. Rozumiem, że brak kabla jest pewnym utrudnieniem, ale musisz coś najpierw pożyczyć, aby ustalić 'poziom startowy'. Dopiero wtedy będzie można coś doradzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porady bez wiedzy o tym, jak gra twój system i co chcesz osiągnąć są bez sensu. To jak wróżenie z

>fusów. Rozumiem, że brak kabla jest pewnym utrudnieniem, ale musisz coś najpierw pożyczyć, aby

>ustalić 'poziom startowy'. Dopiero wtedy będzie można coś doradzić.

 

 

Dziękuję takich porad właśnie oczekuję...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genesis:

 

Dzięki, to jest dobry punkt startu. Nawiasem mówiąc czy Twój C2200 ma oryginalne lampy czy coś już zmieniałeś?

Ja wymieniłem swoje na NOS-y telefunkena od chłopa ze Stanów i doznałem szoku!!!

Ciekawe,że Mac wkłada lampy które stosunkowo słabo brzmią w tej klasie urządzenia..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się obrażać. Uważam, że jeżeli pytanie prowadzi donikąd, to trzeba to uświadomić pytającemu, zanim sobie zrobi krzywdę (czytaj: bezsensu wyda kasę).

 

Dam ci przykład. Mam u siebie kable IC i głośnikowe Synergistic Research Tesla Apex (najwyższe modele). Pożyczyłem je od znajomego, który ma prawie identyczny system co ja - Puccini + Dartzeel i do tego Wilsony (on Maxx II a ja Sophie).

 

U niego, po wymianie kolumn, kable kable te zupełnie nie pasują. U mnie dla odmiany grają całkiem fajnie.

 

Gdyby teraz ktoś z Dartzeela, bazując na doświadczeniach podobnych do moich (czyli Dartzeel + Puccini) polecił by mu kable SR, to wpuścił by go w niezłe maliny. Co z tego że źródło i amp są identyczne, skoro na dźwięk wpływ mają jeszcze pokój, sieciówki czy gust właściciela ...

 

Moim zdaniem ktokolwiek, kto na podstawie przedstawionych przez Ciebie danych, będzie ci próbował doradzać będzie:

 

a) wróżył z fusów

b) robił ci 'niedźwiedzią przysługę'

 

Ale oczywiście twoja $$$, zrobisz jak chcesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz patrzec calosciowo na system,i sam sie okreslic ile mozesz na to wydac.

Jesli nie masz zadnych kabli,to powiem tak okabluj calosc mitem,badz transparentem-bedzie super.

Proponuje starszy,lecz znakomity xlr mit 350 cvterminator reference,kiedys 18kzl,teraz 30% ceny.

Pozdrawiam-Wesolych Swiat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy lampowym pre ten MIT może nie być najlepszym pomysłem (jeśli IC zachowuje charakter głośnikowych z tej serii, czyli jest bardzo mięsisty, ciepły, ciemny + nie najlepiej kontrolowany maszwny dół), jeśli więc MIT to raczej z aktualnej serii (Magnum, Oracle), ale będzie kosztownie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMD

Jesli troszke sluchales,a wierz mi ja tak-to powiem CI ze 501 z pre lampowym,a w szczegolnosci z 500

pre dzielona bedzie bardzo dobrze,ale wszystko zalezy od reszty tzn.zrodla,kolumn,pomieszczenia,

akustyki,kabli,pradu-wiesz taki alfabet.Nie bedzie zadnego przyciemnienia-bez obaw,bo bas przy tym

okablowaniu bedzie schodzil wzorowo i nisko.Pewnie autor watku kupujac monobloki 501 mysle,ze bedzie

gral w co najmniej 35 -40 metrach kw.Takze zostawmy tylko jemu proby,bo wszystko zalezy od gustu-

-wiesz sam,ze to dyskusyjny,i kontrowersyjny temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc...Oczywiscie przed kupieniem posłucham kabli a celem wątku są propozycje które, jakoś zawężą krąg odłuchów i poszukiwań. Generalnie Wasze opinie pokrywają się z tym co myślę ale co dwie głowy to nie jedna no i z odłuchami też jest podobnie...może kiedys będę mógł pójść do sklepu jak po bułki i wybrać parę kabelków od tak i posłuchać...Póki co sklepów jak na lekarstwo, no i daleko jak nie tu to tam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym na Twoim miejscu do krótkiej listy włączył właśnie Tesla Apex ( o ile bgt pozwala), miałem u siebie to Pre i IC i coś mi mówi , że Ic tej firmy może jednak wejść w wąski krąg zainteresowań przy tym zestawieniu, bo chyba w naszych subiektywnych " poradach" tylko o zawężaniu kregu może byc mowa, a nie o definitywnych rozwiązaniach. U mnie, w moim zestawieniu ten interkonekt sie nie sprawdził, brakowało mu troche wypełnienia (choć jak na srebro jest ponadnormatywy w tym aspekcie), ale do Maka moze byc w sam raz. Jedyny teoretyczny problem to hiper przestrzeń, ktorej i Makowi i Synergistic nie brakuje i może sie zrobic spora Maracana...Krótko: Synergistic Apex to najlepszy interkonekt do 15 tys. jaki slyszałem, choc nie znaczy to oczywiście, że jest uniwersalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej będzie Ci chyba sprawdzić Transpatenta, choćby w HiFi Clubie. Poza tym oferta second hand jest duża (vide Audiogon). Synergistic Research jest bardzo fajny ale (jak dla mnie) strasznie drogi. Moim odkryciem jest Shunyata Antares. Niestety zero możliwości odsłuchu w PL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 35

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.