Skocz do zawartości
IGNORED

Mission: kolumny serii E, czyli E34, E54, E55 - jak grają?


Wuelem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mało jest w sieci informacji o tych modelach. Ciężko wyciągnąć jakiś wniosek, czy E34 są jakoś znacząco lepsze niż E54, a oba modele mają identyczne wymiary. Katalog o szczegółach w zastosowanych głośnikach nic nie mówi. Teraz chyba też wchodzi do katalogu model E55 - nic o nim na razie nie wiadomo.

Inną sprawą jest dziwna polityka cenowa: E34 kosztowały ok. 6.000 zł, a teraz można je kupić poniżej 3000 zł. Natomiast E54 kosztowały ponad 10.000 zł, a teraz są poniżej 5.000 zł. Czy tylko w Polsce były tak drogie, a teraz osiągnęły naturalną dla nich cenę katalogową, czy to zmiana podejścia do cen producenta? Wyglądają na warte tych nowych kwot...

 

Ciekawi mnie, czy głośniki o średnicy 13 cm mogą dać satysfakcjonujący dźwięk. Nie myślę o rocku, bo to raczej przesądzone, ale o spokojniejszych klimatach. Jaka jest jakość wysokotonówki własnej Mission? No i czy można ich używać bez suba.

 

Na rynku te "słupki" są już jakiś czas sprzedawane, dlatego proszę osoby, które słuchały te kolumny o wypowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Ja posiadam cały zestaw serii mission e5 czyli kolumny fronty e54, tyły e50, centralny e5c oraz sub e5as i dedykowane podstawki pod tyły. Cena kolumn przeraża w necie np sam centralny kosztuje 1800 zł sub ok 5000 zł. Wg mnie trochę za dużo jak za taki sprzęt. Ja kupiłem nowy z gwarancją okazyjnie (mam tylko małą rysę na subie z boku której w ogóle nie widać, nie wiem chyba wada fabryczna), sprzęt kupiłem z salonu audio przez internet, wiem tylko że fronty stały krótko na wystawie, ale są nowe, cały zestaw (bez podstawek) za 3999zł :). Co do wyglądu - rewelacja, brązowe, lakier fortepianowy, wykonanie super. Lubię solidne wykonanie i wygląd dla mnie jest bardzo ważny.

 

Kolumny grają z Onkyo 905, bardzo długo trzeba je wygrzewać, grają łagodnie tak po angielsku, super wokale i wysokie, jednak bas z frontów jest wg mnie za słaby (ale sub dołączony do nich jest bardzo duży 300W i rekompensuje brak basu z frontów). Nie jestem audiofilem lubię dużo basu dlatego muzyki słucham z włączonym subem. Kolumny w kinie super (też chyba zasługa onkyo 905) nie mam porównania z innymi ale mi się podoba, no i ten potężny subwoofer.

 

Za cenę 5000zł za fronty, 5000 zł za sub, 1800 za centralny i ok 2000 zł za tyły nie kupiłbym gdyż nie wydałbym tyle za sprzęt. Ale za cenę taką jak ja zapłaciłem czyli 4000 zł za całość to śmiało polecam, kolumny kupiłem z pół roku temu jeszcze mają gwarancję, raczej długo ich nie wymienię mi odpowiada i wygląd i to jak grają.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.