Jump to content
IGNORED

Pomoc w wyborze kondensatora pod 800 RMS

Snara
 Share

Recommended Posts

Witam! Chciałbym kupić kondensator pod wzmacniacz AudioBahn A8000V (800 RMS) i głośnik AudioBahn 1206T (1100 RMS) do 400-450zł. Najchętniej aby posiadał remote ponieważ aktualnie mam jakiś stary kondensator Toxic 1.5F i cały jest włączony żeby go odłączyć to muszę za każdym razem rozłączać kable w bagażniku. Zastanawiałem się nad Kicx DPC-1.2F wygląda na solidny,kosztuje ok 400zł jednak nie znam tej firmy. Jeszcze znalazłem HiFonics HFI-CAP 2000D tu firma doskonale mi znana ale nie posiada remote. A może jakiś inny? Co doradzicie?

Wesołych Świąt Wszystkim:)

• 3 weeks later...

Ja bym Ci polecił coś ze stajni Dietz. Kiedyś był test kondensatorów (wykonany przez jednego Pana z Niemiec więc niezależny, bez wspierania jakiś firm) i drogie Braxy miały zaledwie połowę z pojemności deklarowanej przez producenta, a nawet i mniej, natomiast Dietz różnił się o ok. 0,1-0,2F, a czasem miał i więcej niż podawał producent. Na allegro znajdziesz niebieskie Dietze. Możesz nawet dwa takie zakupić (teoretycznie na każde 500 W RMS przyjmuje się 1F) także 2F nie zaszkodzą:)

• 2 months later...

Witam! Ja używam takiego niebieskiego Dietza 1F. Nie wiem jak sie ma moc RMS do Sinusoidalnej ale mój wzmacniacz SOUNDSTREAM w sinusie ma 4x50W na 2 ohmach i 1x100W na suba. Pracują z nim System Infinity Reference 160mm na zwrotnicy z przodu dwa 20cm JBL w podłodze bagażnika oraz SUBWOOFER SOUNDSTREAM RUBICON 10" i jest idealnie. Nie zapominaj o grybych kablach zasilania, ja używam 20mm2. pozdr.

WITAM

Panowie jak kupic to cos markowego.U mnie siedzi dietz 5F -jest bez zarzutu.

Grube kable+max kondensator-wzmak 60cm.Aha polamaly mi sie takie wsuwane w ksztalcie litery l

mocowania,bo byly plastikowe,w castoramie dobralem wymiarami 4x50gr=2zl-jest jak trzeba.

Przy montazu nalezy psiknac na przewody preparat,zeby nie stracil styku,bo sie zdarzylo,ze znikl,bo

nie wsawiam do garazu,a wilgoc robi swoje.Uzytkuje 5 lat teraz bedzie w lato.