Skocz do zawartości
IGNORED

Regulacja Dual 714Q


Maciek_89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czytałem kilka tematów na temat regulacji gramofonu, mimo to mam jednak z tym mały problem. Instrukcje do gramofonu mam tylko po angielsku, oprócz tego nie potrafię znaleźć kilku danych technicznych dotyczących mojej wkładki.

1. Z tego co wyczytałem na przeciwwadze zawsze są wartości liczbowe wyrażone w gramach, które powinny oscylować pomiędzy 1-3g. U mnie są to wartości dochodzące do 9. Z tego co wyczytałem w instrukcji powinno być ustawione na 7.8 (zaznaczone jest tylko 7 i 8 więc ustawiłem na oko). Biorąc pod uwagę, że nie mam wagi zostawiać to w tej pozycji czy jakoś inaczej?

2. Jaką wartość powinienem ustawić na kółku które w instrukcji jest oznaczone nr 3 ? Wydaje mi się, że ustala się tym nacisk igły ale nigdzie nie potrafię znaleźć wartości nacisku dla mojej wkładki (Ortofon ULM60E).

3. Do czego służy duże srebrne pokrętło do którego jest podłączone ramię ? Sa na nim srebrne strzałki, można nim kręcić.

4. Kółko z antyskatingu jest oznaczone nr 5, tak ? Czy kręcąc nim powinienem odczuwać jakiś opór? Mogę nim kręcić wokół bez żadnego oporu. Gdzie właściwie jest początek skali ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o idealne ustawienia. Nie mam płyty testowej i wagi do mierzenia nacisku igły więc wiem, że nie uzyskam idealnych rezultatów. Zależy mi tylko na tym żeby jakość była znośna i żeby nie niszczyć płyt. Proszę o zwięzłą odpowiedź na 4 zadane przeze mnie pytania.

P.S. Ogólnie wiem o czym mowa w instrukcji. Zacinam się na kilku specjalistycznych słowach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek_89, 29 Gru 2009, 22:12

 

Odkręcasz pokrętło 2 tak żeby można było suwać przeciwwagą 1. Ustawiasz pokrętło 3 na zero i tak wysuwasz lub wsuwasz przeciwwagą aby ramię było idealnie poziomo. Następnie dokręcasz pokrętło 2 tak żeby unieruchomić przeciwwagę i pokrętłem 3 ustawiasz taki nacisk igły jaki jest zalecany do Twojej wkładki. Antyskating ustawiasz na takiej wartości jak nacisk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duale z reguły wyposażone są w ramiona z dynamiczną regulacją siły nacisku. Wewnątrz pokrętła 3 znajduje się spiralna (jak w zegarku) sprężyna, która "pilnuje" żeby siła nacisku była zawsze taka sama. W ramionach statycznych igła może "podskoczyć" bo jest to zwykła dźwignia. W Dualu sprężyna "dociska" ją do płyty zawsze z taka sama siłą.

Dlatego tez procedura wyważania i ustawiania nacisku ramienia jest taka jak podał seniortelefono.

Dodatkowy patent Duala to konstrukcja przeciwwagi. Nie jest to zwykły kawał żelastwa a umieszczony w obudowie i zawieszony na sprężynie kawał ołowiu (co na to ekolodzy?). pierścieniem na przeciwwadze (0-9)regulujemy stopień swobody drgania masy przeciwwagi. oprócz oczywistej funkcji przeciwwagi dla układu ramię/wkładka możemy dodatkowo tłumić jego rezonanse. Ten patent zastosowano aby skompensować niska masę własna ramienia i umożliwić stosowanie szerszej gamy wkładek.

W instrukcji są podane ustawienia pierścienia dla typowych (jak na owe czasy) wkładek .Proponuje na początek ustawić pierścień na środek zakresu (4-5) i po poprawnym wyważeniu ramienia i ustawieniu siły nacisku oraz antyskatingu poeksperymentować. Ja osobiście nie odczułem wyraźnych różnic słuchając z DL110 ale w końcu "grałem" w pozycji 8.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.