Skocz do zawartości
IGNORED

propozycje do 18m kw


master20

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad budową kolumn na:

VIFA XT18WO-09-08 + morel MDT29-tylko ta vifa w Polsce strasznie droga 439zł

Peerless HDS-164Nomex + vifa xt19(akustyk.com.pl;HX16)-komplet cz.1200zł bez obudowy

usher 8945A? + USHER T-9950(akkus.com.pl;AKKUS X3)-1661zł

Dayton RS180S-8 + SEAS 27TBFC/G

 

Wzm yamaha a-1000,120W8ohm(bardzo szczegółowa,detaliczna,znakomita równowaga,instr wchodzą w głąb,ponadprzeciętna scena,dobra przestrzeń)pokój silnie tłumiony 18m kw(4,8x4-szafa0,8m)=ok 18m kw,odległośc kolumn do kanapy ok 3,5m;nie jest to idealne pomieszczenie ale co zrobić.Myślę że zestaw dwudrożny będzie najwłaściwszy,do takiego metrażu.

 

Moje uwagi co do kolumn trójdrożnych które są obecnie w tym pokoju na 25cm głośniku niskotonowym pioneera;nie ma basu,jest on bardzo miękki,płytki,krótki,fatalnie radzi sobie z niskimi częstotliwościami(głosnik pierdzi,fatalna jakość),muli,nie drga,nie widać jego pracy,yamaha nie jest w stanie go napędzić.średnie grają czysto,ładnie.wysokie bardzo rzadko przeszkadzają,znakomicie dobrane jak na tą klasę.

 

Jak chce poszaleć mam suba który burzy sciany,włączam go bardzo cicho aby zachować jakąś równowagę.

Nie chce go używac do muzyki.Nie jestem basomaniakiem,ale wiem ze basu będzie więcej i z wykopem z dobrych 18cm niż z tego szajsu.

 

Chciałbym przeznaczyć 1500zł,max2000.Będzie to zestaw na dłużej,nie mam doświadczenia ogromnego więc myślę że po podaniu takiej ilości informacji,będzie ktoś w stanie mi doradzić co będzie najlepszym wyborem.Inne propozycje zestawów mile widziane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś jeszcze o seas ER18RNX myślę że na powierzchni twojego pokoju mógł by się ładnie rozpędzić. Niskie są w nim bardzo precyzyjne zawsze na czas, bardzo wiernie oddaje kontrabas. skrzynki do niego nie muszą być duże niskie zejście już jest dostępne w podstawkowcach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.