Skocz do zawartości
IGNORED

kit eton 8.2


osimar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem zainteresowany tym kitem i chciałbym dowiedzieć się co o nim sądzicie. W sieci skromnie.

W kicie przede wszystkim zainteresowały mnie głośniki nisko- i średnio-tonowe. Obawy mam odnośnie kopółki 19 sd-1. Nic o niej nie wiem.

Może ktoś ma doświadczenia z tymi głośnikami, albo innymi kitami etona?

linki do konstrukcji:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i głośniki:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Obecnie mam zestaw XT18WH z MDT29. Czy mogę liczyć na sporą poprawę?

 

 

Będę wdzięczny za wszystkie wpisy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Etony zwróciłem uwagę na tegorocznym AS. Zestawy na tych głośnikach grały całkiem fajnie. Myślę, ze warto spróbować. Jak zrobisz to bym chętnie sam posłuchał jak to gra. Tak wiec zachęcam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

Etony mam "przerobione" dość dobrze. Obecnie w produkcji są potwory na czterech 8-calowych wooferach z linii Symphony i Ravenie Line source (na kanał oczywiście) na wzór i podobieństwo AA Wing Speakera (ale z normalnym biernym filtrem).

Zobacz tu: h ttp://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=54477&p=1#k Kolumny z foty to moja produkcja (recka Michalczara na drugiej stronie, charakterystyki z wątku dotyczą tej kolumny). IMHO dla Etona na górę TYLKO wstęga. Kolumny takie posiadają Involve i Areg. No i oczywiście ja. Areg miał wcześniej Vify XT z Morelem MDT32 i twierdzi, że różnica jest bardzo duża. Po wizycie na AS potwierdził, że skasowaliśmy Holography Ancient Audio (Areg gra na wzmaku SET na GM70). Kolumny do posłuchania w Krakowie i Bielsku, wszelkie info na PW.

Najmocniejszą stroną Etona jest niesamowita kontrola nad dźwiękiem w całym paśmie, doskonały środek i krótki, zwinny bas. Są dość wredne w aplikacji, ale warto się nad nimi męczyć (o ile ma się dobry sprzęt pomiarowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co o Etonie pisze Father PiO.Mnóstwo konstrukcji na Etonie jest tutaj-http://www.acoustic-design-magazin.de/shop/main_bigware_29.php?cName=bausätze-nach-hersteller-bseton&bigwareCsid=e4315d046efa61c1f999348ba27ae6e7 lub tutaj-http://www.lautsprecherbau.de/Jahrgang-2007/2-2007/Eton-2U-XXL/5099,de.html

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wpisy

Father_Pio

Przeglądałem ten wątek przynajmiej kilkukrotnie i ta konstrukcja podoba mi się. Sądziłem, że konstruktorem jest hhf_pm. Niestety nie posiadam żadnych uzrądzeń pomiarowych. Średnio też znam się na projektowaniu zwrotnic (kilka konstrukcji zrobiłem na słuch, ale nigdy nie wyciągnąłem z głośników chyba nawet 50% możliwości). Stąd szukam gotowców. Z chęcią posłuchałbym tego projektu. Z początkiem roku może dałoby się wprosić?

 

henrykpiątek

 

Przeglądałem te projekty także i dużo twoich wpisów na forum. Jakoś ten 8.2 mnie zauroczył ze względu na 3-drogi, ale bardzo mocno biorę pod uwagę Feel-It oraz Kera 360.2 (aczkolwiek wolę kolumnę 8ohm)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

hhf_pm to ja :-) Na starym koncie dostałem banana :-)

 

>kilka konstrukcji zrobiłem na słuch

 

Zrobienie dobrej zwrotki na słuch jest niemożliwe. Ja mierzę w komorze bezechowej, symuluję i dopiero potem poprawiam na słuch.

 

>Z początkiem roku może dałoby się wprosić?

 

By się dało :-) Pisz na PW po konkrety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Father_PiO, w wakacje planuję pierwszy poważny projekt, myślę m.in. o etonach, ale właśnie boję się że "zwykły" SW i panasonic wm61 może nie wystarczyć. Mógłbyś wyjaśnić w czym sprawiają problemy?

BTW słuchałem kolumn na etonach m.in. na magnezowo-ceramicznej kopułce na AS2009 i na razie to jest mój nr 1. ale pewnie tak jak ceramiki accutona może być ciężki w aplikacji ;/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha i to ma być 2-way... z dopracowaniem projektu nie będzie mi sie śpieszyło- mogę to robić chociażby i kilka miesięcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro zostały tutaj wspomniane. Przez pół roku orzeszek ładnie ściemniał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wszystko high-end co się świeci......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wszystko high-end co się świeci......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

>Mógłbyś wyjaśnić w czym sprawiają problemy?

 

Napiszę na podstawie mojego 7-360. Problem techniczy jest zasadniczo jeden: bardzo nisko położone "kolano" charakterystyki (3,6 kHz). Nie ma wysokiego szczytu na charakterystyce, nie ma złamania charakterystyki fazowej, ale spadek za szczytem jest bardzo gwałtowny. Wymaga to dużej rozdzielczości pomiaru charakterystyki częstotliwościowej.

Oczywiście dla dobrego prosjektu zwrotnicy krytyczny jest maksymalnie precyzyjny pomiar charaktersytki fazowej. Żadne ustalanie czasu dolotu linijką nie wchodzi w grę (jak fajnie mieć możliwość ustalenia czasu dolotu z dokładnością do 0,1 mikrosekundy :-D)

 

>BTW słuchałem kolumn na etonach m.in. na magnezowo-ceramicznej kopułce na AS2009 i na razie to jest mój nr 1. ale pewnie tak jak ceramiki accutona może być ciężki w aplikacji ;/

 

Mój kolega z Tarnowa ma monitory na Accutonach - mojego projektu. Kształt charaktersytyki możliwie płaski, z lekko wzniesioną najwyższą oktawą. Słuchał ich Areg i porównywał ze swoimi. Różnica jest taka, że Eton+Fountek jest po ciepłej, a Accu+Accu po zimnej stronie neutralności. Precyzja, detal, przestrzeń - na podobnym poziomie. Analityczność - wygrywa Accu, klimat - wygrywa Eton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem o etonie 7-360. Rzeczywiście dziwna trochę ta charakterystyka ;)

No i nadal nie wiem co robić bo zależy mi na własnym projekcie a nie mam dostępu do super sprzętu ;/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

Rzeczywista charakterystyka jest inna. Producent podaje swoją, na której kolano jest łagodne, a jest zupełnie inaczej. Charka zdjęta w obudowie o froncie 20 x 41 cm.

 

Bez sprzętu nic nie zdziałasz, zwłaszcza z tymi głośnikami, bo potrzebują precyzyjnej aplikacji, ale odwdzięczają się wspaniałym dźwiękiem, dlatego warto. Zawsze możesz zdać się na mnie -> PW. Mój projekt poprawiałem w sumie mocno ponad rok, jest na prawdę dobry, zawsze można też zrobić nowy.

post-25314-100006726 1262085558_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku gratuluję bardzo udanego projektu. Zakupiłem przed rokiem Fountek NeoCD3.0 i po kilku bojach z różnymi niskośredniotonowymi (udanych, próby w celu przekonania się do wstęgi) muszę stwierdzić, że zdeklasowały wstęgi w Dali Ikon 7. Te głośniki są naprawdę dobre. B&W CM7 i Monitor Audio RX6 także poszły do lamusa (niestety kopółki to nie to:)). Teraz przymierzam się w końcu do finalnego projektu z tymi przetwornikami. Mam 1 pytanie czy pochyła ścianka przednia, tak jak u kolegi Areg-a w przypadku wstęg jest dobrym rozwiązaniem. Zaph na swojej stronie podał pomiary różnych wstęg i niestety w kierunku pionowym nie mają one zbyt dobrych charakterystyk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Spowodowane jest to rozmiarami wstęgi - jej długość. Niestety mam już obudowy właśnie z pochyłą ścianką. Głównym powodem tego rozwiązania było zbiżenie centrów akustycznych obu głośników. Ponadto stosując pochyłą przednią ściankę dodatkowo akustycznie tłumię break up niskośredniotonowego - charakterystyka promieniwania pod kątem opada wcześniej i szybciej, przez co także mogę zastosować filtry o mniejszej stromości. Prosiłbym o opinię, czy rzeczywiście pochylona ścianka przednia przy wstęgach będzie słyszana tak jak to przedstawiają pomiary.

PS Pozdrawiam kolegów z PWR:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>PS Pozdrawiam kolegów z PWR:)

 

To do mnie? Niechcący wprowadzam ludzi w błąd swoim "o mnie". Ja jestem z PW a nie PWr ;p

Już poprawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa, Wrocław - i tak siedzimy w jednym:) hobby i kraju:P Najważniejsze, że w koncu jakis inny projekt niz ciągle vifa, seas, scan speak...... i prawidłowo. Sam zaryzykowałem ze wstęgą Founteka na podstawie opinii z forów spoza granicy.... i .. i sie nie przejechałem. Jak ktoś lubi dużo szczegółów, mikrodetale i w koncu naturalną strukturę harmonicznych instumentów dętych, strunowych czy w koncu perkusji - polecam z zamkniętymi oczyma. Szkopół w tym, że trzeba ją łączyć z niskośredniotonowymi których membrana dobrze tłumi drgania lub z tymi które mają bardzo wysoko break up - nie radzę jej ciąć poniżej 3,5kHz i mniej niż nachyleniem 18dB/oct. Ale jeszcze jestem w fazie testów......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.