Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofon na start - po latach


zoller

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie z tej racji, że bardziej orientuje się w kwestii CD, a chciałbym wrócić po latach do analogowego brzmienia. Szukam pomocy w wyborze ekstremalnie niedrogiego gramofonu i oczywiście stosownego przedwzmacniacza. Jestem użytkownikiem NADa C370. Nie chcę "szaleć" z budżetem (z resztą mocno ograniczonym), jednak ustalmy limit na 500 zł. Jestem otwarty na wszelkie propozycje.

Pozdrawiam i z góry dziękuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zoller,

Moim zdaniem nowego gramofonu w miarę grającego to za 500zł nie trafisz. Pozostaje Ci wybór używek. Ja stawiałbym chyba na Technicsa - niekoniecznie DD w tej cenie. Ostatnio kupiłem SL 221 i jestem z neigo zadowolony. Tak, że sprzedaję swojego Sherwooda, jakbyś był zainteresowany to daj znać na PW. U mnei oba garmiaki działają z pre Pro-jecta Box mkII i jest przyzwoicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie praktycznie zmieścisz sie z nowym Reloopem, w komplecie wkładka, przełączanie 33/45, stabilizacja obrotów i DD. Praktycznie nie do pobicia- u PJ za to wszystko zapłacisz ze 3kzł. Jest bardzo ciężki, stabilny i co ważne konstrukcja ma juz kilkadziesiąt lat- jest przetestowana przez miliony uzytkowników i wszyscy chwalą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zoller

Wejdź sobie na stronę DJ SHOP. Jest tam do wyboru, do koloru, mają nawet wbudowane preampy co przy Twoim NAD C 370 daje spore oszczędności (kable, preamp) Sam kupiłem Reloopa i jestem szczęśliwy.

Pozdrawiam Mariusz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gramofonie nie wolno oszczedzac bo w przeciwnym razie sie tylko zniechecisz i zrazisz do niego.

 

Naped ,wkladka i pre te 3 rzeczy musza ze soba pasowac iunaczej jest porage i dzwiek gorszy od przyzwoitego CD takie sa smutne fakty niestety o czy przekonalo sie juz wielu ludzi lacznie ze mna.

 

Minimum satysfakcji to Technics 1210 =wkladka za min 500-1000zl do tego pre np Ahaja i masz swietry spokoj na duzszy czas a tak to tylko bedziesz wydawal kase na szmelc a dzwieku i tak nie bedzie dlatego radze dozbierac i kupic cos z czego bedziesz zadowolony.

 

Najpierw posluchaj kilku kmombinacji i wyrob sobie zdanie na ten temat to moja rada.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można, ale kupowanie staroci na allegro to jest loteria

większość sprzedawców to tzw. zbieracze, którzy nawet nie potrafią dobrze zapakować gramofonu do wysyłki

Jak już kupować używany to poinstruować sprzedawcę jak należy zabezpieczyć gramofon na czas transportu i koniecznie wypytać o szczegóły dot. stanu technicznego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Na gramofonie nie wolno oszczedzac bo w przeciwnym razie sie tylko zniechecisz i zrazisz do niego.

 

Naped ,wkladka i pre te 3 rzeczy musza ze soba pasowac iunaczej jest porage i dzwiek gorszy od przyzwoitego CD takie sa smutne fakty niestety o czy przekonalo sie juz wielu ludzi lacznie ze mna.

 

Minimum satysfakcji to Technics 1210 =wkladka za min 500-1000zl do tego pre np Ahaja i masz swietry spokoj na duzszy czas a tak to tylko bedziesz wydawal kase na szmelc a dzwieku i tak nie bedzie dlatego radze dozbierac i kupic cos z czego bedziesz zadowolony.

 

Najpierw posluchaj kilku kmombinacji i wyrob sobie zdanie na ten temat to moja rada.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reaper >>> Nawt nie wiesz w jakim jestes bledzie i wydaje mi sie ze jesli ktos tu ,,bredzi,, to wlasnie Ty.

 

Mialem kilka roznych gramofonow naraz z przedzialu okolo 600 -1000 zl uzywki i nie zadowala mnie to w zaden sposob (moze jestem zbyt wybredny)

 

Obecnie mam Technicsa SL 23 A oraz CEC BD -6000 ten ostatni juz cos potrafi ale i tak to tylko namiastka analogu i takie sa fakty.

 

Mialem tez u siebie Lenco 450 ,CEC BD-2000,ProJect 6.1 i kazdy mial jakies wady ktore mnie doprowadzaly do szalu dlatego kupie cos co ograniczy do minimum klopoty z obsluga i zaoferuje dzwiek porownywalny z CD za 10-15 klz.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie było stać na nowego Technicsa, a używki po djskich zapędach wolałem nie ryzykować.

Dokładnie za 500 zł kupiłem idlerowskie Lenco L75 w bdb stanie nie poddane wcześniej żadnym przeróbkom, do tego udało mi się skompletować najlepsze pre BASF'a z końcówką mocy za ok 400 zł (pre forumowe sobie podarowałem, bo wolałem gotowy produkt) i jestem bardzo zadowolony. Z biegiem czasu może zmienię ramię, na pewno potestuję kilka wkładek (obecnie gra Shure) i tyle. Nie interesuje mnie żadna półka Transrotorów itp analogowych mercedesów.

Wspomnianego przez Robix'a CEC'a BD-6000 też posiadam, bo byłem ciekawy jak gra, a niezainteresowany analogiem kolega chciał się go pozbyć. Poza tym, że nie posiadał dustcover'a był rewelacyjnie zachowany. Odpowiedni przegląd tchnął w niego jeszcze więcej power'a. Bynajmniej nie uważam, że to przedsmak analogu, a raczej kawałek dobrego analogu. Może zależy to od egz.

Reasumując, polecam Ci wspomniane przeze mnie Lenco, CEC'a, a dodatkowo np Telefunkena S600 (w bdb stanie ciężko obecnie zdobyć za 500 zł, bo samo używane ramię Ortofona wyceniają często na 300-350 zł, ale warto się uzbroić w cierpliwość).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to myślałem o jakimś polskim gramofonie i ewentualnie tuningu elektroniki. Widze jednak, że sprawa wymaga głębszego zastanowienia. Nawiasem mówiąc nie boję się kupować używanego sprzętu i w tę stronę będę zmierzał. W takim razie, jeżeli sprzęt z drugiej ręki, to w którą stronę skręcić. Czy coś z produkcji japońskiej i nowszego, czy może jednak vintage europejski. Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia wkładki, którą z dostępnych na rynku i zarazem przystępnych cenowo wybrać. Jeżeli zaś chodzi o preamp to myślę, że urządzenie Ahaja będzie dla mnie najlepszym rozwiazaniem.

 

Pozdrawiam, jednocześnie dziekując za pomoc. Licząc oczywiście na dalszą współprace i pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

zoller, 30 Gru 2009, 22:47

Cześć.

Czy to będzie japończyk czy europejczyk to bez znaczenia. Podobnie z problemem; pasek czy DD.

Istotne jest, żeby ramię miało możliwość pełnej kalibracji (ustawienie VTA i azymutu).

No i oczywiście dobry stan mechaniki, elektronikę można naprawić/wymienić a z mechaniką gorzej.

 

np taki wygląda sympatycznie na zdjęciu: http://www.allegro.pl/item865836014_gramofon_sansui_sr_212_wspanialy_klasyk.html

 

Co do wkładki to warto poczekać na gramofon i potem dokupić mając świadomość do jakiego ramienia.

 

Jeśli chodzi o pre to masz absolutną rację.

pozdrawiam

vasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno dawno temu ADAM chciał być taki:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kup gramofon używany - kieruj się wagą - musi być powyżej 8 kg - są takie na allegro - wkładka może być na początek mf 100 unitry foniki - 80 zł - do tego wzmacnicz stary diory lub unitry do 200 zł /mają wejścia phono/ - płyty dostaniesz za darmo od znajomych co pozbyli sie gramofonu :) i już możesz spijać miód z winyla !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robix ma rację. Kilka lat juz (świadomie) się motam z gramofonem. Obecnie tylko na wybranych vinylach kasuje cd.

Przez ten czas zmieniłem kilka gramofonów, preampów i wkładek. To, że gramofon gra lepiej z założenia od CD to mit. NIE DA SIĘ tak po prostu podpiąć gramofonu i juz hi-end. Tak sie nie da nawet podpiąć nowych kolumn. Też wymagaja innego miejsca od poprzednich, skręcenia itd. Co dopiero gramofon.

Nie wprowadzajcie w błąd ludzi, iż wystarczy kupić reloopa za 300 zeta i już kasujemy każde cd. Kupi co najwyżej rozczarowanie i niedosyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety koledzy mają rację - żeby gramofon porządnie zagrał trzeba wyłozyć nieco kaski.

Rozsądną konfiguracją jest Technics serii SL, wkładka AT-440Mla lub Denon DL-103 oraz pre - np. forumowy lub CS blue.

Przerobiłem 4 gramofony i jeszcze więcej wkładek. Przesłuchałem ileś tam pre-gramofonowych.

Wnosiki nie chcę być inne ...

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np taki wygla˛da sympatycznie na zdje˛ciu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

O i to sedno sprawy mechanika i przede wszystkim dokladne info co do ustawien, czysto teoretycne dane osiagow, historyjki o nie kupowaniu nigdy niczego z ebay i innych aukcji czy manipulacyjne teksciki o tym ze to stare to juz zabawy onanistow. W podanym przez Vasa przykladzie mamy dobrego japonczyka ktory ladnie wygloda tylkoi ze wyglod to pryszcz, warto znac dokladnie jakie ramie ma i jak sie je dokladnie ustawia oraz z jakimi wkladkami gra optymalnie to ramie (i na jakiej podstawie ustawiamy gramofon) ale nie tylko pod wzgledem teoretycznych wyliczen ale przedewszystkim z jakimi gra najladniej, najlepiej to sprawdzic na podstawie pelnych opisiow calych torow analogowych ktore sluchalo przynajmiej kilka osob o roznych preferencjach muzycznych. Czesto tez nie warto doplacac za marke bo nieraz niemal taki sam sprzet jest pod nic nie mowiacymi nazwami no chyba ze sie o tym dowiemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedna kwestia - nie wazne ze kolega ma wkladke za 3000 o ktorej ciagle pieje ze ma szlif shibata i jest mc i tp itd zagrac dobrze moze wszystko pod warunkiem zgraniam, nie ma tez znaczenia co kto o tym mowi ma byc tak jak sie namn podoba bo teoretycznie "lepsze" nie znaczy wcale "lepiej" czesciej bywa wrecz odwrotnie i mozemy zaoszczedzic wiele irytacji gdy nie gonimy naiwnie za kroliczkiem, nie majac doswiadczenia w zestawianiu CALEGO ANALOGOWEGO TORU warto obserwowac takie przyklady zgrania sprzed lat - np wkladki sprzedawane razem z gramofonem moga (choc nie musza zawsze) dac pewne optimum oczywiscie pod warunkiem ze igly w nich sa w nowe i oryginalne (tu mozna tez w niektorych przypadkach pokombinowac z iglami o innej nazwie ale idealnie pasujacymi do naszej wkladki bo okazuje sie ze producentow bylo kilku a firemek podpisujacych sie swoim logo kilkadziesiat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"..."lepsze" nie znaczy wcale "lepiej" czesciej bywa wrecz odwrotnie..."

 

??????????????????????????????????

 

Widzę, że kolega chce coś powiedzieć tylko nie wie jak. To mnie akurat nie dziwi, bo kolega, eee, hmm... taki, noo, lekko nieokrzesany jest, najoględniej mówiąc. Najgorsze jest jednak to, że kolega nie wie PO CO chce coś powiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli pan "wykladowca akedemicki" uwaza ze niezbedne jest podzielenie sie ze swoimi wiernymi uczniami jego "obiektywna" wiedza oraz mile bedzie widziana jak zawsze scisle konkretna pomoc teoretyczna, prosze uprzejmie, z pewnoscia komus zainteresowanemu tematem to takze bardzo rozwinie horyzonty. Mozemy nawet stworzyc swoj wlasny 2 osobowy watek w ktorym bedziemy przedstawiac caly swiat poiprzez pryzmat wlasnych wizji bo przeciez on sam nie ma prawa istniec bez Nas ;) Jesli mimo to jednak pan uwaza ze mozna hobbystycznia acz bez obciazen osobosciowcyh uczestniczyc w dyskusjach widze nasza swietlana przyszlosc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.