Skocz do zawartości
IGNORED

DIY - konkurencją dla produktów komercyjnych ?


jurek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,akurat trafiła się godna uwagi aukcja,zakończona ale jednak ciekawa.

 

W poniższym linku widnieje ewidentnie klon i teraz;

 

-uważam to z uwagi na cenę oraz iż to klon,pomieszane z poplątanym.

 

Co wy na to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za brak linku.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki przegląd wpisywanych słów na forum.

 

Wzmacniacz: 1960 tematów, 81217 wpisów

Kolumny: 1741 tematów, 58128 wpisów

Kable: 700 tematów, 27483 wpisów

Diy: 384 tematów, 16505 wpisów

Odtwarzacz CD: 248 tematów, 12828 wpisów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areczek, 29 Gru 2009, 17:52

 

Cena końcowa wyszła śmieszna. Choć trzeba doliczyć transport tego ciężaru na własny koszt.

Opis techniczny raczej nie sugeruje dobrego dźwięku. Chyba tylko kopia dla kopii. Robiąc poważne kolumny nie sprowadza się opisu do:

 

"Ciekawy kształt, niepowtarzalne brzmienie.

 

Moc Głośników:

- 300 Wat RMS

- 450 Wat Moc muzyczna

- 8 Ohm"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleję zdjęcia z tej aukcji, bo to przykład pięknego DIY. Choć co do dźwięku to wątpię, że dorównuje wyglądowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17766-100006700 1262107188_thumb.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było czy produkty DIY są konkurencją dla produktów komercyjnych.

 

Aby być precyzyjnym DIY należało by podzielić na dwa nurty.

 

Komercyjny DIY - czyli kity do składania (począwszy od obudowy skończywszy na drukowanych płytkach elementach po pakowanych w woreczki itd, czyli gotowy produkt w częściach..)

 

Underground DIY - domowa robota od a do z, klony znanych urządzeń, własna radosna twórczość itd.

 

Komercyjny DIY przy odpowiednim stopniu promocji jest konkurencją dla produktów komercyjnych. Na przykład Audio Note, który świetnie wykorzystuje tą lukę serwując swoje produkty w kitach dla DIY trochę tańsze ale w końcu są to same "komercyjne" rozwiązania. Jasne przesłanie, nie chcesz kliencie płacić za kwalifikowanych pracowników, gwarancje, powtarzalność parametrów itd, proszę bardzo zrób sobie sam ! AN jest w tej pozycji, że ciągnie kasę i z jednego źródła i drugiego. W takim wypadku cześć klientów kórzy potencjalnie mogli by kupić gotowy komercyjny produkt jest "kuszona" wizją łatwości zbudowania urządzenia za ułamek ceny gotowego produktu.

 

Underground DIY - tu mamy wolną amerykankę i NIGDY taka produkcja nie będzie zagrożeniem dla produktów komercyjnych. Kuleje estetyka, jakoś wykonania, kopiowanie błędnych schematów/rozwiązań itd. DIY-ersi nie są klientami dla uznanych firm ponieważ mają "inną" mentalność. Ludzie którzy zajmują się DIY hobbistycznie oprócz czerpania radości z zabawy bardzo często mają przeświadczenie, że mogą zrobić lepiej za ułamek ceny produktów komercyjnych. Stąd bardzo często słyszy się głosy ".. zrobiłem wzmacniacz za 3 tys a gra jak za 30 tys..." Czasem tak jest, czasem tak nie jest. Każdy DIY-esr jeśli ma potrzebę posiadania jakiegoś urządzenia najpierw popatrzy w net lub poskrobie się w głowę jak coś zrobić za samemu zanim przejrzy listę rozwiązań komercyjnych za gruby szmal..

 

Na koniec dnia rachunek kosztów może być zaskakujący. Sam się zastanawiam ile pieniędzy zostało utopione w butikowe części super duper elementy, próby, zmiany itd w poszukiwaniu ultymatywnego rozwiązania. Gdzie gotowy produkt oferuje to samo i na dodatek z gwarancją producenta.

Reasumując uważam, że produkcji DIY nie jest zagrożeniem dla komercji natomiast czy jest tańsza tu chyba nie jest taka oczywista odpowiedź ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jozefkania,chyba nie myślisz że uważam te głośniki za dobre,lub na podstawie wagi,podanej mocy uznałem je za dobre,żartujesz?!.

 

Obudowy owszem pięknie wykonane,przynajmniej z wyglądu budzą zaufanie.

 

 

Zwróć uwagę na moje pytanie.Pytałem co o tym sądzicie w kwestii tematu w którym zapytałem,czyli samego sklonowania oraz wystawienia w celu zarobkowym,niezależnie od kwoty za jaką zostały sprzedane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areczek, 29 Gru 2009, 18:55

 

>Jozefkania,chyba nie myślisz że uważam te głośniki za dobre

 

Nie myślę. Wiem, że miałeś na myśli przede wszystkim obudowy. Oczywiście popieram, że piękne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem DIY nigdy nie będzie poważnym zagrożeniem dla produkcji seryjnej, bo:

1. Wiele (a w zasadzie przeważająca większość) osób preferuje towar z fabryki, gdzie powtarzalność parametrów technicznych jest gwarantowana normami, kontrolą, etc.

2. Wiele osób DIY wydaje się brzydki, nie atrakcyjny, gorszy. Snob tego raczej nie kupi.

3. Trudno uznać coś za konkurencję co jest niszowe.

4. Mało osób zna się na tzw. audio w stopniu pozwalającym na ocenę który DIY jest wartościowy lub potrafi samemu coś "wydłubać".

 

Osobiście dopiero niedawno na poważnie zainteresowałem się DIY (kolumny) i tak naprawdę jestem jeszcze w fazie eksperymenu - co z tego wyjdzie nie wiem, ale jestem pozytywnej myśli :)

Zagrożenie z mojej strony dla producentów seryjnych żadne, bo to raczej będzie "kazuistyka".

 

A z patrząc z innej strony to z wielu dawnych domorosłych producentów DIY wyrosły pełnoprawne firmy audio, więc jakieś tam zagrożenie hipotetyczne jest, ale przecież konkurencja teoretycznie wymusza i poprawę jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jozefkania.

 

Pierwsze co mi przyszło do głowy jak ujrzałem te dwa parametry-coś tu nie gra,takie zestawy,taka świetna obudowa i brak szczegółów technicznych.To nie licuje w pewnych zestawach,o pewnym kalibrze brzmienia.

 

Ten który wykonał obudowy''ślimakowe'',jest dla mnie mistrzem,pełne uznanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areczek

No właśnie. Lakoniczny opis sugeruje, że nie jest to konstrukcja audiofilska. Choć z taką się jednoznacznie kojarzy. Woofer wygląda na jakiegoś Alpharda. Mogę i obym się mylił. Jeśli jednak tak to mamy doskonały przykład, że można zrobić sprzęt DIY, który tylko wygląda jak dobre audio. Co prawda nawet gdyby to nie grało to każdy chciałby je mieć w salonie :) A głośniki i zwrotnicę można zmienić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jozefkania,racja.

 

Chciałem poruszyć ciekawą kwestię.Otóż wielu zarzuca DIY-ersom jakoby że nie posiadają fabryki,firmy etc.,zatem ich produkty DIY-erskie nie mogą mieć powtarzalności np.parametrów elektrycznych.

 

Skąd ten stereotyp,na jakiej podstawie,to że niby głośniki kupuje(wciskają mu w sklepie)zawsze o innych parametrach chociaż ten sam typ głośnika bierze,czy może myli się przy lutowaniu zwrotnicy i zamiast kondensatora 3,3uf daje 4,7uf?A może jedną obudowę wykonał z MDF-u o grubości 18mma drugą przez przypadek(tak był zajęty robotą że nie zauważył),że z MDF-u o grubości 30mm?

 

 

No to jak to jest,może już wielki czas obalić przygłupawe stereotypy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem DIY nigdy nie będzie poważnym zagrożeniem dla produkcji seryjnej, bo:

1. Wiele (a w zasadzie przeważająca większość) osób preferuje towar z fabryki, gdzie powtarzalność parametrów technicznych jest gwarantowana normami, kontrolą, etc.

2. Wiele osób DIY wydaje się brzydki, nie atrakcyjny, gorszy. Snob tego raczej nie kupi.

3. Trudno uznać coś za konkurencję co jest niszowe.

4. Mało osób zna się na tzw. audio w stopniu pozwalającym na ocenę który DIY jest wartościowy lub potrafi samemu coś "wydłubać".

 

 

1.Wiele osób preferuje towar z fabryki bo ...maja małą wiedzę na temat podstawowych zagadnien techniki audio i kupuja "gotofca".

2.Sprzet prawdziwego maniaka DIY jest dopracowany w kazdym szczególe.Snob tego nie kupi bo...ma mała wiedze.

3.?

4.Bardzo mało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego zmierzam....ludzie którzy tworzą urzadzenia DIY audio to doskonali znawcy tematu-to ich wiedza pozwala na wymyślne rozwiazania- które spokojnie moga zawstydzić niejedna masowa firme.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam jeśli się pomylę. Jestem też jak najdalszy od osobistych ataków. Wydaje mi się jednak, że climax99 zawodowo handluje sprzętem i dla niego każde diy jest zagrożeniem. Te wynurzenia o podatkach itd. itp. Podobna sytuacja panuje na forum "mazury .info. Tam też przedstawiciele stoczni jachtowych atakują pasjonatów budujących własne łodzie.Jakoś nie czuje się odpowiedzialny za upadek "Swarzędza" choć parę lat temu zrobiłem dla siebie stolik i ławkę. Większość klientów sklepów z masową elektroniką nawet nie rozumie skrótu diy. "Samoróba" to owszem, tak. Ale w ich pojęciu taki "samodział" nie ma szans w starciu z Unitrą nawet. Diy jako zagrożenie?, Chyba ,że ktoś zmajstruje w łazience jakąś bombkę. Tego zwalczać trzeba od razu i to nie strasząc "skarbówką"! A co robi pasjonat zbudowawszy n-ty wzmacniacz lub głośniki? Gromadzi to wszystko? Czy nie sprzedaje jakże często poniżej wartośći materiału, aby mieć na nowe graty? Zaiste należałoby zakazać sprzedaży narzędzi dla wszelkiej maści twórców, wariatów a maniakalnych wynalazców więzić w pokojach pozbawionych wszelkich bodżców.

To absurdalny wątek, chyba dla zadymy tylko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Servantess, 29 Gru 2009, 16:42

 

"...oni tworzą przemyślane pod kazdym wzgledem konstrukcje-eliminuja błędy masowych

urządzeń-i staraja sie dopieścic swoje dzieła w każdym detalu robiąc z nich bezkompromisowe maszyny..."

 

Sprawy kopiowania to jedno a ulepszania/dopieszczania to drugie.

 

Teraz pytanie czy kopiowanie jest nie fer? W świecie najwięksi się podglądają i kopiują w różnych dziedzinach. Co innego łamanie czyjegoś chronionego patentu. Ale czy firmy audio mają zastrzeżone patenty na swoje schematy? Dizajn? Pewnie nieliczne.

Rozumiem, że jak ktoś klonuje po to aby OSZUKAĆ klienta i sprzedać masowo jako ORYGINAŁ, to szkodzi takiej firmie i jej dobremu Imieniu ale jak inny zrobi ledwie kilka sztuk znajomym, to tylko dla takiej firmy zaszczyt powinien być, że starają się na niej wzorować ;). To prawie jak reklama. Bo jak posłucha takiego domowego klona ktoś kogo stać na oryginał, to sobie pomyśli ... To jak pięknie musi grać i wyglądać w oryginale i może nawet wtedy kupi ;).

 

Inna sprawa, a czy taki schemat/urządzenie nawet jak sklonowany/e ale poprawiony i dopieszczony to klon, czy już nie? Po za tym klon nawet niedopieszczony ale zrobiony z garażowych materiałów i innych elementów elektronicznych (bo zalożmy że użyte przez producenta są niedostępne) to w ogóle jest klon o który producent móglby mieć jakieś pretensje? Ciekawe.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony; zadałem kilku diy-erom z tego i podobnego mu forum proste pytanie i prośbę o pomoc. Zbyli mnie i potraktowali jak kogoś , kto chce im ukraść tajemnice. Widać były to sekrety handlowe. Taka praktyka niewiele ma wspólnego z ideą diy. Dla porównania wystarczy wejść na strony w innych krajach. Widać zatem ,że czasami "nasze" diy jest zagrożeniem dla samego siebie a nie dla fabrycznych producentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Tylko u nas chyba DIY kojarzy się z bieda-audio.

W bardziej cywilizowanych rejonach tego globu DIY często stanowi crême de la crême audiofilizmu, na który pozwolić mogą sobie nieliczni.

A swoją drogą gdyby nie było czegoś takiego jak DIY nie powstałyby nigdy np Kondo, Lab 47, Rega, PS Audio, Jadis, Cambridge Audio, Audiomeca, Zoller i kilku innych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu

30 Gru 2009, 01:19

 

Przeciez ja o tym non stop mówie.Powinniśmy sie jeszcze duzo nauczyć.Jest na forum pare osób które mi zdecydowanie imponuja wiedzą-chyle dla nich czoło,ale to tylko kropla w morzu tego forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ I Musical Fidelity. I Apple, i Microsoft, etc.

 

Eksperyment i DIY motorem postępu cywilizacji!

 

Patrząc przez optykę Kolegi Klimaxa to trzeba by całe Chiny zakwalifikować do kategorii "wredni naśladowcy", "wtórni kopiści", "garażowi DIY-owcy" lub po prostu "skośnoocy bandyci" - bo kopiują, naśladują i jeszcze mają czelność zalewać Zachód swoimi tanimi "zabawkami". ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wpis odnosił się do:

 

rochu

30 Gru 2009, 01:19

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

rochu, 29 Gru 2009, 16:35

 

>Gratuluję Panowie.

>Położyliście temat w naprawdę ładnym stylu.

>A szkoda bo mogło być ciekawie.

 

W przeciwieństwie do Ciebie, bo Ty zawsze kładziesz tematy w kiepskim stylu...

:)))

I zawsze jest nudno... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiające że nie podali ich do sądu już przy PIERWSZEJ okazji a tylko mailami męczą i dają się dalej kopoiwać:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

fragment:

"VEDIA S.A. poinformowała, że to nie pierwszy plagiat w wykonaniu Penatagram Europe. Od kilku miesięcy VEDIA nie może uzyskać wyjaśnień w sprawie skopiowania tabeli specyfikacji technicznej – która w wykonaniu pracownika VEDIA była znacznie bardziej profesjonalna. Pierwszy raz Pentagram skopiował ją do modelu „Wave” (z błędem), i wykorzystuje do dziś dnia, nie odpowiadając na maile z prośbami o wyjaśnienie."

 

Widocznie są dumni z tego że ich podrabiają i mają przy okazji reklamę :)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy trochę nie mylimy tu różnych pojęć...

 

DIY to dla mnie jednostkowa robota, najczęściej - jak sama nazwa wskazuje - "pod siebie". Bez względu na to, co i jak realizujemy (nawet kopiując mniej lub bardziej udolnie).

 

Wykonywanie projektów na zamówienie, czy tworzenie serii tych samych lub innych produktów z zamiarem sprzedaży to raczej już manufaktura, a nie DIY. I to mniej lub bardziej legalna.

 

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego jak zakwalifikować?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet, DIY kit... i w sumie bardzo fajna sprawa ze strony firmy stx... przemyslane posuniecie! gratulacje!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>rochu, 29 Gru 2009, 16:35

>

>>Gratuluję Panowie.

>>Położyliście temat w naprawdę ładnym stylu.

>>A szkoda bo mogło być ciekawie.

>

>W przeciwieństwie do Ciebie, bo Ty zawsze kładziesz tematy w kiepskim stylu...

>:)))

>I zawsze jest nudno... :(

 

 

 

 

A pisałeś dla mnie-kropka i(.),przecież wiem że(.)to kropka.

 

Temat jak na razie stoi jak''wacław''Rasputina,niczego nie położysz w tym temacie,nie masz takiej MOCY!

 

;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.