Skocz do zawartości
IGNORED

HD520 vsHD555 które lepsze?


kuty

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem obecnie posiadaczem słuchawek senheizer-HD520 które zakupiłem w bardzo dobrym stanie za 50zł i jak dlamnie tosam kabel wymienny tokoszt ponad 100zł jedynie pady w nich trochę przyklapły i aby je wymienić,to koszt nowych waha się w kwocie 150zł,słuchawki w połączeniu z wzmacniaczem słuchawkowym diy na TPA6120 grają wybitnie,niezwykle precyzyjnie,i szczegółowo deklasują wszystkie znane tańsze słuchawki jakie słuchałem min:Kpp,UR40,HD201, jedynie co mi w nich trochę nie pasuje to bas jest trochę drewniany i średnio dynamiczny,słuchawki grają bardzo dobrze jazz ale w bardziej dynamicznych i współczesnych kawałkach sparawdzają się średnio jeśli chodzi o bas,ich charakterystykę oceniam jako płaską(neutralną)

Chciał bym zakupić jeszcze lepsze słuchawki do300zł najlepiej używane,ale myślałem nad HD555 czy one bedą grały lepiej od starych HD520?czy może dokupić do nich pady i zmianić dopiero jakuzbieram na HD600 podoba bi się kiedy słuchawki mają szczegółową górę ale nie tnącą po uszach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podążaj w stronę HD600 a będziesz zadowolony:-) Tylko pytanie ile będziesz na nie zbierał, jeśli są w twoim zasięgu to się nie rozdrabniaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Potwierdzam opinie o HD600. Lepiej dozbierać i kupić coś lepszego - hd600. Mam je w tej chwili na głowie polecam to hi-end!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spokojnie dozbierać do HD595, które moim zdaniem deklasują absolutnie HD555, choć mają ten sam przetwornik. HD595 są tylko jakieś 200 zł droższe od HD555.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc,myślalem że między HD520 a hd555 nieznaczna różnica,ale może zakupię hd580 używane za 400zł a podobno mają przetworniki od HD600,do jakiego obecnego modelu senheizera mogli byście porównać te moje HD520?

A jeśl chodzi o hd595 to trochę boje się że nie będą sporo lepsze od HD555 a cena 500zł jest już znaczna.

Hd600 ew wzioł bym na raty ostatecznie ale niewiem czy różnica w dzwięku między hd595 oraz moimiobecnymi będzie mocno odczuwalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400zł za hd580 to dobra cena,grają ''bezpieczniej''od hd600-dobry wzmak słuchawkowy, pomimo takich samych przetworników i są moim zdaniem lepsze od hd595.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Cos w tym jest. Ja jestem szczesliwym posiadaczem hd 800 i musze przyznac, ze sa one cholernie szczegolowe slychac kazde ''pierdniecie'' w tle i ten bas nie jest tak do konca super dynamiczny jak juz napisano wczesniej. Moja porada: zainwestuj w dobry wzmak a nie pozalujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem HD595 brzmieniowo znacznie się róznią od HD555 - "piątki" mają ogólnie bardzo rozmiękczone brzmienie, przygaszoną górę i rozmyty bas. 595 - czysta, wyraźna góra, twarde szybkie i bardzo przestrzenne brzmienie, punktowy ale mocny bas. Róznica w dźwięku jest na tyle wyraźna, że nie wahałbym się i dopłacił do 595. Brzmienia piątek po prostu nie lubię, 595 to dla mnie ideał w tym zakresie ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD555 dużo lepiej spisują się po modzie na 595 (którego zrobienie trwa 3min i jest banalny). Basu ubywa, ale staję się bardziej kontrolowany i schodzi dużo niżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muj problem polega na tym ze jestem z okolic Radomia i nigdzie nie mam szans posłuchania powyższych modeli,nieszczęsny media markt w radomiu ma tylko 10000 telewizorów lcd:) dla mnie tojest chore żygać mi się chce od tych telewizorów,mogli by zrobić jakiś kącik odsłuchowy lepszych słuchawek,ale widocznie ludzie są w tym mieście za biedni i za mało zainteresowani tego typem słuchawek,jest za to cała paleta hd201 i hd202 w blistrach:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę polegać tylko i wyłącznie na waszych opiniach,myślałem też nad zmianą żródła może coś by poprawiło w kontroli basu,obecnie mam kartę dzwiękową diy na pcm2706 a myślałem o zrobieniu daca na wm8740,lubię konstrukcje diy i głównie na nich będzie opierał się mój system odsłuchowy,ew do nowych słuchawek może zrobie wzmacniacz na LT1210 ale podobno nie ma znaczącej różnicy między LT1210 a TPA6120 pytanie tylko jak zgrają się te dwa wzmacniacze z modelami HD595 albo HD555.

Po waszych opiniach chyba wycisnę trochę z portfela i zakupię HD595 tylko wlaśnie ciekaw jestem czy nie przepłacę w stosunku do HD555 i czy poczuje wyrażny skok jakościowy do moich HD520.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byca, 31 Gru 2009, 00:33

 

>400zł za hd580 to dobra cena,grają ''bezpieczniej''od hd600-dobry wzmak słuchawkowy, pomimo takich

>samych przetworników i są moim zdaniem lepsze od hd595.

 

za 650zl bywaja uzywane Hd600, co do tego czy hd 580 lepsiejsie, to niektorzy wierza ze i Cal gra na poziomie hd600/650

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tench

 

>za 650zl bywaja uzywane Hd600, co do tego czy hd 580 lepsiejsie, to niektorzy wierza ze i Cal gra na

>poziomie hd600/650

 

 

Czytaj ze zrozumieniem...nigdzie nie napisałem,że Hd600 są słabsze od Hd580.Na tym poziomie obydwa modele potrzebują dobrego wzmaka by rozwinąć skrzydełka.Hd580 są bezpieczne pod tym względem,że zagrają poprawnie z większością średniej klasy wzm sł. ,a nawet z dobrej klasy dziurka w integrze lub cd-neutralne.Hd600 potrzebują dobrego wzmaka o lekko ocieplonym charakterze(Forum608,Linnart) z popularną dziurką w cd mogą zagrać jak siedem nieszczęść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dość dobra cena za nowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Jak masz kogoś w Niemczech to taniej wyjdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze cos gra bezpieczniej i jest latwiejsze w amplifikacji to zaden argument.

A jesli te sluchawki sa tansze 200zl od hd600 to uwazam ze to zla cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o HD600 to dla mnie w gre wchodzą tylko "raty" nie stać mnie na wydanie 1100zł od strzała,do tego musiał bym ich posłuchać,bojeśli bym brał słuchawki na raty npna rok to i bayery by wchodziły w gre np:dt880 podobno też są nezłe i bardzo dynamiczne,jedynie martwi mnie góra,podobno w bayerach jest mocno wyeksponowana.

Jak narazie to chciał bym wceleować w jakąś używkę tak w ok 400zł hd680 już mi sprzątneli za 430zł za długo się zastanawiałem,zostaje jedynie czekać na okazje albo zakupić nowe hd555,ale czy mogli byście polecić jakiś sklep audio w warszawie albo okolicach np:do 150km od radomia,może być lublin w którym mugł bym posłuchać HD600 albo DT880,może bym się zdecydował na te raty i nie bawił się w tańsze słuchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlaśnie ciekaw jestem czy nie przepłacę w stosunku do HD555 i czy poczuje wyrażny skok jakościowy do moich HD520.

 

Bardzo proszę o krótką odpowiedż na zadane pytanie,będe miał co nieco pojęcie o dzwięku jak grają wyższe modele,jeśli pozim pomiędzy HD520 a HD555 jest nieznaczny to trzeba by się kierować już chyba tylko w te raty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie chcesz wyeksponowanej gory, a lekko przygaszone ocieplone z dobrym basem to hd650.

Jesli masz wydac 400zl za uzywane hd580 to wydaj 600zl za uzywane hd600/650

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie lubie słuchawek z wyeksponowaną górą,te moje HD520 grają właśne przygaszoną górą i bardzo mi się to podoba,mam bardzo wrażliwy słuch na wszelakie "cyki" i "syki"jedynie co minie pasuje w moich słuchawkach to potrzebują elektrowni do napędzenia pomimo że mają 300omów to są słuchawki raczej typu monitor i są bardzo trudne w napędzeniu,ale zmieniam ich tylko dlatego że mają płaski drewniany bas,pozatym grają w moim guście,bardzo precyzyjnie,nie sybilują,takiego dzwięku bede szukał i chyba zdecyduje się na raty z HD650 skoro są przygaszone napewno mi się spodobaja.

 

Dziękuje wszystkim za bardzo pomocne wypowiedzi,napewno znacząco pomogły mi mam nadzieje, wydać rozsądnie pieniądze na słuchawki z których bede bardziej zadowolony jak z obecnych.

 

Życzę wszystkim szczęśliwego nowego roku i spełnienia marzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za swoje dalem 1300zl obecnie chyba bym wolal uzywane Hd600 i 650 w tej cenie, lub kupic uzywane, dolozyc do tego co zostalo i kupic dobry wzmak. Przegladalem ogloszenia i jakas posucha.. ale pol roku temu bylo troche Sennkow w cenie do 700zl..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.