Skocz do zawartości
IGNORED

KUJAWSKI KLUB AUDIOFILA


palton

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo iż ten cd nie jest marzeniem każdego audifola, to na pewno gra bardzo przyzwoicie, i o klase wyżej niż to co mam obecnie. Moim zdaniem gra dużo lepiej niż Marantz ( oparte na opiniach użytkowników) mimo iż proces powstawania sprzętu w obu tych firmach jest prawie identyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Marcinie, zapewne zależy jaki Marantz..... Umówmy się jednak - Rotel jest znany z tego, że jego wzmacniacze są w czołówce rankingów w poszczególnych (budżetowych) klasach, a Marantz podobnie w przypadku CD. Tak jak pisałem miałem CD Rotela, oraz słuchałem CD Marantza. Sądzę że Marantz gra lepiej i jest to moje doświadczenie, a nie wyczytane opinie z netu czy gazet.

Ja Rotela sprzedałem po tym, jak DAC Audionemesisa z DVD Grundiga(za 250zł) zagrał od niego lepiej.

Tak czy inaczej polecam Squezzeboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, moje wrazenia z bydgoskich salonow audio:

Minima Audio. Kompletna pomylka. Wszedlem tam trzy razy i za kazdym czulem sie jak intruz ktory Panom w srodku przeszkadza w ich wznioslych czynnosciach. Byc moze w ten sposob pojmuje sie w Minima Audio elitarnosc hi-fi, ale dla mnie to droga na samozatracenie. Nie namawiam na walke o szeroki rynek, ale o traktowanie kazdego klienta z uwaga i szacunkiem, chocby nie mogl/nie mial zamiaru zostawic w salonie kupy szmalu.

Emar. Troche balaganiarski i czasami zbyt luzacki, ale kilka odsluchow ktore tam zrobilem byly sympatyczne i udane. Nie do konca idealne warunki na odsluchy, ale wazne, ze mozna sie z Panami dogadac, nawet jesli ostatecznie nie zdecydujesz sie na zakup. Ja co prawda kupilem tam kiedys moje pierwsze B&W, wiec moglem liczyc na cieplejsze nastawienie.

Artom Bis. Mialem tam okazje posluchac wysmienitych w kazdym calu 909 Jamo. Szkoda, ze te kolumny nie zdobyly odpowiedniego do swojej jakosci uznania. A cena to juz wrecz dumping, ale wracam do samego salonu. Wiem, ze jakis czas temu Panowie wyposazyli nowa sale do odsluchow, jeszcze nie mialem okazji do jej sprawdzenia, ale na pewno bedzie lepsza od dosc bezksztaltnego salonu glownego. W kazdym razie jest czego posluchac z dystrybucji Trimexa (to nie sa szczyty, ale ilu z nas ma portfel na sluchanie szczytow, nie mowiac o kupowaniu). Z kilku spotkan odnioslem dobre wrazenie, choc wydaje mi sie, ze to salon bardziej dla video niz audiomaniakow.

Top Hi-Fi. Przyznaje, nie mam obiektywnego stosunku do tego salonu, bo wiekszosc mojego systemu pochodzi od nich, ale sprobuje bez taryfy ulgowej. Przede wszystkim pamietajcie Panowie, ze to salon dystrybutora, ktory co prawda ma sporo dobrych marek u siebie, ale poza nie nie wyjdziecie. Obsluga zawsze byla i pozostala sympatyczna, nawet teraz, kiedy juz nie zamierzem nic nowego kupowac. A do tego Panowie w Top Hi-Fi nie tylko sprzedaja sprzet, ale nim sie takze pasjonuja, a to wazne, chocby po to zeby sie bylo o co pospierac. Maly pokoik odsluchowy jest wystarczajaco dobry na odsluchy wiekszosci sprzetu, ktory mozna tam kupic. Przyznaje, ze jezdzilem do Warszawy zeby odsluchac wieksze elementy, ale nie dlatego, ze nie mozna ich bylo sciagnac, tylko zeby miec do dyspozycji wieksze pomieszczenie odsluchowe. Ja osobiscie polecam.

I na koniec uwaga ogolna. Sprzedawca w salonie to tez Czlowiek, moze miec swoj dobry lub zly dzien i duzo zalezy od Nas, czy chcemy i potrafimy wykorzystac Go do swoich celow, tu wyboru najlepszego dla Nas i Naszych mozliwosci sprzetu, bez popadania w bezmyslnosc w tym wyborze. Pan Sprzedawca nie zalatwi niczego za Nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest moim zamiarem kogokolwiek strofowac. To co ponizej traktujcie prosze raczej jako ogolne przemyslenia na temat kupowania sprzetu audio.

Boras1, wszedles do sklepu i poprosiles o system kina domowego do 10 tys. Co ja sam zrobilbym na miejscu sprzedajacego? Dokladnie to samo, zaoferowalbym Tobie gotowca w tej mniej wiecej cenie. Precyzyjnosc tak sformuowanej potrzeby byla co najmniej mala i sprzedawca mial prawo sadzic, ze oto wchodzi klient, ktory sie nie zna, ale ma 10 tys do wydania. Czemu mial pytac sie Ciebie o preferencje, skoro sam ich nie wyjawiles.

W tym budzecie mozna juz niezle pokombiniowac, w zaleznosci od tego, na co my jako kupujacy polozymy nacisk. Mozna kupic calkiem niezly komplet DVD (a moze nawet juz tanszy BD) plus amplituner popularnej marki i lifestylowe kulki z dedykowanym subem (czyli mniej wiecej to co Tobie proponowano, wcale nie najgorzej). Mozna tez zdecydowac sie na topowa marketowa masowke z wypasionym systemem pelnoprawnych kolumn przednich plus nieco mniejsza reszta. Na pewno wygladac bedzie hi-fijowo. Ale mozna tez zdecydowac sie na cos ze srodka oferty bardziej wyspecjalizownych firm plus przemyslany set glosnikow z popularnych serii dobrych producentow. Nie bedzie to szczyt ich oferty, moze nawet nie bedzie to wygladac tak szalowo jak konkurencja, ale byc moze oprocz filmow posluchamy na tym i muzyki, i to bez bolu. Ale o tym musicie zdecydowac sami przed zakupem. I nie to, zebym postponowal ktorykolwiek z wyborow. Rynek kieruje swoja oferte do konkretnych grup i dopoki decydujemy sie na cos samodzielnie, godzac sie na takie czy inne kompromisy, wszystko jest w porzadku. Jesli jednak kupujac masowke bedziemy mieli nadzieje na hi-end, albo co gorsza tak to bedziemy przedstawiali innym, to juz cos nie tak.

Specjalnie nie wymieniam zadnych nazw firm, bo nie o konkretne doradzanie mi chodzi. Oferta rynkowa jest juz tak bogata, ze przy budzecie 10 tys jest w czym wybierac. Paradoksalnie, jesli budzet zwiekszymy, zawezimy nieco oferte, ale zaczniemy tez podpadac pod oferte audiofilskiego voodoo. Ale w kazdym wypadku to my najpierw musimy zadecydowac czego za swoje pieniadze oczekujemy, a pozniej wymagac juz od sprzedawcy, zeby nam pomogl w konkretnym wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Czytam forum od długiego czasu ale jakoś tak wyszło że dopiero teraz postanowiłem się wynurzyć. Rezyduję w Bydgoszczy i z przyjemnością dołączę do "Kujawskiego Klubu Audiofila" (naturalnie jeżeli są jeszcze jakieś wolne miejsca ;-)). Jako "wejściówkę" załączam fotkę z moim grajetkiem.

Pozdrowionka i do usłyszenia na forum.

post-26305-100001727 1281472690_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Witam w klubie :-)

Cieszę się tym bardziej, że zaszczytny pierwszy wpis został popełniony przez Ciebie w założonym przeze mnie klubie.

Niestety mniej mnie cieszy mała aktywność klubu. Postaram się po wakacjach zacząć intensywnie organizować spotkania klubowe (tak jak już wyżej deklarowałem). Zachęcam też innych klubowiczów do większej aktywności.

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Palton za ciepłe przyjęcie.

Co do marnej aktywności w klubie to myślę że można kolegów usprawiedliwić okresem wakacyjnym (mam taką nadzieję...). Wspólne odsłuchy i spotkania w celu wymiany doświadczeń to jest to co tygrysy lubią najbardziej ;-). Już w tej chwili zgłaszam chęć wzięcia udziału w takiej "zorganizowanej akcji". Oferuję również ewentualne udostępnienie poszczególnych klocków z mojego systemu. O ile kolumny, przetwornik, kable i squeezebox to raczej popularne i w miarę dostępne urządzenia to integrę WI-4 manufaktury Nuda Veritas bardzo trudno gdziekolwiek posłuchać ponieważ w Polsce jest ich raptem kilka sztuk. Myślę, że warto sprawdzić co polscy konstruktorzy potrafią wyskrobać w naszych trudnych warunkach rynkowych. Zapewniam że jeżeli jakoś za bardzo nie pogryzie się z resztą toru to wrażenia są fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Użytkownicy+

Widać, dopóki się nie spotkamy i nie pohałasujemy razem będzie cisza. Koledzy nie chwalą się swoimi odsłuchami, a szkoda.

Ja tydzień temu słuchałem (u kolegi) drogiego i fajnego systemu opartego na końcówkach mocy Jeffa Rowlanda model 6 http://www.jeffrowland.com/ClassicAmps.htm , pre Thule (tymczasowo), kolumn S&l (firma z Krakowa) na głośnikach etona i morelu, źródło - wadia 16. Kable w trakcie dobierania- głośnikowe Audioquest midnight (o niebo lepsze od NBS-a, XLR Cardasa, sieciowe ??? i listew Soundlieste.

Wrażenia : świetna barwa, bas nisko schodzący, szczegółowa i barwna średnica, dobre wysoki tony. Żeby nie było za słodko to powiem, że przestrzeń i umiejscowienie muzyków w przestrzeni zaledwie dobre. System ma ogromny potencjał jednak trzeba wszystko dobrze dobrać, no i dostosować akustycznie pokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też się pochwalę. Wczoraj zostałem zaproszony na odsłuch kolumn firmy Art Loudspeakers model Deco 6, które stanowią początek oferty tej szkockiej firmy. Reszta konfiguracji to: odtwarzacz strumieniowy Linn (nie wiem jaki dokładnie model) -> przedwzmacniacz ART Conductor (zbieżność nazwy z producentem kolumn przypadkowa) -> końcówka mocy Usher (najsłabsze ogniwo systemu) -> Deco 6. Okablowanie firmy Albedo. Wcześniej zamiast Artów grały Ushery BE-718 i pomimo że w swojej cenie to całkiem poprawne kolumny to po podłączeniu Deco 6 ich słabości zostały pokazane jak na dłoni. Ushery grają raczej skrajami pasma. Mają fajne wysokie tony dzięki berylowym głośnikom wysokotonowym (czytałem gdzieś że są tylko "trochę" berylowe...) i basiszcze zupełnie jak nie z monitorków. Ich kłopotem jest wycofana średnica i duże problemy z odrywaniem się dźwięku od kolumn i co za tym idzie z generowaniem przestrzeni. Nie chcę jednak skrzywdzić Usherów i jeszcze raz powtarzam: w cenie ok. 6000 za nowe to bardzo fajne kolumny. Design, solidność i staranność wykonania to mistrzostwo świata.

Deco 6 są ponad 2 krotnie droższe więc nic dziwnego że zagrały dużo lepiej. Bo zagrały. Arty to niewielkie podłogówki, bardzo smukłe, z 18 cm głośnikiem średnio-niskotonowym i z tekstylną kopułką wysokotonową. Ślicznie wykonane, wykończone kolorowym lakierem, terminale WBT. Wypełniły dźwiękiem całe ok. 30 metrowe pomieszczenie, fajnym dźwiękiem. Piękne, czyste wysokie tony, ciepła średnica i miękki ale nie poluzowany bas. Niskie tony schodziły aż do piwnicy. Niezłe osiągnięcie z 18 cm przetwornika, poważnie. Kolumienki wygenerowały całkiem pokaźną przestrzeń na boki i w głąb. Jestem pod wrażeniem Deco 6 i żałuję jak diabli że są takie drogie. Może kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Monk, słuchaliście na Pięknej u Grzegorza z Albedo ? Trudne pomieszczenie, ja słuchałem wyższych modeli ART-ów (topowych ?) z drogą elektroniką. Zdjęcia i opis na poprzedniej stronie wątku. Niestety bez porównań do innego sprzętu w nieznanym mi pomieszczeniu itp. trudno mi było jednoznacznie ocenić system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Arek__45

Midnight tak jak każdy kabel (przynajmniej z mi znanych) musi być dobrany do reszty systemu. Wpływa on sygnał w taki sposób, że na tle innych kabli mniej ogranicza niskie tony, zarówno z ilością jak i zejściem w dół. Przy monitorach i innych kolumnach ze szczupłym basem jest to najczęściej zaleta, odwrotnie może być przy kolumnach w których trzeba kontrolować bas, lub/i system/wzmacniacz jest "ciepły" (nie nudny ;-), nie stawiający na kontrolę tego zakresu (typu Krell). Tak więc jeśli w danym systemie potrzeba szybkości, kontroli itp. to midnight może się nie sprawdzić. Jednak przy swoim lekkim ociepleniu nie zamazuje szczegółów, oddaje też prawidłowo scenę. Dla mnie (posiadacza monitorów) jest to świetny kabel, szczególnie w swojej cenie (w tej chwili używany ok. 500zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.