Skocz do zawartości
IGNORED

KUJAWSKI KLUB AUDIOFILA


palton

Rekomendowane odpowiedzi

  • Użytkownicy+

Moje Proac to response D15 spora klasa wyżej od Studio.

D15-tki to monitory w ciekawie rozwiązanej obudowie.

Zapewne by się Tobie spodobały.

Posiadają zalety Monitorków przy nisko schodzącym basie dzięki większej obudowie - polecam odsłuch.

 

Poza tym z 2 ręki można dostać je w cenie B&W 805.

 

Wierzę, że Twoje procki są fajne. B&W 805 mają jeszcze mniej basu niż moje 705. Wolałbym od nich nawet studio 100, czy 705-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

705 ki - fajny basik ale czuś niedosyt.

Jak kupiłem 705ki po tygodniu pojechałem do TOP Hi-Fi na odsłuch.

 

Tam porównałem Studio 100 z B&W 705.

 

Od tego momentu żałowałem wydanej gotówki.

 

Uzbieraj na D15 lub D 2.5.

 

Polecam nawet bez odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

705 ki - fajny basik ale czuś niedosyt.

Jak kupiłem 705ki po tygodniu pojechałem do TOP Hi-Fi na odsłuch.

 

Tam porównałem Studio 100 z B&W 705.

 

Od tego momentu żałowałem wydanej gotówki.

 

Uzbieraj na D15 lub D 2.5.

 

Polecam nawet bez odsłuchu.

 

Mam 2 pary kolumn, w tym ledwie co ukończone DIY - kulki. Raczej w najbliższym czasie nie kupię kolumn, szybciej jakieś zrobię. ProAc jest jedną z pierwszych firm które uważam, że warto posłuchać przed zakupem. Jednak uważam, że monitory lepiej kreują przestrzeń niż podłogowe, więc posłuchałbym 1SC. Nawet jeśli jest mniej basu, to przy moich preferencjach wolę taką prezentację. Innym wyjściem jest dokupienie suba, ale jeszcze tego nie próbowałem.

 

Kolego! Odpisałem Tobie na PW tego samego dnia, którego do mnie napisałeś. Nic nie odpowiedziałeś. Nie widzę potrzeby powielania tematu w wątku kujawskiego Klubu. Jeżeli nawet nie chce Ci się sprawdzić PW, to nie zawracaj gitary.

-----------------

 

Robert (Palton). No to jak? Organizujesz coś? A przydałoby się :) Zima się skończy i sezon też... potem nie będzie ochoty :)

 

Piotrek, do mnie możesz wjechać w każdej chwili, serdecznie zapraszam, zresztą innych kolegów również. Problemem jest zorganizowanie "zlotu" wielu osób w jednym czasie. To już zupełnie inne przedsięwzięcie i ciągle czasu brak na przygotowania. Nie chcę za dużo już pisać na ten temat (już kulka przymiarek było), przyjdzie czas to roześlę wici.

 

Pozdrawiam

Robert

 

Ps. Być może niedługo będzie nowy wzmacniacz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Subwoofer - Profanacja w systemie stereo - FUJ FUJ

 

Suby mają prawie wszystkie kolumny podłogowe ;) Jest to ta część "doklejona" do monitorów, z osobną komorą na głośnik/i niskotonowy/e ;))) Ze względu na charakterystykę niskich częstotliwości, nie ma potrzeby żeby głośniki do ich odtwarzania, były montowane w jednej obudowie z resztą. Oczywiście należałoby odpowiednio dobrać odcięcie.

Duże skrzynka na głośnik basowy, jest takim samym meblem jak inne. Każdy wie, jak przestrzennie grają kolumny, kiedy są odsunięte od ścian i mebli. Dlatego monitory mają zazwyczaj lepszą przestrzeń. Oczywiście, nie każdy ma takiego świra na punkcie przestrzenności :)

 

Tutaj sporo o takich problemach dyskutowaliśmy : http://www.audiostereo.pl/ksztalt-obudowy-wplyw-na-dzwiek_57637.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem okazję używać niby rekomendowany subwoofer Velodyne. Pozbyłem się w ciągu dwóch tygodni, po poważnych eksperymentach z resztą. Subwoofery to sprzęt dla osób, które nigdy nie osiągnęły przyzwoicie minimalnego poziomu brzmienia z dobrego stereo. Moim zdaniem subwoofer w adaptacji to mission imposible dla zwykłego Kowalskiego. W cenie zakupu także. Bo zbudowanie bardzo dobrego subwoofera to sprawa droga i innowacyjna. Raczej pięć cyfr w cenie niż cztery. Mam opinię dość podobną do Paltona. Wolę raczej zbudować sobie duże monitory niż podłogówki. Duża obudowa to dla mnie dodawanie możliwości wooferowi. Nadymanie, napęczanie basu do granic przyzwoitości. Wolałbym się skupić na przetwornikach posiadających możliwość odtwarzania niskich tonów. Może nawet konstrukcji trójdrożnej. To jednak spory koszt. Jeżeli ktoś robił coś (dobrego) samemu, to wie jakie to koszta. Raczej pięciocyfrowe aniżeli cztero. A do tego czasss.

Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Swego czasu miałem okazję używać niby rekomendowany subwoofer Velodyne. Pozbyłem się w ciągu dwóch tygodni, po poważnych eksperymentach z resztą. Subwoofery to sprzęt dla osób, które nigdy nie osiągnęły przyzwoicie minimalnego poziomu brzmienia z dobrego stereo. Moim zdaniem subwoofer w adaptacji to mission imposible dla zwykłego Kowalskiego. W cenie zakupu także. Bo zbudowanie bardzo dobrego subwoofera to sprawa droga i innowacyjna. Raczej pięć cyfr w cenie niż cztery. Mam opinię dość podobną do Paltona. Wolę raczej zbudować sobie duże monitory niż podłogówki. Duża obudowa to dla mnie dodawanie możliwości wooferowi. Nadymanie, napęczanie basu do granic przyzwoitości. Wolałbym się skupić na przetwornikach posiadających możliwość odtwarzania niskich tonów. Może nawet konstrukcji trójdrożnej. To jednak spory koszt. Jeżeli ktoś robił coś (dobrego) samemu, to wie jakie to koszta. Raczej pięciocyfrowe aniżeli cztero. A do tego czasss.

 

Niektóre kolumny są konstrukcji modułowej np. ESA Furioso 2 http://www.esa.com.pl/furioso2_opis.htm (czytałem w Lubuskich że je testowali, ja znam doskonale same monitory). W tym przypadku, ESA dodała moduł basowy, do wcześniej istniejących monitorów Furioso. Zdaje się, że zmienili przy tej operacji, zwrotnicę również dla monitorów. Na zdjęciach widać woofer zamontowany na boku kolumny. Tak więc, można by monitory pozostawić na standach, a moduły basowe nieco odsunąć. Przypuszczalnie poprawiłoby to przestrzenność, jednak ze względu na wąską ściankę przednią, efekt byłby mniejszy niż w innych przypadkach. Mogłoby to sprawić również mały kłopot, spowodowany mniejszym odbiciem fali od przedniej ścianki (baffle step), a więc dołkiem na charakterystyce. Myślę jednak, że zwrotnica nie uwzględnia tego problemu (musiałaby być bardzo skomplikowana), a nawet jeśli, to można to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się Palton. Subwoofer to nic złego. Oczywiście jeżeli macie doświadczenia z supermarketowymi subami za 600 zł to jak najbardziej można się zrazić. Wielu producentów tworząc swoje kolumny umieszcza każdy przetwornik w odrębnej komorze zamkniętej - tworząc w ten sposób również subwoofer. Taką firmą jest Sundial. Najnowsze zestawy mają kosztować około 60 tysięcy i mają wyraźnie oddzielony głośnik niskotonowy w osobnej obudowie. Ja słuchałem tych zestawów na AS i uciekałem z pokoju już po minucie i chciałem jak najszybciej zapomnieć ich brzmienie, bo mnie po prostu na nie nie stać. Ważną rzeczą jest też dopasowanie wielkości zestawów głośnikowych do wielkości pomieszczenia.U mnie w pokoju o powierzchni około 10 metrów sub nie zagra w ogóle, natomiast monitory spisują się rewelacyjnie. Nie mam problemu z dudniącym i wzbudzającym się basem.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się Palton. Subwoofer to nic złego. Oczywiście jeżeli macie doświadczenia z supermarketowymi subami za 600 zł to jak najbardziej można się zrazić. Wielu producentów tworząc swoje kolumny umieszcza każdy przetwornik w odrębnej komorze zamkniętej - tworząc w ten sposób również subwoofer. Taką firmą jest Sundial. Najnowsze zestawy mają kosztować około 60 tysięcy i mają wyraźnie oddzielony głośnik niskotonowy w osobnej obudowie. Ja słuchałem tych zestawów na AS i uciekałem z pokoju już po minucie i chciałem jak najszybciej zapomnieć ich brzmienie, bo mnie po prostu na nie nie stać. Ważną rzeczą jest też dopasowanie wielkości zestawów głośnikowych do wielkości pomieszczenia.U mnie w pokoju o powierzchni około 10 metrów sub nie zagra w ogóle, natomiast monitory spisują się rewelacyjnie. Nie mam problemu z dudniącym i wzbudzającym się basem.

Pzdr

 

Tutaj się nie zgodzę. Kubatura pomieszczenia nie ma związku z rozmiarem kolumn czy możliwościami basu. To wszystko jest jeszcze bardziej złożone. Jednym słowem można uzyskać spektakularny bas i brzmienie z dużych głośników w małym pokoju. Rozsiewaniu tego typu mitów muszę się sprzeciwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Witam,

Jutro, a właściwie dzisiaj (w środę), będzie u mnie małe spotkanie (godz. 19 - ??? ;). Dowiedziałem się o tym niedawno, więc dopiero teraz o tym piszę. Gdyby ktoś miał ochotę przyjechać, to zapraszam. Będzie Jura z W-wy, Piotr_1 z Bydzi i kolega z Inowrocławia. Każdy przywiezie trochę gratów, najwięcej będzie DAC-ów. Oczywiście grać będą kolumny kulki i mam nadzieję mój nowy nabytek, monobloki Phast se, który teraz jedzie do mnie ze śląska :)

Jeśli ktoś byłby chętny, to proszę o wiadomość na pw. z nr. telefonu - oddzwonię.

 

Zapraszam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

I ja dziękuję wam za przybycie.

 

Panowie, szlak przetarty. Kto będzie następny ? ;)

http://www.audiostereo.pl/kujawsko-pomorskie-odsluchy_76967.html#entry2103122

Edytowane przez palton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Robercie! szkoda, że nie było informacji troooooszkę wcześniej, bo bym się chętnie podłączył i może coś niecoś przyniósł... moze następnym razem w końcu się uda.

 

Witaj Witoldzie.

Przyczyną spotkania była wizyta Jurka, który akurat był przejazdem w naszym mieście. Sam dowiedziałem się o tym niewiele wcześniej. Gdyby nie tak wyjątkowa okazja, nie byłoby spotkania. Jak widać na zdjęciach (w linku wyżej), pokój nie przystosowany jeszcze akustycznie, a Phast przyjechał na godzinę przed spotkaniem :) W dodatku, w domu remont, całość trochę na wariata. Ogólnie fajnie było się spotkać, ale następnym razem, chciałbym to lepiej przygotować.

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Witoldzie.

Przyczyną spotkania była wizyta Jurka, który akurat był przejazdem w naszym mieście. Sam dowiedziałem się o tym niewiele wcześniej. Gdyby nie tak wyjątkowa okazja, nie byłoby spotkania.

Robert

 

No sorka, sam niewiele wcześniej na ten pomysł wpadłem. Tym samym szacun pełen dla Roberta i Towarzystwa za elastyczność

I dzięki za gościnę.

Moje wrażenia odsłuchowe były zdecydowanie pozytywne - co do kulek to upewniłem się, że mogą nieźle przyłożyć jak są dobrze wysterowane (Quad)i bardzo bardzo dużo pokazać zasilane z Phasta. w zakresie niskich tonów też doskonale się dogadały z pomieszczenie, tam gdzie bas miał być - był. Tutaj kluczowe okazały się preampy - jak spojrzałem na konstrukcję Piotra na zdjęciu to nie uwierzyłem że mogło to tak zagrać (z dobrym DAC;).

Co do eksperymentów z Behringerem - mam mieszane uczucia - okazał się chyba niezłym przetwornikiem; jak na swoja kasę za zaszyte w nim funkcje jako czysty DAC zagrał całkiem poprawnie, w tych krótkich próbach po skalibrowaniu "w locie" mikrofonem pomiarowym (powieszonym na kiju od mopa) coś się zmieniło ale nie mieliśmy chyba do końca jasnego obrazu co. Trochę zabrakło nam determinacji dla systematycznego porównywania na początku, później - nieoczekiwanie ta determinacja wróciła.

Myślę, że Robert niebawem powiesi trochę ustrojów na ścianach i pokój będzie super!

Pozdrawiam

Jurek

Edytowane przez palton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Dzięki za dobre słowo :) Mały niedosyt pozostał, następnym razem muszę się lepiej przygotować (a w zasadzie pokój). No i trzeba się spotkać wcześniej, a nie dopiero o 19, za mało czasu było na tyle klamotów.

Edytowane przez palton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj kluczowe okazały się preampy - jak spojrzałem na konstrukcję Piotra na zdjęciu to nie uwierzyłem że mogło to tak zagrać (z dobrym DAC;).

 

 

Haaaha :) To wersja robocza do kombinowania Jurek :) Powstała w 1 dzień. Koszt gniazd i srebrnych drutów pozłacanych jest wyższy niż cała reszta :) potencjometr za 5zł. Wersja 1.0 będzie grała lepiej bo będzie 20x droższa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Użytkownicy+

Panowie, mam mały problem z moim nowym zakupem, to znaczy z monoblokami Phasta. Na niższej średnicy, przy gęstszej aranżacji, mają miejsce znaczne zniekształcenia. Być może, jest to związane z lampami (będę to sprawdzał), lub z ustawieniem biasu itp. Jeśli jest w okolicy kolega ze znajomością lamp i miernikiem biasu, proszę o pomoc. Wzmacniacz poza tym wąskim zakresem brzmi świetnie, więc warto powalczyć.

 

Z góry dziękuję

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Panowie, mam mały problem z moim nowym zakupem, to znaczy z monoblokami Phasta. Na niższej średnicy, przy gęstszej aranżacji, mają miejsce znaczne zniekształcenia. Być może, jest to związane z lampami (będę to sprawdzał), lub z ustawieniem biasu itp. Jeśli jest w okolicy kolega ze znajomością lamp i miernikiem biasu, proszę o pomoc. Wzmacniacz poza tym wąskim zakresem brzmi świetnie, więc warto powalczyć.

 

Z góry dziękuję

Robert

 

Dzięki za tak wielki oddźwięk ...

Ps. Ugoszczę, w gorzałce wykąpię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Użytkownicy+

Miało miejsce małe spotkanie : http://www.audiostereo.pl/kujawsko-pomorskie-odsluchy_76967.html

 

Następne prawdopodobnie za dwa tygodnie w sobotę (jeszcze to potwierdzę). Tym razem dam wcześniej znać, wczorajsze odsłuchy były organizowane na ostatnią chwilę. Mam nadzieję, że odwiedzi mnie kilku nowych kolegów ze swoimi zabawkami.

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Użytkownicy+

Ponownie, ponownie spotkaliśmy się z Piotrkiem u mnie http://www.audiostereo.pl/kujawsko-pomorskie-odsluchy_76967.html/page__st__50

Niestety, mam problem ze wcześniejszym poinformowaniem na forum o takich spotkaniach (wynika to z sytuacji rodzinnej). Tak więc informuję, że w dni powszednie poniedziałek - czwartek, jeśli ktoś ma ochotę wpaść do mnie, to wystarczy tel. 604053502 i słuchamy razem. Niestety z tych samych powodów (rodzinnych), jest mi trudno zorganizować coś w weekend, choć zdaje sobie sprawę, że dla większości to najlepszy termin.

 

Pozdrawiam i zapraszam

Robert

 

Ps. Czy w całym województwie, nic się nie dzieję ??? Opiszcie swoje testy, spotkania, najlepiej w kujawsko-pomorskie-odsluchach, lub tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Użytkownicy+

Chciałbym zaprosić chętnych, na odsłuch zbalansowanego DAC-a na kościach 1704, zrobionego przez kolegę Ricka (według projektu Waldiego06). Dac grał na wystawie AS w listopadzie (wtedy zintegrowany w jednej obudowie z transportem) i zrobił na nas spore wrażenie. Jeśli ktoś jest chętny, to proszę o info w wątku, lub na pw. Nie podaję dokładnej daty, sprawa jest do dogadania, a w grę wchodzi przyszły tydzień.

 

Pozdrawiam

Robert

Ps. Mile widziane osoby ze swoim sprzętem do porównań.

Ps2. Więcej w wątku z linku: http://www.audiostereo.pl/kujawsko-pomorskie-odsluchy_76967.html/page__st__50__gopid__2188887#entry2188887

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Użytkownicy+

Witam kolegów,

Troche na inny temat. Nasi koledzy z pobliskiego Grudziądza założyli własny klub : http://www.audiostereo.pl/grudziadzcy-posiadacze-hi-end-zapraszam-muzykolubnych-z-okolic_64455.html

 

pozdrawiam,

K

 

Oczywiście czytałem wpisy w tym klubie, zresztą podobnie jak klub chłopaków z Bydgoszczy. Niestety mało się w naszych klubach dzieje, bo nikt nie opisuje swoich odsłuchów. Ja kilka spotkań opisałem w wątku z linku w poście wyżej.

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.