Skocz do zawartości
IGNORED

KUJAWSKI KLUB AUDIOFILA


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

>Na wygląd tannoy mistrzostwo świata, marka tez bardzo dobra, przed odsłuchem mój faworyt.

hej.

mialem okazje posluchac monitor_audio_br5 ,niestety w pokoju odsłuchowym bylo potezne echo wiec nie moge nic napisac na temat odsłuchu. ale jestem pewny ze jak zobaczysz oba modele Monitor Audio o ktorych wspomniales bedziesz pozytwywnie zaskoczony. bardzo dobre i pozadne wykonanie.na "zywo" prezentuja sie wspaniale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

"palton, 30 Sty 2010, 12:52

 

>Panowie, "nabór" do klubu trwa nieprzerwanie ;-).

>Jeszcze trochę, a postaram się zorganizować wspólne odsłuchy."

 

 

No skoro nabór trwa to łapię się ;-)

Jestem na wstępnym etapie wymiany wzmacniacza, więc wspólne odsłuchy to jest to, co tygryski lubią najbardziej. Postaram się śledzić wątek by nie zawalić spotkania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

W piątek miałem okazję odwiedzić salon Grzegorza z Albedo w Bydgoszczy. Chciałem posłuchać wzmacniaczy lampowych TRI, oraz Manley Stingray, niestety tego ostatniego nie było. Po przyjeździe do salonu zastaliśmy (byłem z bratem), grający zestaw : kolumny ART, wzmacniacz ART audio JOTA (kolumny i wzmacniacz produkują różne firmy, przypadkowa zbieżność nazw), cd TRI, kable...oczywiście Albedo. Grało to bardzo fajnie, z nastawieniem na barwę w średnicy i krótki, ale nie najniżej schodzący bas. Wysokie tony delikatnie dopełniały resztę. Nie były wycofane, ale zupełnie inne niż np. B&W. Całość zestawy, zapewne sporo powyżej 100 000zł. Poprosiłem Grzegorza o podłączenie wzmacniacza TRI na el34 (cena ok 7000zł, wcześniejszy ART to ponad 40 000zł). Zmiany w brzmieniu były spore, zdecydowanie gorsza średnica, mniej wybrzmień, natomiast bas to sprawa dyskusyjna. W ART lepsza kontrola, ale TRI schodził niżej i ogólnie basu było więcej. Jednak mimo wszystko wybrał bym dźwiękowo ATR, niestety przepaść w cenie jest zbyt duża. Grzegorz twierdzi, że cena Joty jest usprawiedliwiona jakością, mi pozostaje się z tym zgodzić (Grzegorz w końcu wie co mówi, a ja słuchałem tylko jakieś 3 godziny).

Nad TRI warto się zastanowić jeśli się słucha spokojnej muzyki, jednak pod koniec posłuchałem kilka utworów w dużym składzie, z gęstą muzyką i ... niestety czar prysł. Być może zbyt krótko (właściwie to na 100% zbyt krótko) słuchałem, może wymiana lamp, lub jakiegoś kabla by coś zmieniła. Ogólnie dźwięk mi się spodobał na tyle, że będę chciał potestować ten wzmacniacz jeszcze raz w znanym mi systemie. Powiem szczerze, może poza kablami Albedo po raz pierwszy zetknąłem się z tymi urządzeniami (o pomieszczeniu nie wspomnę), bardzo prawdopodobne że w innym zestawieniu byłoby jeszcze lepiej.

 

Robert

Ps. Podziękowania dla Grzegorza za prezentację i kawę.

Kilka fot (niestety z tel):

post-24402-100002228 1266170948_thumb.jpg

post-24402-100002229 1266170948_thumb.jpg

post-24402-100002230 1266170948_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Witam

Machoń, napisz skąd jesteś i wklej jakieś zdjęcia swojego sprzętu."

 

Oki,

mieszkam w Toruniu. Sprzęcik jak w "o mnie" oraz na fotkach (mam nadzieję, że wskoczą).

Wzmacniacz, choć służył mi długo i wiernie, czeka wkrótce zasłużona emerytura. Pogra wtedy, gdy będzie potrzebna energia i wykop, bo tego mu nie brakuje. Szukam lampy - tak mi się wydaję, bo za mało odsłuchów za mną. Najlepiej gdyby wzmacniacz był z przyzwoitą dziurą na słuchawki. TRI to 7 kPLN lub więcej - dla mnie trochę za dużo, zwłaszcza, jeżeli oznacza kompromisy. Jeśli iść na ugodę to z "chińczykiem" i wtedy można kombinować z "apgrejdem". Ale to teoria bo za mało słyszałem.

post-26234-100002211 1266178367_thumb.jpg

post-26234-100002212 1266178367_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

">mahoń, dzięki za foty. Widzę że wybrałeś wersje z peerlessem, a nie z vifą pierścieniową-

>porównywałeś ?"

 

Nie, tylko szperanie w internecie. Co do peerlessa znalazłem tylko pozytywne opinie, vifa wydała mi się trochę kontrowersyjna. Wolałem wybrać coś bezpieczniejszego, zwłaszcza, że różnica w cenie mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich pozytywnie zakręconych.

 

Mam na imię Robert. Pracuję w, jak sądzę niezbyt popularnej tutaj firmie Top HiFi (Widać że "Boras1" raczej za nami nie przepada....:P) . Podejrzewam, że niektórych forumowiczów znam z widzenia, a znajdą się tacy, co robili już u mnie jakieś zakupy. Pozdrawiam.

 

Postanowiłem napisać parę słów po przeczytaniu tego wątku.

 

Zastanawiam się czy Pan "Boras1" powinien wypowiadać opinie na temat innych sklepów w regionie, skoro nawet w swoim profilu chwali się, pracą w ELEKTROPUNKCIE. Zresztą, trudno tego nie wywnioskować przeglądając jego wpisy, gdzie wielokrotnie "przypadkowo" podaje linki na swoją stronę, zachwala swoje artykuły, obsługę, czy podaje rabaty które rzekomo dostał przy zakupie w owym punkcie :D

 

 

EHHHH.... Rozumiem że reklama dźwignią handlu, ale to jest chyba przesada...

 

Pozdrawiam wszystkich miłośników dobrego dźwięku.

Robert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

Miałem kiedyś kolumny Minimy Basic 3,2 zbudowane na Vifie.Sprzedałem je i grają teraz u kolegi audiofila w Płocku. Gdyby nie wielkość mojego pokoju 10 metrów kwadrat, wymieniłbym je na wyższy model Minimy.Były zbyt duże i wzbudzał się bas, co powodowało zachwianie równowagi tonalnej ( nie produkują monitorów ). Ogólnie kolumny tej firmy prezentują dźwięk wysokiej próby, za niewielkie pieniądze. Polecam odsłuch u producenta.

Pozdrawiam

post-26155-100000178 1268076023_thumb.jpg

post-26155-100000179 1268076023_thumb.jpg

post-26155-100000180 1268076023_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś miałem monitory Minimy, był to dość tani model na Vifie i intertechniku. Zwał się Basic Two SE bodajże. Te stare kanciate obudowy były ładniejsze. Z chęcią bym się na coś skusił, ale wygląd mi się nie podoba. Przynajmniej jeżeli idzie o monitory, bo na te patrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

zapisuję się witold z Inowrocławia. mam parę przyzwoicie grających urządzeń i duużo muzyki. miło widzieć, że Grzegorz z Albedo urządził taki miły salonik. będę musiał go odwiedzić i posłuchać conieco. pozdrawiam zwłaszcza inowrocławian, myślałem że w tym uroczym mieście nikt się nie interesuje tematyką audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Witam w klubie.

Cieszę się szczególnie z Inowrocławian, zapewne jest nas wielu a się niestety nie znamy. Dzięki forum poznałem kolegę z Ina (jest zalogowany i czyta, ale nie pisze), w ostatnim czasie przeprowadziliśmy kilka odsłuchów. Ponieważ jestem jedynym piszącym na forum (chociaż już kilku nas jest spotykających się), nie wklejam póki co fotek i opisów. Sądzę że niedługo się to zmieni (na dobre po wakacjach), dołączą pewnie koledzy z okolicy i będzie o czym pisać.

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Tak jak deklarowałem chcę organizować odsłuchy, do tej pory było ich sporo ale organizowane były na szybko i w małym gronie. Postaram się zorganizować coś większego po wakacjach, powinienem mieć już dopieszczone kolumny DIY ze zdjęcia :

post-24402-100001970 1275686223_thumb.jpg

post-24402-100001971 1275686223_thumb.jpg

post-24402-100001972 1275686223_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Bez przesady ;)

CD Rotela miałem i jest ono ok. ale SQ gra co najmniej tak samo dobrze (z DAC-em jako transport -lepiej), a użytkowo masz przepaść.

Mustang to raczej jakiś kultowy gramofon typu Linn sondek. Rotel to fajna solidna firma ale bez fajerwerków, robi dobre wzmacniacze. CD w tej cenie to raczej coś od Marantza, lub Philipsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.