Skocz do zawartości
IGNORED

KUJAWSKI KLUB AUDIOFILA


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Jak ktoś się wybiera na audioshow to mam do oddania całkowicie za darmo 2 zaproszenia ( darmowe wejściówki ), zainteresowani pisać na gg 1949712, można odebrać w Bydgoszczy.

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Witam,

Jeśli pytasz o te dwie chudziny w brązie to są to głośniki

System Audio. Kolumna nazywa się Ranger.

http://www.systemaudio.dk/

 

Pozdrawiam,

Alex

 

http://www.systemaudio.dk/_da-DK/produkter/gulvh%C3%B8jttalere/SA%20ranger/SA%20ranger

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Moje kolumny DIY, które pokarzę na wystawie AS w naszym pokoju (nr 601):

 

Ps. Zbiórka kasy na pokój trwa ... http://www.audiostereo.pl/pokoj-audiostereo-na-audio-show-2010_72497.html/page__st__50

 

Może dodam że w sobotę po wystawie (ok. 20.00) spotykamy się w Harendzie (blisko Bristolu), będzie piwko od redakcji (powinno dla wszystkich wystarczyć ;).

post-24402-008433200 1287837073_thumb.jpg

post-24402-071460200 1287837082_thumb.jpg

post-24402-015463300 1287837135_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kolumny DIY, które pokarzę na wystawie AS w naszym pokoju (nr 601):

 

Widziałem... dotykałem... Teraz pozostało mi tylko posłuchać. Nie mogę doczekać się już prezentacji na AS.

Powiem Wam że Palton włożył w te kolumienki mnóstwo serca i niewyobrażalną ilość czasu i pracy, o pieniądzach nie wspominam.

 

Robson, bardzo Tobie gratuluję i zazdroszczę determinacji i wytrwałości. Jesteś moim Guru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Palton gratuluje i zazdroszcze :) Możesz napisać coś więcej jaki koszt takiego już gotowego produktu Ci wyszedł i ile godzin poświęciłeś ? Wpadne na audioshow zobaczyć i mam nadzieje posłuchać. I najbardziej mnie ciekawi jak wyjonałeś te kule ?

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Hej Palton gratuluje i zazdroszcze :) Możesz napisać coś więcej jaki koszt takiego już gotowego produktu Ci wyszedł i ile godzin poświęciłeś ? Wpadne na audioshow zobaczyć i mam nadzieje posłuchać. I najbardziej mnie ciekawi jak wyjonałeś te kule ?

 

Hmm... w zakładzie tokarskim to jakieś ~100-110h (normalna stawka to 60zł, ja płaciłem 45zł) + części+ stolarz+ cnc+ część materiałów (drewno i stal)+ lakiernik = jakieś ~8-9000zł. Nie wspominam o moich godzinach spędzonych nad projektem (półtora roku od pierwszego pomysłu) + dojazdy do różnych warsztatów + tel. itd. Wolę nie wiedzieć dokładnie ile ;-) Sądzę że gdybym robił więcej sztuk (następnych kilka par na raz), to zamknął bym się w ~7500zł, jednocześnie eliminując drobne błędy w "prototypie". Kilka zdjęć z obróbki kul w linku http://www.audiostereo.pl/ksztalt-obudowy-wplyw-na-dzwiek_57637.html/page__st__500 i strona następna.

 

Z kosmosu sobie tego raczej nie wziął :) To chyba najlepszy wariant jeżeli chodzi o redukcję rezonansów obudowy...

 

:-), jasne że nie z kosmosu, raczej z własnej głowy (nikogo nie klonowałem). Oczywiście kierowałem się różnymi wskazówkami min. tym :

post-24402-095311400 1287869025_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Byłem na koncercie Ewy Urygi w Bydgoszczy w sali WSG. Fajny koncert, szkoda że nie było to w jakimś klubie, atmosfera nie dopisała. Przy takim występie powinna być magia, niestety publiczność chyba dosyć przypadkowa i sztywna. Jeszcze raz powiem że szkoda, bo wokal bardzo fajny, a towarzyszący multiinstrumentalista naprawdę dobry.

Tutaj link do archiwalnego występu tej pani :

http://www.youtube.com/watch?v=xOWJ21xB4Sg&feature=related

 

Ps. Dostałem wejściówki na godzinę i dziesięć minut przed koncertem :) Nie mogłem więc napisać o tym wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zapraszam kujawiaków do wpisywania się. Zakładam wątek w celu poznania się, oraz organizacji wspólnych odsłuchów. Właściwie to może to być "KUJAWSKO - POMORSKI klub audiofila", tyle że Bydgoszczanie już swój mają ale co tam :-).

 

Pozdrawiam wszystkich z za miedzy

Robert

Ps. Mile widziane zdjęcia systemów.

 

Spod Włocławka jestem (mała dziura o nazwie Osięciny), więc raczej Kujawiak. Ale żaden ze mnie audiofil. Nie mam specjalnych ambicji w tej kwestii. Ot, lubię posłuchać muzyki... jak wielu.

 

W każdym razie pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę udanych poszukiwań dźwiękowego 'św. Graala'.

 

Hmm... w zakładzie tokarskim to jakieś ~100-110h (normalna stawka to 60zł, ja płaciłem 45zł) + części+ stolarz+ cnc+ część materiałów (drewno i stal)+ lakiernik = jakieś ~8-9000zł. Nie wspominam o moich godzinach spędzonych nad projektem (półtora roku od pierwszego pomysłu) + dojazdy do różnych warsztatów + tel. itd. Wolę nie wiedzieć dokładnie ile ;-) Sądzę że gdybym robił więcej sztuk (następnych kilka par na raz), to zamknął bym się w ~7500zł, jednocześnie eliminując drobne błędy w "prototypie". Kilka zdjęć z obróbki kul w linku http://www.audiostereo.pl/ksztalt-obudowy-wplyw-na-dzwiek_57637.html/page__st__500 i strona następna.

 

 

 

:-), jasne że nie z kosmosu, raczej z własnej głowy (nikogo nie klonowałem). Oczywiście kierowałem się różnymi wskazówkami min. tym :

 

Szacunek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Witam w klubie :)

Osięciny są na trasie Inowrocław - Włocławek, kiedyś często tam przejeżdżałem (w Radziejowie czasami bywam, a to już blisko).

 

Jeśli w końcu dojdzie do planowanych przeze mnie spotkań/odsłuchów, to również zapraszam. Niestety dopiero po AS może się coś uda, jak już wypali nie będziecie żałować - OBIECUJE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie :)

Osięciny są na trasie Inowrocław - Włocławek, kiedyś często tam przejeżdżałem (w Radziejowie czasami bywam, a to już blisko).

 

Jeśli w końcu dojdzie do planowanych przeze mnie spotkań/odsłuchów, to również zapraszam. Niestety dopiero po AS może się coś uda, jak już wypali nie będziecie żałować - OBIECUJE.

 

Dzięki, może skorzystam. Pozdrawiam raz jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy któryś z Was wybiera się na Audio Show 2010? Może jakiś wspólny wyjazd? Jeśli chodzi o mnie to mogę zaoferować swoje umiejętności kierowania pojazdrem.

Panie Prezydencie Pan zawsze musi siedzieć z tyłu.)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Witam.

Czy któryś z Was wybiera się na Audio Show 2010? Może jakiś wspólny wyjazd? Jeśli chodzi o mnie to mogę zaoferować swoje umiejętności kierowania pojazdrem.

 

Udało się dogadać z kimś na wspólny wyjazd ? W wątku coś słaby odzew, chyba że na Pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Też w tym roku nie udało mi się wyrwać, a parę razy już byłem...

Jak wrócą osoby które miały to szczęście niech się podzielą wrażeniami, może jakieś fotki?

Jak się udała prezentacja tych pięknych kolumn autorowi wątku?

 

Dyskusja o naszym pokoju na AS jest w zakładce DIY oraz w STEREO, tutaj pewnie kilka słów skrobnie Piotrek_1 i Monk który nas kilka razy odwiedzał . Mogę tylko powiedzieć, że końcówka Quad-a Piotrka grała przez 60-70% wystawy, a wzmacniaczy było kilka. Co do całości to wszystko zależy od gustów, niech więc piszą inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.