Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy tuner radiowy - dylemat


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

ja tym nie opisywalbym takiego stanu jako "idealny" ani nawet "bardzo dobry" - szczegolnie ta rysa na froncie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Main: CD880, Alpha 9 ---> Arcus

Head: CD880, Alpha 9 ---> HD600, K340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Poza rysa na froncie (zreszta juz ja usunalem) tuner nie ma zadnych innych rys ani zadrapan. Stan techniczny idealny. Wieczorem zrobie zdjecia i napisze kilka slow. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ja tym nie opisywalbym takiego stanu jako "idealny" ani nawet "bardzo dobry" - szczegolnie ta rysa

>na froncie...

 

faktycznie zasugerowałem sie piwrwszym wrazeniem..ale naprawde wyglada dobrze...

 

Ciekawe jak gra..choc... sadzac z oczekiwań od tunera.. mi sie poddoba innych charakter brzmienia...bardziej analogowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sie podlaczyc jako laik. Rozpisujemy sie o brzmieniu tunerow, brzmienie analogowe, cyfrowe, itd.,itp.

Widzialem tez porownania do dobrego cd ( na zagranicznych forach). A co ze strona nadawcy, z jakiego zrodla odtwarza, jakie jest pasmo nadajnika... Z mojej strony wiem jak wyglada telewizyjne HD. Wiekszosc materialow to normalne sd przeskalowywane po stronie nadawcy :( FM to dosyc waskie pasmo, czy maja sens wszystkie audiofilskie modyfikacje tunerow. Moze to glupie pytania, ale chcialbym poznac wasze zdanie na ten temat. Discomaniak powinien znac zagadnienie od strony nadawcy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Najbardziej jakosc muzyki zzera kompresja dlatego stacji takich jak RMF FM czy Radio Zet sluchac sie nie da. Co innego np Polskie Radio. Pomijam wartosci estetyczne ktorych w RMF FM czy Zetce nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czubsi

(Konto usunięte)

Glukas

 

Ten tuner gra analogow tyle, że z wyjątkową klasą. Nie ma typowego dla większości starszych topowych konstrukcji "słodzenia". 7020 jest do bólu prawdziwa i jeśli ktoś spodziewa się, że on "gra" to się zawiedzie. Na kolumnach pojawi się ni mniej ni więcej tylko to co wrzucił w eter realizator audycji. Jeśli to kogoś rozczaruje to trudno ale dla mnie to właśnie jest idea najwyższej jakości z najwyższej półki. 7020 rozwinie skrzydła tylko w poprawnym systemie. Jego idealne proporcje wymagają neutralnego towarzystwa. Nie bez powodu poleciłem koledze discomaniac to urządzenie gdyż jestem spokojny o możliwości jego systemu (Sansui AU-G99X) i o to, że Kenwood w pełni zaprezentuje swoje walory. Koledzy, którzy u mnie go słuchali natychmiast "wymiatali" je z aukcji ... U mnie zaczął błyszczeć dopiero przy konkretnym piecu i "poprawieniu" kolumn ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Juz nie ma wlasciwie zadnego wyboru. Komp i tylko komp. W PR oprocz kompa sa odtwarzacze CD do audycji autorskich. Na Mysliwieckiej np zawodowe Marantze. W stacji sformatowanej (a takich jest 2/3) zwykle komp i rozna jakosc plikow. Na ogol mp2 ktore gra delikatnie rzecz ujmujac tak sobie. Bede bronil dobrych tunerow bo na niektorych stacjach roznica jest spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>discomaniac71, 22 Sty 2010, 22:49

>Bede bronil dobrych tunerow bo na niektorych stacjach roznica jest spora.

 

Jestem z tego samego obszaru co Ty,zdradź mi tajemnicę w którą stronę jest spora różnica? czy po to chcesz kupić tuner za dwie stówy żeby jej nie zauważyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, idziemy w cyfryzacje, co w wiekszosci przypadkow okazuje sie chlamem. Od jakiegos czasu zastanawialem sie nad przyszloscia tunerow FM. Ale mam nadzieje, ze nawet jesli komercyjne stacje wejda w cyfre to zamiast skasowac FM uwolni sie pasmo dla stacji niekomercyjnych, a nawet takich, ktore zwracaje uwage na jakosc przekazu...i techniczna, i merytoryczna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Mialem na mysli Polskie Radio i wszystko co z nim zwiazane gdzie jakosc przekazu jest zdecydowanie lepsza niz ze stacji komercyjnych ale jak chcesz mi Rafaell udowodnic ze kupilem kijowy tuner to ok jestem w stanie przyznac Ci racje. Zadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Kurde jak zobaczylem jakie gnioty zrobilem o tej porze to dramat az sie nie poznaje;) Mam nadzieje ze mi wybaczycie. Dokladnie go wyczyszcze z kurzu (jestem w trakcie remontu przed sprzataniem) i wtedy zrobie mu porzadna sesje. O brzmieniu jutro.

post-1457-100004584 1264207206_thumb.jpg

post-1457-100004585 1264207206_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>discomaniac71, 23 Sty 2010, 01:15

 

>Mialem na mysli Polskie Radio i wszystko co z nim zwiazane gdzie jakosc przekazu jest zdecydowanie

>lepsza niz ze stacji komercyjnych

 

No cóż ja mam odmienne zdanie, jakość komercyjnych stacji jest zdecydowanie gorsza od Polskiego Radia; co nie świadczy o tym że Polskie Radio jest takie świetne! Tylko to chciałem zasygnalizować.

 

Rozwijając temat np. ostatnio bardzo dobrze z Trójkowego kompaktu było dwa dni temu w nocy o 3 no ale normalni ludzie o takiej porze śpią.W dzień nie jest tak piknie muzyczka też leci z kompa np.z utęsknieniem czekam aż się skończy sobotnia lista przebojów; najchętniej ściszam radio na 0 żeby później posłuchać strefy wolnej od angola dr. Wilczura :) (tam też nie wszystko leci z CD ale jest jednak lepiej-ach ten audiofilizm i Czesko, Ukraińsko, Bałkańskie kapele ;)

 

W sumie ze względu na akceptowalna jakość sygnału skazani jesteśmy w Małopolsce tylko na 3 Program.

2 Program zaszumiony Radio Bis nieszczególne a Radio Kraków trąci prowincją i to dotyczy także brzmienia gorzej niż z MP2 (to ostatnie to przykro mówić ale nic na to nie poradzę)

 

>ale jak chcesz mi Rafaell udowodnic ze kupilem kijowy tuner to ok

>jestem w stanie przyznac Ci racje. Zadowolony?

 

Marudzisz tunerek jest fajny i pewnie też zostaniesz przy słuchaniu tylko Trójki bo na innych stacjach uszy będą Ci więdły od "jakości" technicznej dźwięku

 

Przypomina mi to analogiczną ciekawą sytuację jak był tylko 1 Program Telewizji i żadnej alternatywy. Tylko dziś na UKF można w Małopolsce odebrać spokojnie ok 30 nadajników (ja odbieram prawie 80 nadajników) ale bez odrazy do brzmienia zostaje tylko 1 !!! ???

Kto pozostałym dał licencję na nadawanie !!! Kto to na bieżąco kontroluje??? Czy jak nam się wyleje szambo na sąsiada działkę to jest w porządku?

 

Co zrobić z szambem na falach eteru? nikt tego nie posprząta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Wszystko ok ale najwiecej zalezy od tego co kto lubi. Choc ani Zlote Przeboje ani Vox FM specjalnie na starej muzyce sie nie znaja. Nie wiem kto formatowal te stacje ale goraco mu wspolczuje braku wiedzy. Zapomnial o wielu swietnych kawalkach. Radio Krakow faktycznie zeszlo na psy. RMF i Zetka bardziej patrza na umowy z wytworniami niz na sluchacza. Czyli liczy sie kasa kasa i jeszcze raz kasa. Faktycznie pozostaje Trojka. I zeby nie bylo niedomowien: takze uwazam ze jakosc odbioru Polskiego Radia jest lepsza niz stacji komercyjnych o czym napisalem powyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Mialem na mysli Polskie Radio i wszystko co z nim zwiazane gdzie jakosc przekazu jest zdecydowanie

>lepsza niz ze stacji komercyjnych

i:

>No cóż ja mam odmienne zdanie, jakość komercyjnych stacji jest zdecydowanie gorsza od Polskiego Radia;

 

No cóż, ja też stanowczo zaprzeczam! Np. czerwony to nie kolor;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czubsi

 

Ten tuner gra analogow tyle, że z wyjątkową klasą. Nie ma typowego dla większości starszych topowych

>konstrukcji "słodzenia". 7020 jest do bólu prawdziwa i jeśli ktoś spodziewa się, że on "gra" to się

>zawiedzie. Na kolumnach pojawi się ni mniej ni więcej tylko to co wrzucił w eter realizator audycji.

 

 

To co piszesz wskazzuje ze to dobry tuner...Moje Sony ST590es..gra na wskoros czysto...ale bez dusznie..jak z tunera satelitarnego 9pozostałe espekty..jak np.czułosc bradzo dobre0..natomist mitsubishi da-f30 ..gra cieplej..ale w sumie nie słodzi...milej przyjemniej..ale jednoczesnie naturalnie -najbardziej mi sie w nim podoba..np. -że -dzwiek przekrecnej kartki gazety..czy odech prowadzocego słychac jakby ktos siedział u mnie w salonie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stefanB

"Yamaha T-85 to dla mnie inna półka. Po dobrej modyfikacji, uważam, mogący konkurować prawie ze wszystkim. No i mający to "coś" rasowego w brzmieniu, czego wielu nawet najsłynniejszym tunerom brakuje"

Mółby Pan przybliżyc jak wykonac modyfikacje tunera yamaha T85. Posiadam takowy i chciałbym wydobyc z niego jeszcze więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odkrylem brzmienie starych analogowych tunerow. Nawet budzetowe modele sa dzwiekowo porownywalne do cyfrowych modeli z wyzszej poki. Duza ich dostepnosc za smieszne pieniadze powoduje ze zaczynam powoli wymiane tunerow we wszystkich swoich zestawach lub choc postawieniu ich obok cyfrowego. Nie ukrywam ze duzo przyjemniejsze sa w odsluchu choc nie maja ani pilota ani wygodnego przyciskowego strojenia,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

też zastanawiam się nad nowym tunerem i jestem bliski kupna Creek Evo Tuner-a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy słyszał ktoś jak to gra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez dłuższy czas discomaniac71@ zastanwiał sią na forum jaki tuner sobie kupić. Prosił o różne wskazówki i sugestie. Dostał wiele odpowiedzi i sugestii. Wreszcie kupił Kenwooda KR-7020. Poprosiłem wówczas Go o wrażenia i opinią jak gra ten tuner. Obiecał zamieścić coś takiego. Po tygodniu czekania przypomniałem delikatnie swoją prośbę. Obiecał na następny dzień. Minął kolejny tydzień, a oceny tunerka dalej nie ma.

Dalej nie będę czekał i prosił. Nie ma sensu. Myślą, że przy kolejnych zakupach już poradzi sobie sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zdjęcia mamy wstawione a podobno to jego profesja?! Pewnie nam napisze ze szewc bez butów chodzi, ech!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę zakładać narazie nowego tematu, a mam taki problem z moim pioneer'kiem F-449, otóż od niedawna wyświetlacz po włączeniu świeci bardzo słabo, po paru minutach dopiero się rozjaśnia, ale to i tak nie jest to co było kiedyś.

Wie ktoś może co to może być?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

HM69 Kenwood KT 7020 to tuner ktorego zalet nie da sie od razu wychwycic. Owszem dzwiek sie podoba od poczatku ale pewne rzeczy dostrzega sie z czasem. Tak twierdzil czubsi i idac za jego rada poczekalem z opinia. Na pierwszy rzut oka zwraca uwage znakomita czulosc. Rafaell bedzie wiedzial jak trudno na kawalku druta zlapac w Krakowie Radio Rak (teraz wlasnosc Eski) na 100.5 FM zwlaszcza mieszkajac na koncu Podgorza tak jak ja. Dzwiek jest do bolu neutralny z elementami dzwieku analogowego. Jest dzwieczny i bardzo detaliczny. Glosy ze studia kompletnie sa pozbawione sybilantow. Wrecz urzekla mnie przestrzen. Wydawaloby sie ze zjawisko w tunerach niespotykane. Bas jest szczuplejszy niz z 700 ES ale lepszy jakosciowo. Nic sie nie rozlewa wszystko jest na swoim miejscu. Obecnie bardzo czesto slucham radia co dotad prawie mi sie nie zdarzalo. Tunery wymieniam rzadko i obawiam sie ze ten zostanie do smierci technicznej. Jego lub mojej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner na pewno jest świetny, ale z tą czułością bym był ostrożny, gdyż ostatnio obserwuję dobre warunki propagacyjne, które mają duży wpływ ma możność odbioru sygnału z wielu nadajników, które normalnie są poza zasięgiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czubsi

(Konto usunięte)

Ten tuner chwyta wszystko co w eterze a układy wzmocnienia potrafią oczyścić nawet obłędnie znikomy sygnał - więc doskonale wiem o czym pisze discomaniac. 7020 odkryłem na nowo po zakończeniu prac nad Sansui AU-X911DG oraz przy pracy nad AU-X901. ten tuner dostaje skrzydeł przy sprzęcie który mu na to pozwoli. Nie jest to tuner, który ma imponować i podobać się za wszelką cenę. Jest to urządzenie, które nie oszukuje ale w zamian daję czystą dawkę klasy i jakości w jednym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 30

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.