Jump to content
IGNORED

Jakie kable Yamha AX-396 oraz Wharfedale Diamond 8.4


danny

Recommended Posts

Witam,

Wiem, że jest sporo podobnych tematów, ale nie w tej konfiguracji.

Więc moje stereo to Yamaha AX-396;TX-592 i kolumny Wharfedale Diamond 8.4. Kable to: Cabletech 2x 2,5mm CCA (OFC), do końca nie wiem czy to OFC. Problem polega głównie na tonach wysokich...Po prostu za bardzo "syczą", "szumią" i są "męczące" i jest ich za dużo. Moja Yamaha ma ostrą górę,która na Waflach powinna nie być "kłująca" a jednak jest...

Chodzi mi o uzyskanie "normalnych" tonów wysokich, jeśli byłyby klarowniejsze to nie widzę przeszkód, ważne aby nie "męczyły" i żeby było ich mniej:)Dodam, że bass mógłby być przy okazji bardziej kontrolowany.

Myślę tu o tanich kablach typu:

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Skłaniam się ku Alphard'om, ukierunkowany opiniami i ceną.

Czy ktoś może na takiej konfiguracji jak moja (Yamaha) próbował z tymi kablami?Jakie wrażenia? Jeśli nie z Yamahą to innym wzmakiem.... Jakie były/są wrażenia odsłuchowe na tych Kablach? Czy dadzą mi to czego oczekuje?

Link to comment
Share on other sites

Kupno innego wzmacniacza nie wchodzi w grę...Sprzęt jest nowy, tzn. Niedawno zakupiony przeze mnie. Naprawdę zajęło mi to trochę czasu, aby cały ten sprzęt kupić w normalnych cenach, a przede wszystkim w b. dobrym stanie.Nie słyszałem HK (poza MM), i chodzi mi tylko i wyłącznie o wrażenia odsłuchowe w/w kabli (nie koniecznie z Yamahą). Po prostu chcę zminimalizować tą "mękę" wysokich tonów. Poza tym "granie" Yamahy mi się podoba.

Link to comment
Share on other sites

Kolumny są wygrzane poza jednym nisko-średniotowcem..Kupiłem je na allegro i niestety okazało się, że jest spalona cewka w głośniku wspomnianym wyżej w jednej z kolumn. Kupiłem nowy głośnik, oczywiście oryginalny od dystrybutora. Kolumny są z 2005 roku więc są wygrzane:)Nie wiem czy wszystkie Yamahy grają "ostrą górą", u mnie tak jest....A ogólnie połączenie Yamahy z Waflami do jedno z najlepszych jakie można zrobić:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.