Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kable Yamha AX-396 oraz Wharfedale Diamond 8.4


danny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiem, że jest sporo podobnych tematów, ale nie w tej konfiguracji.

Więc moje stereo to Yamaha AX-396;TX-592 i kolumny Wharfedale Diamond 8.4. Kable to: Cabletech 2x 2,5mm CCA (OFC), do końca nie wiem czy to OFC. Problem polega głównie na tonach wysokich...Po prostu za bardzo "syczą", "szumią" i są "męczące" i jest ich za dużo. Moja Yamaha ma ostrą górę,która na Waflach powinna nie być "kłująca" a jednak jest...

Chodzi mi o uzyskanie "normalnych" tonów wysokich, jeśli byłyby klarowniejsze to nie widzę przeszkód, ważne aby nie "męczyły" i żeby było ich mniej:)Dodam, że bass mógłby być przy okazji bardziej kontrolowany.

Myślę tu o tanich kablach typu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Skłaniam się ku Alphard'om, ukierunkowany opiniami i ceną.

Czy ktoś może na takiej konfiguracji jak moja (Yamaha) próbował z tymi kablami?Jakie wrażenia? Jeśli nie z Yamahą to innym wzmakiem.... Jakie były/są wrażenia odsłuchowe na tych Kablach? Czy dadzą mi to czego oczekuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejrzyj wątki o yamahach to zobaczycz ze one tak poprostu grają kable nic tu raczej nie pomogą, słyszałem pianocrafta z róznymi kablami i zawsze było za duzo gory, zmien wzmak na hk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno innego wzmacniacza nie wchodzi w grę...Sprzęt jest nowy, tzn. Niedawno zakupiony przeze mnie. Naprawdę zajęło mi to trochę czasu, aby cały ten sprzęt kupić w normalnych cenach, a przede wszystkim w b. dobrym stanie.Nie słyszałem HK (poza MM), i chodzi mi tylko i wyłącznie o wrażenia odsłuchowe w/w kabli (nie koniecznie z Yamahą). Po prostu chcę zminimalizować tą "mękę" wysokich tonów. Poza tym "granie" Yamahy mi się podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U syna gra taka sama Yamaha z Tannoyami Mercury m2.5 (rowniez tekstylna kopulka) i jest rewelacyjnie, kable standardowe CU 2*1,5mm, pomieszczenie ok. 20m2. Kupiles nowe kolumny? Moze sie to wszystko jeszcze nie wygrzalo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny są wygrzane poza jednym nisko-średniotowcem..Kupiłem je na allegro i niestety okazało się, że jest spalona cewka w głośniku wspomnianym wyżej w jednej z kolumn. Kupiłem nowy głośnik, oczywiście oryginalny od dystrybutora. Kolumny są z 2005 roku więc są wygrzane:)Nie wiem czy wszystkie Yamahy grają "ostrą górą", u mnie tak jest....A ogólnie połączenie Yamahy z Waflami do jedno z najlepszych jakie można zrobić:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.